1TB HDD pokazuje samo 500GB

poruka: 9
|
čitano: 4.516
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
1TB HDD pokazuje samo 500GB

Kupio sam laptopp, digao windowse i skuzio da mi od 1tb hdda windows kaze da imam samo 500 gb...  

kad sam otisao u disk manager vidio sam da postoji jos 500 gb, ali ko da su izvan particije... ne razumijem ovaj problem...ima li preporuka ili savjeta neki
(ovo je 64-bitni windows..) 

90% forumaša ovdje ima u potpisu neku foru sa 90% ovoga i 10% onoga,a ako si među 10% onih koji to nemaju stavi ovo u potpis. Bolje ispasti budala nego iz aviona.Ajde zuri u sunce ili tako nešto
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: 1TB HDD pokazuje samo 500GB

Desni klik na taj dio, odaberi Change drive letter and paths i dodijeli mu slovo

Just hating everyone for no reason.
14 godina
neaktivan
offline
1TB HDD pokazuje samo 500GB

Nisi napravio particiju kod instalacije, instaliraj neki program tipa partition magic i napravi drugu particiju..

 
0 1 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: 1TB HDD pokazuje samo 500GB
gogi321 kaže...

Nisi napravio particiju kod instalacije, instaliraj neki program tipa partition magic i napravi drugu particiju..

Ma što ti lupaš? Kakvi programi i gluposti?

Particija je tu, samo joj treba dodijelit slovo kako bi bila vidljiva u My computer.

Just hating everyone for no reason.
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.5.2013 22:49 (XXX-Man).
15 godina
neaktivan
offline
Re: 1TB HDD pokazuje samo 500GB
XXX-Man kaže...

Desni klik na taj dio, odaberi Change drive letter and paths i dodijeli mu slovo

ok, uspjelo je... i dal mi mozes jos sad rec kako da spojim te dve particije?

90% forumaša ovdje ima u potpisu neku foru sa 90% ovoga i 10% onoga,a ako si među 10% onih koji to nemaju stavi ovo u potpis. Bolje ispasti budala nego iz aviona.Ajde zuri u sunce ili tako nešto
14 godina
moderator
offline
Re: 1TB HDD pokazuje samo 500GB

Čemu spajanje te dvije particije? Nema mi to smisla...a i to si mogao odmah pitati....

 

Za to ćeš vjerojatno trebat neki drugi program, al probaj ovako...

Najprije obriši tu particiju kojoj si sad dodijelio slovo (desni klik - delete volume), zatim probaj desni klik na C: i extend volume...ako neide tako javi se opet...

 

EDIT: moja preporuka, ostavi kako je...na tu drugu si spremaj razne datoteke...

Just hating everyone for no reason.
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.5.2013 22:55 (XXX-Man).
15 godina
neaktivan
offline
Re: 1TB HDD pokazuje samo 500GB
XXX-Man kaže...

Čemu spajanje te dvije particije? Nema mi to smisla...a i to si mogao odmah pitati....

 

Za to ćeš vjerojatno trebat neki drugi program, al probaj ovako...

Najprije obriši tu particiju kojoj si sad dodijelio slovo (desni klik - delete volume), zatim probaj desni klik na C: i extend volume...ako neide tako javi se opet...

kad izbrisem onu particiju sav onaj prostor postane unallocated.. ali svejedno mi extend volume ostane zacrnjen/ne mogu kliknut na to...

90% forumaša ovdje ima u potpisu neku foru sa 90% ovoga i 10% onoga,a ako si među 10% onih koji to nemaju stavi ovo u potpis. Bolje ispasti budala nego iz aviona.Ajde zuri u sunce ili tako nešto
15 godina
neaktivan
offline
Re: 1TB HDD pokazuje samo 500GB
XXX-Man kaže...

Čemu spajanje te dvije particije? Nema mi to smisla...a i to si mogao odmah pitati....

 

Za to ćeš vjerojatno trebat neki drugi program, al probaj ovako...

Najprije obriši tu particiju kojoj si sad dodijelio slovo (desni klik - delete volume), zatim probaj desni klik na C: i extend volume...ako neide tako javi se opet...

 

EDIT: moja preporuka, ostavi kako je...na tu drugu si spremaj razne datoteke...

ma nikad nisam volio vise particija imat.. jedno vrijeme sam imao mjesec dana, stvaralo je probleme pa sam maknuo i odtad nisam to nikad vise napravio...

90% forumaša ovdje ima u potpisu neku foru sa 90% ovoga i 10% onoga,a ako si među 10% onih koji to nemaju stavi ovo u potpis. Bolje ispasti budala nego iz aviona.Ajde zuri u sunce ili tako nešto
14 godina
moderator
offline
Re: 1TB HDD pokazuje samo 500GB

Ne može to stvarati nikakve probleme (uz preduvjet nekog znanja o računalima)...

 

Ali ako želiš, nema probleme...

 

Skini Easeus partition master (free je), pokreni ga, desni klik na tu particiju od 100MB i odaberi resize/move pa ju pomakni na početak diska (ne mjenjaj veličinu), zatim desni klik na C: rasize/move i tu ju povećaj koliko ide...i to je to...

Just hating everyone for no reason.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice