Plaće u ICT tvrtkama izdvojena tema

poruka: 734
|
čitano: 563.207
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Plaće

Jel moje dosta losije? Ja sam ionako to iz zabave radio..

In principio erat verbum et verbum erat apud deum et deus erat verbum..
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.7.2010 21:52 (lg-viewty).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Plaće

Pa i ja sam radio iz zabave. Fontovi nisu ni ujednačeni, sjećam se da sam imao neki font što ne podržava šđčćž, pa sam nešto kemijao s drugim fontovima. Ali kad pogledaš na 5 metara billboardu, uopće nemam zamjerki. I ponosno kažem, ono sam ja radio...Cool

 

6000kn za dizajn, taj lik ima kao neku firmu, i on je završio faks kao taj grafičar, kako li se kaže.

 

Kad bi ono radio, čovjek treba uvijek biti napušen, uvijek moraš nešto novo izmisliti.Cool

 

Ja sam bubnuo cijenu i poslao, ako mu se svidi, dobro svidi, ako ne, nitko nikom opet. Prijatelj, zajedno pijemo, on u neke menadžerske vode se ubacio. Još sam dobio 2 karte za koncert... Čovjek mi još zahvalan...Iznenađen

Bustin at people who said my name in vain, I got no time for them tricks, I'm heavy in the game!!! I wanna be a baller, please, But the bitches and the liquor keep on callin me...
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.7.2010 0:30 (Smooth Operator).
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Plaće

Malo je neozbiljno marginalizirati cijelu struku i smijati se cijeni pravog rada, jer postoji drastična razlika u vizualnom smeću i kvaliteti, a dizajn je važan svima: i laicima i profesionalcima i svi će vidjeti razliku u kvaliteti.

Taj tvoj frend je lakrdijaš ako to stavi na jumbo-plakat.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.7.2010 1:10 (naxeem).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Plaće
naxeem kaže...

Malo je neozbiljno marginalizirati cijelu struku i smijati se cijeni pravog rada, jer postoji drastična razlika u vizualnom smeću i kvaliteti, a dizajn je važan svima: i laicima i profesionalcima i svi će vidjeti razliku u kvaliteti.

Taj tvoj frend je lakrdijaš ako to stavi na jumbo-plakat.

Mo's misliti...

Jole dolazi (mada sam na prvi pogled mislio da je frontman od u2 Cool) i ti sada ocekujes tu neki plakat, kao da Metallica dolazi.

Uostalom da i ona dolazi, kao da je bitno kakav je plakat. Nece gledati plakat...

 

16 godina
neaktivan
offline
Plaće

sa 2 plakata popljuvali ste cijelu struku , sto je zalosno...

Naravno, ima ljudi koji su se skolovali 4 godine pa nista naucili i neznaju, ima i onih koji su bez te 4 godine odlicni graficari, ali to nedaje nikome za pravo da pljuje po necemu...

 

nije bitan dizajn?

sta onda U2 radi sa onom pozornicom koju 2 dana sklapaju

potpis :D
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Plaće
Hacker-ri kaže...

 

nije bitan dizajn?

sta onda U2 radi sa onom pozornicom koju 2 dana sklapaju

Sto ti mislis da bi na u2 koncert doslo manje ljudi da to naprave i na nekoj livadi ?!?!

Upravo suprotno...

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.7.2010 2:15 (Mrgud Veliki).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće
naxeem kaže...

Malo je neozbiljno marginalizirati cijelu struku i smijati se cijeni pravog rada, jer postoji drastična razlika u vizualnom smeću i kvaliteti, a dizajn je važan svima: i laicima i profesionalcima i svi će vidjeti razliku u kvaliteti.

Taj tvoj frend je lakrdijaš ako to stavi na jumbo-plakat.

Hm, gledao sam radove, baš tih profesionalaca, ovih kojih navodim (ne generaliziram uopće) i to je veće smeće nego moj plakat. Pa da je imam čitav dan za to, to bi bila druga priča. Mogao bi i upitati za nečije mišljenje, korigirati, napraviti kako spada. To je sve zbubano unutar sat vremena.

 

E uslikat ću ti jumbo-plakat pa poslati, pa ćeš viditi. Ima na 10-tak mjesta.

 

Ponavljam, nisi svi dizajneri takvi. Znam nekih koji odlično rade svoj posao i nisu tako bezborazni kad je u pitanju cijena. Mislim 6000kn? Pa jel to overkill?

Bustin at people who said my name in vain, I got no time for them tricks, I'm heavy in the game!!! I wanna be a baller, please, But the bitches and the liquor keep on callin me...
15 godina
offline
RE: Plaće
hrastro kaže...

Ja imam faks, relativno frisko, tj. od od listopada i sjedim besposlen doma... kao i 9/10 mojih kolega koji su zavrsili unutar godine dana

Tak da, slazem se sa gore napisanim

 

Nema sa faksa na posao, to je mit

Ali zato ima s posla na groblje.

15 godina
offline
RE: Plaće
Hacker-ri kaže...

sa 2 plakata popljuvali ste cijelu struku , sto je zalosno...

Naravno, ima ljudi koji su se skolovali 4 godine pa nista naucili i neznaju, ima i onih koji su bez te 4 godine odlicni graficari, ali to nedaje nikome za pravo da pljuje po necemu...

 

nije bitan dizajn?

sta onda U2 radi sa onom pozornicom koju 2 dana sklapaju

Tko ima smisla za dizajn ima... ja da se okrenem na glavu nisam sposoban dizajnirati nesto. Cinjenica je da nemaju svi smisla za to. Netko ce bez ikakvog konkretnog skolovoanja postici vise nego netko tko je zavrsio umjetnicku akademiju

I'm going woo woo
14 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće
Hacker-ri kaže...

sa 2 plakata popljuvali ste cijelu struku , sto je zalosno...

Naravno, ima ljudi koji su se skolovali 4 godine pa nista naucili i neznaju, ima i onih koji su bez te 4 godine odlicni graficari, ali to nedaje nikome za pravo da pljuje po necemu...

 

Mislis i moj i njegov ili??

 

Ja tako nesto nikad ne bih radio, pogotovo ne za novce, a ovo sam radio da ubijem dosadu tako da neshvacajte ozbiljno..

In principio erat verbum et verbum erat apud deum et deus erat verbum..
16 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće
lg-viewty kaže...
Hacker-ri kaže...

sa 2 plakata popljuvali ste cijelu struku , sto je zalosno...

Naravno, ima ljudi koji su se skolovali 4 godine pa nista naucili i neznaju, ima i onih koji su bez te 4 godine odlicni graficari, ali to nedaje nikome za pravo da pljuje po necemu...

 

Mislis i moj i njegov ili??

 

Ja tako nesto nikad ne bih radio, pogotovo ne za novce, a ovo sam radio da ubijem dosadu tako da neshvacajte ozbiljno..

sorry, ali moje je misljenje da iz dosade nemozes napravit nagrobni spomenik za 3 glazbenika...

treba bit neko sarenilo ukljuceno...

Ja radim nesto slicno za novac, dobar novac, ali pocinjem imat ideju tek kad ga vidim...

Novac i ljudska pohlepa su unistili ovaj svijet, ali jbga, stopi se :D

Nagledao sam se ja i nekih grafickih dizajnera, crtaca i tko zna cega vise ne, a da pojma nemaju

potpis :D
14 godina
neaktivan
offline
Plaće

razlika je u tome sto ja to inace ne radim, ovo mi je prvi pokusaj i nemam se namjeru time baviti..

In principio erat verbum et verbum erat apud deum et deus erat verbum..
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Plaće

Hmmm,gledam,citam i placem!

4000,5000,6000.....KN,place i neki kukaju!

Vjerovali ili ne ja radim u Benettonu za 1 800 KN+putni troskovi 200KN-dakle 2000KN

Radi se full dnevnica,uglavnom na +40 stupnjeva celzijusa!

Oh Slavonijo moja,svi su te zaboravili!

 

OPA:ali zato ne placam Krizni porez!

Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Plaće

Mi u hrvatskoj samo pričamo o plaćama, a treba vidjeti šta možemo dati mi da bi dobili veliku plaću. Ovdje se samo priča o diplomama, tko ima kakvu diplomu i koja više vrijedi. Diploma znači samo ulaznica. Ti trebaš poslodavcu jako puno dati, pa onda ces i dobiti. Danas se govori o certifikatima, diplomama... Sve je to dobro ali to je samo ulaznica, ti trebaš znati raditi i biti spreman učiti dalje. Danas se govori o soft skills vještinama, mislim da su one jako bitne za uspijeh. Ljudi kod nas nemaju jos takvih vještina. ja radim kao sistem inžinjer, završio sam elektrotehniku u rijeci, ccna, neke seminare is soft vještina, pripremam ispit za windows 7, pa onda dalje. Pogodite kolika mi  je plaća? Plaća mi je takva da radim za nula kuna. Poslodavac mi plaća mirovinsko, zdrastveno, marendu, putne troškove i platiti ce mi ispit. Ja radim za znanje, da ja imam 6000kn skako bi do neba, ali tako je to u hrvatskoj. Spremite se da ce plaće biti sve manje, a tko ce plaćati taj dug. Spremam se na izlaz iz zemlje. Sretno svima! Jos jedamput za kraj tko ima 6000 kn plaću neka ne kuka ima ih koji rade za 0 :D

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće
MandaTDI kaže...

Hmmm,gledam,citam i placem!

4000,5000,6000.....KN,place i neki kukaju!

Vjerovali ili ne ja radim u Benettonu za 1 800 KN+putni troskovi 200KN-dakle 2000KN

Radi se full dnevnica,uglavnom na +40 stupnjeva celzijusa!

Oh Slavonijo moja,svi su te zaboravili!

 

OPA:ali zato ne placam Krizni porez!

 moraš se maknuti iz tekstila što prije,nagledao sam se jadnih žena što crnče na normu i još uz to kućanski poslovi i odgoj djece

14 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće
Smooth Operator kaže...

Kad ste kod tih grafičara, ja imam anegdotu o tome. Frend mi organizira koncert u četvrtak, i potrebno mu je dizajnirati jumbo-plakat, ulaznicu i plakat.

 

Neki grafičar, koji je samo završio tu školu, nema ni tehničkog obrazovanja u nekim grafičkim programima, PS, Corel... tražio mu za to 6000kn. To je gotovo moja mjesečna plaća.

 

Ja sam napravio za sat i naplatio 100€. Sramota me bilo više uzet. Od kad me nazvao do kad sam mu poslao, prošao je cijeli sat.

svaka čast

15 godina
neaktivan
offline
Plaće

veki101, što točno radiš kao sistem-inženjer(širok pojam)?

Bustin at people who said my name in vain, I got no time for them tricks, I'm heavy in the game!!! I wanna be a baller, please, But the bitches and the liquor keep on callin me...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Plaće
Smooth Operator kaže...
naxeem kaže...

Malo je neozbiljno marginalizirati cijelu struku i smijati se cijeni pravog rada, jer postoji drastična razlika u vizualnom smeću i kvaliteti, a dizajn je važan svima: i laicima i profesionalcima i svi će vidjeti razliku u kvaliteti.

Taj tvoj frend je lakrdijaš ako to stavi na jumbo-plakat.

Hm, gledao sam radove, baš tih profesionalaca, ovih kojih navodim (ne generaliziram uopće) i to je veće smeće nego moj plakat. Pa da je imam čitav dan za to, to bi bila druga priča. Mogao bi i upitati za nečije mišljenje, korigirati, napraviti kako spada. To je sve zbubano unutar sat vremena.

 

E uslikat ću ti jumbo-plakat pa poslati, pa ćeš viditi. Ima na 10-tak mjesta.

 

Ponavljam, nisi svi dizajneri takvi. Znam nekih koji odlično rade svoj posao i nisu tako bezborazni kad je u pitanju cijena. Mislim 6000kn? Pa jel to overkill?

Zasto bi to bilo overkill?!?!?!?!?!?

 

Ako taj plakat privuce ljudi koji ce ostavit na koncertu 50 000 - 100 000 kn zasto bi onda 6000 kn bilo overkill za plakat?!

 

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće
Kant kaže...

Zasto bi to bilo overkill?!?!?!?!?!?

 

Ako taj plakat privuce ljudi koji ce ostavit na koncertu 50 000 - 100 000 kn zasto bi onda 6000 kn bilo overkill za plakat?!

 

 

ma overkill je za ove sta glumataju menadere i sefove a nemaju prebijene pare i profesionalnost bi djabe !!!

pa nije dosao na pjac ili u cigana...

dosao je u profesionalni studio koji zivi od toga, i valjda zna posao...

ako ne, bit ce to 6000 kuna pametna investicija, jer kad bude ulagao 20.000 znac ce ti netreba ici XD

potpis :D
15 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće
Kant kaže...

Zasto bi to bilo overkill?!?!?!?!?!?

 

Ako taj plakat privuce ljudi koji ce ostavit na koncertu 50 000 - 100 000 kn zasto bi onda 6000 kn bilo overkill za plakat?!

 

 

Ma da, kad je tako, onda daj za binu 10,000 za osvjetljenje još toliko, ozvučenje još toliko... A pjevačima, organizaciju, lokaciju, struju, policiju...

 

6000kn za neki posao koji se da za dan vremena odraditi. Taman posla. Ne bi kao da će plakat privući tisuće ljudi...

Bustin at people who said my name in vain, I got no time for them tricks, I'm heavy in the game!!! I wanna be a baller, please, But the bitches and the liquor keep on callin me...
16 godina
offline
RE: Plaće
Smooth Operator kaže...
Kant kaže...

Zasto bi to bilo overkill?!?!?!?!?!?

 

Ako taj plakat privuce ljudi koji ce ostavit na koncertu 50 000 - 100 000 kn zasto bi onda 6000 kn bilo overkill za plakat?!

 

 

Ma da, kad je tako, onda daj za binu 10,000 za osvjetljenje još toliko, ozvučenje još toliko... A pjevačima, organizaciju, lokaciju, struju, policiju...

 

6000kn za neki posao koji se da za dan vremena odraditi. Taman posla. Ne bi kao da će plakat privući tisuće ljudi...

Pa ako mu se isplati neka da za binu i 20 000 kn. Kakve ima veze?!

 

Pa zar je Rozga pjevala na koncertu za 100 kn po satu? I to joj je previse jer ja sam u Metrou kao studeent radio za 20 kn po satu.

 

Ne mozes tako gledat na stvari

14 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće
muhaqeri kaže...
MandaTDI kaže...

Hmmm,gledam,citam i placem!

4000,5000,6000.....KN,place i neki kukaju!

Vjerovali ili ne ja radim u Benettonu za 1 800 KN+putni troskovi 200KN-dakle 2000KN

Radi se full dnevnica,uglavnom na +40 stupnjeva celzijusa!

Oh Slavonijo moja,svi su te zaboravili!

 

OPA:ali zato ne placam Krizni porez!

 moraš se maknuti iz tekstila što prije,nagledao sam se jadnih žena što crnče na normu i još uz to kućanski poslovi i odgoj djece

Heh,kako je to lagano reci,ali Brodsko Posavska županija,je pretrpana nezaposlenima,ajd recimo,da 3 firme primaju radnike,

moj Benetton,Vindon(klaonica pura,pretesko za zenu i jedna drvna industrija,opet pretesko za zenu)

Ja nprm, imam SSS krojac,u Ivori sam polozila za servisera racunala i tecaj Eng jezika to se ovdje nista ne trazi,

pa gdje da onda radim?Niti kao cistacica ne mogu jer je to ovdje prestiž!

Uglavnom ti je sve rodbinski vezano ili ako nemas veze,mozes na ulicu!

Nprm.odnosi prema radnicama u Benettonu su katastrofa,sefovi imaju stopericu i stopaju nam vrijeme,

psovke su ceste,mnogo je cura zaplakalo,ja sam malo hladovina pa me to ni ne smeta,niti zelim slusati!

Ali me je jednom jako povredilo kada me je sef pitao jel su mi moje grudi prave ili silikoni,muskarac

ni ne moze zamisliti koje je to ponizenje,kada neki tamo stari preverznjak bulj u tebe i oblizije se!

A ako se potuzis,dobijes otkaz kao dobar dan!

Ma katastrofa,vjerujte mi!

 

Zaista su nas svi ovdje zaboravili!

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.7.2010 12:31 (MandaTDI).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće
Kant kaže...

Pa ako mu se isplati neka da za binu i 20 000 kn. Kakve ima veze?!

 

Pa zar je Rozga pjevala na koncertu za 100 kn po satu? I to joj je previse jer ja sam u Metrou kao studeent radio za 20 kn po satu.

 

Ne mozes tako gledat na stvari

Pa da mu se isplatilo, ne bi moju švrljariju uzeo za 800kn, nego bi tu platio 6000kn i ok.

 

Sad ti poredi sebe, Jelenu Rozgu, još i Lady Gagu i ti dobro gledaš na stvari. Ajd molim te. Isto kao što Manda kaže da radi za 2,000kn tako netko radi možda za 5.

 

Samo sam htio reći da je 6000kn za nešto što uopće nije tako dobro i nije toliko vrijedno. Uopće momci nisu toliko kvalitetni.

Bustin at people who said my name in vain, I got no time for them tricks, I'm heavy in the game!!! I wanna be a baller, please, But the bitches and the liquor keep on callin me...
15 godina
offline
RE: Plaće
MandaTDI kaže...

Hmmm,gledam,citam i placem!

4000,5000,6000.....KN,place i neki kukaju!

Vjerovali ili ne ja radim u Benettonu za 1 800 KN+putni troskovi 200KN-dakle 2000KN

Radi se full dnevnica,uglavnom na +40 stupnjeva celzijusa!

Oh Slavonijo moja,svi su te zaboravili!

 

OPA:ali zato ne placam Krizni porez!

Da... ljudi rade i zive (ili bolje receno prezivljavaju) sa jako niskim placama, rade sve i svasta samo da bi ostali na poslu jer nemaju druge opcije.

 

Nazalost Manda... tako je kako je... ali tebi svaka cast sto se drzis bez obzira na tako male prihode.

I'm going woo woo
16 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće
Smooth Operator kaže...

Samo sam htio reći da je 6000kn za nešto što uopće nije tako dobro i nije toliko vrijedno. Uopće momci nisu toliko kvalitetni.

o tome pricam...

ako se zna njiova kvaliteta onda odlucujes... ako neznas kvalitetu, onda si los menader, jer nisi u krugovima svog posla...

ja ne pricam o lovi, vec pljuvanju tude profesije...

 

potpis :D
14 godina
protjeran
offline
Plaće

Mando, što kukaš, sama si sebi kriva što nisi učila i obrazovala se, sada bi radila bolji posao. Uostalom, budi sretna da uopće radiš.

 
0 15 hvala 0
15 godina
offline
RE: Plaće
Hacker-ri kaže...
Smooth Operator kaže...

Samo sam htio reći da je 6000kn za nešto što uopće nije tako dobro i nije toliko vrijedno. Uopće momci nisu toliko kvalitetni.

o tome pricam...

ako se zna njiova kvaliteta onda odlucujes... ako neznas kvalitetu, onda si los menader, jer nisi u krugovima svog posla...

ja ne pricam o lovi, vec pljuvanju tude profesije...

 

Ne pljuje on tudju profesiju, samo kaze da taj graficki studio mnogo naplacuje nekvalitetan rad (bar koliko sam ja skuzio)...

 

Ja osobno postujem od cistacice do doktora znanosti jer je svaki posao dobar posao (ako se svecenistvo naziva profesija onda je to jedina profesija koju ne postujem).

I'm going woo woo
15 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće
tnakir kaže...

Ne pljuje on tudju profesiju, samo kaze da taj graficki studio mnogo naplacuje nekvalitetan rad (bar koliko sam ja skuzio)...

 

Ja osobno postujem od cistacice do doktora znanosti jer je svaki posao dobar posao (ako se svecenistvo naziva profesija onda je to jedina profesija koju ne postujem).

Upravo tako. Gledao sam neke naslovnice knjiga što su radili, prijelom i to. Ma to je smijurija. Ali on ima neku diplomu prije rata, on je grafičar i zna nešto u Corelu i na tu foru se provlači.

 

Al ako dizajn stvarno vrijedi toliko, plati. Ovaj nije niti htio viditi što će mu napraviti za 6000kn. Al sudeći po prijašnjim radovima... sumnjam da bi vrijedilo.

Bustin at people who said my name in vain, I got no time for them tricks, I'm heavy in the game!!! I wanna be a baller, please, But the bitches and the liquor keep on callin me...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće
lukavg kaže...

Mando, što kukaš, sama si sebi kriva što nisi učila i obrazovala se, sada bi radila bolji posao. Uostalom, budi sretna da uopće radiš.

Istina,trebala sam uciti,ali mi reci kako?

Fax kosta,a ako ti roditelji nemaju para-sta onda?

Lako je kada ti tata plati skolu,pa mozes biti pametan!

Sve sam si sama morala platiti,Ivoru,tecaj,vozacku,auto,komp......sve,nije mi tata nista mogao platiti!

Ali za razliku od nekih(100% i tebe),moje zaradeno znanje je vrednije od njihovog(tvog),jer je posteno

placeno i SAMA SAM GA PLATILA!

 

Javio se pametni!Belji se

15 godina
offline
RE: Plaće
MandaTDI kaže...

Heh,kako je to lagano reci,ali Brodsko Posavska županija,je pretrpana nezaposlenima,ajd recimo,da 3 firme primaju radnike,

moj Benetton,Vindon(klaonica pura,pretesko za zenu i jedna drvna industrija,opet pretesko za zenu)

Ja nprm, imam SSS krojac,u Ivori sam polozila za servisera racunala i tecaj Eng jezika to se ovdje nista ne trazi,

pa gdje da onda radim?Niti kao cistacica ne mogu jer je to ovdje prestiž!

Uglavnom ti je sve rodbinski vezano ili ako nemas veze,mozes na ulicu!

Nprm.odnosi prema radnicama u Benettonu su katastrofa,sefovi imaju stopericu i stopaju nam vrijeme,

psovke su ceste,mnogo je cura zaplakalo,ja sam malo hladovina pa me to ni ne smeta,niti zelim slusati!

Ali me je jednom jako povredilo kada me je sef pitao jel su mi moje grudi prave ili silikoni,muskarac

ni ne moze zamisliti koje je to ponizenje,kada neki tamo stari preverznjak bulj u tebe i oblizije se!

A ako se potuzis,dobijes otkaz kao dobar dan!

Ma katastrofa,vjerujte mi!

 

Zaista su nas svi ovdje zaboravili!

Ja se nebih zalio kad bi mi sefica rekla "Jel to tvoj ku*ac ili si nagurao tone charapa u hlace"... I jel mogu probat :)

 

Naravno, ako je sefica mlada onda bih joj dao da proba... ako ne... onda bih joj dao kceri da proba.

I'm going woo woo
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice