5 beep-a i monitor nema signala

poruka: 19
|
čitano: 2.071
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
odjavljen
offline
5 beep-a i monitor nema signala

jučer mi je stigla "nova", rabljena GPU koju sam kupio preko Njuškala. umetnem ju lijepo i sve 5, a kad sam upalio PC javljaju se 5 kratkih beep-ova iz zvučnika na matičnoj, a na monitoru se upali zelena lampica kao da se pali i onda se upali narančasta i piše da nema signala (znači uopće namam slike da bih mogao vidjeti kako prolazi taj post proces, da mogu doći do biosa..). tih 5 beepova za moj bios bi značilo kao da je neki neuspjeli proces ili cpu ili nešto takvo, ali nije. garantiram da je sve u redu s konfiguracijom jer prije nego što sam prodao svoju "staru" gpu sve je super radilo i od onda kad sam je prodao, komp nisam uopće više palio kad niti ne mogu biti na njemu pošto matična nema integriranu gpu, pa mi je preostalo da čekam tu gpu koju sam kupio preko Njuškala. vidim da ima dosta takvih situacija da nema slike na ekranu, a ne znam do čega je to...
ne znam što da napišem.. ako zna neko rješenje molio bih da pomogne, za ostale informacije ću napisati ako bude potrebno..

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.9.2014 10:55 (lux3320).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
5 beep-a i monitor nema signala

Daj malo više podataka o računalu (matična, napajanje [proizvođač/model], procesor, ram,...).

 

Izvadi grafičku i očisti kontakte, lagano prođi gumicom preko.

Stavi je u utor i provjeri da li je do kraja sjela unutra.

 

Da li si priključio dodatni kabel za napajanje grafičke?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: 5 beep-a i monitor nema signala

matična: asrock 970 pro3 r2.0 am3+
napajanje: LPK12-460W
cpu: amd fx-6300 14mb cache 6-jezgreni
ram: 1*4gb patriot viper ddr3 1866mhz
gpu: ati radeon hd 5770 1gb 128 bit-na ddr5
hard: 1tb 64mb cache 7200rpm sata2

očistio sam i natrag vratio, spojio kabel za napajanje gpu u gpu i u napajanje računala i opet isti problem - tih 5 beepova i monitor mi je na stand by-u i dalje - nema slike

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.9.2014 11:23 (lux3320).
15 godina
offline
5 beep-a i monitor nema signala

A koja je grafička u pitanju?

 

Probaj grafičku staviti u drugi PCIE utor i probaj grafičku priključiti na drugi dodatni kabel, ako ga napajanje ima.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
5 beep-a i monitor nema signala

gpu je ati radeon hd 5770 ddr5 128 bita 1gb

probao sam to već, idem opet pokušati pa javim..

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.9.2014 12:09 (lux3320).
 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
5 beep-a i monitor nema signala

probao. neće. nema signala i 5 beepa

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
5 beep-a i monitor nema signala

5 beepova znaci da je nekakva greska do CPUa. E sad cim vidim da je LPK12-460W smece od napajanja u pitanju, njega bi prvog zamijenio za nesto bolje.

Koje su graficke bile prije u racunalu?

 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
5 beep-a i monitor nema signala

ja sam isto mislio da je do napajanja, ali nebi trebalo biti jer sam zvao tog lika od kojeg sam kupio gpu i rekao mi je da on ima napajanje od 430W.
prvo je bila ati radeon hd 7730 2gb 128bit ddr3, a poslije nje, donedavno, sve prije tjedan dana nvidia geforce gt 630 2gb 128 bit ddr3

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.9.2014 12:21 (lux3320).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
5 beep-a i monitor nema signala

Da, dovoljno bi bilo ako se radi o kvalitetnom i ispravnom napajanju. Pitanje je u kakvom je stanju ovo tvoje i da li moze isporuciti dosta snage. :)

Ove prijasnje grafe su bile slabi potrosaci, 7730 i gt630 svaka trosi kojih 50W i to si uzima iz PCIE porta. Kod 5770 ta potrosnja raste na kojih 100W i treba dodatno napajanje.

 

Moj ti je prijedlog da isprobas s drugim KVALITETNIJIM napajanjem.

 
1 0 hvala 1
9 godina
odjavljen
offline
Re: 5 beep-a i monitor nema signala

nemam baš neke mogućnosti da nabavim bolje PSU, al pokušat ću nešto.. PSU nebi trebalo biti u lošem stanju jer staro je svega 10mj. od kad sam si radio kompletnu konfiguraciju, a to PSU koje imam je dolazilo s kućištem.
ne znam što bi se dogodilo ako npr. uzmem PSU iz starog kompa (430W msm da je, tu negdje..) i spojim to PSU samo u GPU i u utičnicu, a ovo  drugonapajanje da ostane priključena na sve ostale komponente.. dali je to izvedivo samo tako? o.O

9 godina
odjavljen
offline
Re: 5 beep-a i monitor nema signala
lux3320 kaže...

nemam baš neke mogućnosti da nabavim bolje PSU, al pokušat ću nešto.. PSU nebi trebalo biti u lošem stanju jer staro je svega 10mj. od kad sam si radio kompletnu konfiguraciju, a to PSU koje imam je dolazilo s kućištem.
ne znam što bi se dogodilo ako npr. uzmem PSU iz starog kompa (430W msm da je, tu negdje..) i spojim to PSU samo u GPU i u utičnicu, a ovo  drugonapajanje da ostane priključena na sve ostale komponente.. dali je to izvedivo samo tako? o.O

jesam glup.. treba se spojiti na matičnu.. xD izvedivo je, ali teško za mene.. xP

9 godina
odjavljen
offline
5 beep-a i monitor nema signala

ali trebalo bi biti dovoljno snage. ne vuče svu snagu iz gpu pri samom pokretanju računala.. a i probao sam odspojiti dvd čitač, hdd, usb konektore da se manje opterećuje psu ali svejedno nema signala..

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
5 beep-a i monitor nema signala

Izvedivo je, ali ne na jednostavn nacin :D
CPU i GPU su ti najveci potrosaci. btw koji je proizvodac i model tog drugo napajanja?

 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: 5 beep-a i monitor nema signala

a vjerojatno isto neko žnj napajanje..
vršio sam bio i onaj test na onoj nekoj poznatoj stranici kao koliko je napajanje potrebno za moje komponente i ispalo je upola manje tako da mislim da nije do napajanja..

računalo je ugašeno ali napajanje je uključeno. kabeli od grafičke nisu uštekani u nju. kad umetnem hdmi kabel na monitoru mi zasvijetli zelena lampica i piše mi "no signal" i vrati se na stand by (narančasta lampica). a kad uključim računalo uopće monitor ne mrda iz stand by stanja.

9 godina
odjavljen
offline
Re: 5 beep-a i monitor nema signala
infinite kaže...

Da, dovoljno bi bilo ako se radi o kvalitetnom i ispravnom napajanju. Pitanje je u kakvom je stanju ovo tvoje i da li moze isporuciti dosta snage. :)

Ove prijasnje grafe su bile slabi potrosaci, 7730 i gt630 svaka trosi kojih 50W i to si uzima iz PCIE porta. Kod 5770 ta potrosnja raste na kojih 100W i treba dodatno napajanje.

 

Moj ti je prijedlog da isprobas s drugim KVALITETNIJIM napajanjem.

čitao sam na službenoj stranici gpu i tamo piše da je minimalno napajanje 450W..

11 godina
neaktivan
offline
5 beep-a i monitor nema signala

To sto oni napisu zanemari.

Najbolje bi bilo da nades nekog u blizini tebe tko se razumije u sve to i neka isproba:

a) graficku u drugom racunalu da li je ispravna

b) drugo kvalitetnije napajanje u tvojem racunalu

 
1 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: 5 beep-a i monitor nema signala
infinite kaže...

To sto oni napisu zanemari.

Najbolje bi bilo da nades nekog u blizini tebe tko se razumije u sve to i neka isproba:

a) graficku u drugom racunalu da li je ispravna

b) drugo kvalitetnije napajanje u tvojem racunalu

Točno tako, slažem se!

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
9 godina
odjavljen
offline
5 beep-a i monitor nema signala

išao sam u srednju tehničar za računarstvo.. nismo baš puno čačkali po računalima kao što smo svi mislili da će biti, ali većinu toga sam sam naučio tako da mogu reći da se razumijem u stvari oko računala..
pokušavam nabavit gpu koja bi mi pasala na matičnu, ali dosta ljudi koje znam, a da su ovdje u blizini imaju starije komponente koje meni ne pašu a ovo za napajanje tražim po netu da kupim neko.. pitat ću još par ljudi dal mi može posudit gpu ili napajanje ako imaju jače, pa ćemo vidjeti hoće li se išta riješiti
javim kad riješim nešto u vezi toga..

 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
5 beep-a i monitor nema signala

RIJEŠENO:
problem je bio u GPU. posudio sam GPU od frenda da isprobamo jer radi kod mene. njegova radi, a ova moja ne radi. otišli smo kod njega isprobati, ne radi ni kod njega.
pouka: nemojte se plašiti beepova i misliti da je problem u onome što kažu zvučni signali; kod mene su 5 beepova ukazivali na problem s CPU-om što ustvari uopće nije točno kako sam i sam mislio. tako da nemojte odmah bacat pare na kupnju nove komponente, jer ipak nije sve kako se čini.
hvala dečkima na savjetima, pogotovo infiniti-u koji je pogodio odgovor na problem.
može lock ili kako to već ide na ovom forumu... lp

 
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice