IT posao Njemačka izdvojena tema

poruka: 1.113
|
čitano: 612.480
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: IT posao Njemačka
OriginalEXE kaže...

...

 Straightly to the point. Kratko i jasno. Ja jos uvijek nisam odlucio, u dosta nesretnoj bransi sam gdje se zahtjeva da "znam" sve,  a recuriteri ne rade svoj posao dobro, tako da sam za sada Njemacku stavio malo sastrane. Al, isto tako nejdemo radi novaca. Bravo EXE!

12 godina
offline
Re: IT posao Njemačka
Pero Dinamit kaže...

Imate već dogovorene poslove Oriđiđi? 

 Ja da, zena ce nastaviti raditi remote jer studira pa ne moze trenutno traziti nista full-time. Za nju je takodjer i teze jer radi kao project manager a oni uglavnom imaju kontakt sa klijentima - sto znaci pricanje njemackog, tako da ce joj sigurno trebati duze da nadje neki dobar posao.

(╯- , -)╯︵ ┻━┻
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2018 15:01 (OriginalEXE).
5 godina
neaktivan
offline
Re: IT posao Njemačka
solaris kaže...
OriginalEXE kaže...

...

Ja jos uvijek nisam odlucio, u dosta nesretnoj bransi sam gdje se zahtjeva da "znam" sve,  a recuriteri ne rade svoj posao dobro, tako da sam za sada Njemacku stavio malo sastrane.

Kojim područjem se baviš? Koliko sam primjetio, dosta je startupa u Njemačkoj koji imaju šarolike zahtjeve. Veće firme koje ne mijenjaju toliko često tehnologiju bi mogle imati radna mjesta za uže / specijalizirano područje.

8 godina
neaktivan
offline
Re: IT posao Njemačka
Tomdev kaže...
solaris kaže...
OriginalEXE kaže...

...

Ja jos uvijek nisam odlucio, u dosta nesretnoj bransi sam gdje se zahtjeva da "znam" sve,  a recuriteri ne rade svoj posao dobro, tako da sam za sada Njemacku stavio malo sastrane.

Kojim područjem se baviš? Koliko sam primjetio, dosta je startupa u Njemačkoj koji imaju šarolike zahtjeve. Veće firme koje ne mijenjaju toliko često tehnologiju bi mogle imati radna mjesta za uže / specijalizirano područje.

 Pozdrav Tomdev. Reci su samo jednu rijec. DevOps. Vecina recruitera misli da sam unicorn, i pile sa tehnologijama koje nemaju veze s poslovanjem ili produktom firme za koju rade recruitment. Iskreno niti sam ne znam sto bi, za 3k Eura netto mi se ne isplati ici van, a s druge strane glavna motivacija mi nije novac. Bojim se samo da mi "standard" ne padne ako prihvatim prvu ponudu navrat-nanos. 

5 godina
neaktivan
offline
Re: IT posao Njemačka
solaris kaže...
Tomdev kaže...
solaris kaže...
OriginalEXE kaže...

...

Ja jos uvijek nisam odlucio, u dosta nesretnoj bransi sam gdje se zahtjeva da "znam" sve,  a recuriteri ne rade svoj posao dobro, tako da sam za sada Njemacku stavio malo sastrane.

Kojim područjem se baviš? Koliko sam primjetio, dosta je startupa u Njemačkoj koji imaju šarolike zahtjeve. Veće firme koje ne mijenjaju toliko često tehnologiju bi mogle imati radna mjesta za uže / specijalizirano područje.

 Pozdrav Tomdev. Reci su samo jednu rijec. DevOps. Vecina recruitera misli da sam unicorn, i pile sa tehnologijama koje nemaju veze s poslovanjem ili produktom firme za koju rade recruitment. Iskreno niti sam ne znam sto bi, za 3k Eura netto mi se ne isplati ici van, a s druge strane glavna motivacija mi nije novac. Bojim se samo da mi "standard" ne padne ako prihvatim prvu ponudu navrat-nanos. 

 

Hm. Tri tisuće evra na mjesec se ti čini malo? To je ca. 4.500 bruto ili sa Urlaubsgeld i Weihnachtsgeld ca. 58.500 (znači ca. 55 - 60 k) EUR p.A. To je više nego odlična ulazna ponuda. Sve zavisi od izkustva, ali većina seniora se vrti tu negdje u tom rangu (60 - 70 k p. A.)

May the source be with you.
5 godina
neaktivan
offline
Re: IT posao Njemačka
solaris kaže...
Tomdev kaže...
solaris kaže...
OriginalEXE kaže...

...

Ja jos uvijek nisam odlucio, u dosta nesretnoj bransi sam gdje se zahtjeva da "znam" sve,  a recuriteri ne rade svoj posao dobro, tako da sam za sada Njemacku stavio malo sastrane.

Kojim područjem se baviš? Koliko sam primjetio, dosta je startupa u Njemačkoj koji imaju šarolike zahtjeve. Veće firme koje ne mijenjaju toliko često tehnologiju bi mogle imati radna mjesta za uže / specijalizirano područje.

 Pozdrav Tomdev. Reci su samo jednu rijec. DevOps. Vecina recruitera misli da sam unicorn, i pile sa tehnologijama koje nemaju veze s poslovanjem ili produktom firme za koju rade recruitment. Iskreno niti sam ne znam sto bi, za 3k Eura netto mi se ne isplati ici van, a s druge strane glavna motivacija mi nije novac. Bojim se samo da mi "standard" ne padne ako prihvatim prvu ponudu navrat-nanos. 

 

Pogledaj linkedin profil agenta s kojim si pričao pa će ti sve biti jasno.

Ja sam pričao s jednim agentom koji misli da su se OOP JavaScript patterni pojavili sa dolaskom ES6. Nisam se ni trudio da mu objasnim.

Ja bi se na tvom mjestu javljao direktno u firme koje traže ljude pa će se znanje prepoznati ako CV prođe kroz ruke njihovog DevOpsa.

Slažem se s gornjim komentarom da je 60k dobra startna cijena.

13 godina
offline
Re: IT posao Njemačka
dirtyjack kaže...

Šta mislite kakve su mi mogučnosti ?

 

ima posla svugdje, ali naravno najveća koncentracija je u velikim gradovima.

ja sam skroz u južnom dijelu bavarske, u selu, blizu granice sa austrijom. plaća je niža nego u velikom gradu (meni konkretno 3200 brutto mjesečno), ali isto tako su i stanovi jeftiniji, ne trošim vrijeme/novce/živce na put itd., tako da izađe na isto.

 

s obzirom na opis tvog iskustva, rekao bih da su ti šanse dobre. jedino bi problem bio jezik, jer sistemci (na to najviše vučeš) moraju dosta komunicirati sa korisnicima. developperima i code monkeysima je po tom pitanju puno lakše.

 

vjerojatno nitko od nas nije otišao trbuhom za kruhom, mislim da je 99% IT-evaca otišlo jer im je dosta slučajne bullshit države i svih apsurda koje život u njoj nosi.

 

ne znam kako je u većim gradovima, ali ovdje su ljudi u glavnom opušteni i spremni ulagati u IT, npr. Na javnim natječajima ne pobjeđuje najjeftinija ponuda, nego najsmislenija i najbolje razrađena. za razliku od hr. posao mi se ne svodi na izgradnju ograda i izbjegavanje metaka..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
5 godina
neaktivan
offline
IT posao Njemačka

Lijep pozdrav,

Imam SSS Tehnicara za racunarstvo (s EU certifikatom), 0 radnog iskustva, a njemački znam osnove(malo bolje) i engleski odlično.

Što se tiče "potvrde" mog znanja imam jedino potvrdu/preporuku poslodavca sa stručne prakse u inozemstvu koju sam položio sa ocjenom odlično u Front-end developingu.

Zanima me kakve su mi šanse uopce za dobijanje IT posla ili nekog administracijskog u njemackoj i naravno kakvu bih plaću mogao očekivati (naravno ne očekujem ništa pretjerano dobro za prvi posao). Znam malo Php-a, C++, C#, Linux,  a malo više znam front-end, web dizajn, windows administraciju, sve office pakte, hardverski dio i razumijem računalne mreže. Znanje mi u nijednome nije savršeno nego više ono znam svega po malo. Inače sam prilagodljiv i dosta brzo ucim(možda to svi kažu, ali eto...ne bih sebe lagao ;) ). Što se tiče lokacije ciljao bih na sjeverni/sjeverno-zapadni dio Njemacke.

 

 
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: IT posao Njemačka
techraz kaže...

Lijep pozdrav,

Imam SSS Tehnicara za racunarstvo (s EU certifikatom), 0 radnog iskustva, a njemački znam osnove(malo bolje) i engleski odlično.

Što se tiče "potvrde" mog znanja imam jedino potvrdu/preporuku poslodavca sa stručne prakse u inozemstvu koju sam položio sa ocjenom odlično u Front-end developingu.

Zanima me kakve su mi šanse uopce za dobijanje IT posla ili nekog administracijskog u njemackoj i naravno kakvu bih plaću mogao očekivati (naravno ne očekujem ništa pretjerano dobro za prvi posao). Znam malo Php-a, C++, C#, Linux,  a malo više znam front-end, web dizajn, windows administraciju, sve office pakte, hardverski dio i razumijem računalne mreže. Znanje mi u nijednome nije savršeno nego više ono znam svega po malo. Inače sam prilagodljiv i dosta brzo ucim(možda to svi kažu, ali eto...ne bih sebe lagao ;) ). Što se tiče lokacije ciljao bih na sjeverni/sjeverno-zapadni dio Njemacke.

 

Odaberi jedno područje, napravi portfolio i/ili položi certifikat pa se javljaj na oglase. Koliko sam vidio ne postoji oglas koji pokriva sva ta područja i morat ćeš se specijalizirati. I ozbiljno se prihvati učenja njemačkog.

5 godina
neaktivan
offline
Re: IT posao Njemačka
techraz kaže...

Lijep pozdrav,

Imam SSS Tehnicara za racunarstvo (s EU certifikatom), 0 radnog iskustva, a njemački znam osnove(malo bolje) i engleski odlično.

Što se tiče "potvrde" mog znanja imam jedino potvrdu/preporuku poslodavca sa stručne prakse u inozemstvu koju sam položio sa ocjenom odlično u Front-end developingu.

Zanima me kakve su mi šanse uopce za dobijanje IT posla ili nekog administracijskog u njemackoj i naravno kakvu bih plaću mogao očekivati (naravno ne očekujem ništa pretjerano dobro za prvi posao). Znam malo Php-a, C++, C#, Linux,  a malo više znam front-end, web dizajn, windows administraciju, sve office pakte, hardverski dio i razumijem računalne mreže. Znanje mi u nijednome nije savršeno nego više ono znam svega po malo. Inače sam prilagodljiv i dosta brzo ucim(možda to svi kažu, ali eto...ne bih sebe lagao ;) ). Što se tiče lokacije ciljao bih na sjeverni/sjeverno-zapadni dio Njemacke.

 

 

Ako te interesira, ja ti mogu ponudit jednu mogućnost. Za sva pitanja stojim na razpolaganju.

May the source be with you.
14 godina
offline
IT posao Njemačka

Pitanje u vezi zdravstvenog osiguranje u DE, prvenstveno za ove koji su u DE dosli iz Irske.

 

Gledam TK osiguranje i formular za prijavu.

Traze da se upise gdje is prethodno bio zdravstveno osiguran i da se prilozi potvrda da je to prethodno osiguranje prekinuto.

Kako to sad ide za nas koji dolazimo iz irske?

 

Kad sam odlazio iz RH i Irsku prestao sam biti zdravstveno osiguran u RH kad su me odjavili s posla, imam pismo iz HZZO-a gdje me obavjestavaju o tome.

Sad u Irskoj nisam imao nikakvu potvrdu da imam zdravstveno jer kod njih to ide malo drugacije.

 

Sta sad da dam ovima u Njemackoj? Ovu potvrdu iz RH kad iz Irske nemam nista?

Malo se cini komplicirano.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
IT posao Njemačka

Ja ga nisam ni prijavljivao dok se nisam zaposlio. Ako si već našao posao riješit će ti to poslodavac.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: IT posao Njemačka
Samo na AOK osiguranje idi ova privatna zaboravi kasnije sto si stariji mjesecna davanja su jako velika pogotovo ako si privatnik
http://www.youtube.com/glodalica
5 godina
neaktivan
offline
Re: IT posao Njemačka
agent_00klc kaže...

Pitanje u vezi zdravstvenog osiguranje u DE, prvenstveno za ove koji su u DE dosli iz Irske.

 

Gledam TK osiguranje i formular za prijavu.

Traze da se upise gdje is prethodno bio zdravstveno osiguran i da se prilozi potvrda da je to prethodno osiguranje prekinuto.

Kako to sad ide za nas koji dolazimo iz irske?

 

Kad sam odlazio iz RH i Irsku prestao sam biti zdravstveno osiguran u RH kad su me odjavili s posla, imam pismo iz HZZO-a gdje me obavjestavaju o tome.

Sad u Irskoj nisam imao nikakvu potvrdu da imam zdravstveno jer kod njih to ide malo drugacije.

 

Sta sad da dam ovima u Njemackoj? Ovu potvrdu iz RH kad iz Irske nemam nista?

Malo se cini komplicirano.

E104 obrazac bi trebao vrijediti na području EU, znači njega traži od neke irske institucije.

Ali najbolje da pitaš TK, jer je obrazac vjerojatno napravljen za "internu" upotrebu u zemlji, kad prelaziš iz jednog njemačkog u drugo njemačko osiguranje.

Recimo da bi u Hrvatskoj prekinuo osiguranje, moraš im poslati neki dokument iz Njemačke koji dobiješ kad se tamo osiguraš, znači u ovom slučaju bi nastao infinite loop.

5 godina
neaktivan
offline
Re: IT posao Njemačka
spojka kaže...
Samo na AOK osiguranje idi ova privatna zaboravi kasnije sto si stariji mjesecna davanja su jako velika pogotovo ako si privatnik

 Vidiš, ja sam čuo baš obrnuto, da je AOK loš a da je TK puno bolje osiguranje.

14 godina
offline
IT posao Njemačka

Hvala na brzim odgovorima.

 

Nakon sto sam napisao post, reko ma idem ih nazvat da vidim sta ce mi reci.

Uglavnom kazu mi da je taj dio gdje moras dostaviti potvrdu o prethodnom prestanku osiguranja ako ides iz nekog drugog osiguranja u njemackoj.

Kad sam mu rekao da mi je ovo prvo zaposlenje u njemackoj htio je napravitit policu odmah preko telefona.

 

Dali se moram prijaviti u mjestu gdje cu stanovati (Anmeldung) prije nego trazim policu zdravstvenog osiguranja ili to mogu prije?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
IT posao Njemačka

Mislim da ti treba Anmeldung, jer kako bi prijavio osiguranje u zemlji u kojoj nemaš prijavljeno boravište? iako i may be wrong 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: IT posao Njemačka
Tomdev kaže...
spojka kaže...
Samo na AOK osiguranje idi ova privatna zaboravi kasnije sto si stariji mjesecna davanja su jako velika pogotovo ako si privatnik

 Vidiš, ja sam čuo baš obrnuto, da je AOK loš a da je TK puno bolje osiguranje.

 

AOK nikako nije los, ali za ljude sa familijom je TK mozda nesto bolji. Recimo meni se desilo, da je supruga morala na operaciju i TK je brez problema pokrio moje odsustvo sa posla zbog potrebe brinuti se za djecu (iako sam Freelancer - koji redno placa osiguranje). Takve finese ljudi obicno i ne promisljamo, ali su bitne. AOK npr. u slucaju bolesti djeteta preuzima troskove za skrb (odsutnost roditelja sa posla) ako je dijete mladje od 12 godina, TK ako je mladje od 14. AOK do maksimalno 52 tjedna, TK brez ogranicenja. Isto tako se TK pokaze za nesto bolji kot zubarskih usluga. Ali je TK i malo skuplji (AOK ima dodatak 0,8%, a TK 0,9%). Sam koristim TK i moram reci, da sam zadovoljan. Ali i kolega iz HR koristi AOK i do sad se nije na nista pozalio.

 

AOK vs. TK Vergleich

May the source be with you.
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.11.2018 8:59 (F.R.C.).
15 godina
offline
IT posao Njemačka

S obzirom da se selim u Graz u 1mj. 2019 gdje sam pronasao u IT-u (sto i sada radim), napraviti cu blog gdje cu objasniti svaki korak vezano za to kako je zapocela moja avantura za tamo i sto cu sve morati rijesiti te moja misljenja oko svega toga. Nadam se da ce ovo nekome biti bar malo od pomoci ukoliko je razmisljao o prelasku u AT. Stay tuned :)

 
8 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: IT posao Njemačka

@BugHacker

 

Ostajem tuned svakako. Pratim te.

Da, meni će biti veoma zanimljivo. Planiram se otisnuti preko grane, ako ništa drugo bar do AT.

Do Graza. 2 i pol ćuke od ZGB. 

Ima tamo ona zanimljiva jedna comapnija - ADB Safegate.

Da su me baš oni htjeli, vjerojatno bi već bio tamo. A, ovako ćemo po Hrvatistanu, još malo sakupljati iskustvo. Žuriti se polako.

 

Pucamo na globalno, djelujem austrougarski.

 

 

E, da..BugHacker ti ćeš u novu godinu ući na najbolji mogući način. Kako god bilo, svako dobro i sretno.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.11.2018 20:24 (PzKpfw).
15 godina
offline
Re: IT posao Njemačka

PzKpfw Hvala ti, javim se za jedno mjesec dana kada se preselim i kada bude imao vise informacija :).

5 godina
neaktivan
offline
IT posao Njemačka

Evo da se i ja javim,pratim forum od malih nogu doslovno(sad imam 22 ).Kolega F.R.C je ponudio posao,sve smo se dogovorili i trebao bih startati 7.1 u Hamburgu.Imao sam tu dosta dobar posao kao Software Developer,ali mi stvarno više nije imalo smisla niti financirati uhljebe niti gledati/čitati kakve gluposti izvađaju. 

 
11 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: IT posao Njemačka

Št ćeš raditi? Koje tehnologije? Sretno!

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
5 godina
neaktivan
offline
Re: IT posao Njemačka
Pero Dinamit kaže...

Št ćeš raditi? Koje tehnologije? Sretno!

 

Sta ce radit? Malo ce se zezat sa klapom, izkusit freelancing (iz sigurnog mjesta stalno zaposlenog) u zivo, upoznavat i rijesavat probleme u (vecinom "just in time") proizvodnji, kasnije mozda i u medicini (ako ga bude interesiralo), i tak. Koja tehnologija? Tzv. mature tehnologije. Tool for a job! Nikakvih cutting edge i bleeding edge zanimljivosti. Full stack real life problems solution provider. 

May the source be with you.
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.11.2018 8:50 (F.R.C.).
8 godina
neaktivan
offline
Re: IT posao Njemačka
F.R.C. kaže...

 

Hm. Tri tisuće evra na mjesec se ti čini malo? To je ca. 4.500 bruto ili sa Urlaubsgeld i Weihnachtsgeld ca. 58.500 (znači ca. 55 - 60 k) EUR p.A. To je više nego odlična ulazna ponuda. Sve zavisi od izkustva, ali većina seniora se vrti tu negdje u tom rangu (60 - 70 k p. A.)

 Bolje ikad nego nikad. 

 

Ajde, priznajem malo sam se zaletio mozda, tj precijenio. Mozda. 

 

Slazem se da je 60k Eur godisnje odlicna ulazna ponuda, no recruiteri pokusavaju sa iznosima od 45-55k eura godisnje. Iskreno, toliko imam i ovdje. No, kao sto sam i rekao, nije mi novac primarna motivacija, no uz vise cijene stanovanja (Munchen, Berlin) i ostalih troskova, bojim se da cu ici na losije. Druga strana..ne zelim da se iz mog bruta financiraju luzeri i gubitasi ovdje u RH. 

 

Mozda sam vec i napisao, radim kao DevOps engineer, i zelim se dalje razvijati u tom smjeru, pa bi vrlo tesko pristao na klasicnu "sistemasku" rolu. 

 

 

15 godina
offline
IT posao Njemačka

Kao i najavljeno, a da ne otvaram bezveze novu temu, za sve koji razmisljaju mozda o Austriji, otvorio sam blog. Nema jos nista previse pametno, no biti ce vrlo skoro. Javite kritike/savjete :).

https://austria-life.blogspot.com/

 
5 0 hvala 3
13 godina
offline
IT posao Njemačka

mislim da bi temu trebalo preimenovati u IT posao Njemačka/Austrija

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
IT posao Njemačka

Pozdrav ekipa. Nedavno sam došao u Njemačku i dobio sam svoju prvu plaću i dok gledam platnu listu vidim da mi se ne skida ništa s brutto plaće na porez za crkvu. Tijekom prijave sam rekao da sam katolik i očekivao sam da će mi odmah sjesti na plaću i uzimati s nje. Pitao sam nekoliko ljudi u gradu i nemaju pojma što bih trebao napraviti. Jel moguće da su zaboravili i da će mi onda nakon nekog vremena doći sa iznosom koji trebam nadoplatiti za ovo što mi nisu skinuli s plaće? Ili da jednostavno samo ignoriram?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
IT posao Njemačka

pitaj poslodavca, ipak ti on radi obračun.. ja sam odmah u startu dobio upitnik di sam popunjavao kojekakve porezne informacije kao npr. steuer ID i na tom formularu je bio navedena vjeroispovijest i crkveni porez.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: IT posao Njemačka
roach kaže...

Pozdrav ekipa. Nedavno sam došao u Njemačku i dobio sam svoju prvu plaću i dok gledam platnu listu vidim da mi se ne skida ništa s brutto plaće na porez za crkvu. Tijekom prijave sam rekao da sam katolik i očekivao sam da će mi odmah sjesti na plaću i uzimati s nje. Pitao sam nekoliko ljudi u gradu i nemaju pojma što bih trebao napraviti. Jel moguće da su zaboravili i da će mi onda nakon nekog vremena doći sa iznosom koji trebam nadoplatiti za ovo što mi nisu skinuli s plaće? Ili da jednostavno samo ignoriram?

 kakvo je to pitanje, što ste po vjeroispovjesti i na osnovu toga da plaćate porez ?!

 

ako si katolik trebao si napisati da si ateist i mir božiji na plaći... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice