Studentski dev posao

poruka: 4
|
čitano: 2.796
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Studentski dev posao

Pozdrav, želio bi negdje nakon 2. semestra na ljeto naći neki posao/praksu/internship u zg-u... Najviše me zanimaju poslovi vezani za javu, web ili mobile, našao sam ovo link i vidim na stranicama nekih firmi da primaju pripravnike, koliku mogu satnicu očekivati?... Ako netko ima iskustva, preporuku ili savjet bio bih zahvalan...

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Studentski dev posao
cesnjak kaže...

Pozdrav, želio bi negdje nakon 2. semestra na ljeto naći neki posao/praksu/internship u zg-u... Najviše me zanimaju poslovi vezani za javu, web ili mobile, našao sam ovo link i vidim na stranicama nekih firmi da primaju pripravnike, koliku mogu satnicu očekivati?... Ako netko ima iskustva, preporuku ili savjet bio bih zahvalan...

Pricekaj sad nadolazeci Jobfair.  To ti je odlican sajam koji se odrzava svake godine na feru i kroz te dane ce ti na hodnicima fera biti hrpa standova razno raznih poslodavaca na kojima se mozes informirati o svemu. velika vecina tih izlagaca ti ima ljetne praske/poslove na koje se mozes prijaviti. Takodjer svaki izlagac obicno ima i svoju prezentaciju i izlaganje u sivoj vjecnici na feru gdje mozes isto tako pitati sve sto te znaima i cuti jos neke detalje koje mozda neces saznati na standovima. Moj savjet ti da prodjes po svim firmama i malo se upoznas ko se cime bavi i koje tehnologije koriste pa se onda odluci gdje se zelis prijaviti za praksu. Sigurno ces nac nesto sto te znaima. Jos ti preporucam da pri ruci imas zivotopis jer ce ti dobro doci na tom sajmu  . Evo ti i reportaza od proslogodisnjeg job faira

 

Sto se place tice nemoj ocekivati nis veliko. Neke firme imaju praksu gdje te ne placaju, dok neke placaju al to je vise neki simbolicni iznos. Konkretno, frend se prijavio za RevesingLab radionicu preko ljeta koja traje 6 tjedana, 4h dnevno i placali su ga za to 20kn/h Naravno negdje mozes izvuc malo vise al ono sto ti moze biti prepreka je to sto si tek prva godina faksa koje poslodavni obicno vole izbjegavati, pogotovo ako se uz tebe prijavi (a sigurno ce se prijaviti) ljudi s visih godina. Moj savjet ti je samo da budes uporan. 

13 godina
neaktivan
offline
Studentski dev posao

Budem navratio haha... da kad razmislim i da mi ne plate ništa opet se više isplati nego da doma sam radim 

nb
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Studentski dev posao

Definitivno. Mislim vecina tih praksa je placena (al velim tek tolko da si pokrijes troskove putovanja i hrane), al ono sto je puno bitnije je da se mozes bolje upoznat s poslodavcima (velika vecina ljudi koje znam da su bile na nekoj od tih ljetnih prakasa ostali su raditi kod iste firme) i kod buduceg trazenja posla ipak mozes rec da si imao barem malo radnog iskustva. 

Moj PC  
3 0 hvala 2
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice