5 monitora

poruka: 16
|
čitano: 1.887
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
5 monitora

Imam problem da mi kompjutor zastajkuje s 5 monitora.

Možda grafička ne može tjerati tih pet monitora, ali čudi ma da zastajkuje u vrlo pravilnim vremenskim intervalima od kakvih 5 sekundi.

Cijeli kompjutor se malo smrzne. Može biti igra, youtube video ili samo da povlačim miš preko desktopa bez ičega pokrenutog.

Ako bilo koji od manjih samsunga uključim, zastajkuje. Ako pokrenem samo tri aoca, radi ok.

 

Konfiguracija je

i7 920

12GB ram

XFX RX 480 (3xDP, 1xHDMI, 1xDVI)

2x AOC q3279vwf 2560x1440 (DP)

1x AOD q3277pqu 2560x1440 (DP)

2x SAMSUNG 245b 1920x1200 (HDMI->DVI, DVI)

 

Isključio sam freesync, nema razlike. Je li jednostavno previše piksela ili nešto propuštam?

Instalacija W10 je stara mjesec dana. Driveri grafičke su novi.

Jedino što se vrti je roccat sw, genius sw, radeon što već vrti.

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
5 monitora

jedna riječ

 

ZAŠTO???

All work and no play makes Jack a dull boy.
 
6 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: 5 monitora

Zašto ne?

Imao sam monitor crt 19".

Zamijenio ga sa LCD 24" 16:10.

Odlučio kupiti dodatni monitor 27" 16:9 Ne zadovoljan jer je odsjaj prestrašan.

Kupio 32" 16:9, odličan ali ima rezoluciju 2560x1440 i trebam jaku grafičku pa odmah kupio i RX480.

Sad imam tri monitora različite veličine i omjera jer zašto da ne iskoristim veću desktop površinu.

Odlučio da želim bolje jednake monitore. Kupio dva 32" 16:9 2560x1440 da mogu umiroviti 27" sa prestrašnim odsjajem

Sad imam 3 32" monitora i još dva slobodna utora u grafičkoj i jedan savršeno dobar monitor viška pa sam kupio još jedan rabljeni točno isti model jer eto da probam.

 

Svaka nadogradnja se događala nakon godinu-dvije-tri od prethodne.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.7.2018 9:56 (Mandor).
14 godina
offline
5 monitora

Bok,

 

Citiram sa reddita

"You can't use 2x HDMI + 1x DVI.... most cards today including nvidia's will not operate with 3 displays requiring 3 clock generators, they all have to be available to do it. You MUST run one on a display port and you'll need an ACTIVE adapter if you need to convert to HDMI/DVI."

 

 

Lijep Pozdrav

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 5 monitora

Čitam ali ne razumijem.

 

Ja nemam 2x HDMI.

 

1. DisplayPort 2560x1440

2. DisplayPort 2560x1440

3. DisplayPort 2560x1440

4. HDMI -> DVI 1920x1200

5. DVI 1920x1200

 

Ne razumijem što ne ide zajedno. Vidim sliku na svim monitorima, ali zastajkuje.

Čak i ako iskopčam jedan HDMI ili DVI, imam isti problem. Svakih 5 sekundi malo zastane.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.7.2018 11:07 (Mandor).
12 godina
protjeran
offline
5 monitora

probaj na svima monitorima smanjiti rezu na fullhd pa vidi jel steka, ak i dalje steka smanjuj dok neprestane cisto za provjeru..lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 5 monitora

A ne znam. Teško mi je reći. Bolje je, ali svejedno se vidi da zastajkuje.

Probao sam starije drivere 18.7.1 i 17.7.1 ali mi kažu da ne mogu pronaći amd hardware.

Našao sam ovaj thread i čini mji se da ja imam takav slučaj. https://community.amd.com/thread/218704

Probam izaći iz aplikacije za Genius miš, ali nema promjene. Zatvorim i Roccat app od tipkovnice, opet problem. Zastane i ovdje dok tipkam. 

Probam deinstalirati drivere, ali W10 ih automatksi instalira. Onemogućim automatsku instalaciju drivera u system properties i deinstaliram i opet on nađe neki driver i instalira ga.

 

5 godina
neaktivan
offline
5 monitora

Jesu li refresh rate-ovi i color bit-ovi jednaki na svim monitorima?  
Tu zna biti problema.  
Sto se tice drivera - skines verzije koje zelis isprobati, odes u safe mode, onemogucis internet, deinstaliras stare i instaliras kojegod.

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.7.2018 12:04 (CarpetDiem).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
5 monitora

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/4y0z3h/rx_480_5_monitors/+&cd=1&hl=hr&ct=clnk&gl=hr

Tako da, trebao bi biti u mogucnosti.

Ali na stranu to, daj objasni kako imas namjeru igrati igrice na 5 monitora (ako sam dobro shvatio) u razlicitim rezolucijama uz pomoc jedne RX480. Ili bilokolko RX480 na kraju krajeva.

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.7.2018 12:30 (sexytoiletpaper).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
5 monitora

Osim ako ne aktivira Eyefinity, igrice se najnormalnije pokreću na glavnom monitoru.

 

EDIT: A ako aktivira Eyefinity, AFAIK, ne moraju mu svi monitori učestvovati u Eyefinity grupi.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.7.2018 15:58 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: 5 monitora
Ivan(4) kaže...

Osim ako ne aktivira Eyefinity, igrice se najnormalnije pokreću na glavnom monitoru.

 

EDIT: A ako aktivira Eyefinity, AFAIK, ne moraju mu svi monitori učestvovati u Eyefinity grupi.

 Da ali mu svi ti monitori i dalje jedu performanse, koje su takitak sa RX480 ni vrit ni mimo.

9 godina
offline
Re: 5 monitora
sexytoiletpaper kaže...

 Da ali mu svi ti monitori i dalje jedu performanse, koje su takitak sa RX480 ni vrit ni mimo.

 Username checks out 

15 godina
offline
5 monitora

Ne mislim igrati na svim monitorima. Ne moram imati sve zaposleno. Imam dvije igre na dva monitora, neki browser, youtube, mumble i slično porazbacano.. možda bittorrent pratim... svašta radim odjednom. Kartica ima 5 izlaza, a ja imao 5 monitora i probao.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
5 monitora

to što grafa ima pet izlaza ne znači da ih moraš koristiti sve, dapače... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
5 monitora

Vidim samo beskorisni komentari. Hvala.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
5 monitora

Omatorilo se... Nekad na tech forumu niko ne bi pitao zašto. 

 

Jesi li rešio problem? Vidim na onoj temi koju si linkovao da su različitim ljudima pomogle različite stvari, nekoliko njih je prijavilo da im je pomogao 17.9.1 drajver, par njih da je pomoglo isključivanje graphical monitoringa u Wattmanu (i uopšte svih aplikacija koje rade slične stvari), a najbizarnije je da je dvoje reklo da je smrzavanje prestalo kad su uključili "pointer trails" u podešaanjima miša ().

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice