Može li biti gore (ponuda IT poslova) izdvojena tema

poruka: 1.208
|
čitano: 566.918
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Pozz, student sam 3 godine FESB-a u na trećoj godini mi je ostao još završni rad i gotov sam. Upisom u 4 godinu biram između dva smjera 1. Telekomunikacije i informatika i 2. Bežične komunikacije, najviše me vuče na ovaj prvi smjer jer me zanima programiranje, izrada aplikacija, web stranica, modeliranje. 

Zanima me ako je netko na FESB-u išao jedan od ova dva smjera ili ima poznanika te napiše svoje/njegovo iskustvo o pronalaženju posla nakon završenog smjera.

Ovo su predmeti na smjeru Telekomunikacije i informatika:

 

-Digitalne telekomunikacije, Informacijski sustavi, Radiokomunikacije, Transmisijski sustavi, Fizika informacije tehnologije, Umjetna inteligencija (izborni predmet) /predmeti prvog semestra

-IP komunikacije, Algoritmi, Bežićne komunikacijske mreže, Optički komunikacijski sustavi, Upravljanje projektima /predmeti drugog semestra

-Lokalne i pristupne mreže, Mrežni i mobilni operacijski sustavi, Multimedijski sustavi, Programsko inženjerstvo u telekomunikacijama, Mjerenja u bežičnim sustavima (izborni), Sigurnost bežićnih sustava (izborni)

 

Dok su na smjeru Bežične komunikacije:

 

-Digitalne telekomunikacije, Elektromagnetski valovi, Numeričke metode u komunikacijama, Radiokomunikacije, Fizika informacije tehnologije, Radari (izborni predmet) /predmeti prvog semestra

-Antene, Bežične komuikacijske mreže, Mikrovalna elektronika, Mobilne komunikacije, Upravljanje projektima, Optički komunikacijski sustavi (izborni predmet)/ predmeti drugog semestra

-Elektromagnetska kompatibilnost, Antenski sustavi, Mjerenja u bežićnim sustavima, Elektromagnetska ekologija i dozimetrija, Sigurnost bežičnih mreža (izborni)/predmeti trećeg semestra

 

 

Zanima me ovako po predmetima kada bih gledali koji po vašem mišljenju je bolji smjer?

 

Uvijek sam gledao da naučim nešto što će mi možda trebati kasnije u poslu mada te faks ne opremi s toliko znanja da nakon završetka možeš reči da si neki stručnjak, nego se moraš sam svega hvatati za šta misliš da će ti poslije trebati, moje drugo pitanje je šta bih valjalo učiti od programskih jezika bazirati se samo na jedan ili čak učiti više jezika, učiti praviti nekakve jednostavnije igrice ili nekakve aplikacije s bazom podataka (mobilne aplikacije ili poslovne aplikacije)?

Hvala.

 

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Xyloto kaže...

 

 moje drugo pitanje je šta bih valjalo učiti od programskih jezika bazirati se samo na jedan ili čak učiti više jezika, učiti praviti nekakve jednostavnije igrice ili nekakve aplikacije s bazom podataka (mobilne aplikacije ili poslovne aplikacije)?

Hvala.

 

 

Napravi CRUD (create - read - update - delete) aplikaciju u C#.

Tu istu aplikaciju napiši i u Javi.

Proširi funkcionalnost obje aplikacije na SCRUD (search).

Napravi validaciju unosa.

Migriraj obje aplikacije na web.

Napiši i trejću aplikaciju u PHPu.

Dodaj CSS i JS da to malo ušminkaš.

Napravi validaciju na klijentskoj strani (ovaj puta pokušaj sam napisati regex, a ne kopirati iz googla).

Prebaci SQL u samu bazu (Parametrizacija i Stored Procedures).

______________________________________________________

Nakon što to napraviš, ispunjavaš uvjete za 99% svih oglasa za posao koji ne traže iskustvo.

 

Napravi novu aplikaciju sa izbornikom u programskom jeziku po želji u kojoj će pod 1) aplikacija računati faktorjele rekurzivnim pozivom funkcije 2) tražiti palindrom u danom polju. Implementiraj računanje faktorjela (sada) preko iterativnog algoritma.

Sada ispunjavaš uvjete za 90% intervjua.

 

Trejća stvar - izbi si iz glave rad za 1600 kn ili T-Com (ili slična firma) kao prodajni whatsoever. Nakon toga se vrati na ovu temu i iščuđavaj kako faking programer ne može naći posao.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.9.2013 21:18 (Bukva).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Bukva kaže...

Sada ispunjavaš uvjete za 90% intervjua.

 

Trejća stvar - izbi si iz glave rad za 1600 kn ili T-Com (ili slična firma) kao prodajni whatsoever. Nakon toga se vrati na ovu temu i iščuđavaj kako faking programer ne može naći posao.

 

Ne znam čemu ovaj komentar, ne bi valjda ljudi trebali sa završenim faksem raditi za 1600kn u tvtkama koje zarađuju  milijunske iznose?

A u IT-u će tvrtka na radniku koji radi za 1600 zaraditi masne pare, da nema posla ne bi ga ni zapošljavali.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.9.2013 23:12 (mot).
12 godina
neaktivan
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

(samo informativno)
Evo pa tko se vidi u nekim od navedenih pozicija klik na link i scroll down LINK!

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Stux kaže...

(samo informativno)
Evo pa tko se vidi u nekim od navedenih pozicija klik na link i scroll down LINK!

 

Informativno pitanje - kolika je startna plaća za software developera sa 3-5 godina iskustva?

4k-6k, 8k-10k? Više od toga?

13 godina
protjeran
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Stux kaže...

(samo informativno)
Evo pa tko se vidi u nekim od navedenih pozicija klik na link i scroll down LINK!

Zašto pobogu ovakve gluposti u oglasima:

 

Osobu kojoj dolari predstavljaju nešto više od para;
kojoj riječ “pattern” ne predstavlja modni pojam;

Ti konstantno razmišljaš kako nešto poboljšati;
a za rokove imaš razumijevanja i strpljenja; 
kad si u overloadu ti nemaš memory leak; 
ako voliš raditi u dinamičnom okruženju;
konstantno učiti;
proaktivno promišljati;
društven si i timski igrač - uklopit ćeš se u našu bazu! :)

 

Odurno...

 

A i mogli su staviti bijela slova na bijeloj pozadini. Toliko je odlična trenutna boja.{#}

Ad astra peronospora
11 godina
neaktivan
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Bypass kaže...
Stux kaže...

(samo informativno)
Evo pa tko se vidi u nekim od navedenih pozicija klik na link i scroll down LINK!

Zašto pobogu ovakve gluposti u oglasima:

 

Osobu kojoj dolari predstavljaju nešto više od para;
kojoj riječ “pattern” ne predstavlja modni pojam;

Ti konstantno razmišljaš kako nešto poboljšati;
a za rokove imaš razumijevanja i strpljenja; 
kad si u overloadu ti nemaš memory leak; 
ako voliš raditi u dinamičnom okruženju;
konstantno učiti;
proaktivno promišljati;
društven si i timski igrač - uklopit ćeš se u našu bazu! :)

 

Odurno...

 

A i mogli su staviti bijela slova na bijeloj pozadini. Toliko je odlična trenutna boja.{#}

 

Po moom skromnom mišljenju ovo je super oglas s obzirom kakvi znaju biti a obično su: "znanje php/mysql, timski rad, početak rada odmah", oko ovoga se je netko barem potrudio.

13 godina
protjeran
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
mot kaže...

Po moom skromnom mišljenju ovo je super oglas s obzirom kakvi znaju biti a obično su: "znanje php/mysql, timski rad, početak rada odmah", oko ovoga se je netko barem potrudio.

Bolje da piše što trebaš znati nego ovakve gluposti iz neke brošure, a opet radiš isto kao i svugdje.

 

Ljudima ne trebaju bajke i tapšanje po leđima nego informacije i posao.

Ad astra peronospora
11 godina
neaktivan
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Bypass kaže...
mot kaže...

Po moom skromnom mišljenju ovo je super oglas s obzirom kakvi znaju biti a obično su: "znanje php/mysql, timski rad, početak rada odmah", oko ovoga se je netko barem potrudio.

Bolje da piše što trebaš znati nego ovakve gluposti iz neke brošure, a opet radiš isto kao i svugdje.

 

Ljudima ne trebaju bajke i tapšanje po leđima nego informacije i posao.

Slažem se ali neke firme ne bi nikada našle radnike da govore istinu. Npr. jedna firma u kojoj sam radio - u oglasu piše "mogućnosti napredovanja" u stvarnosti je bilo nazadovanje 5 godina unatrag, "pozitivna okolina" iz oglasa je bilo huškanje radnika jednih protiv drugih od strane direktora itd itd.

Ili recimo počneš raditi kao php programer i onda skužiš da moram održavati aplikaciju koja se vrti na mysql 3.2 .... pa tu odmah daješ otkaz.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.9.2013 17:17 (mot).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
mot kaže...

 

Informativno pitanje - kolika je startna plaća za software developera sa 3-5 godina iskustva?

4k-6k, 8k-10k? Više od toga?

Javi im se na mail pa pitaj KLIK!

15 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
mot kaže...

Ne znam čemu ovaj komentar, ne bi valjda ljudi trebali sa završenim faksem raditi za 1600kn u tvtkama koje zarađuju  milijunske iznose?

A u IT-u će tvrtka na radniku koji radi za 1600 zaraditi masne pare, da nema posla ne bi ga ni zapošljavali.

Čitanje sa razumjevanjem... -.-

Bypass kaže...

Zašto pobogu ovakve gluposti u oglasima:

 

Osobu kojoj dolari predstavljaju nešto više od para;
kojoj riječ “pattern” ne predstavlja modni pojam;

Ti konstantno razmišljaš kako nešto poboljšati;
a za rokove imaš razumijevanja i strpljenja; 
kad si u overloadu ti nemaš memory leak; 
ako voliš raditi u dinamičnom okruženju;
konstantno učiti;
proaktivno promišljati;
društven si i timski igrač - uklopit ćeš se u našu bazu! :)

 

Odurno...

 

A i mogli su staviti bijela slova na bijeloj pozadini. Toliko je odlična trenutna boja.{#}

Igrom slučaja, jednom sam im se javio za zamolbom za posao. Odogovor od osobe zadužene za HR je bio još gori... Počevši od gramatičkih pogrešaka, krpu smajlića i općenito stila ala "ljubavni status na FB zidu jedne tinejđerice".

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
12 godina
neaktivan
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Bukva kaže...
Igrom slučaja, jednom sam im se javio za zamolbom za posao. Odogovor od osobe zadužene za HR je bio još gori... Počevši od gramatičkih pogrešaka, krpu smajlića i općenito stila ala "ljubavni status na FB zidu jedne tinejđerice".

Tko zna, možda je to bila neka zaigrana cura. {#}

12 godina
neaktivan
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Evo jedna za sve zainteresirane na području Splita.
Rok prijave do: 15.10.2013

Više u samom linku.

 

Senior frontend developer


Symfony2 (PHP) pripravnica/ik

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Xyloto kaže...

Pozz, student sam 3 godine FESB-a u na trećoj godini mi je ostao još završni rad i gotov sam. Upisom u 4 godinu biram između dva smjera 1. Telekomunikacije i informatika i 2. Bežične komunikacije, najviše me vuče na ovaj prvi smjer jer me zanima programiranje, izrada aplikacija, web stranica, modeliranje. 

Zanima me ako je netko na FESB-u išao jedan od ova dva smjera ili ima poznanika te napiše svoje/njegovo iskustvo o pronalaženju posla nakon završenog smjera.

Ovo su predmeti na smjeru Telekomunikacije i informatika:

 

-Digitalne telekomunikacije, Informacijski sustavi, Radiokomunikacije, Transmisijski sustavi, Fizika informacije tehnologije, Umjetna inteligencija (izborni predmet) /predmeti prvog semestra

-IP komunikacije, Algoritmi, Bežićne komunikacijske mreže, Optički komunikacijski sustavi, Upravljanje projektima /predmeti drugog semestra

-Lokalne i pristupne mreže, Mrežni i mobilni operacijski sustavi, Multimedijski sustavi, Programsko inženjerstvo u telekomunikacijama, Mjerenja u bežičnim sustavima (izborni), Sigurnost bežićnih sustava (izborni)

 

Dok su na smjeru Bežične komunikacije:

 

-Digitalne telekomunikacije, Elektromagnetski valovi, Numeričke metode u komunikacijama, Radiokomunikacije, Fizika informacije tehnologije, Radari (izborni predmet) /predmeti prvog semestra

-Antene, Bežične komuikacijske mreže, Mikrovalna elektronika, Mobilne komunikacije, Upravljanje projektima, Optički komunikacijski sustavi (izborni predmet)/ predmeti drugog semestra

-Elektromagnetska kompatibilnost, Antenski sustavi, Mjerenja u bežićnim sustavima, Elektromagnetska ekologija i dozimetrija, Sigurnost bežičnih mreža (izborni)/predmeti trećeg semestra

 

 

Zanima me ovako po predmetima kada bih gledali koji po vašem mišljenju je bolji smjer?

 

Uvijek sam gledao da naučim nešto što će mi možda trebati kasnije u poslu mada te faks ne opremi s toliko znanja da nakon završetka možeš reči da si neki stručnjak, nego se moraš sam svega hvatati za šta misliš da će ti poslije trebati, moje drugo pitanje je šta bih valjalo učiti od programskih jezika bazirati se samo na jedan ili čak učiti više jezika, učiti praviti nekakve jednostavnije igrice ili nekakve aplikacije s bazom podataka (mobilne aplikacije ili poslovne aplikacije)?

Hvala.

 

 

 

Bok,


Ne znam da li si se odlučio za smjer, ali moja preporuka ti je da odabereš prvi smjer, Telekomunikacije i informatika .

 

Realno, u ovom području ima potrebe za kvalitetnim ljudima bez obzira na predznanje, jer po završetku FESB-a se podrazumijeva da si 'sposoban akumulirati određenu količinu znanja u realnom vremenskom periodu'.

 

Što u prijevodu znači da si spreman na kontinuirano učenje, usvajanje novih tehnologija i usavršavanje.

 

Jedino 'znanje' koje se po završetku faksa realno očekuje od tebe jest odgovornost prema radu (projektnom zadatku), agilnost, samostalnost u učenju i prije svega inženjersko razmišljanje.   

 

Istina, na drugu stranu što (nažalost takvo je još uvijek vrijeme) bez obzira na realnu potrebu za kvalitetnim ljudima još uvijek manjka radnih mjesta i potrebno je uz znanje imati i malo sreće da se nađeš 'na pravom mjestu u pravo vrijeme' :(.

 

Bez obzira na koji se programski jezik odlučio, dobro je da po završetku imaš osnove barem jednog koje ćeš lako 'prenijeti' ako bude potrebe da učiš novo programsko okruženje.

 

Teško je egzaktno reći koji bi to jezik trebao biti ali s jednim od ovih nećeš puno pogriješiti: C, C++, C#/VB.Net, Java, ...

 

Jedino što bih ti pri tome naglasio jest da si po završetku FESB-a prije svega Inženjer a ne programer, programska okolina odnosno softver je samo alat kojim ćeš 'izraziti/odraditi' neko rješenje te ćeš danas raditi u jednom alatu a sutra u drugome.

 

Ono što ostaje stalno jest tvoje znanje Inženjerskog pristupa projektu i rješavanju problematike istoga.

 

Ako se ipak odlučiš za smjer Telekomunikacije i informatika te imaš afinitete prema softverskoj razvojnoj okolini onda ti mogu pomoći da svoj završni rad (kada za to dođe vrijeme) eventualno odradiš kod mene u firmi, u realnom IT sektoru.

 

S obzirom da do sada imamo dobar odnos s profesorima s tog smjera te je solidan broj studenata već odradilo svoj završni rad kod nas, neće biti problema da i za tebe pronađemo neku temu.

 

Jedini preduvjet jest da budeš fer u svom pristupu izrade rada te sa sobom (zaslužiš) 'doneseš' preporuku jednog od profesora :).

 

Sve ostalo što te zanima ili bi više volio znati možeš slobodno na PM.

 

Lijepi pozdrav i sretno

10 godina
neaktivan
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Pozdrav!

 

Mozete li mi reci gde na forumu mogu da okacim oglase za posao u IT oblasti?

 

I koji su najpopularniji portali u Hr za besplatno objavljivanje oglasa?

 

Pozicije su  Web Backend Developer,  WIndows Application Developer i Ad Operation Manager. Firma je internacionalna tako da moze da se radi sa bilo koje lokacije :)

Hvala {#}

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.10.2013 11:17 (Protected).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)

MojPosao.net i Posao.hr

Programer,web developer
15 godina
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Frendovi traže web dizajnera, pa ako nekog zanima:

 

http://inchoo.hr/zaposljavamo-web-designera/

 

Firma je u Požegi.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

danas bio na testiranju u jednoj firmi koja se bavi s gradjevinom . .uglavnom . .nema veze s informatikom .. u oglasu su imali ovo:

 

- SSS/VŠS/VSS

- poznavanje mrežnih protokola na CCNA/CCNP razini 

- prethodno iskustvo u radu sa LAN/WAN mrežama 

- poznavanje mrežnih servisa: Windows (Active Directory, DHCP, DNS, MSSQL) i Unix/Linux (Postfix, Squid, Spamassassin, Apache, HylaFAX) 

- prethodno iskustvo u radu na serverskim platformama: Windows 2003/2008, FreeBSD/OpenBSD i/ili Debian GNU Linux 

- spremnost na učenje i stjecanje novih znanja iz oblasti informacijskih tehnologija 

- aktivno znanje engleskog jezika

- vozačka dozvola B kategorije

 

 

e sad ja postavljam pitanje . .postavio sam svojim frendovima . .kaj rade po it firmama . .sve sistemasi i administratori ... mrezasi . . da nek slobodno pokazu kod sebe . .i kaj misle o ovom . .odgovor je bio isti . .koji je oov k??! .. 

 

 

da stvar bude gora reko ..to neko nadrobio . .svega . .idem na razgovor . .kad tamo . .od sveg ovog .. su bila pitanja . .preko 200 pitanja se nalazilo . . u tom testu . . 

 

 

 

 

 

ja postavljam pitanje . .kolko ljudi u hrvatskoj . . barata sa svime ovim . .? ... a radi se o gradjevinskoj firmi . .koja nema veze s informatikom . .grade zgrade . .?!

 
0 4 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

kakve veze ima sto su gradevinska firma?

ocito traze 1 osobu za poziciju system/network admina za kompletnu firmu.. ovisno o velicini firme, to bi komotno mogle bit 3 osobe - svaka za jedno podrucje, al i situacija je takva da se vecina trazi jednog koji bi radio sve jer se nema za zaposlit vise ljudi.

a to ko to zna u hrvatskoj, ima ljudi, kaj nebi bilo. ja znam mrezni i windows dio. Ne znam linux dio, al kad tad cu ga naucit.

 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Nakon nekoliko razgovora u zadnjih 6 mjeseci u nekima od ovećih lokalnih tehnoloških firmi mota mi se po glavi jedno pitanje - plaća li itko prekovremene ovih dana?

Ono, novcem, kešom.

Jer sugovornici počnu ili zamuckivati kod tog pitanja ili direktno kažu "ne".

A svi navodno imaju posla preko glave.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Djuro von Prekoplotovich kaže...

Nakon nekoliko razgovora u zadnjih 6 mjeseci u nekima od ovećih lokalnih tehnoloških firmi mota mi se po glavi jedno pitanje - plaća li itko prekovremene ovih dana?

Ono, novcem, kešom.

Jer sugovornici počnu ili zamuckivati kod tog pitanja ili direktno kažu "ne".

A svi navodno imaju posla preko glave.

Ne.

 

Eventualno što je itko od IT tehničkih ljudi iole više plaćen je ako rade terenski prekovremeno. Onda su plaćeni po tim uspješno odrađenim projektima. Plaćeni su po projektu ekstra pare pa im se isplati financijski odrađivati ekstra vrijeme i posao.

 

Svi ostali jednostavno nisu plaćeni prekovremeno. Amen.

 

IT-ovci su najteži idioti, bez obzira što je lijepo voljeti svoju profesiju i privatno.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.7.2014 2:07 (Putin).
15 godina
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Ja sam plaćen prekovremeno i više neg dobro... Naravno u zakonskim okvirima od 32 sata mjesečno... I zapravo svih 1700 zaposlenika moje firme ima plaćeno prekovremeno u slučaju da i prijavi te prekovremene...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
JohnW kaže...

Ja sam plaćen prekovremeno i više neg dobro... Naravno u zakonskim okvirima od 32 sata mjesečno... I zapravo svih 1700 zaposlenika moje firme ima plaćeno prekovremeno u slučaju da i prijavi te prekovremene...

pretpostavljam da se radi o nekoj financijskoj firmi/banci?

 

Nije riječ o striktno IT firmi...u 99% IT firmi da uopće spomeneš plaćanje prekovremenih ekipa bi crkla od smijeha :/

 

16 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Putin kaže...
JohnW kaže...

Ja sam plaćen prekovremeno i više neg dobro... Naravno u zakonskim okvirima od 32 sata mjesečno... I zapravo svih 1700 zaposlenika moje firme ima plaćeno prekovremeno u slučaju da i prijavi te prekovremene...

pretpostavljam da se radi o nekoj financijskoj firmi/banci?

 

Nije riječ o striktno IT firmi...u 99% IT firmi da uopće spomeneš plaćanje prekovremenih ekipa bi crkla od smijeha :/

 

Kako gdje. Ne generalizirati.

15 godina
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Ericsson Nikola Tesla

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
JohnW kaže...

Ja sam plaćen prekovremeno i više neg dobro... Naravno u zakonskim okvirima od 32 sata mjesečno... I zapravo svih 1700 zaposlenika moje firme ima plaćeno prekovremeno u slučaju da i prijavi te prekovremene...

 

JohnW kaže...

Ericsson Nikola Tesla

 

Dobro došao u normalni modus operandi "zapadnog" korporativnog svijeta, podružnica .hr.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
14 godina
neaktivan
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Jovanka kaže...
JohnW kaže...

Ja sam plaćen prekovremeno i više neg dobro... Naravno u zakonskim okvirima od 32 sata mjesečno... I zapravo svih 1700 zaposlenika moje firme ima plaćeno prekovremeno u slučaju da i prijavi te prekovremene...

 

JohnW kaže...

Ericsson Nikola Tesla

 

Dobro došao u normalni modus operandi "zapadnog" korporativnog svijeta, podružnica .hr.

zanimljivo.

I sam radim u "zapadnom korporativnom svijetu", podružnica .hr

 

 

I nema nikakav "normalni modus operandi". Dapače, ne želim ni komentirati kakav je odnos prema ljudima i prema njihovom ekstra radnom vremenu pod mus. {#} Ukratko, ne postoji nešto kao - plaćanje prekovremenoga.

A viđao sam i prije po netu još loših iskustava kaj se tiče pretjeranog prekovremenog (neplaćenog) rada po ispostavama mutinacionalki u RH..

 

 

A zanimljivo je i da su plaće, politika prekovremenih i opsega posla i svega ostaloga puno bolje u drugim državama Europe (unutar istih korporacija).

To je hrvatska "privilegija" biti očajan, pritisnut, izigran, iskorišten..

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.7.2014 23:29 (Putin).
15 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Putin kaže...

IT-ovci su najteži idioti, bez obzira što je lijepo voljeti svoju profesiju i privatno.

 

Ne razumijem zasto to tvrdis?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Quantum kaže...
Putin kaže...

IT-ovci su najteži idioti, bez obzira što je lijepo voljeti svoju profesiju i privatno.

 

Ne razumijem zasto to tvrdis?

Zato što su financijaši, farmaceuti,  ili nedajbože prehrambeni biotehnolozi, ako i pristanu na iskorištavanje i izrabljivanje, barem svjesni da ih neka stoka iskorištava i ne plaća.

 

A IT-ovcima je na neki način čast biti iskorištena stoka koja radi 12 sati na poslu, pola od toga free, i još zna da je obavezan raditi free van radnog vremena. Uživamo u tome. IT nam je i posao i hobi pa si sretan nekome direktno ulijevati novce u džep, uskraćujući isti novac sebi. itd. itd. itd. itd......................................

San mi je biti poslodavac IT-ovcima ili menadžer je su to stvarno teške budaletine, i apsolutno nikakvih problema s njima nema, možeš ih prcati do iznemoglosti, a oni to shvaćaju kao životni uspjeh. Znam po sebi.

 

 

To je čisto objektivno. Bez obzira na subjektivne razloge ili osobna očekivanja nekog IT-ovca.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice