Može li biti gore (ponuda IT poslova) izdvojena tema

poruka: 1.208
|
čitano: 564.981
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

mislim da ce vise manje sve IT poslove unistit samoprozvani strucnjaci...
imao sam jednog u firmi, ravno 2 dana... i na greskama se uci i necu je vise nikad ponovit

potpis :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Svakome je njegov posao najteži zato ova rasprava neka nekog smisla osim ako netko nije probao oba posla na duže vrijeme i da govori iz osobnog iskustva.

I'll f*ck you till' you love me! - Mike Tyson
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Meni moj posao uopće nije težak! I onaj tko kaže da mu je taj posao težak - laže, ili ne voli taj posao.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.7.2011 10:27 (Danny_HR).
16 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
woodgamesfx kaže...

 

Kažem možda je ovo izuzetak ali jedan poznanik koji je završio FER smije automatika je dobio tj. našao posao u roku odmah, s time da je birao između firmi, sad koliko sam čuo je negje u Švicarskoj, azavršio je FER prije par godina, drugi jedan je od Beča do Japana na poslovnim proputovanjima, isto FER-ovac, ali malo stariji, treći OK ima svoju firmu pa mu je  svjedno i par njih koji rade u Siemensu za pristojno dobre novce.

 Definitivno izuzeci.. ili su nasli te poslove prije 2-3 godine dok jos nije bilo krize... Danas je drugacija situacija, i ako nemas dobrih veza (ne nuzno neke rodbine, nego frednova, kolega, koji ce se zaloziti za tebe i jamciti tvoje sposobnosti) jako tesko nadjes ista...

 

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Pero Dinamit kaže...

Svakome je njegov posao najteži zato ova rasprava neka nekog smisla osim ako netko nije probao oba posla na duže vrijeme i da govori iz osobnog iskustva.

 

Ja jesam. Naravno da oba posla (programiranje i administriranje) imaju svoje pluseve i minuseve. I onako iskreno... U konačnici se to svede na to koja ti +/- kombinacija više odgovara (pod pretpostavkom da govorimo o osobi koja je sposobna obavljati i jedan i drugi posao). Uostalom, ti se poslovi često i isprepliću (barem do neke razine): dobar sysadmin uvijek može nakucati nešto koda ako mu treba, a dobrom programeru ne bi trebao biti problem složiti si neku sys testnu okolinu. Programer i sysadmin uvijek mogu sjesti na kavu i bez problema voditi razgovor o jednom ili drugom području, dok to recimo programer i sales manager / sysadmin i community manager u pravilu ne mogu.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
13 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Ako hoćeš sigurno zapošljavanje nakon faxa odi na KBF, crkva ti odmah nađe posao, a nemoraš ni biti pop {#}

 

A što se tiče onih majca na temu IT crowd-a, definitivno si to nabavljam {#}

14 godina
neaktivan
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
quickr kaže...
tnakir kaže...
quickr kaže...

Doduše, sistemaš može biti "svaka budala" 

 

Jesi siguran?

Da, poprilično.

 da si mi bliže, bi te budala provozala okolo

 

enivej pozz ide budala blejdove servisirat

kod mene normalno radi.....
16 godina
neaktivan
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

a onakve sistemase kakve sam ja vidio, mogao bi naci i na ulici... ali ipak cijenim taj rad malo vise, jer znam ljude koji to jesu, a ne one koji se samo nazivaju takvima

 

potpis :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)

To bas zvuci pretjerano jer od 7 IT ljudi u ZG koje znam, 7 ima placu vecu od 10k. Prosjek place u ENT za inzenjere je preko 10k (bas sam se raspitivao).
U ST je placa od nekih 6-7 za nove do 15k za iskusne i glavne.
Ima dosta onih s 5k (skole, asistenti na faksu, ml. znanstveni novaci i sl.) ali i onih s 3-4k za svjeze diplomirane ili slicne.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.7.2011 18:24 (naxeem).
14 godina
neaktivan
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Ka šta sistemaš može bit "svaka budala" isto tako i programer može bit "svaka budala".

Isto tako i vodoinstalater može bit svaka budala, i arhitekt i građevinar.

Sad oće li razvijeni program bit pun bugova ili će ti sustav radit kako triba, ili će ti se zgrada srušit ili cijevi popucat i procurit razlikuje svaku budalu od stručnjaka.

 

Ovako šta vidim po Splitu pari mi se da su se bolje snašli programeri, iako posla nema ni za jedne ni za druge.

Programer će udrit neku faturetu, sklepat web stranicu i preživit.

Sistemaš nema izbora i mora doslovno nosit toner iz sobe u sobu i trčat na drugi kraj grada korisniku restartirat računalo.

 

Po pričama koje čujem vanka je stvarno bolja situacija, pogotovo za sistemaše

 


 

 

 

 

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
gkv kaže...

Ka šta sistemaš može bit "svaka budala" isto tako i programer može bit "svaka budala".

Isto tako i vodoinstalater može bit svaka budala, i arhitekt i građevinar.

Sad oće li razvijeni program bit pun bugova ili će ti sustav radit kako triba, ili će ti se zgrada srušit ili cijevi popucat i procurit razlikuje svaku budalu od stručnjaka.

 

Ovako šta vidim po Splitu pari mi se da su se bolje snašli programeri, iako posla nema ni za jedne ni za druge.

Programer će udrit neku faturetu, sklepat web stranicu i preživit.

Sistemaš nema izbora i mora doslovno nosit toner iz sobe u sobu i trčat na drugi kraj grada korisniku restartirat računalo.

 

Po pričama koje čujem vanka je stvarno bolja situacija, pogotovo za sistemaše

 


 

 

 

 

 

 

Sistemaši su bolji ljudi, to su sve ljudina do ljudine, mogu bogami dobro pojest , a i popit.

Jednom sam gledao kako jedan sistemaš pojede 2 kila janjetine, iskapi 8 žuja i poj ***CENZURA****  ko iz topa. 

 

Sistemaši rulez ! 

Programeri manje coca cole i više svinjetine :)

 

"I've seen things you people wouldnt believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser Gate"
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.7.2011 11:58 (woodgamesfx).
16 godina
protjeran
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
naxeem kaže...

To bas zvuci pretjerano jer od 7 IT ljudi u ZG koje znam, 7 ima placu vecu od 10k. Prosjek place u ENT za inzenjere je preko 10k (bas sam se raspitivao).
U ST je placa od nekih 6-7 za nove do 15k za iskusne i glavne.
Ima dosta onih s 5k (skole, asistenti na faksu, ml. znanstveni novaci i sl.) ali i onih s 3-4k za svjeze diplomirane ili slicne.

 Netko ti je lagao, ili ti je govorio o bruto 2 visini plaće. A posebno ovo za ST ne stoji nikako. Kao dokaz pokušaj doči do bon-2 FINInih formulara ili pokušaj doći do recesija.org stranice da vidiš kolike su stvarne palće u IT firmama.

 

Programko http://programko.bloger.hr
15 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Programko kaže...
naxeem kaže...

To bas zvuci pretjerano jer od 7 IT ljudi u ZG koje znam, 7 ima placu vecu od 10k. Prosjek place u ENT za inzenjere je preko 10k (bas sam se raspitivao).
U ST je placa od nekih 6-7 za nove do 15k za iskusne i glavne.
Ima dosta onih s 5k (skole, asistenti na faksu, ml. znanstveni novaci i sl.) ali i onih s 3-4k za svjeze diplomirane ili slicne.

 Netko ti je lagao, ili ti je govorio o bruto 2 visini plaće. A posebno ovo za ST ne stoji nikako. Kao dokaz pokušaj doči do bon-2 FINInih formulara ili pokušaj doći do recesija.org stranice da vidiš kolike su stvarne palće u IT firmama.

 

 

 

Ja mogu isto potvrditi što  naxeem kaže, i u mojoj firmi (nije bitno koja) plaće su dobre, i početnici imaju minimalno 7k,  brzo se napreduje ako si dobar. Kad sam došao u firmu imao sam osjetno preko 10k , a sad ne smijem niti reći koliko imam. A toliko imaju svi koji nisu početnici, a svi smo developeri, nikakvi voditelji i sl.  Kad sam mijenjao posao prije 3 godine otišao sam jer nisam želio raditi za 8 k.  I sjećam se da  je većina poslova tada bila  od 10k, ali ja sam bio izbirljiv.  Znam da sus e stvari pogoršale unutar tri godine, ali kod nas su plaće ostale ok i unutar zadnjih godinu dana zaposlilo se dosta novih ljudi.

 

 I da, mislim na neto plaću isplaćenu na tekući račun. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.7.2011 14:36 (Pixel).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Programko kaže...
naxeem kaže...

To bas zvuci pretjerano jer od 7 IT ljudi u ZG koje znam, 7 ima placu vecu od 10k. Prosjek place u ENT za inzenjere je preko 10k (bas sam se raspitivao).
U ST je placa od nekih 6-7 za nove do 15k za iskusne i glavne.
Ima dosta onih s 5k (skole, asistenti na faksu, ml. znanstveni novaci i sl.) ali i onih s 3-4k za svjeze diplomirane ili slicne.

 Netko ti je lagao, ili ti je govorio o bruto 2 visini plaće. A posebno ovo za ST ne stoji nikako. Kao dokaz pokušaj doči do bon-2 FINInih formulara ili pokušaj doći do recesija.org stranice da vidiš kolike su stvarne palće u IT firmama.

 

 

Ovo istraživanje o visini plaća za 2008./2009. isto može poslužiti kao neki okvirni orijentir. A ako govorimo o bruto plaćama, čim veće plaća tim veći nameti. Tako da se recimo bruto plaća u Zagrebu od 10,000 prevodi u otprilike 6,700 neto (što u ovom primjeru znači -33% na bruto).

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
16 godina
protjeran
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Ma vi ga svi malo previše se*uckate. {#}

Plaće od 10k??? to ako vidim tijekom mog života onda ok ali do tad to je scifi film. Barem ovdje na riječko, opatijsko itd području (budi sretan ako imaš 3 ili 4k)

Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Pixel kaže...
Programko kaže...
naxeem kaže...

To bas zvuci pretjerano jer od 7 IT ljudi u ZG koje znam, 7 ima placu vecu od 10k. Prosjek place u ENT za inzenjere je preko 10k (bas sam se raspitivao).

Ja mogu isto potvrditi što  naxeem kaže, i u mojoj firmi (nije bitno koja) plaće su dobre, i početnici imaju minimalno 7k,  brzo se napreduje ako si dobar. Kad sam došao u firmu imao sam osjetno preko 10k , a sad ne smijem niti reći koliko imam. A toliko imaju svi koji nisu početnici, a svi smo developeri, nikakvi voditelji i sl.  Kad sam mijenjao posao prije 3 godine otišao sam jer nisam želio raditi za 8 k.  I sjećam se da  je većina poslova tada bila  od 10k, ali ja sam bio izbirljiv.  Znam da sus e stvari pogoršale unutar tri godine, ali kod nas su plaće ostale ok i unutar zadnjih godinu dana zaposlilo se dosta novih ljudi.

 

 I da, mislim na neto plaću isplaćenu na tekući račun. 

 Ok, postoje izuzeci, u Zagrebu znam za 3 firme koje imaju prosjek preko 10k. Max 13k neto plaću. Al tih zaposlenika u HR sve skupa nema 100. Ako si upao u tu grupu svaka ti ćast al tko taži ciljano takovu plaću od svog poslodavca, u 95% slučajeva dobiće  samo kiseli smješak i nemojte vi nas zvati mi ćemo vas ako nam zatrebate.

Programko http://programko.bloger.hr
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.7.2011 15:09 (Programko).
16 godina
online
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Programko kaže...
Pixel kaže...
Programko kaže...
naxeem kaže...

To bas zvuci pretjerano jer od 7 IT ljudi u ZG koje znam, 7 ima placu vecu od 10k. Prosjek place u ENT za inzenjere je preko 10k (bas sam se raspitivao).

Ja mogu isto potvrditi što  naxeem kaže, i u mojoj firmi (nije bitno koja) plaće su dobre, i početnici imaju minimalno 7k,  brzo se napreduje ako si dobar. Kad sam došao u firmu imao sam osjetno preko 10k , a sad ne smijem niti reći koliko imam. A toliko imaju svi koji nisu početnici, a svi smo developeri, nikakvi voditelji i sl.  Kad sam mijenjao posao prije 3 godine otišao sam jer nisam želio raditi za 8 k.  I sjećam se da  je većina poslova tada bila  od 10k, ali ja sam bio izbirljiv.  Znam da sus e stvari pogoršale unutar tri godine, ali kod nas su plaće ostale ok i unutar zadnjih godinu dana zaposlilo se dosta novih ljudi.

 

 I da, mislim na neto plaću isplaćenu na tekući račun. 

 Ok, postoje izuzeci, u Zagrebu znam za 3 firme koje imaju prosjek preko 10k. Max 13k neto plaću. Al tih zaposlenika u HR sve skupa nema 100. Ako si upao u tu grupu svaka ti ćast al tko taži ciljano takovu plaću od svog poslodavca, u 95% slučajeva dobiće  samo kiseli smješak i nemojte vi nas zvati mi ćemo vas ako nam zatrebate.

Nemojmo pretjerivati, takvih ima puno više od stotinu. Problem je prvenstveno u startu sa zapošljavanjem, sve ostalo su kasniji dogovori, sposobnost, snalažljivost i slično.

15 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)

Plaće na stranu i malo na sadržaj topica...

 

Od kad je otovrena tema pratim malo ovaj Bugov feed sa mojposao (ili koje već stranice). U prosjeku, odokativnom metodom, objavljuju se 3 nova oglasa u danu što je sasvim zadovoljavajuće (da ne kažem i ublaženo "vrlo dobro").

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
16 godina
neaktivan
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)

3 nova oglasa danevno? Ti gledaš neke druge podatke, jer je to potpuna neistina.

16 godina
protjeran
offline
Može li biti gore (ponuda IT poslova)

I pitanje za koju regiju su ti ta tri oglasa. Vjerojatno ZG kao i inače.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
naxeem kaže...

3 nova oglasa danevno? Ti gledaš neke druge podatke, jer je to potpuna neistina.

Ovo (slika ispod) sam kroz tih 10tak dana pratio i s iznimkom vikenda, kako rekoh - odokativno, cca 3 oglasa po danu.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
14 godina
neaktivan
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Bukva kaže...
naxeem kaže...

3 nova oglasa danevno? Ti gledaš neke druge podatke, jer je to potpuna neistina.

Ovo (slika ispod) sam kroz tih 10tak dana pratio i s iznimkom vikenda, kako rekoh - odokativno, cca 3 oglasa po danu.

 

Po toj logici bi za mjesec dana trebalo biti ~100 novih radnih mjesta, što je u najmanju ruku SF (ako se mene pita).

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
14 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
hellbyte0 kaže...

Ma vi ga svi malo previše se*uckate. {#}

Plaće od 10k??? to ako vidim tijekom mog života onda ok ali do tad to je scifi film. Barem ovdje na riječko, opatijsko itd području (budi sretan ako imaš 3 ili 4k)

U krivu si, ja znam više  firmi u Rijeci di netko u rangu senior developera ili iskusnijeg sistemaša ima plaću od cca 10k. Samo se za tu plaću traži i odgovarajuće znanje i iskustvo...

15 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
vlad0 kaže...

Po toj logici bi za mjesec dana trebalo biti ~100 novih radnih mjesta, što je u najmanju ruku SF (ako se mene pita).

A mislim, nije da sam si iz... *khm* izvuko tu informaciju.

 

Mogu u slijedećih 5-10 dana malo pozornije pratiti, zapisivati i slikati nove oglase pa da vidimo. Ne znam, može biti da sam i ja pobrko lončiće negdje, ali, eto, trenutno mi se tako čini.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
16 godina
protjeran
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
mrkač kaže...
hellbyte0 kaže...

Ma vi ga svi malo previše se*uckate. {#}

Plaće od 10k??? to ako vidim tijekom mog života onda ok ali do tad to je scifi film. Barem ovdje na riječko, opatijsko itd području (budi sretan ako imaš 3 ili 4k)

U krivu si, ja znam više  firmi u Rijeci di netko u rangu senior developera ili iskusnijeg sistemaša ima plaću od cca 10k. Samo se za tu plaću traži i odgovarajuće znanje i iskustvo...

Ja osobno neznam ni jednu firmu niti osobu koja daje tj ima tolku plaću. Možda kako kažeš ima toga ali ja osobno to u svojih 27 godina života nisam vidio.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
hellbyte0 kaže...
mrkač kaže...
hellbyte0 kaže...

Ma vi ga svi malo previše se*uckate. {#}

Plaće od 10k??? to ako vidim tijekom mog života onda ok ali do tad to je scifi film. Barem ovdje na riječko, opatijsko itd području (budi sretan ako imaš 3 ili 4k)

U krivu si, ja znam više  firmi u Rijeci di netko u rangu senior developera ili iskusnijeg sistemaša ima plaću od cca 10k. Samo se za tu plaću traži i odgovarajuće znanje i iskustvo...

Ja osobno neznam ni jednu firmu niti osobu koja daje tj ima tolku plaću. Možda kako kažeš ima toga ali ja osobno to u svojih 27 godina života nisam vidio.

ukljucujem se misljenju...

nisam ni ja cuo nekoga u rijeci da zaraduje u ITu 10k?

imas kakav primjer?

znam za firme koje se bave dizajnima crtanjima i elektotehnikom...

ostalo ...

potpis :D
16 godina
neaktivan
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
Bukva kaže...
naxeem kaže...

3 nova oglasa danevno? Ti gledaš neke druge podatke, jer je to potpuna neistina.

Ovo (slika ispod) sam kroz tih 10tak dana pratio i s iznimkom vikenda, kako rekoh - odokativno, cca 3 oglasa po danu.

To su stalno isti oglasi. Imaš neke firme koje stalno pucaju oglase bez veze, a i neke koje ih pucaju jer rotiraju ljude koji odu iz raznih razloga.

15 godina
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
mrkač kaže...
hellbyte0 kaže...

Ma vi ga svi malo previše se*uckate. {#}

Plaće od 10k??? to ako vidim tijekom mog života onda ok ali do tad to je scifi film. Barem ovdje na riječko, opatijsko itd području (budi sretan ako imaš 3 ili 4k)

U krivu si, ja znam više  firmi u Rijeci di netko u rangu senior developera ili iskusnijeg sistemaša ima plaću od cca 10k. Samo se za tu plaću traži i odgovarajuće znanje i iskustvo...

Pa to je malo novaca za takvo radno mjesto.

Do kada vi to meni mislite tolerirat?
14 godina
neaktivan
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
naxeem kaže...
Bukva kaže...
naxeem kaže...

3 nova oglasa danevno? Ti gledaš neke druge podatke, jer je to potpuna neistina.

Ovo (slika ispod) sam kroz tih 10tak dana pratio i s iznimkom vikenda, kako rekoh - odokativno, cca 3 oglasa po danu.

To su stalno isti oglasi. Imaš neke firme koje stalno pucaju oglase bez veze, a i neke koje ih pucaju jer rotiraju ljude koji odu iz raznih razloga.

 isti oglasi za ista radna mjesta za iste tehnoloije i znanja (ako zanemarimo ovo kaj je atos nakon spajanja sa siemensom izbacio da traži 3 spovca)

kod mene normalno radi.....
14 godina
neaktivan
offline
Re: Može li biti gore (ponuda IT poslova)
tnakir kaže...
mrkač kaže...
hellbyte0 kaže...

Ma vi ga svi malo previše se*uckate. {#}

Plaće od 10k??? to ako vidim tijekom mog života onda ok ali do tad to je scifi film. Barem ovdje na riječko, opatijsko itd području (budi sretan ako imaš 3 ili 4k)

U krivu si, ja znam više  firmi u Rijeci di netko u rangu senior developera ili iskusnijeg sistemaša ima plaću od cca 10k. Samo se za tu plaću traži i odgovarajuće znanje i iskustvo...

Pa to je malo novaca za takvo radno mjesto.

 s time se slažem samo ima problem kaj se (gotovo svi) poslodavci ne slažu s time

kod mene normalno radi.....
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice