Nikako ne mogu naći posao izdvojena tema

poruka: 996
|
čitano: 547.534
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
jojo_surf kaže...

Evo slicna stvar i kod mene. Aktivno sam radio do kraja 2012 i od tad samo sezonski poslove, konobarenje itd.

Posto mi cura studira u Rijeci, sredio sam si razgovor za posao tamo i sav sretan, pun samopouzdanja otisao.

Razgovor je trajao 15-ak minuta i dogovoren je posao da cu raditi u skladistu za brutto 3500 kn uz radno vrijeme 40 sati tjedno.

Sve je to lose, ali nekako sam si rekao da cu stisnit zube dok cura ne zavrsi ovu akademsku godinu i to je to.

Poslali su me na ljecnicki i ja to sve obavio.

Kad sam dosao na posao u 7 sati ujutro, rekli su mi da cu bit u hladnjaci na -25 celzija, znaci sok. Mislim si u sebi "ne opet, ali provat cemo".

Izasao sam u 7 sati navecer, znaci radi se minimalno 11-12 sati dnevno.

Jos uz to dosao mi je od gazde brat (non-stop je u skladistu i visi ti za vratom) koji je 20 godina mladi od njega (94. godiste) i rekao mi da ja nesmijem pitati o radnom vremenu, da je to kod njih osjetljiva tema i svasta jos nesto se napricao.

Znaci u biti radis u:

- hladnjaci na minus 25

- dolazis u 7 i radis dokad se ne zavrsi posao (nekad zna bit 20,21 sat)

- brutto 3500 kn (minimalac ?)

- oni koji rade u hladnjaci izlazu zadnji jer roba koja je u hladnjaci, pregledava se i tovari u kamione zadnja.

- ima toga tu jos kao npr. ako nesto zaledeno padne na pod i razbije se (citaj slovima. proizvod, hrana dotakne pod, to se ne baca, nego vraca nazad u kutiju i malo zaljepi i to je to)

- hladnjace su nekad prebukirane, pa se moras penjat ko spiderman na palete da bi dosegao neki proizvod jer nemoze el. vilicar od punih paleta nabacanih unutra.

 

 

Kad sam ih pitao da li se moze raditi naizmjenicno, malo u skladistu, malo u hladnjaci onda su mi rekli da nemoze.

Ako nekog zanima koja je firma mogu ovdje javno reci (nezz da li je dopusteno) ili na poruke.

Ljudi im dodu, radu 1-2 dana i samo nestanu...

 

Firma je PERT d.o.o.

Oni su posrednici. Hrana koju jedete u menzama, skolama od tu potjece. (Sve menze, skole u Zg i Rijeci).

 

 Ajme taman na pocetku citam i mislim se da nije to moja prva firma, kad ono stvarno je. Ja sam tamo jedan dan radio 15 sati od 3 po noci do 18, 19 tako nesto. Robija teska, dao otkaz nakon 5 dana. 

10 godina
offline
Nikako ne mogu naći posao

Ja sam proljetos završio školu (smjer: strojobravar). Inačer tražio sam pripravnički (ako ne to,onda da mi daju posao) gotovo po svim firmama u županiji,ali nitko nije zainteresiran.

Svaki put neki izgovor tipa da im se to ne isplati,kako imaju drugih radnika (makar sam prije toga čuo da pripravnike država financira) i slično.

Inačer iz Slavonije sam pa vam je (vjerovatno) jasna stvar da je ovdje situacija mnogo zajebana. 

Također,sve kolege iz razreda su ganjale pripravnički ili posao,no odgovor je uvijek bio "javit ćemo ti se" što prijevodu znači "jebi se!".

Sad,nakon skoro pola godine čuo sam da su išli sezonski na more,a nitko ništa u struci.

Tako da savjetujem generaciji i mlađima koji su u sličnoj situaciji ili imaju sličnu školu kao ja neka bježe van ili neka hvataju vezu.

John Rambo
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.11.2016 23:37 (Shumy).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Nikako ne mogu naći posao

Tražimo studenta (student servis) sa znanjem fotošopa radi održavanja web stranice i facebook fan page'a, max 3-4 sata dnevno, ponude u inbox, .

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao

Jos uz to dosao mi je od gazde brat (non-stop je u skladistu i visi ti za vratom) koji je 20 godina mladi od njega (94. godiste) i rekao mi da ja nesmijem pitati o radnom vremenu, da je to kod njih osjetljiva tema i svasta jos nesto se napricao.

Znaci u biti radis u:

- hladnjaci na minus 25

- dolazis u 7 i radis dokad se ne zavrsi posao (nekad zna bit 20,21 sat)

- brutto 3500 kn (minimalac ?)

- oni koji rade u hladnjaci izlazu zadnji jer roba koja je u hladnjaci, pregledava se i tovari u kamione zadnja.

- ima toga tu jos kao npr. ako nesto zaledeno padne na pod i razbije se (citaj slovima. proizvod, hrana dotakne pod, to se ne baca, nego vraca nazad u kutiju i malo zaljepi i to je to)

- hladnjace su nekad prebukirane, pa se moras penjat ko spiderman na palete da bi dosegao neki proizvod jer nemoze el. vilicar od punih paleta nabacanih unutra.

 

 

Kad sam ih pitao da li se moze raditi naizmjenicno, malo u skladistu, malo u hladnjaci onda su mi rekli da nemoze.

Ako nekog zanima koja je firma mogu ovdje javno reci (nezz da li je dopusteno) ili na poruke.

Ljudi im dodu, radu 1-2 dana i samo nestanu...

 

Firma je PERT d.o.o.

Oni su posrednici. Hrana koju jedete u menzama, skolama od tu potjece. (Sve menze, skole u Zg i Rijeci).

 

 Nažalost u vecini domacih firmi ti je ovako, nepotizam hara i uvjek bude neki bahati klinac kojem je šef ili susjed ili rod pa se može iživljavat.

12 godina
offline
Nikako ne mogu naći posao

Za sve Slavonce,točnije Brođane i šire,tvrtka Vindon očajnički trazi muške radnike(i zene su poželjne)!

Placa je tipicna Slavonska,malo veca od minimalca,placeni putni troškovi i imate topli obrok u njihovoj kuhinji!

JBG nije nesto,ali nadam se da ce nekome pomoci!

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
Moj PC  
7 0 hvala 2
7 godina
neaktivan
offline
Nikako ne mogu naći posao

Firma iz Zagreba traži programera vanjskog suradnika/cu za honorarni posao. Rad u Delphi XE RDSu i to na migraciji postojećih programa na novu bazu podataka. Postoji i  mogućnost stalnog zaposlenja nakon početnog upoznavanja. Molim kontakt preko PP-a.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.3.2017 21:14 (tZac).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
Pozdrav svima ,Osnovnu sam lose prolazia ,sa 3,1 prosjek ,otac mi je umrao kad sam imao 7 godina ,teska situacija mama nije toliko mogla obracat pozornost jer je brat stariji divljao u pubertetu ,tako sam zavrsio osnovnu ,upisao srednju za kuhara neznam ni sam zasto,ugl matematiku san propsutia skroz jer san bia zacrtan u glavi ,u toj skoli nisan nista naucio jer me nije zanimalo i jer san bia glup ,zavrsia te 3 godine za kuhara ,oduvik san bia za kompjuterom i zeza se na njemu ,sam od sebe naucia dosta stvari ,odlucia nakon srednje skole zavsiti tecaj za servisera ,poprilicno sam dobar u tome ,radim na crno za nekolicinu ljudi ali to je sve slabo ,pokusavan pronaci praksu da se usavrsin ali ljudi su supci ,zaradim 800 kuna misecno na baustelu ,ali od baustela nmgu nista drugo jer radi se do 6 ,inace cili zivot trenirat nogomet kao golman ,mogao sam branit za 1500 kuna na misec ove sezone ali san odbija i osta u klubu u kojem sam sad ,imam 19 godina ,nemam vozacki ,neznan dicu sa zivoton ,kuda da krenen ,sto da napravin ,nekakav iskorak zelim po meni ,neko mudar nek pomaze
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
MethodMan kaže...
Pozdrav svima ,Osnovnu sam lose prolazia ,sa 3,1 prosjek ,otac mi je umrao kad sam imao 7 godina ,teska situacija mama nije toliko mogla obracat pozornost jer je brat stariji divljao u pubertetu ,tako sam zavrsio osnovnu ,upisao srednju za kuhara neznam ni sam zasto,ugl matematiku san propsutia skroz jer san bia zacrtan u glavi ,u toj skoli nisan nista naucio jer me nije zanimalo i jer san bia glup ,zavrsia te 3 godine za kuhara ,oduvik san bia za kompjuterom i zeza se na njemu ,sam od sebe naucia dosta stvari ,odlucia nakon srednje skole zavsiti tecaj za servisera ,poprilicno sam dobar u tome ,radim na crno za nekolicinu ljudi ali to je sve slabo ,pokusavan pronaci praksu da se usavrsin ali ljudi su supci ,zaradim 800 kuna misecno na baustelu ,ali od baustela nmgu nista drugo jer radi se do 6 ,inace cili zivot trenirat nogomet kao golman ,mogao sam branit za 1500 kuna na misec ove sezone ali san odbija i osta u klubu u kojem sam sad ,imam 19 godina ,nemam vozacki ,neznan dicu sa zivoton ,kuda da krenen ,sto da napravin ,nekakav iskorak zelim po meni ,neko mudar nek pomaze

 https://www.udemy.com/

 

iOS

java

php

c++

 

imaš kurseva za siću kuna, daj si truda 6 mjeseci - godinu svaki dan i na konju si. Naravno ne sve, izabereš jedan programski jezik.

 

https://www.glassdoor.com/Salaries/london-ios-developer-salary-SRCH_IL.0,6_IM1035_KO7,20.htm

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.3.2017 21:35 (Cryogenic).
12 godina
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
MethodMan kaže...
Pozdrav svima ,Osnovnu sam lose prolazia...

Prijatelju,znam da je mutavo ovo sto ti preporucavam,ali najbolje ti je da se pokupis iz ove sugave drzave i sibaj van dok si jos mlad!

 

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
14 godina
offline
Nikako ne mogu naći posao

Proteklih godinu dan radio sam na benzinskoj koja je u franšizi. Najgora solucija posla. Radio sam sve, od blagajne do autopraone, autobara, čistač, prodavač, logističar... u 4 smijene. Svakako se radilo samo ne u 4 smijene (noćna taj dan si doma i odma drugo jutro na posao) U početku mi je bilo zanimljivo, ali nakon 6 mj postala je prava psihijatrija. Od šefa koji je pravi snob do njegove zamjenice koja je gadura na kubik. Plaća je bila 3300kn sa 10 i više noćnih smijena. Nema godišnjeg, nema slobodni dan.  Svaki dan slušaš tračeve, pritnje i ostala podmetanja. Ljudi su dolazili i odlazili ko na traci (50 ljudi u god dana) firma 12 zaposlenih. Tu su se javili konstanti manjkovi u kasi na kraju smijena, roba je falila, plaćalo se za inventure, a i teško je bilo raditi sa ljudima. Da ne duljim dobio sam otkaz jer me zamjenica više nije mogla vidjeti u timu.  U početku mi je bilo krivo jer sam šutio nisam se svadio, ali nakon mjesec dana shvatio sam da sam i sam trebao otići. 
Nezaposlen sam bio 4 mj. dobio sam stručno osposobljavanje i taj minimalac plus putni su mi skoro isti ko prethodna plaća. Posao je makar privremeni bezbroj  puta opušteniji nego tamo. 

Nedajte se ljudi, budite krojači svoje sreće 

Steam: nuketown | skype: bernard.sasko | Facebook: Bernard Šaško | XboxLive: Berologic2013
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
Milka30 kaže...

Prijatelju,znam da je mutavo ovo sto ti preporucavam,ali najbolje ti je da se pokupis iz ove sugave drzave i sibaj van dok si jos mlad!

 Nije šugava država kriva ni za jedan njegov problem. Štoviše, čovjek se jedanaest godina besplatno školovao na račun države, tj. poreznih obveznika. Tri je godine, prema vlastitu priznanju, dangubio na nastavi zauzimajući mjesto nekome tko bi štogod naučio i postao korisnim članom društva. Žao mi je zbog nes(p)retne obiteljske situacije, no ona ne može biti opravdanjem za parazitski način života. Moglo bi se reći da tip ima sreće što hrvatski školski sustav u sve nastavne planove za trogodišnja zanimanja prešutno dodaje vještine potrebne za doživotnoga grebatora. Nažalost za njega i njegovo društvo, strane će države radije prigrliti obrazovane, obećavajuće i nadobudne ljude kakvih uvijek nedostaje. Besperspektivnih beskarakternih beskičmenjaka svi imaju dovoljno - šrot nitko ne uvozi. Neka ga to ne brine, mjesta pod zvijezdama u rodnoj mu mediokraciji - koja ga zakonski mora prigrliti - uvijek će biti dovoljno.

 

Ili neka odmah počne učiti pa će moći razmišljati o životu boljem od sadašnjega.

vocap, bičz?
16 godina
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
Arendelle kaže...
Milka30 kaže...

Prijatelju,znam da je mutavo ovo sto ti preporucavam,ali najbolje ti je da se pokupis iz ove sugave drzave i sibaj van dok si jos mlad!

 Nije šugava država kriva ni za jedan njegov problem. Štoviše, čovjek se jedanaest godina besplatno školovao na račun države, tj. poreznih obveznika. Tri je godine, prema vlastitu priznanju, dangubio na nastavi zauzimajući mjesto nekome tko bi štogod naučio i postao korisnim članom društva. Žao mi je zbog nes(p)retne obiteljske situacije, no ona ne može biti opravdanjem za parazitski način života. Moglo bi se reći da tip ima sreće što hrvatski školski sustav u sve nastavne planove za trogodišnja zanimanja prešutno dodaje vještine potrebne za doživotnoga grebatora. Nažalost za njega i njegovo društvo, strane će države radije prigrliti obrazovane, obećavajuće i nadobudne ljude kakvih uvijek nedostaje. Besperspektivnih beskarakternih beskičmenjaka svi imaju dovoljno - šrot nitko ne uvozi. Neka ga to ne brine, mjesta pod zvijezdama u rodnoj mu mediokraciji - koja ga zakonski mora prigrliti - uvijek će biti dovoljno.

 

Ili neka odmah počne učiti pa će moći razmišljati o životu boljem od sadašnjega.

 I što sad? Nije htio učiti i mora biti svjestan da će uvijek raditi šugave poslove jer ništa ne zna. Država je kriva jer nema nikakvih poslova za ikakve ljude. U normalnim državama šugavih poslova ima koliko hoćeš.

U manjim sredinama u Hrvatskoj je situacija još gora. Za šugave poslove se bore ljudi s diplomama i to vezama jer drukčije ne ide.

Ako je sada spoznao da mu nešto treba neka pokuša promijeniti svoj život, ali u Hrvatskoj od toga vjerojatno nema puno.

Često na forumu naletim na tvoje postove i vidim da si se napuhala i otplovila u oblake. Curo daj se ti malo pobrini da se spustiš na zemlju, tamo gdje obitava realnost.

12 godina
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
Arendelle kaže...

 Nije šugava država kriva ni za jedan njegov problem...

Ustvari,mozda je bolje da ostane,sa takvim kvalifikacijama ima velike sanse u Hrvatskoj politici!

Ma meni je jasno sve sto si napisala,ali on je barem iskren i svjestan je svoje situacije.

Preporucio sam mu inozemstvo,jer je mlad i ako ode imati ce vece sanse za ljepsu buducnost.

 

  Recimo ja konkretno radim 13 godina za placu od 3000 KN.moja supruga je tek nedavno pocela raditi za placu od 2600KN.Hajde recimo,normalno zivimo sada,ali sta ce biti kada odemo u mirovinu?

Sa ovim placama,nasa eventualno starosna mirovina ce biti moja oko 1600 kn a njena 800-900 kn i to ako,ako!?

Ja da sam mlađi,bez obzira na svoje kvalifikacije,odmah bi otisao van,bez razmisljanja!

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
7 godina
neaktivan
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
Sto ti pricas ,sto ti znas ,tebi su vjerovatno mamica i tatica sve omogucili pa mi tu ides pametovat kako je i sto ,ajde probaj ici u skolu dok si u pubertetu i dok te nema ko gurat ,nije svako najpametniji u takvoj dobi znas ? Ucinia san pogresku i nekrivin nikog za tu pogresku nego iden dalje i pokusavan ispravit zivot trenutno
12 godina
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
MethodMan kaže...
Sto ti pricas ,sto ti znas ,tebi su vjerovatno mamica i tatica sve omogucili pa mi tu ides pametovat kako je i sto ,ajde probaj ici u skolu dok si u pubertetu i dok te nema ko gurat ,nije svako najpametniji u takvoj dobi znas ? Ucinia san pogresku i nekrivin nikog za tu pogresku nego iden dalje i pokusavan ispravit zivot trenutno

Ma nemoj se uopce sekirati na Arendelle,ona je ovdje dezurna trolcina,koja svojim lingvistickim umjecem nama "nepismenima" soli pamet.Banirana je sa mnogih trash foruma i sada je dosla ovdje nas malo trolati.

   Ako si dovoljno uporan,sve mozes postici!Zacrtaj si sta hoces u zivotu,guraj i ne odustaj,sve je moguce!Ne libi se raditi negdje na moru(po pisanju predpostavljam da si Dalmatinac) u kuhinji prati suđe ili takvo što-barem takvih poslova na moru ima.I ja sam na pocetku cistio lopatom farme pilica,isao na nocni utovar kokoški,radio u šumariji sa kosirom,slagao cigle na ciglani...nije me bilo stid.Danas imam svoju kuću,obitelj i skromno/zadovoljno zivim.Nisam imao pomoć,ali sam bio uporan!

Ja ti iskreno zelim svu srecu u zivotu!

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
14 godina
protjeran
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
Milka30 kaže...

Ma nemoj se uopce sekirati na Arendelle,ona je ovdje dezurna trolcina,koja svojim lingvistickim umjecem nama "nepismenima" soli pamet.Banirana je sa mnogih trash foruma i sada je dosla ovdje nas malo trolati.

A i osim toga nije zensko... 

12 godina
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
Zavrsio sam srednju za elektroinstalatera. Pojma nisam imao o tom poslu a nemam ga ni dan danas jer me ne zanima i osim prakse, nemam ni jednog sata iskustva.

Dva ili tri dana nakon mature sam se zaposlio kao prodajni predstavnik kod jednog telekom operatera(door to door). Radio sam to skoro tri godine dok se u to vrijeme na tom poslu promijenilo bar 60+ ljudi. Svega sam vidio na terenu i nije taj posao za svakoga i manje vise svi ljudi mrze te osobe. Radilo se je po suncu, kisi i snijegu. Vremenski uvjeti nisu bili bitni Jbga, ljudi su mi svasta i psovali i vikali ali nista nisam uzimao osobno i zato sam valjda i ostao toliko dugo u tome.

Onda sam dao otkaz i otisao na sezonu. Najgora odluka ikada. 12 sati rintanja bez slobodnog dana. Od ciscenja apartmana do krecenja tih apartmana. Ma sve. I tako 4 mjeseca. I opet sam izdrzao.

Sad radim, evo skoro 2 godine, kod tog istog operatera u poslovnici. 2 slobodna dana, 8 sati dnevno. Pomoglo mi je iskustvo u CVu od onog posla koji nitko ne zeli raditi i kojeg svi mrze - prodajnog predstavnika. Tako da mislim da odmah poslije srednje uzmes ono sto ti se pruza. Ako nista drugo, kao sto je netko tu spomenuo, barem imas za dodati nesto u CV pod iskustvo.
Moj PC  
6 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao

Mislis da probam sa programiranjem ?kakve su sanse da nadem posao sa zavrsenim kursom za programiranje ?

13 godina
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao

Ovisi koliko si naučio na kursu. Ako si otišao samo radi toga da imaš papir za pokazati onda otprilike nula. Ako naučiš nešto na tome, napraviš neki projekt tijekom toga i nastaviš raditi na sebi, onda značajno bolje. Ne moraš čekati tečaj da bi učio programirati, sigurno će biti lakše ako ti netko može pomoći i objasniti kada zapneš, kao što nije loše i to neko strukturirano znanje jer se obično ide redom, ali i obavezno mimo toga radi i uči.

The most interesting information comes from children, for they tell all they know and then stop.
10 godina
offline
Nikako ne mogu naći posao

Hm, kaj se tiče ICT samo vas referenca donosi ili odnosi posao.

Ako nešto znaš, te imaš to znanje na nečemu pokazati, onda je to pravi put, jer navođenje nekakvih znanja po CVovima, a bez konkretnog dokaza ne znači puno onome tko vam želi dati posao.

 

Referenca ne mora biti nešto veliko i ne znam kaj, nego ono odraz vašega znanja. Da se vidi da ste to sami napravili, a ne prekopirali tuđi trud i rad.

Ionako, će vas svugdje testirati prije, nego počnete raditi, te će htjetit što više saznati o vašim mogućnostima.

 

Ne morate se brinuti, neće vas privatnik zaposliti ako vam je jedina referenca za posao, to kaj imate vezu, pa možete jedino raditi na državnim jaslama, bez obzira na svoja znanja i prave reference.

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Nikako ne mogu naći posao

Poz!

 

Nakon dugog traženja posla, za što sam i ja sam kriv jer nisam htio raditi bilo što i nisam htio položiti vozački ispit, 21. ožujka sam se ipak zaposlio jer sam skužio da se od nečeg mora živjeti, da bih mogao imati problema kod odlaska u mirovinu zbog malo staža i želio sam (oduvijek) imati svoj novac, a ne da živim od novca roditelja. Zanimljivo da me prije nitko nije pitao da li sam što prije radio, još zanimljivije, da li sam završio fakultet, nego je glavni uvjet svugdje bio položeni vozački ispit.

 

Radio sam na proizvodnji suncobrana, inače, sezonski posao, prvih nekoliko dana su me boljele noge, pogotovo zadnja 2 sata, a kralježnica i nakon dolaska s posla, ali je poslije bilo lakše i ništa me više nije boljelo. Radio sam jedan tjedan od 6 do 14 h, a drugi tjedan od 14 do 22 h i poslijepodne mi je bilo puno bolje. Radio sam i svaku subotu i skoro svaku nedjelju i na Uskrsni ponedjeljak, vjerski razlozi mi nisu bitni, glavno mi je da radim. Nitko me nije tjerao da radim nedjeljom, ali sam htio raditi jer se moglo mjesečno više zaraditi. Umjesto 8 bih možda želio raditi i 10 sati dnevno, ali za početak je i 8 dovoljno. Svaki drugi tjedan sam radio petkom popodne do 22 h i onda sam već u subotu u 6 h opet bio na poslu. 

 

Uglavnom, izuzev prva 2 dana, nikad nisam kukao da mi se ne ide na posao, da mi je teško raditi, niti sam ikad (ni prva 2 dana) kukao zbog plaće.odmah nakon završetka srednje škole i barem u roku od godinu dana nakon završetka srednje škole. 

 

1. srpnja je završila sezona i otada sam opet nezaposlen i s obzirom da sezona opet počinje, negdje u studenom, neda mi se tako dugo čekati, nego bih išao barem do tada raditi negdje drugdje, bilo što. U struci ne želim raditi, niti tražiti posao, barem ne zasada jer sam sve zaboravio, odnosno, kada mi se pokvari kompjutor ili kada treba u kućištu ugraditi nešto novo, nosim ga na servis.

 

Zanima me, koje sve firme traže radnike u Varaždinskoj županiji (isključivo Varaždin i Ivanec). Uglavnom, spreman sam raditi u sve 3 smjene, subotom samo ujutro, a nedjeljom nisam spreman raditi (razlog je prijevoz). 

 

Unaprijed hvala na odgovoru!

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.9.2017 14:18 (računalac2).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao

Ja znam za ovo jer radim s njima, pa ako ti je interesantno javi se: http://iverpan.hr/blog/posao/

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
MethodMan kaže...
Sto ti pricas ,sto ti znas ,tebi su vjerovatno mamica i tatica sve omogucili pa mi tu ides pametovat kako je i sto ,ajde probaj ici u skolu dok si u pubertetu i dok te nema ko gurat ,nije svako najpametniji u takvoj dobi znas ? Ucinia san pogresku i nekrivin nikog za tu pogresku nego iden dalje i pokusavan ispravit zivot trenutno

 Učionio si grešku i sad je tako kako je. Nema "save game"-a u životu da se vratiš u 1. razred pa da kreneš ispočetka. Olakotna okolnost ti je da si relativno mlad i da još stigneš steći neka znanja. Moja preporuka je neka struka. Doktor nećeš nikad biti, ali vrhunski majistor još možeš postati. A ako si dobar i vrijedan majistor možeš imat normalan život. 

 

Ovo mamica ti je ovo tatica ti je ovo više govori o tebi nego o njoj....

12 godina
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
MethodMan kuhar ti je odlican posao. Nikada neces biti gladan. Probaj sa onim turistickim jedrenjacima za pocetak. Posao je sezonski, ali je sezona od Uskrsa do sredine listopada.
U Varosi ti traze konobare i place su od 5000 kn na vise.
Kuhari po sezoni imaju 10000kn placu. Pomocni su na 5000kn. Uz placu je najcesce osiguran i smjestaj.

Ono sto trebas raditi ti i bilo tko tko trazi posao je zacrtati si koji posao zelis raditi. Dok ne dodjes do njega treba raditi druge poslove i skolovati se. Vrijeme jako brzo prolazi. Nemoj biti bez posla. Svaki posao je dobar . Mene najvise zagrije pogled na pun frizider. 😉

Ja sam na zahtjev poslodavca upisao drugu srednju skolu nakon sto sam zavrsio fakultet (sve za novac).
Nemoj da ti ista bude tesko. Uci, radi i ulazhi u svoje znanje (ja sam vjerojatno preko 100000kn). Svaki trud se isplati. Mozda ne trenutno, ali sve dodje na svoje. Bilo koji posao da radis, radi ga najbolje sto mozes tako kada se odlucis da promjenis posao tj napredujes, ne zatvoris si vrata kod predhodnog poslodavca.
Nemoj da te pocetna nespretnost zaustavi. Nitko ne zna sve na pocetku, a oni koji ti pametuju bili su jednaki tebi na pocetku. Nemoj da te to obeshrabri.

Za sve vas koji trazite posao moj savjet je da uz elektronsku postu i telefonske razgovore uvijek odete osobno na razgovor do poslodavca. Koliko god da je komunikacija preko elektronike pojednostavila kontakt, najbolje je naci se u cetiri oka sa poslodavcem. Meni je to uvijek upalilo.

Puno srece svima i budite uporni!
vicious
Moj PC  
4 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
izith kaže...

Ja znam za ovo jer radim s njima, pa ako ti je interesantno javi se: http://iverpan.hr/blog/posao/

 Hvala!

 

Vidjet ću, ima barem 5 mjesta, kamo ću poslati molbu. Jednu molbu sam već poslao. Uglavnom, glavno mi je da bilo što radim. Za ovo nemam dosta iskustva. Inače, radio sam u VIS-u i plaća je uvijek bila na vrijeme.

14 godina
offline
Nikako ne mogu naći posao

Tu dosta igra sudbina ulogu.. Ja sam se upisao za elektroničara u srednju jer mi se činilo fora, kad sam završio školu mislio sam si što nisam završio neš za mesara il tak nešto... poslije sam radio te šljakerske poslove sve skupa 3 i pol godine i odjednom mi se nekim čudom poklopilo da radim u svojoj struci...čista sreča, još mi nije jasno kako  još sam i zadovoljan sa plačom kakve su u hr, jer je veča od prosjeka 

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.9.2017 18:47 (Gremlin144).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Nikako ne mogu naći posao

E, ekipo vi kaj tražite posao ili mislite mjenjati postojeći. 

Skoknite via linka na virtualne dane karijera i znanja.

 

Tko zna? Možda, to bude jedan novi početak u vašoj karijeri.

 

Sretno svima!

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
Ako niste sigurni, probajte sa drugom drzavom za svaki sucaj.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Nikako ne mogu naći posao
Ja sam zavrsio faks 5 godina elektronike-automatike... Svugdje gdje sam bio je programiranje sto mene iskreno ne zanima tj zanima me automatika. Na intervjuima u Hrvatskoj dobio sam tonu uvredljivih komentara i klasicnih gluposti tipa zavrsionsi elektrotehnicki fakultet a ne znas programirat (znam osnove c++) 5 programskih jezika (znam malo i html css) i odlucio ic na brod jbg rade cu bit elektricar na brodu sa dobrom placom nego nezaposleni inzenjer sa nulom na racunu ili inzenjer sa 5 k kn...
Malo mi se i sreca osmjehnula tj. upornost se isplati uspio sam dobiti posao na kruzeru i idem 19 za ameriku.
Idem kao kadet elektronike (sljedeci put sam automaticar) placa za prvi ugovor je ministarska i sve to sam uspio vani di sam bio na testiranjima i procjenama o svom trosku ali ti ljudi koji su bili ispitavaci oni tebe procjene a ne ne znas 10 programskih jezika nemas 5 godina iskustva (najjaci su mi kad stave potrebno radno iskustvo godinu)... Zajebi ove poslodavce ode 90% njih ne bi opstalo na normalnom trzistu jer su krkani i jedino sto imajunsu ugovori sa drzavom... Tako da bye bye hrvatska do ljeta...
Moj PC  
6 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Nikako ne mogu naći posao

sto biste savjetovali nekome tko zna 2 strana jezika ( + njemacki malo, ali planiram usavrsiti sada) sa zavrsenom SS hotelijersko turistickog tehnicara?

19 god imam, planiram skupiti neko iskustvo u hotelu na recepciji ili turistickoj agenciji pa otici vani jer znate i sami..., ali me zanima vase misljenje :)

 

 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice