3 beepa, problem

poruka: 9
|
čitano: 950
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
3 beepa, problem

Poz, prije par dana kupio sam komponente i sastavio sam pc.

 

Danas sam pokusao staviti 1 ventilator koji je skinut sa starog napajanja, ima samo + i -. Vent je radio, ali pc od tada se ne pali.

 

3 duga beepa na pocetku te radi 5 sekundi i onda restart, pa tako u krug. Ponekad samo jedan dugi beep i isto par sekundi nista pa restart 

Nema nikakvog screena.

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 3 beepa, problem
AGB kaže...

Poz, prije par dana kupio sam komponente i sastavio sam pc.

 

Danas sam pokusao staviti 1 ventilator koji je skinut sa starog napajanja, ima samo + i -. Vent je radio, ali pc od tada se ne pali.

 

3 duga beepa na pocetku te radi 5 sekundi i onda restart, pa tako u krug. Ponekad samo jedan dugi beep i isto par sekundi nista pa restart 

Nema nikakvog screena.

 

 

3 bipa su problem s RAM-om. vadi, upikavaj, preslaguj, zamjenjuj, isprobavaj. kad se RAM moduli napokon međusobno usklade i dogovore s chipsetom, problem će nestati kao da ga nikad nije bilo. ne zaboravi dvoklik na "yes"! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
7 godina
neaktivan
offline
3 beepa, problem

Sve je kupljeno prije 3 dana, nova maticna, rami, proc i napajanje.

 

I bez ram plocica također 3 duga beepa. Pokusavam, preslagujem nema sta ne radim. Ne pomaze. Samo se nadam da nije riknila maticna

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 3 beepa, problem
AGB kaže...

Sve je kupljeno prije 3 dana, nova maticna, rami, proc i napajanje.

 

I bez ram plocica također 3 duga beepa. Pokusavam, preslagujem nema sta ne radim. Ne pomaze. Samo se nadam da nije riknila maticna

 ne mora biti ploča (i vjerojatno nije). kad si sve kupio ima najmanje veze s ičime. kao što rekoh - tri (jednaka!) bipa su RAM. polako. staviš jednu pločicu u prvi utor i pokreneš. 3 bipa? stavi drugu u prvi utor. itd. ovisi koliko ih imaš, broj kombinacija je ... zanimljiv. kako bilo, ovdje ti je popis bipača i što znače, ovisno o koječemu. a propos RAM-a pažljivo s njima. mora dobro sjesti a capice utora se vratiti u gornji položaj uz znakovito "klik". moguće je i da je koji neispravan. dogodi se. prije panike, udahni 10 x polako i provedi postupak s početka ovog odgovora. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.4.2019 14:11 (Ajar).
12 godina
offline
3 beepa, problem

Da pogodim procesor je Ryzen?

 
1 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: 3 beepa, problem
Ajar kaže...
AGB kaže...

Poz, prije par dana kupio sam komponente i sastavio sam pc.

 

Danas sam pokusao staviti 1 ventilator koji je skinut sa starog napajanja, ima samo + i -. Vent je radio, ali pc od tada se ne pali.

 

3 duga beepa na pocetku te radi 5 sekundi i onda restart, pa tako u krug. Ponekad samo jedan dugi beep i isto par sekundi nista pa restart 

Nema nikakvog screena.

 

 

3 bipa su problem s RAM-om. vadi, upikavaj, preslaguj, zamjenjuj, isprobavaj. kad se RAM moduli napokon međusobno usklade i dogovore s chipsetom, problem će nestati kao da ga nikad nije bilo. ne zaboravi dvoklik na "yes"! 

 Skupio sam strpljenja da sačekam 10 min sa izvađenom baterijom iz matične, pa ću ponovo počet s kombinacijama ram memorije.

7 godina
neaktivan
offline
Re: 3 beepa, problem
mislioc kaže...

Da pogodim procesor je Ryzen?

 Ryzen 5 2400g haha

7 godina
neaktivan
offline
3 beepa, problem

Nema više panike, vraćanjem baterije upalio iz prve. Samo što prvih par puta nisam imao strpljenja pričekati duže od 2 minute xd

Hvala na pomoći!!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 3 beepa, problem
AGB kaže...

Nema više panike, vraćanjem baterije upalio iz prve. Samo što prvih par puta nisam imao strpljenja pričekati duže od 2 minute xd

Hvala na pomoći!!

 neka. glavno da je sve ok sad 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice