Kako sam dobio posao u Irskoj izdvojena tema

poruka: 2.511
|
čitano: 955.057
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
I kako si dobio posao u Irskoj?
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Spiridon kaže...

Yo, Freitag, nije valjda da sređuješ statistiku foruma u ovo doba?

 

Ostao mi je komp raditi, nekakav malo zesci query se vrtio

Freak Show Inc.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Dann3R kaže...
I kako si dobio posao u Irskoj?

 

Jednostavno, ae

Freak Show Inc.
16 godina
neaktivan
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Njemačka izdala statistiku kretanja broja manjina u zadnjih 8 godina. Hrvata od 2008. za 110k više

 

 bolja rezolucija

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.3.2018 8:02 (hrvooje).
 
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Nije od 2008. vise za 100 tisuca, nego od 2013. otkad smo clanica eu. Vidi se na tablici da od 2008. do 2013. nema nikakvog rasta.
14 godina
neaktivan
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Prije mi je bilo zao ali sada sam shvatio da je egzodus dobar za ovu zemlju. Bitno je samo da ne bude umjeren nego sto ekstremniji tako da se uhljebi ne mogu jos dugo šlepat. Ponekad trebas nesto srusit da bi izgradio bolje.

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
Moj PC  
13 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

I btw kada Austrija, Slovenija i UK ukinu radne dozvole to ce biti egzodus kakav se ne pamti.

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
nj0fra kaže...

Prije mi je bilo zao ali sada sam shvatio da je egzodus dobar za ovu zemlju. Bitno je samo da ne bude umjeren nego sto ekstremniji tako da se uhljebi ne mogu jos dugo šlepat. Ponekad trebas nesto srusit da bi izgradio bolje.

 egzodus je sasvim dobar

obzirom da niti 2009., niti 2011. ili 2012. nama u hrvatskoj nije bilo ništa bolje nego 2013. ili 2015. otkad se vidi masivni porast hrvata u švabiji (a tako i u nekim drugim zapadnim zemljama), jasno je da je upravo ulazak u eu "krivac" za egzodus

odnosno, upravo ono što za što eu jest zamišljena - lakša mobilnost građana, rad i život tamo gdje ti je bolje, je konačno postalo dostupno i nama

a to jest dobro za te ljude jer im je konačno omogućeno da bez zapreka mogu ostvariti bolje uvjete života

16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...
Deutsch kaže...

Friday , cisto informativno. Pogledao sam cijene rabljenih auta i bas su niske. Koliko je osiguranje i svi troskovi? Izgleda da tamo nije skupo kupit solidan auto :)

 

Koliko ja znam aute vecina ide kupiti preko u UK jer su znatno jeftiniji (pogotovo bolji auti). Ako nemas nikakav bonus iz hr - usrat ces se od cifre. nixass vjerojatno zna vise o tome (ja sam imao 3 godine bonusa i prva polica ovdje me kostala oko 1350 eura).

 Primjer za 1.4 VVTI Auris, 2007.

- road tax 385e godisnje ili 105e kvartalno

- tehnicki 55e (isto za sve aute)

- osiguranje 2700e za prvu godinu (30% placas odmah, ostalo na 10 rata), quote su isle sve od 2600e pa do bahatih 8500e za jebeni 1.4 motor. Ako zelis nesto tipa 2.0 benzinac to je vec SPORCKI auto i bog ti ppmogo.

- novi quote za osiguranje mi se krece od 930 - 1350e, ovisno o izlovu ribe na Madagaskaru i selidbi ptica u Patagoniji. Ista pravila vrijede i za prvu godinu osiguranja

 

Auti stariji od 2008. uglavnom su jako jeftini, al popularni modeli poput yarisa, aurisa, avensisa, nekih fordova i nissana mogu zadrzati cijenu, al jos uvijek manju od kontinentalne europe i UK.

Ljudi uvoze dosta iz UK, nemam s time iskustva niti sam se raspitivao previse.. znam da se placa oko 1xxx eura za VRT. Primjera radi neki Priusi i Lexusi CT200h (za koje sam se zanimao) su i do 50% jeftiniji, al isto tako osiguranje ima poseban pik na uvozne aute.

Auti iz UK su u puno boljem stanju jer Irac jedva da zna rabljene kineske gume kupiti, da ne pricam o naprednijim radnjama tipa... voziti i paziti na auto (kod mene u ulici su postavili lezece policajce visoke ko velebit, ne jebe irce to previse, samo gas i struganje branikom po asfaltu).

Kaj se tice luksuznijih autiju, svi oni su jako male kubikaze. Sve BMW 5-ice, E klase, A6-ice i slicno su uglavnom 2.0 dizeli. Ako i vidis auto sa vecim motorom od 2 litre mozes sa 95% tocnoscu reci da je to auto sa UK tablicama.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.3.2018 10:47 (nixass).
16 godina
neaktivan
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

U Irskoj problemi, zdravo :)

 

Pa onda dobrodosli u Svedsku. Doduse ne ocekujte da niskokvalifikovanih poslova ima u izobilju, pricam za Stockholm.

Stanovi jesu skupi, ali nisu sigurno 2000 eura, na zalost potraznja je velika. Standard je od 1000 za manje stanove do 50kvadrata, do nekih 1500 za trosobne.

Vrtic mjesecno kosta 135 eura, za drugo dijete je manje, negdje oko 220 ukupno.

Mjesecna karta za javni transport je 90 eura, ali vozis se svim dostupnim vozilicama.

 

Iznajmljujem stan porodici iz Zagreba. On vozi kamion, ona radi kao personalni asistent invalidnim osobama / cisti. 

Poslje 3 godine nije im lose. Ide se na odmor, polako stede za nesto svoje. Dijeca idu u skolu. Po meni koliko vidim, zive normalan zivot radne klase u swe.

Snasli se ljudi, mozda su imali srece, po meni samo su volje imali.

 

Da, stockholm blokira samo ako dodje vise od pola metra snijega u toku par sati :) Inace normala sve :P

ccna, ccda, ccnp, ccdp, ccie written, eci peci pec ti si mali zec, a ja mala vjeverica, eci peci pec
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.3.2018 13:07 (zeleni).
Moj PC  
8 0 hvala 7
10 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

@zeleni

 

Zeleni, ajd ako si voljan() podijeli sa nama svoje iskustvo življenja, rada i općenito tvoj viđenje Švedske (posao, odnos prema radniku, odnos domicilnih prema strancima, kriminal na ulici, problemi sa terorizmom, itd, itd....)

 

Može ovdje ili pak na pripadajućoj temi.

 

Brijem da bi to mnoge ljude to zanimalo kao i mene.

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.3.2018 15:12 (PzKpfw).
6 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
PzKpfw kaže...

@zeleni

 

Zeleni, ajd ako si voljan() podijeli sa nama svoje iskustvo življenja, rada i općenito tvoj viđenje Švedske (posao, odnos prema radniku, odnos domicilnih prema strancima, kriminal na ulici, problemi sa terorizmom, itd, itd....)

 

Može ovdje ili pak na pripadajućoj temi.

 

Brijem da bi to mnoge ljude to zanimalo kao i mene.

 

 Još uz to neka baci koju sliku iz Švedske, slike su mi općenito drage uz dobar tekst

Trust nobody, become the best !
16 godina
odjavljen
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Opet snijeg

Freak Show Inc.
 
3 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...

Opet snijeg

 U Corku samo par pahulja. Vec je prestalo.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Noctifer kaže...
Friday kaže...

Opet snijeg

 U Corku samo par pahulja. Vec je prestalo.

 

Pa kad ste vi na toplom jugu

Freak Show Inc.
14 godina
online
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...
Noctifer kaže...
Friday kaže...

Opet snijeg

 U Corku samo par pahulja. Vec je prestalo.

 

Pa kad ste vi na toplom jugu

 Nije bas toplo. I opet krenulo. I sada dosta jako xD

16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Noctifer kaže...

 Nije bas toplo. I opet krenulo. I sada dosta jako xD

 

Maloprije je aerodrom zatvoren ovdje. Opet cirkus...

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

jedva sam ispeljal auto iz garaze.

 

ovaj put uopce ne bacaju sol po cestama, kaj se otopi samo od sebe to je to..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
odjavljen
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

To me podsjetilo 

 

Moj PC  
4 0 hvala 3
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
nixass kaže...

jedva sam ispeljal auto iz garaze.

 

ovaj put uopce ne bacaju sol po cestama, kaj se otopi samo od sebe to je to..

 

Sinoc su vec ceste bile usrane i nista nisu solili

Freak Show Inc.
6 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Jesam dosadan, al stavite koju sliku, da vidimo o cemu pricate hah, ova tema mi je zanimljiva

Trust nobody, become the best !
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

ako se ista vidi uopce..

snimano sinoc al mob nije bas uspio fokusirat u mraku :D

do jutra je cesta bila poprilicno bijela, na mjestima je ABS dobrano reagirao na svako zaustavljanje na semaforu.

sad je cesta skroz mokra, snijeg se (bar tu kod mene) topi svugdje, al nije ga ni bilo previse za moje pojmove

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.3.2018 20:36 (nixass).
10 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Prikladan tekst o "veleizdajnicima Domovine"()kojih je svakim danom sve više i više: Zašto Hrvati sele u Irsku?

 

Ironično mogu napisati da je to zato da ne bi uhljebima ostavili koje slobodno mjesto u Irskoj, jer su oni(-podobni na državnom proračunu ) toliko sposobni, talentirani, da stranci jedva čekaju da dođu raditi kod njih....

Stoga mogu u tom kontekstu, još napisati da su svi oni koji su otišli ili pak misle otići kao gastabajteri 21.stoljeća, ti koje čine zlo uhljebima, jer nema tko puniti proračun, ako će oni toliko vole domovinu, da žele živjeti na tuđoj grbači svojih sunarodnjaka....

 

Nego, da još linkam vijesti iz susjedstva IRE. Naime, danas su javili mediji da UK ukida radne dozvole za hrv.državljane od 1.srpnja.

Ne, da je to nešto posebno, jer i do sada se jednostavno dobivao purple, al' ipak vesele, dobre vijesti...

 

God Save the Queen!!

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2018 19:45 (PzKpfw).
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Baš da se nadovežem na ove radne dozvole i UK, bio sam u Birminghamu prije 3 tjedna, bilo mi je čudno da od kak sam sletio tamo nisam čuo ni naglasa ni prizvuk našeg ili sličnog jezika. Onda mi je sinulo....

Doduše, uz količinu radne snage koja tamo prevladava i životne troškove nekako sumnjam da će rvati navaliti na UK. Bumo vidli.

 

BTW, ja sam potrefio najgore moguće vrijeme na otoku, takva zima kod njih nije bila od čini mi se 2010., doslovno polu-paraliziran grad je bio, a kod vulkanizera 20 auta čeka u redu zimske gume. Svi letovi prema unutrašnjosti i Dublinu su bili otkazani, užas živi.

I bilo mi je nemoguće smiješno gledati ljude tamo kako hodaju na minus 5 celzića u košuljama, žene u tajicama i samo cvrkoću i crveni su svi ko paradajzi. A kod nas bi to bila blaga zima 

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

troskovi zivota u irskoj su u najmanju ruku jednaki ko i u UK, cak i u ruralnijim dijelovim.

mogli bi ljudi okusati srecu u UK al ko zna kak ce to ici nakon brexita za ove koji se sada odluce ici gore..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
9 godina
neaktivan
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Prosle godine sam bio na probi u Sjevernoj Irskoj tjedan dana. Najvise od svega me zatekla cijena vrtica i to je donekle i donelo konacnu presudu. Nisam IT-ovac vec ing. strojarstva, supruga isto. Ispalo nam je da bi nam za dvoje djece cjela inzinjerska placa otisla na vrtic...

S kim god sam tamo prico sve su ih bake cuvale ili mame, rijetko tko je u vrtic isao. A bilo gdje van da selim djeca moraju u vrtic, inace ostadose hrvati u tuđu zemlju...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

a i kolko sam skuzio tu je dosta vrtica tipa montessori gdje nema sanse da bi poslao svoje dijete i jos im to placao lol

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.3.2018 15:34 (nixass).
10 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

E, Irci - bugovci zanimalo bi me kako ovi Irci gledaju na svoje susjede protestante. Da je to slično kao i na Balkanu između balkanskihp lemena ili...?

Zanima što ste doživjeli po tom pitanju u neposrednom kontaktu sa domaćim ljudima....

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
PzKpfw kaže...

E, Irci - bugovci zanimalo bi me kako ovi Irci gledaju na svoje susjede protestante. Da je to slično kao i na Balkanu između balkanskihp lemena ili...?

Zanima što ste doživjeli po tom pitanju u neposrednom kontaktu sa domaćim ljudima....

 

To da li je netko protestant ili katolik je posve nevazno. Ovdje izuzetno malo ljudi ima ikakve veze sa crkvom (ovo govorim kao osoba koja svake nedjelje ide u crkvu)

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Netko je ovdje stavio sliku sa grupnog razgledavanja stanova, mislim nixass,ali ne mogu nać post?

 

Je li to bas uobičajena praksa, pa ispadne kao aukcija ili se može dogovoriti pojedinačno?

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice