60hz,monitor 75hz

poruka: 14
|
čitano: 2.637
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
60hz,monitor 75hz
Pozdrav, otkad sam kupio novi gpu za svoj pc morao sam promijenit kabel pa sad imam dvi d a prije sam imao rgb..monitor je LG flatron l194wt i nemoguće je namjestiti da bude 75hz u Windowsima uvijek je ograničeno na 60hz..Ako možda neko zna do čega je..Hvala!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: 60hz,monitor 75hz

Nema potrebe komplicirati sa frekvencijom osvježavanja na lcd monitorima. 60 Hz je sasvim u redu jer ionako nema treperenja ekrana.

12 godina
protjeran
offline
Re: 60hz,monitor 75hz
Probaj s forsiranjem rezolucije i osvjezenja u control panelu od graficke! Ako si siguran da ti je monitor na nekoj odredenoj rezoluciji radio na 75hz! Lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
15 godina
neaktivan
offline
Re: 60hz,monitor 75hz

http://www.lg.com/au/it-monitors/lg-L194WT-SF-monitor

Taj monitor ima vrijeme osvježavanja ekrana od 5 milisekundi, što ga svrstava u kategoriju brzih monitora. Istina isti podržava frekvenciju od 75 Hz, ali ne vidim potrebu za siljenjem te frekvencije ako monitor radi sasvim normalno i bez treperenja i na 60 Hz. Ok ako je bitno, traba desni klik na radnu površinu, prilagodi, i treća stavka odozdola zaslon, prilagodba razlučivosti, dodatne postavke, kartica monitor, učestalost osvježavanja....

12 godina
neaktivan
offline
Re: 60hz,monitor 75hz
Već sam rekao da je u winsowsima ili bilo gdje ta opcija zaključana valjda zbog dvi kabla nemože više od 60hz Al nema veze hvala na pomoći :)
13 godina
neaktivan
offline
60hz,monitor 75hz

Pokušaj u nižoj rezoluciji i trebalo bi  da radi, kao što je iznad navedeno nema potrebe za 75hz a i nije to neka razlika, osim što će ti limitirat na igrama na 60fps, bez obzira na limit od 60hz neke igre dozvoljavaju da povećaš ukoliko nije tako onda onemogući vSunc u postavkama igre
to ti je jedina prednost taj fps kada staviš na 75hz a za ostatak neće ti ništa promijeniti ako staviš na 75hz

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
60hz,monitor 75hz

Ma imam single link dvi d kabel....a s njim je max 60hz na 1080p

ovaj dual link 5kn skuplji a isti k ovaj sta mi je prodava mogao mi je to reći al.........

 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
60hz,monitor 75hz

čovjek tako ili onako vidi samo 25hz

Moj PC  
0 4 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
60hz,monitor 75hz

je stvarno neznam cemu plazme na 600hz

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: 60hz,monitor 75hz
Stjepanj kaže...

je stvarno neznam cemu plazme na 600hz

 inače to ti je samo marketing mogu ti prikazivati samo 60 hz

 

16 godina
offline
60hz,monitor 75hz0

Stjepanje to je frekvncija pokretne slike ono soap feeling( a ne samog panela) kojeg ja nevolim jer gubi draz filmske vrpce...rijektko koji lcd panel ide na vise od 60hz bilo je 2k10 par fhd  sharpova na 100hz ali nisu se prodavale kod nas ...oled je recimo 100hz zato ;-)

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: 60hz,monitor 75hz0

...jel' se očima na  slici vidi razlika između 60 ili 75Hz ....osim po zagrijavanju GPU-a i elektronike u monitoru koji tada imaju oko 15% više posla ?

16 godina
odjavljen
offline
Re: 60hz,monitor 75hz0
AF139 kaže...

...jel' se očima na  slici vidi razlika između 60 ili 75Hz ....osim po zagrijavanju GPU-a i elektronike u monitoru koji tada imaju oko 15% više posla ?

 

Da, razlika je vrlo primjetna. Ja sam dugo vremena svoj monitor drzao na 75. Neki ne mogu potegnuti toliko. Neki idu cak do 120.

 

http://www.monitortests.com/forum/thread-custom-resolution-utility-cru

 

Uglavnom - izvedivo i isplativo!

Freak Show Inc.
10 godina
offline
Re: 60hz,monitor 75hz0

...trista mu mrkvica , evo nisam odavno provjeravao i držao sam na 60Hz pa sad probah .... jest star monitor ali ja matori nisam primjetio nikakvu razliku sa 60 i 85Hz ....ili se to vidi samo u bijesnim igricama koje ja ne igram ..... a probao sam sa DVD i sa par videa na YT.

 

http://i.imgur.com/CEyzchu.jpg

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice