3 monitora na r9 280x

poruka: 10
|
čitano: 2.144
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
3 monitora na r9 280x

pozdrav: 

 

ovo mi je prvi post, pa oprostite ako sam kaj zeznul. 

 

 

ovako moj prblem imam novu r9 280x grafičku karticu i normalno spojena dva monitora, sad bi htel spojiti i treći monitor ali kolko se vidi na sliki baš i ne mogu, zna ko kako da to proradi, na grafu su spojeni monitori s DVI/VGA, HDMI/DVI i DP/ DVI 

 

 

 

Gužvinec
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 3 monitora na r9 280x

provjeri u specifikacijama, uobičajeno VGA nije za to (ne mixaju se analogni s digitalnim izvorima), postoje posebni adapteri npr za 2-4-6 ekrana, ovisno o modelu i što proizvođač boundla (dali je dobavljivo u trgocinama). Ugl za DisplayPort (nisam vidio za HDMI ili DVI ali vjerojanto je ista stvar). dodatno to ograniče opcijama u driveru (umjetno ograničenje) jer tad 'top model' ima opravdaniju višu cijenu..

 

npr.. koliko vidim to je HDMI. ne ipak DP. Starije VGA, od 3, 4 i 6 priključaka, zapravo svaki priključak s MST 1.2 (obično DP ako treba može adapter na HDMI ili DVI-D bez audia).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.7.2014 19:12 (ihush).
9 godina
neaktivan
offline
3 monitora na r9 280x

pokušal na svakakve načine, čak sam i reinstaliral windowse ali ništa, mislim da rezolucija s monitorima nema veze se tim, pokušal sam i s tri ista monitora ali ništa, trenutno su spojeni na DVI, HDMI i DP ali uvijek rade samo dva monitora, kod paljenja kompa, se upale 2 i 3 monitor a kad se digne do kraja treći se ugasi i upali prvi monitor, 

 

 

Koje mi još solucije ostaju ? da updatam biosa ? 

Gužvinec
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: 3 monitora na r9 280x
MAtija_vz kaže...

pokušal na svakakve načine, čak sam i reinstaliral windowse ali ništa, mislim da rezolucija s monitorima nema veze se tim, pokušal sam i s tri ista monitora ali ništa, trenutno su spojeni na DVI, HDMI i DP ali uvijek rade samo dva monitora, kod paljenja kompa, se upale 2 i 3 monitor a kad se digne do kraja treći se ugasi i upali prvi monitor, 

 

 

Koje mi još solucije ostaju ? da updatam biosa ? 

A slika mora na sva 3 biti različita ili...? Ako može biti ista, uzmeš si onaj splitter 1VGA -> 2VGA.

9 godina
neaktivan
offline
3 monitora na r9 280x

ma ja bi da je extend desktop,ovako sve izgleda dobro i dok u windowsima štelam rezuluciju pa stavim tri monitora mi veli "unable to save dislay settings"

Gužvinec
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: 3 monitora na r9 280x

Jel DP povezan s monitorom s DP kabelom ili (pasivnim) DP-DVI adapterom?

Da bi imao 3 monitora s tom karticom, jedan mora ici preko DP, i to izlazni signal iz kartice mora biti DP. Dakle ili direktno DP kabelom, ili mora biti aktivni DP->DVI adapter.

9 godina
neaktivan
offline
3 monitora na r9 280x

DP/ DVI i HDMI/DVi i DVI/DVI

 

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS1rrMWoSpnCcedH4IhhVguqsLgrm2MWQ-dw5VT0fT0iBElCQL0 

 

a ako je DVI/vga DVI/DVI i HDMI/DVI bi trebalo raditi ? 

Gužvinec
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.7.2014 10:09 (MAtija_vz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
3 monitora na r9 280x
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
3 monitora na r9 280x

zbog toga bi se kod pokretanja palil srednji i desni monitor, pa dok se upali do kraja ugasil desni i upapil ljevi i srednji ? 

Gužvinec
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: 3 monitora na r9 280x
MAtija_vz kaže...

DP/ DVI i HDMI/DVi i DVI/DVI

 

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS1rrMWoSpnCcedH4IhhVguqsLgrm2MWQ-dw5VT0fT0iBElCQL0 

 

a ako je DVI/vga DVI/DVI i HDMI/DVI bi trebalo raditi ? 

Nece radit ni to. Mozes imat najvise 2 non-DP izlazna signala neovisno o konektorima i adapterima, to je hardversko ogranicenje unutar same graficke. Zato i mozes upalit bilo koja 2 monitora, ali ne sva 3 odjednom.

Tvoj DP-DVI adapter je pasivni sto znaci da sama graficka daje DVi signal kroz DP konektor, a adapter ga samo "fizicki prepakira" u DVI konektor. Pa i dalje imas isto ogranicenje max 2 monitora istovremeno.

Ono sto ti treba je aktivni adapter poput onog sto je mirkoj linkao, nekad bas nije lako razlikovat koji je aktivni. Kod njega adapter prevodi DP signal u DVI, a za samu graficku je to DP signal pa ne ulazi u ono ogranicenje od max 2 non-DP monitora.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice