Napuštanje mjesta stanovanja zbog novog posla

poruka: 45
|
čitano: 12.348
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Napuštanje mijesta stanovanja zbog novog posla

Da li bi ste bili spremni napustiti mijesto stanovanja zbog dobre ponude za dobrim radnim mijestom i uvijetima?

Drugi grad? Druga država? Ili kontinent?

 

Edit: Iskustva osoba koje su se "upustile" u navedenu tematiku - komentari su dobrodošli!

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.6.2008 19:00 (MeMeMe).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Napuštanje mijesta stanovanja zbog novog posla

Eto ja cu.

Bio sam spreman na to prije dosta godina.

Dobio dobru ponudu za jako dobar i siguran posao u Njemackoj i život.

Otišao tamo,stvarno dobro zarađivao i živio.

Kad tad su došla crna vremena i više jednostavno nije išlo(prije 2 godine)

Vratio se nazad u Hr i eto me opet na pocetku.

12 godina odsustva iz države je jako dugo vrijeme.

Puno toga sam zaboravio(jezik,neke obicaje,GRAMATIKU...)

Nije za preporucit napustit državu.

Nikad se nezna kad ceš se morat vratit nazad pa imaš problema ko u prici.

Vjeruj mi.

 

Athlon X2 5000+@ 3200mhz,Gigabyte GA-MA770-DS3,Geil ultra 4x1gb, Gigabyte radeon HD 3870
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Napuštanje mijesta stanovanja zbog novog posla

Ja sam zivio dvije godine u maleziji, jer mi je stari tamo radio. Iso sam tamo u skolu i nakon toga stari je dobio otkaz i morali smo se vratit u Hr. da mi se otvori neki posao vani otisao bi glavom bez obzira naravno ako bi bila dobra placa i posten smjestaj, i po mogucnosti neki prijevoz(auto).

ASUS STRIKER EXTREME, INTEL Core2Quad Q6600 BOX 4*2.4 + Cooler ZALMAN CNPS9500, PC-6400, 4 GB 2* 500.0 GB SEAGATE, GeForce PCX 8800 GTX, 768MB DDR3, PIONEER DVR-115DBK APLUS CS-188A PC Case. 600W, OCZ StealthXStream. 22'' LCD SAMSUNG SM 2232BW,
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Napuštanje mijesta stanovanja zbog novog posla

Za dobre uvjete ili bolje nego ovdje bio bih spreman.

 

Ajde, nemam ja nekog iskustva s životom vani, ali mugu reći kako sam proveo četri mjeseca živječi i radeći u USA i zavolio je toliko, način života, da bih se bio spreman opet tamo vratiti i započeti život.

hcsc
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Napuštanje mijesta stanovanja zbog novog posla

Svakako bi proba, pa kud puklo.

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Napuštanje mijesta stanovanja zbog novog posla
Vise nego jednom, drugi grad, druga drzava, drugi kontinent. Ako dobro plate i ako si dovoljno mlad (nema zene, djece), neskodi koja godina vani.
Jezik moras znat, ponasanje moras imat, postivat moras lokalne obicaje a ako si strucnan i imalo pametan shvatit ces da su ti opcije neogranicene.
Naravno uvijek postoji ona neminovna ljubav za svojom domovinom, rodnim krajem, te obitelj koja nije s tobom.

Savijet - Ako se upustis u takvu pustolovinu, uvijek razmisli barem 6 puta o svom narednom koraku i gdje ce te on odvesti, jer za razliku od Hrvatske gdje je jos uvijek bezbrizno lutati ulicam i raditi bilo sto, u stranoj zemlji si nitko i nista nikome, te nitko nece imati ni milosti i razumjevanja. Danas jesi - Sutra nisi..
Zlo i Naopako
15 godina
offline
RE: Napuštanje mijesta stanovanja zbog novog posla

Iskustvo:

Da, treba ici za poslom.

Ja sam mijenjao grad na 5-6 godina.Bolji uvjeti, lova, edukacija.

Cijela porodica sa mnom (supruga nashla posao...).

Sve 5.

Ako ostanes na mjestu-nemas prava ni kukati.......

16 godina
offline
RE: Napuštanje mijesta stanovanja zbog novog posla

ja možda sad s novim poslom promjenim grad....jedva čekam...super mi je promjeniti mjesto stanovanja, okolinu, sve....:-P

15 godina
neaktivan
offline
Napuštanje mjesta stanovanja zbog novog posla

To je skakljivo pitanje..kako moja baka kaze "trbuhom za kruhom" u slucaju da je poso ok placenNamigiva

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Napuštanje mijesta stanovanja zbog novog posla
Provincija kaže...

Iskustvo:

Da, treba ici za poslom.

Ja sam mijenjao grad na 5-6 godina.Bolji uvjeti, lova, edukacija.

Cijela porodica sa mnom (supruga nashla posao...).

Sve 5.

Ako ostanes na mjestu-nemas prava ni kukati.......

 Potpisujem sve navedeno.
U biti se ljudi najviše plaše, da nisu dovoljno stručni i zato im je bolje bit na jednom mjestu i radit u istoj firmi.
Firme treba mijenjati, a sad gdje je ta firma, za današnjeg čovjeka ne bi trebao biti problem.
Ljudi nisu pilići brojleri da moraju bit na istom mjestu cijeli život. 
I od najboljeg postoji bolje.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Napuštanje mijesta stanovanja zbog novog posla

Ja sam se selio zbog posla dva puta i nije mi bilo to problem.

 

Radio neko vrijeme u Portugalu i sad sam u ZG i da mi se pruzi

prilika opet bi otisao nekud ili vanka ili unutar HR.

 

Ok, olakotna okolnost mi je sto nemam obitelj koja bi me "vezala"

za neko mjesto ili grad pa mi je onda lakse preseliti se ako naidje kaki

dobar posao.

 

 

 

 

 

 

Of all the things I've lost, I miss my mind the most :D
15 godina
neaktivan
offline
RE: Napuštanje mijesta stanovanja zbog novog posla

Ja sam se prije par mjeseci preselio iz Našica u Varaždin bez pol muke, skupa sa ženom i djetetom.

I baš mi je dobro. Ako radiš posao koji je tražen nije bad....međutim npr. ekonomistima kojih ima ko mrava i nije tako lako.

Kod nas je tužno to što poslove koje se najviše traže ne možeš dobiti ni da se na glavu postaviš jer su ih zauzeli rođaci, unuci, sinovi i slični (jasno nekompetentni).

15 godina
neaktivan
offline
Napuštanje mjesta stanovanja zbog novog posla

Ja neznam, meni stari plovi i to nije nikakav problem 2 mjeseca tamo mjesec dana doma, jedino je malo problem kad je mjesec dana doma pa kad ide ća, ali navikneš se u principu to kad uđe u rutinu nije nikakav problem.

"The people who cast the votes decide nothing. The people who count the votes decide everything." Joseph Stalin
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Napuštanje mjesta stanovanja zbog novog posla

evo meni će se možda pružiti prilika da odem raditi u drugi grad.

i neće mi biti problma se preseliti zbog posla.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Napuštanje mjesta stanovanja zbog novog posla

tko ima priliku ići, neka ide

......doma se uvijek može vratitiNamigiva

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Napuštanje mijesta stanovanja zbog novog posla

Naravno da bih se selio, to čak namjeravam nakon završetka fakulteta (iz Splita u ZG ili čak vani ako mi se pruži prilika).

http://www.brajkovic.info
15 godina
protjeran
offline
Napuštanje mjesta stanovanja zbog novog posla

hm...

da, ali uz STVARNO DOBRU plaću (Bogataš) i STVARNO brz internetCool.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Napuštanje mjesta stanovanja zbog novog posla

Ja svoje napustio za 2x vecu placu .

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Napuštanje mijesta stanovanja zbog novog posla
Lista kaže...

Svakako bi proba, pa kud puklo.

 zivot je jedan.
go for it


tesko je prvi put, ali kasnije ti je navika.
Vjerojatno bi otisao, to ti je kao prve ljubavi, odlazis i gubis, ali i dobivas.
rodni kraj ti je uvijek drag, ali od ljubavi se ne zivi vec od rada i place.

Bio na brodu jednom 6 mj i ja bi opet...
puno gubis, ali puno i dobivas, kao sta rekoh, zivot je jedan
Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Napuštanje mijesta stanovanja zbog novog posla

Meni ide na k što za svaki pošetni posao bi morao biti u Zagrebu, tako da ako već moram negdje radije bi vani, bar je lova veća, dušu sam odavno vragu prodao.

Geekovih svih zemalja, ujedinite se!
15 godina
neaktivan
offline
Napuštanje mjesta stanovanja zbog novog posla

Država i njezino rukovodstvo su nam u tolikom k**cu da ne zaslužuju ništa bolje od odljeva mozgova tako da bih svima kojima se pruži takva prilika, preporučio odlazak vani. Osim obitelji i prijatelja, ne postoji niti jedan valjan razlog protiv života i rada u inozemstvu.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Napuštanje mijesta stanovanja zbog novog posla
Ormuz kaže...

Meni ide na k što za svaki pošetni posao bi morao biti u Zagrebu, tako da ako već moram negdje radije bi vani, bar je lova veća, dušu sam odavno vragu prodao.

 da, samo onaj koji ide bi trebao razmislit.
meni je susjed odletio u zg za boljim poslom i jako dobro placenim, ali se brzo vratio kad je shvatio da su i troskovi zivljenja vec za onoliko kolika i placa :)
tj povecanje place pratilo je povecanje zivotnih troskova, stanovanja i sveg ostalog, pa se ipak vratio DOMA.

Kazu "dom je tamo gdje ti je dobro"
Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Napuštanje mijesta stanovanja zbog novog posla

Pa zato sam i rekao da mi morao biti u Zagrebu, kakva koristi od toga da dajem cijelu plaću za stan samo :D

Zato ili vani ili ništa.

Geekovih svih zemalja, ujedinite se!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Napuštanje mijesta stanovanja zbog novog posla
buky kaže...

ako bi bila dobra placa i posten smjestaj, i po mogucnosti neki prijevoz(auto).

 
Ja se ovdje slažem samo s prvim dijelom - bolje plaćen posao. Kad dobiješ kao temeljni parametar dostojno plaćen svoj trud, tada možeš polako sam poraditi na poštenom smještaju, pa onda i na automobilu.

Moje iskustvo je da sam se trudom probijao kroz dvije države, prije nekog vremena stigao u najrazvikanije hrvatske gradove, radim u Zagrebu, na radnome mjestu na kojemu bi mnogi Hrvati pozavidjeli, ali nisam pošteno plaćen za svoj trud, pa stoga izostaju i "pošten" smještaj i "pošten" auto. A to sam sve popušio, jer sam, kao i autor ovoga threada, dugo razmišljao i potom odbio ponudu u IT i financijskoj instituciji u Njemačkoj, te ostao ovdje...

Naguziti se nekome da ti ga nabije počinje prvo u tvojoj glavi (moj slučaj), pa onda se žali cijeli život zašto te guze...


Koliko god ga tresao, jedna kap ti uvijek ostane za gaće...
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.2.2009 8:26 (Faerdhur).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Napuštanje mijesta stanovanja zbog novog posla
Faerdhur kaže...
Naguziti se nekome da ti ga nabije počinje prvo u tvojoj glavi (moj slučaj), pa onda se žali cijeli život zašto te guze...


 kazu da je dobro ako uzivas :)
Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Napuštanje mijesta stanovanja zbog novog posla
Hacker-ri kaže...
 kazu da je dobro ako uzivas :)
 
Tako kažu, ali mene boli...


Koliko god ga tresao, jedna kap ti uvijek ostane za gaće...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Napuštanje mijesta stanovanja zbog novog posla
Faerdhur kaže...
Hacker-ri kaže...
 kazu da je dobro ako uzivas :)
 
Tako kažu, ali mene boli...


 nista se u zivotu nemora trpit.
osim ako za tu bol ne dobivas jako jako dobru paru koju drugdje nebi mogao.
tako ti je na brodu, daleko od obitelji, mjesta kojeg volis, kave na suncu.
12 sati u masti i ulju pokraj struje pa 12 na sve ostalo...
tako svaki dan u krug pa ponekad ni nemas vremena mislit na dom, ali kad te uhvati onda te uhvati.
i tamo stvarno moras imat jako dobre zivce i psihu.
jednom nisam vidio nista osim covjeka i mehanike jedno 5 mjeseci.
samo more i horizont, nema kopna :)
bolje da boli nego da si u polarnoj noci :) , neznas jel gora polarna noc ili polarni dan... dobro je prvih 10 sati, kasnije depra za poludit
Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!
15 godina
offline
Napuštanje mjesta stanovanja zbog novog posla

Zanimljiva tema, zanimljiva... No prije svega treba promotriti situaciju iz jedne druge perspektive: kulture i običaja. Mi smo (kao narod) prilična suprotnost Amerikancima, gdje je napuštanje rodnog mjesta i česta promjena boravišta zbog zahtjeva posla sasvim normalna stvar. Već u zapadnoj Europi je situacija drugačija, a u nas da ne govorim.

 

Mi smo ljudi neskloni promjenama takve vrste (iznimke uvijek postoje, dakako), vezaniji smo uz obitelj. U nas još uvijek postoji snažna povezanost i solidarnost između članova obitelji, što je jedan od glavnih razloga podozrivog pogleda prema temi ovog threada. U SAD-u baš i ne postoji slučaj da nekoliko generacija obitelji živi pod istim krovom. Ovdje je to pravilo.

 

Tu je, dakako, i financijska strana priče.

 

Da li bih napustio dom radi novog posla? Ne.

 

Da li bih napustio dom radi puno bolje plaćenog novog posla? Hm... Da nisam u braku i da ne očekujem dijete... Vjerojatno bih. Sada... Hm.

Kad sve ostalo propadne, pročitajte upute.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Napuštanje mjesta stanovanja zbog novog posla
Marko_244 kaže...

 

Da li bih napustio dom radi novog posla? Ne.

 

Da li bih napustio dom radi puno bolje plaćenog novog posla? Hm... Da nisam u braku i da ne očekujem dijete... Vjerojatno bih. Sada... Hm.

 Sve je stvar odgoja.
Ti svoje dijete mozes odgajat u drukcijem tonu.
Dijete nakon sto dovoljno odraste moze sam zaradivat a zivjet s tobom, nemora trosit tvoj novac u tolikoj kolicini.
Mora shvaitt da skolovanje i posao idu jedno sa drugim i da je zivot tezak. Vani djeca sa 14-15 (srednja skola) krecu u svoj zivot, i prije fakulteta.
Stipendije se krecu ovako:
ako zelis stipendiju, OBAVEZNO se odselit od staraca u drugu sredinu i grad, dobivas smjestaj i stipendiju, ali moras imat prosjek u visini stipendije (kako je odredeno).
Ako ne uspijes zadovoljit, vracas se roditeljima a stipendija koja ti je dodjeljena ti se vodi kao kreditno zaduzivanje, i ti si u kreditu koji se vodi na tvoje ime, ne ime roditelja ni rodbine, TVOJE!
znaci prvi posao ti sjedaju na placu i vracas potrosenu stipendiju.
Ovdje neki do svoje 23-24 (kraj fakulteta) zive starcima na grbaci, neki se kasnije ni ne odsele vec i dalje su kod staraca (dobar dio njih).

Tako da je sve ovisno o obicaju i odgoju djeteta.
i ja sam u godistu studenata ali se mucim 12 sati na brodu u svojoj smjeni, i tako 3 mjeseca dok nevidim obitelj i prijatelje.
Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Napuštanje mjesta stanovanja zbog novog posla
Marko_244 kaže...

 

Mi smo ljudi neskloni promjenama takve vrste (iznimke uvijek postoje, dakako)

 
Slažem se. Otud i ova tema koju je kolega pokrenuo. Nadolaze promjene - zajedno s Walkmanom iz 80-ih godina i Coca-colom koju smo prihvatili, trebali smo znati i da će doći ovakva vremena da nam se "nomadski" i potrošački mentalitet Zapada nameće kao antagonizam našem balkanskom, a ipak ga usvajamo. Ovakve teme neće jednoga dana ni postojati, ali danas nam je teško. Nekome teže, nekome manje, a svakome na svoj način...


Koliko god ga tresao, jedna kap ti uvijek ostane za gaće...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice