Kako sam dobio posao u Irskoj izdvojena tema

poruka: 2.511
|
čitano: 954.557
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Moramo predat projekt do sutra ujutro (7:00), a izabran sam za team leadera i sad moram sve provjerit i usavrsit jer ako nesto ne bude kako treba osjetit cu na plaći xD

Trust nobody, become the best !
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Mr.ddevil kaže...

Moramo predat projekt do sutra ujutro (7:00), a izabran sam za team leadera i sad moram sve provjerit i usavrsit jer ako nesto ne bude kako treba osjetit cu na plaći xD

 

Zato ja uvijek sa gadjenjem odbijam sve leaderske pozicije. Ne volim ni o svojim obavezama brinuti a pogotovo jos da moram misliti sta drugi moraju raditi. Imam troje djece, to mi je dost...

Freak Show Inc.
6 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Dobro, imas djecu pa te kuzim. Meni su trenutno sve obaveze posao i držim neka predavanja i seminare pa moram na putovanja. Vjerojatno cu se samo ispaliti kad mi dosadi i freelensat kad mi bude trebala koja kuna...

Trust nobody, become the best !
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Mr.ddevil kaže...

Dobro, imas djecu pa te kuzim. Meni su trenutno sve obaveze posao i držim neka predavanja i seminare pa moram na putovanja. Vjerojatno cu se samo ispaliti kad mi dosadi i freelensat kad mi bude trebala koja kuna...

 

Cek, gdje si ti uopce?

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Kako si dobio posao u Irskoj? Preko veze, jasno...

 

Odgovorili na pitanje, ključaj temu 

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2019 10:39 (Kant).
Moj PC  
4 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...

 

Cek, gdje si ti uopce?

 Kroejša, predao sve jutros, sada čekam mail i nadam se da je sve u redu. Jedna tema tu na bugu me navela da počnem razmišljati o preseljenju u Švicarsku :)

Trust nobody, become the best !
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Kant kaže...

Kako si dobio posao u Irskoj? Preko veze, jasno...

 

Odgovorili na pitanje, ključaj temu 

 

Freak Show Inc.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Mr.ddevil kaže...
Friday kaže...

 

Cek, gdje si ti uopce?

 Kroejša, predao sve jutros, sada čekam mail i nadam se da je sve u redu. Jedna tema tu na bugu me navela da počnem razmišljati o preseljenju u Švicarsku :)

 

Pa jbt, sta radis jos uvijek tamo?

Freak Show Inc.
6 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Iskreno, ni sam ne znam, renovirao sam kuću, fasada... i nekako sam se vezao za nju. Čak mi nije problem posao, stekao sam dosta poznanika koji me stalno zovu kada se otvori neka remote pozicija, a sa €7-8k se u Hrvatskoj živi kao lord. Kad sagledaš pozitivne strane i nije toliko loš život u RH, čist zrak teško ćeš naći negdje drugdje, ja kad bih se odselio to bi bilo samo da promjenim malo okolinu i ambijent

Trust nobody, become the best !
15 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Mr.ddevil kaže...

Iskreno, ni sam ne znam, renovirao sam kuću, fasada... i nekako sam se vezao za nju. Čak mi nije problem posao, stekao sam dosta poznanika koji me stalno zovu kada se otvori neka remote pozicija, a sa €7-8k se u Hrvatskoj živi kao lord. Kad sagledaš pozitivne strane i nije toliko loš život u RH, čist zrak teško ćeš naći negdje drugdje, ja kad bih se odselio to bi bilo samo da promjenim malo okolinu i ambijent

 Koja je to tvrda IT pozicija za 8k eura neto place?

I knew a man who once said: Death smiles at us all. All a man can do is smile back.
6 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Trenutno penetriram u sustave, koliko god to glupo zvuci .

 

Naziv pozicije hmm, pojma nemam, ne radim u administraciji, nedavno sam zavrsio jedan certifikat, sada sam još 'kvalitetnija' roba xD

Trust nobody, become the best !
12 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

And here I am, radim kao junior (wanna be) dev u Slavoniji za 600 eura neto. 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Evo ljudi da se i ja javim sa novostima :

 

Preko kolege sa foruma sam dobio intervju za Amazon koji nazalost nisam prosao . U meduvremenu zvali su me iz jedne firmice koja ima svoj software i nude uslugu za ugostitelje i " take aways " ( tills/ kase ) . Pozicija field service engineer instalacija,popravci ,odrzavanje njihovih kasa na terenu i workshopu . Dobio sam vozilo od firme ( vw caddy ) , kreditnu karticu i mobitel na izboru sa sim karticom uz sav novi alat novi naravno. Nas smo 3ica inzinjera . Ne postoji clock in i clock out na poslu nitko te nista ne provjera radis kako hoces i uzimas pauzu koliko god hoces samo da se posao obavi. Nema GPS trackinga na vozilima tako da ni ne znaju disi i sta radis niti ih ne zanima. Ovakvu firmu i nacin rada u zivotu nisam vidio, ali naravno covjek se lako navikne. Workshop im je katastrofa! Firma postoji preko 20 godina i nitko nije brinuo i odrzavao o tome ne znas sta je sta i nikakvog reda u njemu . S obzirom da prosli posao mi je bio da sam radio u workshopu sa filipincem i sve je bilo na mjestu jer je imao blazi OCD ovo mi je bio sok ali takoder zabava da poslozim sve na mjesto sa prijasnjim iskustvem. Sve u svemu jako sam zadovoljan ,a i  oni samnom pogotovo kad su vidjeli da imam biljeznicu u kojoj sve pisem, cistim workshop i brzo se uklapam u njihov nacin posla. Po svemu sudeci da nisam takav tip osobe kojega nista ne drzi na jednom mjestu i stalno mjenja stvari od mobitela,laptopa pa i poslova ovaj posao bih se mogao raditi do penzije . Placa nije uopste nesto posebna ali sa time da imam prijevoz , toll za cestarine , karticu,mobitel,broj od firme, vecina objekata su restorani i take aways sto znaci besplatna hrana , ja zapravo ni nemam sta da  trosim. 

 

St. Patricks day isao sam sa braticem na one gluposti od " ringispila " sto te baca ludacki i sve ti se u stomaku okrece , nakon toga smo odlucili zalit sa jednim pintom da se slegne . I klasika jedan pint se pretvorio da u 3 ujutro nijedan taxi nam nije htio stati pa smo otisli night link busem doma . 

 

Sve u svemu nakon 3 godine moram priznati da sam zadovoljan , ne stojim na mjestu. Uspio sam si pronaci stan i dobit ga , jako lijep i miran kvart u kojem zivim ( Clongriffin ) , imamo i svoj security 24h koji kruzi po kvartu . Sada nakon sto je rijeseno stambeno pitanje ,posao vrijeme da se usredotocim na " personal development " i polozim taj CCNA za pocetak . Da se razumijemo ovo nije drzava u kojoj zelim ostati cijeli zivot sve je dobro dok si mlad i zdrav, ali definitivno je gledam kao " odskocnu " dasku . 

 

Takoder ako netko ima ovdje tko je slobodan vikendima za kavu, izlete, izlaske neka se slobodno javi . Uvijek sam ZA.

 

Eto toliko od mene 

Hvala svima na citanju posta i ljudima koji su mi pomogli kao strancu .

 

You can have more than you got because you can become more than you are .
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.3.2019 21:03 (Damir1908).
Moj PC  
11 0 hvala 2
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Damir1908 kaže...

 

Takoder ako netko ima ovdje tko je slobodan vikendima za kavu, izlete, izlaske neka se slobodno javi . Uvijek sam ZA.


 

 

Ajmo na kavu onda jedan dan. Ili me odvedes u neki fast food da jedemo "mukte" 

Freak Show Inc.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
NEW_MAN kaže...
Kolacic kaže...

Baš ne volim kad netko ne čita razumno. Zato i imam takav pristup. Hvališ se kako tražite radnike citirat ću "doslovno da nisu retardi". Ja sam se ubacio da daš neki oglas tu kako tražite svima. Da sam htio samo za sebe javio bi se na pm i to mnogo ozbiljnije. Nemam problema s tim što si ti sebi nego zato jer ne čitaš i praviš me glupim stavljanjem nekog linka koji nema veze s pričom. Uživaj u tome i nedaj se. :)

 Ne hvalim se nego pokusavam objasnit koliko jako fale ljudi da smo bili primorani trazit nekoga ko nije retard. Znaci ljudi koji znaju nekaj radti nema i ako najdes nekoga ko nije retard a voljan radit te ucit mozes biti sretan.

 

 Sad shvacam sto si htio reci. 

6 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Jel bi se isplatilo doći u Irsku kao junior android developer bez iskustva s nekim manjim svojim projektima ?

 
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Equi kaže...

Jel bi se isplatilo doći u Irsku kao junior android developer bez iskustva s nekim manjim svojim projektima ?

 

Ja mislim da bi. Ovdje su ocajni za novim ljudima. Prijavi se na monster.ie i irishjobs.ie pa vidi sta se nudi

Freak Show Inc.
16 godina
odjavljen
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Bio sam sa zenom u spanjolskoj prosli vikend (cetvrtak - ponedjeljak zapravo). Koje olaksanje je vidjeti ljude koji znaju voziti. Guzvu na cesti koja ne znaci da ces iducih 15 km voziti prvom brzinom. Aerodrom u Barceloni je bas uz sam grad tako da smo vec nakon par minuta voznje bili u vrevi. Moja zena, koja je btw jako dobar vozac, je samo kratko rekla "jebote, ovi nisu normalni". Nitko ne kilavi, svi na zeleno krecu kao jedan, svi na crveno staju kao jedan. Zna se za sta je obilazna traka na autocesti. Ako slucajno netko malo zastane i ne zna jel bi ravno ili bi skrenuo odmah svi sviraju, masu rukama. Tako se kali celik, tako vozaci od obicnih postaju izuzetni. Slicno je i u Zagrebu i u Splitu. Iz 58km udaljenog hotela u sam centar Barcelone radnim danom stigli za 45 minuta

I onda dodjem u Dublin... Sat i 40 minuta put kuci od 33 km na autocesti sa 3-4 trake u oba smjera. Jebeni horor. Prvih 20-ak km od firme jedva da koji puta ubacim u trecu brzinu. I to budu dionice od mozda 30-50 metara i onda opet stanem. Nije to promet koji ide sporo. To stojis u mjestu pola minute-minutu. Onda ubacis u prvu i pomaknes se za metar, dva ili tri. Prije par dana sam mislio da mi nesto ne valja sa autom jer sam u par dana potrosio goriva kao da radim 150km od kuce. I onda mi je sinulo - auto u prvoj i drugoj brzini trosi znatno vise nego u petoj.

Nedavno je neko istrazivanje napravljeno o protoku prometa u gradovima u europi. Dublin je uvjerljivo dno-dna po tom pitanju. Prosjecna brzina prometovanja u centru grada je 9km/h (to su obuhvaceni i periodi kad nema guzve, kad mozes "nagaziti").

2 su problema u pitanju i ni jedan se ne moze lako rijesiti - infrastruktura i vozaci. A dodatan problem povrh toga je sto irci nisu svjesni da su kao vozaci katastrofalno losi. Oni samo misle kako bi pojacali infrastrukturu. A po meni je ta infrasturktura (ma kako losa bila) zapravo manji problem. Irski vozaci, oni sa 10-15 godina iskustva su po svemu puno losiji od vozaca u HR koji imaju mjesec dana iskustva. Imas autocestu na kojoj je ogranicenje 100 a njih masa vozi 70. U svim trakama. Na medjugradskim cestama su ogranicenja uglavnom 70-100. Tamo gdje je 100 ljudi uglavnom voze 70-80. I onda kad ih obidjes blicaju ti i masu rukama dajuci ti do znanja da nisi normalan sto obilazis. I onda tako imas kolonu od 15-20 vozila koja voze 65 km/h tamo gdje je ogranicenje 100 i naravno da ne mozes obici jer iz suprotnog smjera uvijek netko ide.

Covjek bi pomislio da onda barem ljudi ne ginu na irskim cestama kad vec voze kao babe. U 2018 je poginulo 149 ljudi. Zastrasujuc podatak kad shvatis da je prosjecna brzina prometovanja vjerojatno upola manja od brzine u bilo kojoj drugoj europskoj zemlji.

Istini za volju, u HR je u istoj godini poginulo 313 ljudi. Kad bi hrvati vozili brzinom kojom irci voze - bilo bi manje od 5 stradalih godisnje...

Freak Show Inc.
 
13 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

ja sam nakon 3 tjedna japana dosao natrag u irsku i mislim da cu dobiti rak mozga. koristio sam gotovo sav moguci javni prijevoz tamo, od juga do sjevera zemlje i uopce nisam razmisljao o rentanju auta. da sam ga i uzeo, bilo bi ugodnije koristenje nego u irskoj.

srecom, nova pozicija i relocation na kontinentalnu europu je blizu pa ce se i to uskoro rijesiti.

nevjerojatan infrastrukturni drlog od drzave. zapravo, jedino kaj ovdje valja su poslovne prilike, sve ostalo je slepanje na engleski jezik i geografsku poziciju

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.4.2019 17:11 (nixass).
6 godina
neaktivan
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Ekipa, ima li netko u ovoj temi da je možda kojim slučajem u Limerick-u?

 

Irsku pikiram dulje vrijeme, nadam se odlepršati tamo ako nađem job u struci (network) ali nisam baš za veće gradove pa mi se Limerick više svidio od Dublina. Svjestan sam da su plaće tamo manje, ali koliko čitam, bome su i troškovi. XD

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
nixass kaže...

ja sam nakon 3 tjedna japana dosao natrag u irsku i mislim da cu dobiti rak mozga. koristio sam gotovo sav moguci javni prijevoz tamo, od juga do sjevera zemlje i uopce nisam razmisljao o rentanju auta. da sam ga i uzeo, bilo bi ugodnije koristenje nego u irskoj.

srecom, nova pozicija i relocation na kontinentalnu europu je blizu pa ce se i to uskoro rijesiti.

nevjerojatan infrastrukturni drlog od drzave. zapravo, jedino kaj ovdje valja su poslovne prilike, sve ostalo je slepanje na engleski jezik i geografsku poziciju

 

Upravo dosao s posla. Krecem ujutro rano kao da radim u pekari, samo da izbjegnem guzvu. Vozim se po autocesti, brzina izmedju 20 i 70 km/h, povremena stajanja. Lik na radiju kaze "promet na M50 tece bez problema". Jebo majku...

 

Cogent kaže...

Ekipa, ima li netko u ovoj temi da je možda kojim slučajem u Limerick-u?

 

Irsku pikiram dulje vrijeme, nadam se odlepršati tamo ako nađem job u struci (network) ali nisam baš za veće gradove pa mi se Limerick više svidio od Dublina. Svjestan sam da su plaće tamo manje, ali koliko čitam, bome su i troškovi. XD

 

Frend je tamo zivio/radio nekih godinu dana. Bio je prezadovoljan. Sad su i tamo place dosta digli. Znam jer sam dobio par solidnih ponuda.

Freak Show Inc.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...
nixass kaže...

ja sam nakon 3 tjedna japana dosao natrag u irsku i mislim da cu dobiti rak mozga. koristio sam gotovo sav moguci javni prijevoz tamo, od juga do sjevera zemlje i uopce nisam razmisljao o rentanju auta. da sam ga i uzeo, bilo bi ugodnije koristenje nego u irskoj.

srecom, nova pozicija i relocation na kontinentalnu europu je blizu pa ce se i to uskoro rijesiti.

nevjerojatan infrastrukturni drlog od drzave. zapravo, jedino kaj ovdje valja su poslovne prilike, sve ostalo je slepanje na engleski jezik i geografsku poziciju

 

Upravo dosao s posla. Krecem ujutro rano kao da radim u pekari, samo da izbjegnem guzvu. Vozim se po autocesti, brzina izmedju 20 i 70 km/h, povremena stajanja. Lik na radiju kaze "promet na M50 tece bez problema". Jebo majku...

 

 Pa dobro što je to stvarno moguće? Mislim baš tako jako? Ono, za nevjerovati, čuo sam par priča i od svojih frendova što su/bili gore, čitao tvoje postove, još uvijek mi suze idu na onu snježnu blokadu zbog 2 cm snijega po cesti...i one njihove ćelave gume...

Al baš da čovjek ne povjeruje...jer sad eto polako saznajemo da oni nisu ni za po suhom i sunčanom a kamoli po bilo kakvom drugom vremenu...

 

16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...

 

Upravo dosao s posla. Krecem ujutro rano kao da radim u pekari, samo da izbjegnem guzvu. Vozim se po autocesti, brzina izmedju 20 i 70 km/h, povremena stajanja. Lik na radiju kaze "promet na M50 tece bez problema". Jebo majku...

 

ja sam razvio cijeli novi vokabular psovki ovdje u prometu, nije me za slusat dok sam solo u autu

dnevna doza irca dnevna doza irca
Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.4.2019 19:39 (nixass).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
miki1981 kaže...
Friday kaže...
nixass kaže...

ja sam nakon 3 tjedna japana dosao natrag u irsku i mislim da cu dobiti rak mozga. koristio sam gotovo sav moguci javni prijevoz tamo, od juga do sjevera zemlje i uopce nisam razmisljao o rentanju auta. da sam ga i uzeo, bilo bi ugodnije koristenje nego u irskoj.

srecom, nova pozicija i relocation na kontinentalnu europu je blizu pa ce se i to uskoro rijesiti.

nevjerojatan infrastrukturni drlog od drzave. zapravo, jedino kaj ovdje valja su poslovne prilike, sve ostalo je slepanje na engleski jezik i geografsku poziciju

 

Upravo dosao s posla. Krecem ujutro rano kao da radim u pekari, samo da izbjegnem guzvu. Vozim se po autocesti, brzina izmedju 20 i 70 km/h, povremena stajanja. Lik na radiju kaze "promet na M50 tece bez problema". Jebo majku...

 

 Pa dobro što je to stvarno moguće? Mislim baš tako jako? Ono, za nevjerovati, čuo sam par priča i od svojih frendova što su/bili gore, čitao tvoje postove, još uvijek mi suze idu na onu snježnu blokadu zbog 2 cm snijega po cesti...i one njihove ćelave gume...

Al baš da čovjek ne povjeruje...jer sad eto polako saznajemo da oni nisu ni za po suhom i sunčanom a kamoli po bilo kakvom drugom vremenu...

 

 

Ja sam ostavio posao na koji mi je bilo bezbolno doci jer dugo sam se pripremao bas za ovakav posao. I ocekivao sam guzve, ali ovo...

Oni do te mjere ne znaju voziti da je to strasno. Evo sad kad sam isao kuci - u sve 4 trake kamioni. I na dionicama na kojima je bilo manje prometa i moglo se voziti stotka ipak smo vozili 60-70 jer su svuda kamioni. Ne postoji ovdje obilazna traka i takav poredak stvari.

Dobar dio vozaca (rekao bih preko 30%) ti nece skrenuti ako nema "eksplicitno zeleno" svjetlo na semaforu. Znaci imas raskrizje i upali se zeleno - "opce" zeleno i zeleno za desno. I onda se nakon 10-20 sekundi zeleno za desno ugasi jer se ovima is suprotnog smjera isto pali zeleno ali zeleno na glavnom semaforu i dalje stoji. Onda ljudi jednostavno stanu i ne zele skrenuti iako iz suprotnog smjera nitko ne ide. Ugasila se zelena strelica i oni ne mrdaju nikuda dok se opet ne upali. Pjesacima se uvijek posebno pali zeleno - odnosno ne moze se dogoditi da skreces npr u ulicu i zeleno ti je a da je i pjesacima isto zeleno. Oni bi kao nacija izumrli da je i autima i pjesacima zeleno u istom trenu. Na nekim raskrizjima se zeleno pjesacima pali svuda odjednom a svim autima je crveno. Sporednim ulicama je UGLAVNOM zeleno prvo jednoj strani a onda drugoj. Znaci na glavnoj cesti je crveno svima pa se onda pali jedna strana sporedne ulice. A onda druga. Zamisli koliko te pizdarije koce promet. Idiotskih situacija ima toliko da je to strasno.

Evo npr ova cesta blizu centra. Dvije trake se spajaju u jednu bez ikakvog upozorenja:

 

 

A sto se tice parkiranja pred shopping centrima... Ako ste mislili da su hrvati stoka - razocarat cete se. Ovi ce parkirati na blagajnu ako mogu. Nabijaju se na vrata i invalidska mjesta da bi si ustedjeli DOSLOVCE 2 metra hoda. Dolazim jednu vecer kasno u Lidl. Jedno jedino mjesto parkirno je zauzeto na cijelom parkingu - prvo do ulaza. Stize lik i parkira pravo na ulaz da ne bi morao stati na drugo mjesto. Ono sto je zanimljivo za primjetiti je da su vozaci BMW-a definitivno i u irskoj najveci moroni. Pocevsi od parkiranja, signalizacije, you name it... BTW - bio mrak, kisa, magla ili cufte padale s neba - trecina vozaca ce voziti bez svjetala.

Ja sam poceo samostalno voziti u 6. razredu osnovne (sto nije bas za pohvali, realno) i smatram se dobrim vozacem. Stari mi je profesionalni vozac i stvarno mislim da sam upio najbolje od njega sto sam mogao. I nikada nisam bio nesto osobito nervozan za volanom. Ali ovdje sam u zadnjih godinu dana izgubio sve zivce sto sam imao. To je nesto nevjerojatno. Ja dok dodjem od posla do kuce ispalim takvu salvu psovki da je to nesto grozno.

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.4.2019 19:35 (Friday).
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...

Evo npr ova cesta blizu centra. Dvije trake se spajaju u jednu bez ikakvog upozorenja:

 

 

 

 ove trake koje odjednom nestaju su mi najbolje, ti se moras nasred raskrizja prestrojit da bi uletio u dobru traku s druge strane raskrizja.

prije raskrizja nikakve oznake di koja traka ide.

ako je i samo jedna traka al dovoljno siroka, idioti ce sami napraviti dvije trake od toga i komforno se voziti/mimoilaziti na 5cm jedan od drugog.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
neaktivan
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

To stvarno da nije žalosno bilo bi urnebesno smiješno...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
miki1981 kaže...

To stvarno da nije žalosno bilo bi urnebesno smiješno...

 

Pa donekle je smijesno to sto oni uopce nisu svjesni da su nezamislivo losi vozaci. Ako njih pitas, kriva je infrastruktura. Da ima 15 traka na toj autocesti - rezi mi glavu ako bi bilo ista brze

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...
Pjesacima se uvijek posebno pali zeleno - odnosno ne moze se dogoditi da skreces npr u ulicu i zeleno ti je a da je i pjesacima isto zeleno. Oni bi kao nacija izumrli da je i autima i pjesacima zeleno u istom trenu.

LOL, u vecini SAD-a i Kanade je dopusteno skretanje desno na crveno svjetlo. Uvijek mi se cinilo kao razumno pravilo...

15 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
CyberK kaže...
Friday kaže...
Pjesacima se uvijek posebno pali zeleno - odnosno ne moze se dogoditi da skreces npr u ulicu i zeleno ti je a da je i pjesacima isto zeleno. Oni bi kao nacija izumrli da je i autima i pjesacima zeleno u istom trenu.

LOL, u vecini SAD-a i Kanade je dopusteno skretanje desno na crveno svjetlo. Uvijek mi se cinilo kao razumno pravilo...

 Meni je ovo ok, i jedno i drugo. Kada je autima zeleno ne moraš toliko brinuti na pješake, a kada je njima relativno su sigurni da mogu proći bez brige. Isto kao i skretanje desno na crveno, ako si siguran da možeš ići samo odeš.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
15 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
CyberK kaže...
Friday kaže...
Pjesacima se uvijek posebno pali zeleno - odnosno ne moze se dogoditi da skreces npr u ulicu i zeleno ti je a da je i pjesacima isto zeleno. Oni bi kao nacija izumrli da je i autima i pjesacima zeleno u istom trenu.

LOL, u vecini SAD-a i Kanade je dopusteno skretanje desno na crveno svjetlo. Uvijek mi se cinilo kao razumno pravilo...

Da nisi mozda iz Zupanje?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice