Kada je nuzno otvoriti firmu

poruka: 4
|
čitano: 5.478
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Kada je nuzno otvoriti firmu
Trenutno sam u procesu izrade online sustava baziranog na inovativnoj ideji, s kojom dolazi i rizik...pitanje da li ce ljudi to prihvatiti i poceti koristiti.
Mene zanima da li ja mogu na pocetku pokrenuti ovaj online sustav bez da imam firmu. Znaci ukoliko bi ga ljudi stvarno poceli koristiti da tek onda otvorim firmu, i izbjegnem troskove otvaranje firme, i odrzavanja ukoliko se ljudima ne svidi ideja.
Sustav bi bio dostupan cijelom svijetu, i ljudi bi placali putem paypala, pa me malo strah da ne pokupim kakvu tuzbu.
Svaka informacija je korisna,
Hvala puno!
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada je nuzno otvoriti firmu
ipusic kaže...
Trenutno sam u procesu izrade online sustava baziranog na inovativnoj ideji, s kojom dolazi i rizik...pitanje da li ce ljudi to prihvatiti i poceti koristiti.
Mene zanima da li ja mogu na pocetku pokrenuti ovaj online sustav bez da imam firmu. Znaci ukoliko bi ga ljudi stvarno poceli koristiti da tek onda otvorim firmu, i izbjegnem troskove otvaranje firme, i odrzavanja ukoliko se ljudima ne svidi ideja.
Sustav bi bio dostupan cijelom svijetu, i ljudi bi placali putem paypala, pa me malo strah da ne pokupim kakvu tuzbu.
Svaka informacija je korisna,
Hvala puno!

Ako nudiš uslugu putem paypala, trebao bi biti neki oblik pravne osobe (zadruga, udruga, obrt, jdoo, doo, dd). Kad odbacimo sva kemijanja, u osnovi se svodi na obrt, doo i jdoo.

 

d.o.o.: klasična firma.

Obrt: ti i obrt ste jedno. Glavna mana je što odgovaraš osobnom imovinom, ali su u slučaju inspekcije kazne manje (kod firme plaća kaznu firma + odgovorna osoba)

j.d.o.o.: manji trošak otvaranja, ali za sobom povlači određena pravila. Inicijalno je zamišljeno upravo za ovo što ti navodiš, ali se danas češće koristi kao zadnji trzaj firmi koje propadaju, pa su banke i investitori poprilično skeptični kad vide j.d.o.o.

 

Ako misliš da imaš  šansu uspjeti, svakako će ti trebati knjigovođa, pa možda ne bi bilo loše da ti dobar knjigovođa bude početna točka, ta da platiš savjetovanje prije registracije. Ako kreneš u zakup domene, hostinga i slično prije registracije firme, poslije bi ti moglo biti složenije sve posložiti.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
10 godina
neaktivan
offline
Kada je nuzno otvoriti firmu

Mislim da ne trebas odmah osnovat firmu, pogotovo ako ces u pocetku imat neki trial ili slicno pa ako ces trebat mozes otvorit j.d.o.o. u 2, 3 dana.

I slobodno navedi svoju ideju ovdje da pokupis neka misljenja, a ako se bojis da ce je neko ukrast bespotrebno se bojis, vecina ljudi ili ima svoje vlastite ideje ili nema potrebna znanja da ju ostvare

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kada je nuzno otvoriti firmu

U jako san sličnoj situaciji kao ti. Imam dobru ideju, pružanje određene usluge određenim ljudima, nešto što će im olakšati život. Dobra i jednostavna ideja. Planirao sam otvoriti j.d.o.o. Otvaranje košta 1000 kn. I traje oko 10tak dana max da se otvori, no problem je kao kod tebe. Što ako se nitko ne javi? Što ako nema klijenata? zatvoriti j.d.o.o košta 7000 kn ili 3 godine čekanja da se izbriše iz sudskog registra automatski. No još veći je problem to što te država automatski registrira sama kao direktora (ukoliko se ti ne prijaviš) te MORAŠ plaćati mirovinsko i zdravstveno. Ukoliko sam se ne prijaviš država obračunava na osnovicu od 7500kn. Nekidan sam pročitao slučaj da je dečku došlo drugi mjesec 2000 kn da plati mirovinsko i zdravstveno jer se nije prijavio na minimalnu plaću sam. Uglavnom.

 

Napravio sam ovo. Letke sam napravio, vizitke napravio, sljedeći tjedan naručujem 1000 letaka i 100 vizitki (sve skupa 1200kn uključujuć PDV), te ću sve to podijeliti. Ukoliko me krene otvorit ću j.d.o.o. Druge mi nema.

No kod mene se radi o jednoj jednostavnoj usluzi. Neznam što ti konkretno nudiš, no svakako i ja i ti gubimo u ozbiljnosti ukoliko ne otvorimo samo društvo već radimo na crno. Neki će klijenti jednostavno htjeti tu sigurnost koja pruža firma.

http://steamcommunity.com/profiles/76561197984431248
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice