Kako sam dobio posao u Irskoj izdvojena tema

poruka: 2.511
|
čitano: 954.424
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...
Pero Dinamit kaže...

E a posao si tražio sam preko monster-a i sličnih stranica ili kako? Koja branša je u pitanju?  Znam da si pisao da radiš win forme ako se ne varam. 

 

Da, monster.ie mi je glavni izvor. Winforms/wcf/sql(ssis,ssrs)... Ovdje su uzasno trazeni web programeri - asp, jquery, javascript, angular i to. Oglasa ima nezamislivo puno.

Wordpress, html i css nisu dovoljni, jel? (početnik sam)

Što učiti? Javascript, php, nešto treće - što se traži tamo?

Planiram doći, ali i planiram u međuvremenu učiti

14 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
marsovac zemaljski kaže...
Noctifer kaže...

Pozdrav ljudi. Dobio sam ponudu za posao za Irsku. Koliko dugo se generalno čeka na ugovor o radu od vanjske firme? Posao sam našao preko recruiting firme i imao sam 2 tehnička razgovora sa ljudima iz firme.

 Kakav je tip posla ako se smije znati?

I kakva pitanja pitaju (zanima me razlika između intervjua u HR i IRL)?

 Java programer. Pitali su me sve što imaju, dosta toga nisam znao jer imam tek 2 godine radnog iskustva ali sam ipak dobio posao. Iz Jave su pitali za Generics, Threads, Reflection, Abstract klase i Interface, Exceptione, Spring, Hibernarte. Za ostalo su pitali REST API, Docker, security, baze. Stvarno su puno toga prošli, bilo je negdi 30 minuta razgovora samo o tehničkim pitanjima.

16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Noctifer kaže...

Ja dobio odgovor, ugovor sljedecu srijedu stiže. Da li itko zna di bi mogao kupiti adapter za EU -> Irsku  utičnice? Nosim laptop i mobitel sa sobom tako da se nekako tamo trebam spojiti na struju.

 Imaš to na aerodromu (iako nije jeftino tamo), a nađe se i po Dublinu u dućanima.

 

Life hack, EU utičnica paše u UK, samo treba biti spretan. Sa nečim plastičnim stisneš "osigurač" i gurnes punjač u utičnicu. Voila

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.10.2017 16:39 (nixass).
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...
 

Uglavnom skuplji i losiji nego u HR. Ja placam 50 eura optiku 100/10. Ima jeftinijih providera sa vecim brzinama (Virgin) ali im je dostupnost vrlo ogranicena a support katastrofalno los.

Ja sam sa ovim zadovoljan, samo da je brzina malo veca. IP adresa mi se nije promjenila godinu dana.

 

Ja nikad bolji internet imao, u hr (Rijeka), 7km od centa i max 8mbsp (4 bi pojeo MaxTV, ostane manje od 4 za net), u centra 20mbps.

Dublin, isto oko ~7-8km od centra, 120/20 iako je sada minimalno sto nude je 240/20. Brze nego sto mi wifi kartica moze povuc ... :) 

 

Jedino su mobilne mreze bile stabilnije i imale puno bolju pokrivenost u Hr. U Irskoj, jedino Vodafon ima signala ako se vozikas po selendrama naokolo. A sve ravno. Ne kuzim. 

 

Btw, ovi koji su ovdje u IRL, predlazem da podjelimo informacije o tome koje su dobre a koje lose firme, to moze puno pomoc novima, kao i nama samima kada budemo mjenali firmu. 

Npr:

 - amazon: jako stresno, puno micromanagementa, dobra lova

 - accentura: jako ovisi u koji tim se strpaju, mogu te iznajmit u neku dosadnu banku gdje supportas legacy apps. Opcenito ne bas na dobrom glasu

 - paddy power: high speed trading, interesantno sa tehnicke strane, zna biti stresno

 - bearing point: pricao sa nekih hrvatima koji rade tamo, tim izgleda fora ali s tehnicke strane me se uopce nisu dojmili (vrlo lose inzenjerske prakse)

 - boomerang (dio accentura sada): dosta amaterska razina rada iako imaju par ok ljudi, puno micromanagementa i stresa, losa lova

 - amaris: consulting firma, iznajmit ce te nekome, losa lova i hendlanje zaposlenika

nastavite ...

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
11 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Noctifer kaže...

Ja dobio odgovor, ugovor sljedecu srijedu stiže. Da li itko zna di bi mogao kupiti adapter za EU -> Irsku  utičnice? Nosim laptop i mobitel sa sobom tako da se nekako tamo trebam spojiti na struju.

 

Uzeo na aerodromu u Njemačkoj par komada ovih:

 

Ovisno na kojem aerodromu uzimaš, cijena je 12-16€, na Amazonu je jeftinije.

Rade OK, izdržali su i fen za kosu.

Uzeo sam i par nekakvih jeftilena s Amazona (oko 6€), jedan se raspao, jedan je eksplodirao.

 

Kod nekvalitetnijih adaptera šuko utikač radi OK, ali je problem euro utikač (https://en.wikipedia.org/wiki/Europlug), jer kod njih kontakt nije dobar.

Pa u slučaju punjača i sličnog može se dogoditi da ili ne rade ili krepaju.

11 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Kod pregovaranja detalja oko posla bitno je znati plaća li mirovinsko i zdravstveno poslodavac, koji paketi su u pitanju i ulazi li to u ponuđenu brutto plaću.

Ako moraš plaćati sam, to može biti oko 6 tisuća godišnje ili više.

Imao sam jednu ponudu koja je na prvi pogled izgledala super, ali nakon završnog kruga razgovora nisam prihvatio baš radi toga jer bih morao sve plaćati sam.

 

Različite tvrtke novozaposlenima također daju različit broj slobodnih dana/godišnjeg.

 

Agencije za zapošljavanje izgleda trenutno uzimaju sve i svakoga kao svoje agente, pa sam tako prije neki dan dobio ponudu za tvrtku u kojoj sada radim i za moje radno mjesto (agencija je ICDS).

Mislim da ću ih kontaktirati iz fore, čisto da vidim koliko bi mi ponudili.

 

Prošle godine sam jednom agentu rekao cifru koju tražim, on je odgovorio potvrdno, odradio dva kruga razgovora, po profilu sam upadao 100%, odletio do Irske, pogledao firmu, pristao i rekao im da mi pošalju ugovor.

Ispostavilo se da je agent imao odobreno oko 10% manje od cifre koju tražim, ali me je pokušao navući na to da pristanem.

Firma je tako platila nekih 700€ troškova puta i smještaja, a ja sam vidio kako ovdje izgleda središnji dio države.

Odbio ponudu, ispao mini-skandal, a u kasnijim razgovorima s agentima iz drugih tvrtki na kraju je bilo "Aaaa, pa ti si taj tip".

I naravno da me je kasnije isti lik pokušao kontaktirati s drugim ponudama, a kasnije i njegovi suradnici.

Izbjegavajte R*eperio.

 

Usput, agenti žive od provizije i u interesu im je uvaliti vas u neku tvrtku. Provizija im je od standardnih 10% do 30% u slučaju za stručnjake koje je malo teže pronaći.

Da bi vas uspjeli prodati nekome, toliko će vam umanjiti bruto plaću u odnosu na stanje na tržištu.

Pa uzmite to u obzir ako s nekom tvrtkom pregovarate direktno bez agencijskih posrednika.

 

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Djuro von Prekoplotovich kaže...

Kod pregovaranja detalja oko posla bitno je znati plaća li mirovinsko i zdravstveno poslodavac, koji paketi su u pitanju i ulazi li to u ponuđenu brutto plaću.

Ako moraš plaćati sam, to može biti oko 6 tisuća godišnje ili više.

Imao sam jednu ponudu koja je na prvi pogled izgledala super, ali nakon završnog kruga razgovora nisam prihvatio baš radi toga jer bih morao sve plaćati sam.

 

Različite tvrtke novozaposlenima također daju različit broj slobodnih dana/godišnjeg.

 

Agencije za zapošljavanje izgleda trenutno uzimaju sve i svakoga kao svoje agente, pa sam tako prije neki dan dobio ponudu za tvrtku u kojoj sada radim i za moje radno mjesto (agencija je ICDS).

Mislim da ću ih kontaktirati iz fore, čisto da vidim koliko bi mi ponudili.

 

Prošle godine sam jednom agentu rekao cifru koju tražim, on je odgovorio potvrdno, odradio dva kruga razgovora, po profilu sam upadao 100%, odletio do Irske, pogledao firmu, pristao i rekao im da mi pošalju ugovor.

Ispostavilo se da je agent imao odobreno oko 10% manje od cifre koju tražim, ali me je pokušao navući na to da pristanem.

Firma je tako platila nekih 700€ troškova puta i smještaja, a ja sam vidio kako ovdje izgleda središnji dio države.

Odbio ponudu, ispao mini-skandal, a u kasnijim razgovorima s agentima iz drugih tvrtki na kraju je bilo "Aaaa, pa ti si taj tip".

I naravno da me je kasnije isti lik pokušao kontaktirati s drugim ponudama, a kasnije i njegovi suradnici.

Izbjegavajte R*eperio.

 

Usput, agenti žive od provizije i u interesu im je uvaliti vas u neku tvrtku. Provizija im je od standardnih 10% do 30% u slučaju za stručnjake koje je malo teže pronaći.

Da bi vas uspjeli prodati nekome, toliko će vam umanjiti bruto plaću u odnosu na stanje na tržištu.

Pa uzmite to u obzir ako s nekom tvrtkom pregovarate direktno bez agencijskih posrednika.

 

 Zar nejde u Irskoj mirovina sa placom kao i kod ali ima i privatna kao treci stup kod nas? Znam da mi poslodavac placa zdrastveno i ima pension plan koji matchaju sa tvojim davanjima do 7%.
Još čekam ugovor (rade background check) ali ako je točno ono što mi je rekao plaća je cak veća od onoga što sam ja tražio za Irsku.
11 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Noctifer kaže...
 Zar nejde u Irskoj mirovina sa placom kao i kod ali ima i privatna kao treci stup kod nas? Znam da mi poslodavac placa zdrastveno i ima pension plan koji matchaju sa tvojim davanjima do 7%.
Još čekam ugovor (rade background check) ali ako je točno ono što mi je rekao plaća je cak veća od onoga što sam ja tražio za Irsku.

 

Imaš "državnu" (naš prvi stup) za koju ćeš biti sretan ako izvučeš ekvivalent današnjih 1k€ kada budeš išao u pemziju s nekih 70 godina starosti.

I imaš "privatnu" koja je u biti investicijski fond (naš drugi stup), što znači i određeni rizik.

Plan se odnosi na tu "privatnu".

Dobro je što su privatni mirovinski fondovi fleksibilniji nego u RH.

14 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Jedna od beneficija u firmi je "Annual holiday purchase". Ne netu nisam mogao naci baš neki info oko toga. Znate li o cemu se radi?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

To ti je ustvari neplaćeni godišnji odmor.

Ako iz nekoga razloga trebaš više dana GO, možeš iskoristiti taj neplaćeni godišnji odmor (u UK je 2 tjedna maksimalno).

To što nisi radio ti ne oduzmu od plaće za taj mjesec nego kroz godinu dana ti razmjerno oduzimaju od plaće.

16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Noctifer kaže...

Jedna od beneficija u firmi je "Annual holiday purchase". Ne netu nisam mogao naci baš neki info oko toga. Znate li o cemu se radi?

 https://sodexoengage.com/what-we-do/glow/employee-benefits/annual-leave-purchase/

 

 

ja imam 25 dana off godisnje, sa sefom se mogu dogovorit i za jos par dana extra (nije bed).

to znaci preko 12 tjedana godisnje off, not bad :D

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.10.2017 10:36 (nixass).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Djuro von Prekoplotovich kaže...
Noctifer kaže...
 Zar nejde u Irskoj mirovina sa placom kao i kod ali ima i privatna kao treci stup kod nas? Znam da mi poslodavac placa zdrastveno i ima pension plan koji matchaju sa tvojim davanjima do 7%.
Još čekam ugovor (rade background check) ali ako je točno ono što mi je rekao plaća je cak veća od onoga što sam ja tražio za Irsku.

 

Imaš "državnu" (naš prvi stup) za koju ćeš biti sretan ako izvučeš ekvivalent današnjih 1k€ kada budeš išao u pemziju s nekih 70 godina starosti.

I imaš "privatnu" koja je u biti investicijski fond (naš drugi stup), što znači i određeni rizik.

Plan se odnosi na tu "privatnu".

Dobro je što su privatni mirovinski fondovi fleksibilniji nego u RH.

 Koliki je minimum godina rada u Irskoj da bi uopce imao pravo na mirovinu (drzavnu)? Receno mi je da je u Hrvatskoj min.15 godina. Pitao sam ih primjerom. Imam u Hrvatskoj 10 godina staza, pa u Njemackoj recimo 8, pa u Irskoj 8, UK 7 itd. Da li se to zbraja ili kako? Receno mi je da je najvažnije imati barem u jednoj zemlji potreban minimum te da ću tada automatizmom ostvariti pravo na proporcionalnu(prema broju godina rada) mirovinu u svim zemljama u kojima sam radio - bez obzira što nemam potreban minimum u svakoj pojedinacno. Dakle "hrvatski Irci" imat ce te i hrvatsku mirovinu ukoliko ste i ovdje odradili barem godinu.Jako malu ali...

Znam da je mirovina daleko, ali ne bih volio da se nađem u glupavoj situaciji da nigdje ne steknem minimum.

Buduci da do sada nemam trazeni hrvatski minimum, bitan mi je ovaj podatak za Irsku. Zna li netko? Za Irsku kažu 10 godina, ali nije provjereno...

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.10.2017 10:59 (VanBorder).
6 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday napisi knjigu, neku autobiografiju, bilo bi stvarno zanimljivo čitat, ja bi prvi kupio takvu knjigu ;)
Trust nobody, become the best !
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Ja znam da u nekim državama imaš pravo tražiti povrat novaca koje si uplatio u mirovniski sustav kada odlaziš. Npr. 5 godina u Njemačkoj i ideš dalje, onda bi ti oni vratili sve uloženo. Nisam siguran kako EU sustav radi kada imaš staža u više EU zemlja.

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Mr.ddevil kaže...
Friday napisi knjigu, neku autobiografiju, bilo bi stvarno zanimljivo čitat, ja bi prvi kupio takvu knjigu ;)

 

Da napisem autobiografiju i ljudi saznaju vise o meni - popularnost bi mi naglo splasnula 

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Mr.ddevil kaže...
Friday napisi knjigu, neku autobiografiju, bilo bi stvarno zanimljivo čitat, ja bi prvi kupio takvu knjigu ;)

 

Friday kaže...

Da napisem autobiografiju i ljudi saznaju vise o meni - popularnost bi mi naglo splasnula 

 ovdje je sve kaj moras znati o Fridayu

 

https://www.amazon.co.uk/UNIX-Linux-System-Administration-Handbook-ebook/dp/B075MK6LZ7/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1507897407&sr=8-2&keywords=linux+administration+handbook

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Vjerojatno, ali se valjda možeš odlučiti i za opciju mirovine.

Njemačka je za sada zemlja s najmanjim minimumom - mislim da je 5 godina.

Uostalom tko zna što se sve još može promjeniti do mirovine...

16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
16 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Vidim da tu ima nakih krivih informacija i zabluda kako funkcionira zaposljavanje:

 - permanent pozicije: recruiter / agencija dobija % dogovorene godisnje bruto place kada zaposlenik prodje probni period. Ali to placa poslodavac uvijek, a ne djelatnik! Ako si ti dogovorio 70k godinje, toliko mora biti na ugovoru i toliko ces dobiti (naravno, minus porez, oko 55-75% je netto ovisno o visini place). Mozda postoji neki agent koji laze, al ja to jos nisam vidio

 - contracting pozicije: dogovara se brutto dnevnica, i to bude isplaceno na racun tvoje (umbrella) kompanije. Djelatnik sam odlucuje koliko ce si isplatiti kao placu. U pravilu oko 40% pojede porez. Procedura rada preko ubrelle je vrlo jednostavna (par papira podpises, i to je to)

 - contracting isto uglavnom dogovara agent (morgan mkinley u mom slucanu, npr), a te agencije uzmu cca 10-15% dogovorenog brutto iznosa. Al od poslodavca, ne djelatnika! Tako da sto ti dogovoris, to dobijes, ne tice te se koliko je agend uzeo. 

 - contracting je obicno za mid/senior level, dnevnice idu od 300-500eur/dan. Nisi placen kada si bolestan, na GOu ... Ugovori obicno po 6mj, i cesto se produze barem 2x

 - iz svake place ide dio za zdrastvo i mirovinsko, kao u hr, gdje ces kada odes u penziju imati neki kikiriki od penzije. Zato mnoge firme nude extra pare za privatni mirovinski fond. Public zdrastvo je kao u hr, s time da postoji dosta privatnih bolnica za koje moras imati privatno zdrastveno (firma nekad pokriva i to). Ali i praksi, ako si hitan slucaj onda ti je svejedno, a ako zelis neku terapiju / ljecenje koje ne spada pod hitni slucaj, onda ces brze doc na red sa privatnim osiguranjem i biti smjesten u priv. bolnici. Zubar / okulist nije pokriven privatnim osiguranjem. 

 

Prijatelj je manager u toj Morgan Mkinley agenciji, oni rade sa jako puno firmi i korektni su, pa ako nekome treba kontakt, slobodno me PM! 

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.10.2017 16:30 (hudo).
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Evo kad se vec prica o zdravstvenom...

Jucer sam imao vrlo neobican problem sa mojom srednjom kceri. Nausnica joj je zapela u uhu pa smo morali ici kod doktora. "Small surgery" + antibiotska krema = 113 eura. Osim toga, mislim da smo u zadnje 2 godine potrosili manje od 200 eura na doktora. Gledam vec neko vrijeme ta privatna osiguranja i nisam uopce siguran jel da nesto uzmem ili ne.

Freak Show Inc.
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...

Evo kad se vec prica o zdravstvenom...

Jucer sam imao vrlo neobican problem sa mojom srednjom kceri. Nausnica joj je zapela u uhu pa smo morali ici kod doktora. "Small surgery" + antibiotska krema = 113 eura. Osim toga, mislim da smo u zadnje 2 godine potrosili manje od 200 eura na doktora. Gledam vec neko vrijeme ta privatna osiguranja i nisam uopce siguran jel da nesto uzmem ili ne.

 

Vecinu iraca koje sam pitao nemaju privatno osiguranje. Cak kada pitas ekipu koja radi u bolnicama reci ce ti isto.

Cini mi se da je to nekako vise kao porez za nas imigrante!

Osim naravno ako imas neke ozbiljne bolesti i potrebu za stalnim odlaskom doktorima, tu se isplati cisto zbog brzine, dodjes na red odmah.

 

 

 

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
7 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Usput, agenti žive od provizije i u interesu im je uvaliti vas u neku tvrtku. Provizija im je od standardnih 10% do 30% u slučaju za stručnjake koje je malo teže pronaći.

Da bi vas uspjeli prodati nekome, toliko će vam umanjiti bruto plaću u odnosu na stanje na tržištu.

Pa uzmite to u obzir ako s nekom tvrtkom pregovarate direktno bez agencijskih posrednika.

Zvuci zbunjujuće. S jedne strane doima se kako recruiter-i rade u interesu posloprimca jer što veću plaću dogovore, veći je i njima postotak.

Međutim dogovor između njega i poslodavca je i oko postotka provizije.

Dakle: 52k za poslodavca ide na 40k bruto(posloprimac) i 12k recruiter-u provizija 30%

           60.5k za poslodavca ide na 55k bruto(posloprimac) i 5.5k recruiter-u provizija 10%

U prvoj opciji su svi zadovoljni osim tebe. To je valjda htioi reći Gjuro.

Ili sam krivo razumio?!

 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...

Evo kad se vec prica o zdravstvenom...

Jucer sam imao vrlo neobican problem sa mojom srednjom kceri. Nausnica joj je zapela u uhu pa smo morali ici kod doktora. "Small surgery" + antibiotska krema = 113 eura. Osim toga, mislim da smo u zadnje 2 godine potrosili manje od 200 eura na doktora. Gledam vec neko vrijeme ta privatna osiguranja i nisam uopce siguran jel da nesto uzmem ili ne.

 A što ti tvoje zdravstveno sada pokriva? Je li tih 113eura kao neka participacija ili?

16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
VanBorder kaže...
Friday kaže...

Evo kad se vec prica o zdravstvenom...

Jucer sam imao vrlo neobican problem sa mojom srednjom kceri. Nausnica joj je zapela u uhu pa smo morali ici kod doktora. "Small surgery" + antibiotska krema = 113 eura. Osim toga, mislim da smo u zadnje 2 godine potrosili manje od 200 eura na doktora. Gledam vec neko vrijeme ta privatna osiguranja i nisam uopce siguran jel da nesto uzmem ili ne.

 A što ti tvoje zdravstveno sada pokriva? Je li tih 113eura kao neka participacija ili?

 

Pa nemam pojma, nisam siguran da mi ista pokriva. Imamo svog lijecnika ali ne znam zapravo kako to funkcionira.

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
hudo kaže...

Prijatelj je manager u toj Morgan Mkinley agenciji, oni rade sa jako puno firmi i korektni su, pa ako nekome treba kontakt, slobodno me PM! 

 To je firme koja je meni našla posao.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Noctifer kaže...
hudo kaže...

Prijatelj je manager u toj Morgan Mkinley agenciji, oni rade sa jako puno firmi i korektni su, pa ako nekome treba kontakt, slobodno me PM! 

 To je firme koja je meni našla posao.

 

Jebi ga, sad moras hudi platit pivo...

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
hudo kaže...

Vidim da tu ima nakih krivih informacija i zabluda kako funkcionira zaposljavanje:

 

Da, ne naplaćuju se od brutto iznosa tvoje plaće, ali isto tako moraju ići poslodavcu niz dlaku da bi te prodali.

Što rezultira time da će ti pokušati ponuditi nešto što bi ipak bilo ispod prosjeka.

Naročito ako su pri kraju obračunskog razdoblja, a nemaju baš bajne rezultate.

Njima je to možda 10% manje na iznos od par tisuća, tebi je 10% na iznos od nekoliko desetaka tisuća.

 

Uzmi oglas poslodavca na LinkedIn-u i prijavi se direktno, pa usporedi s onime što će ti ponuditi neki agent za isto radno mjesto.

 

Uvjeti na koje Indijci i ostali iz tog dijela Azije pristanu su dosta lošiji od onog što se u startu ponudi nekome tko dolazi iz EU.

Teoretski ne bi trebalo biti nikakve razlike, u praksi je tako.

16 godina
odjavljen
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Evo samo da obavjestim svekoliku javnost da smo se pripremili za uragan

Zatvoreni su i vrtici i skole sutra. U trgovinama je poprilicno zivo bilo danas (ja sam upravo stigao iz Tesca). Ljudi vuku kuci vodu i hranu. Nije nesto panicno ali vidi se da se pripremaju. Eto, stize nam nas prvi uragan...

Freak Show Inc.
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

cool. valjda će prekosutra promet biti stabiliziran. jedan dan u godini kad idem u dublin i pojavi se faking uragan. alan ford.

What could possibly go wrong?
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

kaj se i ti seliš?

Ke?!
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice