Dobio posao, i umjesto zarade dobio dugove! zaključana tema

poruka: 50
|
čitano: 20.675
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Dobio posao, i umjesto zarade dobio dugove!

Besmislica

TD za glupost
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.11.2013 12:19 (Laxarus).
 
48 2 hvala 8
10 godina
neaktivan
offline
Dobio posao, i umjesto zarade dobio dugove!

ova država je u k.... ili je*eš ili si je*en,trećeg ti nema...

Spale su nam gaće,zagrizli smo udice,glave nam u pijesku,nezaštićene guzice....
Moj PC  
19 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Dobio posao, i umjesto zarade dobio dugove!

Šta su ti rekli kada si ih pitao zašto je plaća tako mala ako je u ugovoru navedeno drugačije?

'Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran' - Einstein ----- www.cigoff.eu -----
12 godina
neaktivan
offline
Re: Dobio posao, i umjesto zarade dobio dugove!

A

TD za glupost
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.11.2013 12:20 (Laxarus).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Dobio posao, i umjesto zarade dobio dugove!
Laxarus kaže...
Pero Dinamit kaže...

Šta su ti rekli kada si ih pitao zašto je plaća tako mala ako je u ugovoru navedeno drugačije?

Da je to jednostavno tako, da nemaju vise i da vise ne gnjavim.

pročitaj zakone i vidi možeš li ikako tužit firmu....

Spale su nam gaće,zagrizli smo udice,glave nam u pijesku,nezaštićene guzice....
13 godina
offline
Re: Dobio posao, i umjesto zarade dobio dugove!
Za takve stvari imamo državne institucije poput Državnog inspektorata
robimarko@gmail.com
12 godina
neaktivan
offline
Re: Dobio posao, i umjesto zarade dobio dugove!

A

TD za glupost
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.11.2013 12:20 (Laxarus).
13 godina
offline
Re: Dobio posao, i umjesto zarade dobio dugove!
robimarko kaže...
Za takve stvari imamo državne institucije poput Državnog inspektorata

Hehehe, nažalost na ovo se mogu samo nasmijati i ništa više. Baciš li kad oko na vijesti ili novine pa da vidiš koliko ljudi mjesecima nije dobilo svoje plaće? Prijatelju došlo je do toga da se to jednostavno uzima zdravo za gotovo...

 

@Laxarus žao mi je što si to morao proživiti ali to je tužna svakodnevnica dobrog dijela nas. Prošao sam i ja kroz to nekoliko puta, poslao ovu državu (nažalost) u p.... materinu i otišao raditi vani, preporodio sam se. Ako imaš načina i volje bježi! Barem do nekih boljih dana...

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Dobio posao, i umjesto zarade dobio dugove!
robimarko kaže...
Za takve stvari imamo državne institucije poput Državnog inspektorata

Kako ono kažu.. "Neka institucije rade svoj posao". 

 

Ja kad to čujem na TVu ili negdje istog trena mi se digne želudac. {#}

 -- || \o/
16 godina
offline
Re: Dobio posao, i umjesto zarade dobio dugove!

Raspitaj se na HZZ-u. Potpore su vezane uz radnika i u slučaju nepoštivanja obveza (trajanje zaposlenja, visina ugovorene plaće itd.) moraju se u potpunosti vratiti čak i ako je radnik za kojeg je dobivena potpora dao otkaz. HZZ će/bi trebao tražiti povrat sredstava i time bi tvoj novi poslodavac mogao ostvariti potporu naravno ako ispunjava uvjete (nula obveza prema Poreznoj upravi, odobrenje komisije na osnovu rejtinga poslodavca itd.).

 

Inače su te potpore zvuče lijepo samo na papiru. HZZ igra bezobraznu igru tako da posloprimcima obećava brda i doline, dok poslodavcima broji krvna zrnca za izdavanje potpora (pričam o vlastitom iskustvu), ali siguran sam da se na jedan način tretiraju "veliki", a na drugi način sitne ribe poput nas.

 

Nadam se da si ishodio u potpunosti preostale plaće.

12 godina
offline
Dobio posao, i umjesto zarade dobio dugove!

Misli da korištenje državnih poticaja pri zapošljavanju mladi(starih isto,preko 50g) se trebaju ispunit nekakvi uvjeti i nisam siguran da dobiva tu potporu čim zaposli radnika,mora ga mislim 1g imat zaposlenog,inače bi svi pozapošljavali na mijesec dana i davali otkaze!!

AUDIOFIL
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Dobio posao, i umjesto zarade dobio dugove!

Ja trenutno radim za jednu privatnu tvrtku već 4g i prvih 6 mijeseci sam ima 1850 kn plaću,zaposlio sam se u doba kad je počela recesija i nakon 2 miseca mukotrpnog traženja morao sam prihvatit tu bijedu!!Prvo je bilo rečeno da je to plača za samo prva 3 mjeseca i da ako budem zadovoljio nakon ta 3 mijeseca ću dobit normalnu plaču(2800 kn,fuj mamu ti je...) i zaostatke od prve 3 plaće!!Naravno to nikad nisam dobio!

Ali posao trebaš imat,g_vno trebaš progutat kad -kad,pogotovo kad imaš 3 djece!!

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.10.2013 23:54 (volegradele).
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Dobio posao, i umjesto zarade dobio dugove!

Kakva tužba, još da kredu diže...

Najebeš se ovome matere i vidiš da nije pametno za prvi posao tolike novce davati.

I tih 1600 kuna je, koliko ja znam normalno.

Danas kad si friško sa fakulteta, radiš godinu dana za te pare, a onda ti se plaća povećava.

Prilično sam siguran jer mi burazer(fak. obrazovan) za toliko radi.

 

Ja nikada ne bih u toliki trošak ušao za nesiguran posao.

 

Još su zaštitari. Namjere se na tebe i slome ti kičmu.

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Dobio posao, i umjesto zarade dobio dugove!

Da za 1600 kn dobiješ godinu dana radnog iskustva koja ti pomažu prilikom budučeg zapošljavanja jer svi traže min 1g radnog iskustva,to je nešto novi i moram priznat nije loš potez za mlade koji su tek završili školu!!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 3 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Dobio posao, i umjesto zarade dobio dugove!

Ovako na prvi mah, dajem si slobodu, naravno potaknut vlastitim iskustvom da si "naslijepo" potpisao ugovor o stručnom osposobljavanju, vjeruj mi, lako ti promakne članak u ugovoru koji je sasvim legitiman, a da ne shvaćaš njegovo značenje, ili članci ugovora o radu vezani uz pravilnik o radu. Inspektorat je "nemoćan", dokumentacija zatražena tijekom inspekcijskog nadzora se dostavlja naknadno, što ostavlja dovoljno mjesta za manipulaciju, a uvijek možeš inspektoricu odvesti na piće ili u krevet. Da, znam, nevjeruješ. Ja još manje. Ukoliko si odabcio svaku mogućnost sumnje, postoje mediji, a ako ni to ne pomogne, nemoj me krivo shvatiti, vanjski lom ruke ili drugog ekstremiteta ostavlja poruku da si spreman na sve, naravno to ti ja nisam rekao. 

 

Sretno Don Quijote, vjetrenjače se daju podbjediti. One way or another.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Dobio posao, i umjesto zarade dobio dugove!

Ne mogu vjerovati kakvih "ljudi" ima..

To se sve treba tuci a onda nek oni zovu "nadlezne institucije.." i naravno, takvima te institucije idu u korist.

 

A ovi povrati poreza sto ljudi nisu dobil isplaceno ? E to je druga tema..

ja
 
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Dobio posao, i umjesto zarade dobio dugove!

A

TD za glupost
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.11.2013 12:20 (Laxarus).
 
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dobio posao, i umjesto zarade dobio dugove!
chutac kaže...

Kakva tužba, još da kredu diže...

Najebeš se ovome matere i vidiš da nije pametno za prvi posao tolike novce davati.

I tih 1600 kuna je, koliko ja znam normalno.

Danas kad si friško sa fakulteta, radiš godinu dana za te pare, a onda ti se plaća povećava.

Prilično sam siguran jer mi burazer(fak. obrazovan) za toliko radi.

 

Ja nikada ne bih u toliki trošak ušao za nesiguran posao.

 

Još su zaštitari. Namjere se na tebe i slome ti kičmu.

 

volegradele kaže...

Da za 1600 kn dobiješ godinu dana radnog iskustva koja ti pomažu prilikom budučeg zapošljavanja jer svi traže min 1g radnog iskustva,to je nešto novi i moram priznat nije loš potez za mlade koji su tek završili školu!!

 

Ma dajte ne pricajte gluposti. To 'staziranje' ti apsolutno nicemu ne pomaze. Nitko ne trazi godinu dana iskustva. Minimalno 3, a sanse su 99% da ces nakon godine dana zavrsiti na burzi. Zasto?

Zato jer poslodavci na tebe ne placaju porez. odnosno drzava financira tvoje zaposljavanje koje traje godinu dana. Kada prodje godina dana uzmu opet nekoga tko je na burzi rada i radi za 1600kn.  A tebe otkantaju i koliko znam tih godinu dana ti ne ulazi u staz. Bjezite odavde. Bio sam radio u Americi 4 i pol mjeseca ovo ljeto. Naravno svi kritiziraju zdravstvo kako je skupo i je. Ne bih mogao tamo biti cijeli zivot, ali jedno 10-15 godina da. Jer se vidi koliko se cijeni tvoj rad. Koliko se cijeni ako si posten i marljiv. Tjedna placa koja nikada nije kasnila. Placeno uredno prekovremeno nakon 40 sati u tjednu. Mozda sam pogodio poslodavca. Ali vjerujte mi ako hocete raditi, zaradit cete. I daleko od toga da sada kazem treba otici u Ameriku. Mislim da je dovoljno otici i u neku europsku zemlju. Samo se maknut od ove drzave.

We have different opinions and mine is the one that counts because you work for AS and I am the coach of Madrid.
14 godina
neaktivan
offline
Dobio posao, i umjesto zarade dobio dugove!

Bez uvrede, ali što si sada postigao sa ovom temom?

Da si barem pitao savjet kome se obratiti za pomoć! Nisi!

Mogao si napisati ime firme i ljudi koji su te prevarili. Ako bi netko guglao tu firmu - vidio ti ovu temu!

 

Naravno, žao mi te! Sramotno je da se takve stvari događaju!

Ali, ti si si priuštio jako velike početne troškove uz jako veliki rizik. I nažalost nisi dobro prošao!

 

S druge strane, ružno je i da ja pišem ovakav post, ali kod nas je situacija takva da se više čudi tebi koji si toliko naivno ušao u taj proces, nego što je čudno, revoltno i za akciju motivirajuće da postoje takvi ljudi/poslodavci!

Nažalost ljudima je to normalno, a nije normalno boriti se protiv toga. Prije u obzir dolazi odseljenje nego sređivanje situacije u svojoj državi. Heh, isto kao i kad bračnih problema. Ok, ovo je sad za enku drugu temu...

 

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
5 7 hvala 0
12 godina
offline
Dobio posao, i umjesto zarade dobio dugove!

Kako ne..Forum je tu za diskutiranje. Naravno da se zeli ispuhati, podijeliti misljenje s nekim, dobiti feedback ili procjenu misljenja, na kraju krajeva i ovakve stvari bi trebale biti u dnevniku itd a ne starlete itd..

ja
 
10 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Dobio posao, i umjesto zarade dobio dugove!

Bilo bi odlično kada bi napisao o kojoj se talijanskoj firmi radi, nadalje imaš li ugovor gdje stoji da će ti plaća biti preko 5000 Kn, ako imaš ugovor, imaš sve dokaze ugovor o radu+izvadak s žiro računa, ako imaš sve te dokumente prvo im moraš to napisati u kojemu tražiš isplatu pune plaće, ako ne isplate u roku 3 dana ćeš ih tužiti.

 

Danas je svugdje tako nažalost kao da je ljudima izbrisana savjest i samo gledaju da prevare...... Zlo i naopako

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Dobio posao, i umjesto zarade dobio dugove!
Laxarus kaže...

Sorry ali toliki idiot nisam, ugovor jos imam i nema nikakve veze sa tim, jasno je navedena placa 5500kn.

 

Brate odeš lijepo u firmu i tražiš tu potvrdu za Finu, i ako ti direktor neda, lijepo kažeš da će ga koštati više nego što ti je dužan... I nebi vjerovao kolko čuda čine kada se direktoru čudom počnu bušiti same od sebe gume na autu (5 dana za redom), pa šajbe pucati, stakla, izlozi u firmu :D i nakon 10 dana direktor te sam nazove da ima potvrdu za tebe :) kao što je kolega rekao ovo nisi čuo od mene, samo gledaj kako je on tebe zeznuo, nemoj žaliti nikoga!

14 godina
offline
Re: Dobio posao, i umjesto zarade dobio dugove!
Laxarus kaže...

Da podijelim svoje "Radno iskustvo" sa svima, u hrvatskoji ne da se ne isplati biti posten, nego se uopce ne isplati imati posao!!

 

Ljetos u 6mj sam se javio na jedan oglas za posao u jednoj velikoj talijanskoj firmi u Puli...

Čime je ta firma zaslužila da ostane anonimna?! Navedi tko su, što su, da ne bi slučajno koristio njihove usluge ili kupovao njihove proizvode u budućnosti.

12 godina
neaktivan
offline
Dobio posao, i umjesto zarade dobio dugove!

A

TD za glupost
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.11.2013 12:21 (Laxarus).
 
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Dobio posao, i umjesto zarade dobio dugove!

Zaposlite se u Transcom-u!

 

Čitajte komentare

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.10.2013 17:23 (Dubravko1967).
12 godina
protjeran
offline
Dobio posao, i umjesto zarade dobio dugove!

Pitanje za autora topica:

Jesi li ti potpisao kakav ugovor?

Odakle ti cifra od 5500 kn?

Ili si jako naivan ili si cijelu priču izmislio, jer ovo je teška nebuloza.

Ugovor se potpisuje prije početka rada i na njemu je jasno naznačen bruto iznos plaće.

 
2 7 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Dobio posao, i umjesto zarade dobio dugove!

Si provjerio firmu prije? Ovaj članak i komentari su iz 2007:

 

http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=7491

 

Ima 4 strana komentara, ne baš pozitivnih.

 

EDIT: dok ja prelistavam, netko je već stavio... sorry.

Svi smo mi Mentalist.
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.10.2013 17:31 (Jakovp).
 
1 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Dobio posao, i umjesto zarade dobio dugove!
bill_jobs kaže...

Pitanje za autora topica:

Jesi li ti potpisao kakav ugovor?

Odakle ti cifra od 5500 kn?

Ili si jako naivan ili si cijelu priču izmislio, jer ovo je teška nebuloza.

Ugovor se potpisuje prije početka rada i na njemu je jasno naznačen bruto iznos plaće.

Ajd pročitaj šta je lik napisao pa onda nešto napiši. Samo polako...

'Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran' - Einstein ----- www.cigoff.eu -----
12 godina
protjeran
offline
Re: Dobio posao, i umjesto zarade dobio dugove!
Pero Dinamit kaže...

Ajd pročitaj šta je lik napisao pa onda nešto napiši. Samo polako...

A ŠTA je napisao?

Jesi li mu rekli da će imati plaću 5500 kn ili to piše u ugovoru?

Nek stavi skeniran ugovor ovdje (kod njega je jedan primjerak), samo taj dio di se spominje plaća pa ćemo vidjeti.

14 godina
odjavljen
offline
Dobio posao, i umjesto zarade dobio dugove!

Nemoj me krivo shvatiti, ali očekivao si netto plaću od 5500 kn za radno mjesto call-agenta u support centru koji svoje usluge outsourca third party kompanijama jer im je preskupo držati vlastiti help-desk? 

 
4 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice