Kako sam dobio posao u Irskoj izdvojena tema

poruka: 2.511
|
čitano: 955.403
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

nope, šef dobio poziv na nekakavu konvenciju, njemu se neda ić pa mene i kolegicu pitao hoćemo ić umjesto njega - jebote naravno da ću ić. i onda dođe ovaj uragan iz vedra neba. 

What could possibly go wrong?
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

to u CDD-u? a kaj mi iz zagreba smrdimo pa nismo dobili poziv...

Ke?!
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

pff, još kako  ma sam skup trajat će možda 2 sata, ovo sve ostalo u rasporedu "free activities". da nije plaćeno ne bi ni išli, tj. još ni ne znamo dal se ide zbog vremena...

What could possibly go wrong?
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

aha aha, fino fino. drugi put sjeti se kolega iz zagreba pa udijeli koji dobru riječ. i nemoj previše free activities sa kolegicom 

Ke?!
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

ma nikada, ja sam profesionalac 

What could possibly go wrong?
 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Ovo je sada u rangu obične bure.

Leti okolo sitniji inventar s balkona i terasa.

Zgrada još nije otišla do Kanzasa.

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

da nije vijesti ne bi ni znao da je centar uragana na 200km od dublina, izgleda ko normalan (citaj ruzan) dan u dublinu.

jedno drvo u kvartu se srusilo doduse..

vidim da je dole na jugozapadu zato banana.

 

iso sam na aerodrom danas gledat avione, polijecu cijeli dan dok busevi s druge strane uopce ne voze lol

 

 

veci uragan je u kulmerovim dvorima danas :)

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.10.2017 18:19 (nixass).
16 godina
odjavljen
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Ja sam razocaran...

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Aj petko, udri jednu pricu nesto zanimljivo, ugodi svojim vjernim obozavateljima plsss
Trust nobody, become the best !
11 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Evo javljaju iz Waterforda; tri poginula u cijeloj Irskoj.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Mr.ddevil kaže...
Aj petko, udri jednu pricu nesto zanimljivo, ugodi svojim vjernim obozavateljima plsss

 

Jovanka kaže...

Evo javljaju iz Waterforda; tri poginula u cijeloj Irskoj.

 

Da, bas sam htio to napisati. Nije uragan tako bezazlen kako se nama u Dublinu cini. Vlasti su nastupile sa puno opreza jer svima je u interesu da se steta smanji na minimum. Jucer tijekom dana mi je na mobitel stigla poruka iz skole da ce se nastava normalno odvijati ali da budemo u pripravnosti pokupiti djecu ranije ako bude bilo potrebe. Kasnije su javili da su skole zatvorene i da nece biti nastave. Prije 2-3 sata je stigla nova poruka da djeca ni sutra ne idu u skolu. Ici ce samo osoblje da utvrdi da je sve OK i da se nastava moze normalno odvijati. Mislim da su gotovo sve trgovine bile zatvorene. Kod mene u kvartu je radila "benzinska" (sto je zapravo obicna trgovina koja vani ima agregate za tocenje goriva). Sve drugo je koliko znam bilo zatvoreno. Ja sam jutros nakon sto sam u firmi pokupio laptop da mogu "raditi" od kuce isao u jednu trgovinu desetak km od moje kuce kupiti petit beurre (Kras) jer mi se bas jeo keks sa mlijekom (prioriteti, jel...). Nije radila ni ta trgovina ni nekolicina drugih u tom krugu.

Zapadna i juzna obala Irske su dosta ozbiljne nalete vjetra pretrpile. Bez struje je ostalo oko 330.000 ljudi, a neki ce bez struje biti iducih 10-ak dana sto sugerira da je steta na infrastrukturi ipak znatna (internet mi radi cijeli dan ko metak). Mi smo si nadokupili vode, svijeca i mlijeka za slucaj da ne bude struje ili da trgovine ne rade niti sutra. Napunili smo i punu kadu vode sinoc za slucaj da ostanemo bez vode pa da se mozemo toaletom sluziti. Ja sam jutros u 6:30 rastavljao trampolin. Dobro da jesam jer bi u protivnom bio negdje kod susjeda ili na susjednom golf terenu. Jos sinoc je grad bio bas sablasno prazan. Osjetila se neka nervoza u zraku.

Kako vidim, najgore je proslo. Jos uvijek ima dosta jakih naleta vjetra. Sam vjetar je zapravo bio drugaciji od onoga sto sam ja ocekivao. Mislio sam da ce cijeli dan biti dosta jak ali nije. Bio je tek nesto malo jaci za Dublinske pojmove sa dosta jakim povremenim naletima.Kise je bilo vrlo malo na ovoj strani iako su najavili da ce liti kao sumanuto

Avioni su kako sam vidio slijetali do nekih 12 sati normalno (uz dosta ljuljanja). Ne znam jesu onda presli na crosswind pistu ili su bili otkazani.

 

Uglavnom, prezivjeli smo nas prvi uragan bez ikakvih problema. Sutra se valjda sve pocinje vracati u normalu

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

presli su na crosswind, ja sam iso gledat long haulere popodne :D

zakasnio sam na 787 :S

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
6 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže... 

Da, bas sam htio to napisati. Nije uragan tako bezazlen kako se nama u Dublinu cini. Vlasti su nastupile sa puno opreza jer svima je u interesu da se steta smanji na minimum. Jucer tijekom dana mi je na mobitel stigla poruka iz skole da ce se nastava normalno odvijati ali da budemo u pripravnosti pokupiti djecu ranije ako bude bilo potrebe. Kasnije su javili da su skole zatvorene i da nece biti nastave. Prije 2-3 sata je stigla nova poruka da djeca ni sutra ne idu u skolu. Ici ce samo osoblje da utvrdi da je sve OK i da se nastava moze normalno odvijati. Mislim da su gotovo sve trgovine bile zatvorene. Kod mene u kvartu je radila "benzinska" (sto je zapravo obicna trgovina koja vani ima agregate za tocenje goriva). Sve drugo je koliko znam bilo zatvoreno. Ja sam jutros nakon sto sam u firmi pokupio laptop da mogu "raditi" od kuce isao u jednu trgovinu desetak km od moje kuce kupiti petit beurre (Kras)

 Čitam, Čitam i dođem do keksa, u 23:30 vadim mlijeko iz hladnjaka, ugrijem ga i otvaram petit-kekse , hehe, ne može bolje

Trust nobody, become the best !
16 godina
odjavljen
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Evo, mozda se nekome posreci:

 

 

 

chenise.hassan@fitzroysolutions.com

Freak Show Inc.
 
5 0 hvala 2
6 godina
protjeran
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Osoba se zove Kineski Haso? Its a trap!!

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.10.2017 21:42 (Paolo Maldini).
 
23 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Danas došao ugovor. Krecem raditi u Corku 20.11!!!

 
14 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Noctifer kaže...

Danas došao ugovor. Krecem raditi u Corku 20.11!!!

 

Cestitam kolega 

Kakav arbajt, kakva firma?

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...
Noctifer kaže...

Danas došao ugovor. Krecem raditi u Corku 20.11!!!

 

Cestitam kolega 

Kakav arbajt, kakva firma?

 Java developer za Johnson Controls.

15 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Cestitke. Super firma, dobri bonusi.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Mitch kaže...
Cestitke. Super firma, dobri bonusi.

 

Eto, sad ce morat pivo platit, nema druge

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

https://personalbanking.bankofireland.com/bank/coming-to-ireland/moving-to-ireland/welcome-to-ireland/

Bank of Ireland sada daje uslugu izrade računa kod njih prije nego što se preselite u Irsku.

 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Hornet_93 kaže...

ma nikada, ja sam profesionalac 

 jesi se vratio? nema čovjeka na bf-u, reko možda su te oteli gore...

Ke?!
12 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

pff, možda ti se sad popravio k/d 

bilo je u planu da ostanemo 3 dana, ali smo ostali na kraju 7 dana.

 

bilo je fora, convention centre ogromna je i lijepo uređena zgrada, usluga unutra vrhunska, nema ništa u hrv kaj bi se moglo mjerit sa ovim centrom. ostao sam paf kad su ušao u glavnu salu... nakon ta 3 dana konferencije imali smo 4 dana lufta pa smo malo bazali po dublinu.

 

ukupan dojam je da je sam centar grada skup u pm, od hrane do izazaka (kad sam platio prvu rundu skoro me izulo iz cipela), dok je periferija prihvatljivija. grad kao grad mi je nešto ko rijeka na steroidima, kiša i sivilo non stop uz neozaobilazan vjetar i noć brže pada nego u hrv - recept za depresiju.

ima lijepih djelova grada, al ima nekih koje bi spalio do temelja i počeo iz početka (ballymun).

 

alkohol i cigarete puno skuplji nego kod nas, tipa pinta u pubu u dublinu 8 eura, crveni mal 11 eura, kinokarta u cineworldu 12 eura za blade runnera + 9 kokice i kola... pun qrac za naše pojmove. cijene streetfooda i hrana u trgovačkim centrima 90% kao u hrv.

 

zbog tog faking vremena nismo previše išli po dublinu koliko smo htjeli razgledat pa samo 50% vremena bili u hotelu, al smještaj je vrhunski (merrion) tako da nam nije teško palo - bar  za goste hotela, odličan restoran, bazen, sauna, jacuzzi u kupaoni sobe...

 

pošto je kolegica fektala da idemo u muzej, otišli smo u nacionalni muzej - tamo ima valjda milijun eksponata i trebalo bi jedno tjedan dana da se sve vidi, ali jako lijepo složeno i dosta se može naučiti. ostatak vremena bazali po pubovima, jedan jedini dan kad je bilo sunca nevjerojatna 3 sata proveli u parku ko gušteri...

 

rekao bi da su ljudi najveći plus - gdje god smo došli, osjećali smo se dobrodošlo, ljudi su jako ljubazni i pričljivi.

odem do benzinske po cigarete, ženska skuži da nisam domaći pa onda odakle sam, kako nam je u hrv, komentira kako imamo lijepo more (mislim u sebi, ženska više zna o hvaru i braču nego ja koji živim 300 km dalje, a nikad tamo bio zbog ovih lihvara na moru), ista stvar sa blagajnicama u centrima i konobarima. 

autobusni prijevoz dobar, doduše bilo je kašnjenja po 5-10 min, vjerojatno zbog tog pojačanog vjetra i kiše - ali ono kaj me iznenadilo, svi od reda pozdravljaju vozača i opet kad idu van - ono wtf. kad u rijeci zaletim u dvojku i dočeka me onaj sijedi luđak za volanom, poželim  se okrenuti na vratima, izać van i zvat taxi. kad smo već kod vožnje - nekako mlitavo voze, ko da su tek izašli iz autoškole. da dođu među naše zagorske šumahere mislim da bi vratili vozačku i vozili bicikl.

 

sve u svemu bilo je super, 0 negativnih iskustava, sljedećom prilikom opet dolazim.

What could possibly go wrong?
 
17 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Je, sve nabrojano stoji - skupo je (ako mjeris prema HR placama), kisa i vjetar su domaci ovdje, ljubazni su i uzasno losi vozaci. Centar je zapravo jedina stvar na koju ne treba obracati paznju. OK, ima i tamo par stvari za vidjeti ali generalno je bljak.

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

eto... mi jedini nešto radimo i uvijek nas zaobilazite kad su fieste u pitanju... drugi put proslijedi koju pozivnicu u zg.

koliko vas je bilo? smještaj plaćen?

Ke?!
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
chewbacca kaže...

eto... mi jedini nešto radimo i uvijek nas zaobilazite kad su fieste u pitanju... drugi put proslijedi koju pozivnicu u zg.

koliko vas je bilo? smještaj plaćen?

 

Koja ste vi firma uopce?

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

anita (mislim da radi kod tebe, tehničar je za keramiku i neke nove plave plombe ako sam dobro skužio) i ja smo išli, drugi su svi njonjali oko tog uragana, da se nećemo moći vratiti pa su ostali. još i bolje, imali smo sobu za sebe.

smještaj je bio besplatan 5 dana, mi smo nadoplatili 2 dana. doručak i večera u cijeni smještaja. ručak i međuobroke, tj. kebabe, kolače i slično rješavali smo u gradu.

 

What could possibly go wrong?
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Nadam se da je Anita dobro...

Freak Show Inc.
 
6 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...

 

Koja ste vi firma uopce?

 kolega je u Dentexu u rijeci, privatna ordinacija. ja sam u zg u podružnici, samo radimo implantate, proteze itd po narudžbi.

Hornet_93 kaže...

anita (mislim da radi kod tebe, tehničar je za keramiku i neke nove plave plombe ako sam dobro skužio) i ja smo išli, drugi su svi njonjali oko tog uragana, da se nećemo moći vratiti pa su ostali. još i bolje, imali smo sobu za sebe.

smještaj je bio besplatan 5 dana, mi smo nadoplatili 2 dana. doručak i večera u cijeni smještaja. ručak i međuobroke, tj. kebabe, kolače i slično rješavali smo u gradu.

 

 aha. zato je ona nasmijana  već 2 dana  a i meni ne bi bilo svejedno ići. nije baš blizu.

Ke?!
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
chewbacca kaže...
Friday kaže...

 

Koja ste vi firma uopce?

 kolega je u Dentexu u rijeci, privatna ordinacija. ja sam u zg u podružnici, samo radimo implantate, proteze itd po narudžbi.

 

Kad smo vec kod toga...

 

Vodio jucer kci kod ortodonta. 3700 eura...

Freak Show Inc.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice