Abnormalno Zauzeće RAM

poruka: 11
|
čitano: 5.597
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Abnormalno Zauzeće RAM

Imam problem evo i screenshoot pa pogledajte procese. Najzanimljivije je da svi procesi gutaju 20 i više MB moje oskudne RAM Memorije od 1GB...

 

Ovaj screenshoot sam snimio nakon podizanja WINDOWSA. 

 

Što se dogadja ovdje?!!?! RAMA imam slobodno svega 300 MB,a inače imam po 700-800MB Slobodno Mršti se

 

 

 

Unaprijed Hvala,Za odgovore Osmijeh

 

 

PROCESI - RAMOŽderi PROCESI - RAMOŽderi
xZero-Hacking is life!
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2009 2:21 (xZero).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Abnormalno Zauzeće RAM
xZero kaže...

Imam problem evo i screenshoot pa pogledajte procese. Najzanimljivije je da svi procesi gutaju 20 i više MB moje oskudne RAM Memorije od 1GB...

 

Ovaj screenshoot sam snimio nakon podizanja WINDOWSA. 

 

Što se dogadja ovdje?!!?! RAMA imam slobodno svega 300 MB,a inače imam po 700-800MB Slobodno Mršti se

 

 

 

Unaprijed Hvala,Za odgovore Osmijeh

 

 

A da se ti rjesis tog Avasta gurni ga kroz prozor pa vidis da ti samo on trosi skoro 90mb memorije. To ti je ovih cetri procesa pod system oznaceno velikim slovom i svi nose as predznak pa ti je onda sve jasno a i onaj gore pod nazivom ashdisp.exe isto.Smijeh Avast ima previse tih bezveznih stitova koji su samo za sminku ionak. Iskljuci u njemu Mail Guard, Network Guard, P2P Guard i Web Guard isto tak a ostavi samo klasican Realtime stit upaljen. Ak hoces posteni WEb Guard onda imas WOT koji ne trosi nista a puno je bolji i efikasniji i ne usporava nista. Jedna Avira Free trosi jedva 25 mb memorije a bolja je od tog Avasta pa to se zna vec odavno a nema kak ti cak 5 realtime stitova od kojih cak 4 na Avastu su bezveze samo trose resurse ko mutavi. To je zato kaj i onako bez toga pokrije cjeli komp s Realtime zastitom i to bolje od Avast i efikasnije i jos dodas prije spomenuti WOT i to je toNevinašce

 

http://www.mywot.com/

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2009 2:50 (rambox).
16 godina
neaktivan
offline
Abnormalno Zauzeće RAM

ja sam 7 otvorenih avast procesa nasao...

ako dobro vidim...

A i tko zna sta se sve tebi dize kad se boota win, jer vidim da ima barem jos jedna takva lista

 

ajde ih poredaj po zauzecu tj velicini pa napravi shot...

 

A mogao bi bacit i startup programe koji se dizu da vidimo sta je potpuno nepotrebno, a mislim da ima toga

potpis :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Abnormalno Zauzeće RAM
xZero kaže...

Imam problem evo i screenshoot pa pogledajte procese. Najzanimljivije je da svi procesi gutaju 20 i više MB moje oskudne RAM Memorije od 1GB...

 

Ovaj screenshoot sam snimio nakon podizanja WINDOWSA. 

 

Što se dogadja ovdje?!!?! RAMA imam slobodno svega 300 MB,a inače imam po 700-800MB Slobodno Mršti se

 

 

 

Unaprijed Hvala,Za odgovore Osmijeh

Kako si dosao do 300 MB slobodne memorije? Na ovoj slici pise da je 379 MB zauzeto.. Dakle imas slobodno 1000 MB - 379 MB = 621 MB

Probaj pogledat s hijackthis sto ti se sve pokrece. Samo pazi da ne ubijes neki win proces.. :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2009 3:42 (nesto222).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Abnormalno Zauzeće RAM
nesto222 kaže...
xZero kaže...

Imam problem evo i screenshoot pa pogledajte procese. Najzanimljivije je da svi procesi gutaju 20 i više MB moje oskudne RAM Memorije od 1GB...

 

Ovaj screenshoot sam snimio nakon podizanja WINDOWSA. 

 

Što se dogadja ovdje?!!?! RAMA imam slobodno svega 300 MB,a inače imam po 700-800MB Slobodno Mršti se

 

 

 

Unaprijed Hvala,Za odgovore Osmijeh

Kako si dosao do 300 MB slobodne memorije? Na ovoj slici pise da je 379 MB zauzeto.. Dakle imas slobodno 1000 MB - 379 MB = 621 MB

Probaj pogledat s hijackthis sto ti se sve pokrece. Samo pazi da ne ubijes neki win proces.. :)

Meni piše da imam 300MB Avaliable...

 

Neznam ali čudim se jer svi ovi procesi u početku ŽDERU RAM...

 

Inače mi procesi kradu RAM-a od 1 - 30MB   Šta je sad OVO?? Nije mi jasno...

xZero-Hacking is life!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Abnormalno Zauzeće RAM
xZero kaže

Meni piše da imam 300MB Avaliable...

 

Neznam ali čudim se jer svi ovi procesi u početku ŽDERU RAM...

 

Inače mi procesi kradu RAM-a od 1 - 30MB   Šta je sad OVO?? Nije mi jasno...

ni ja ne vidim da ti procesi kradu ram ili da ti nešto posebno guta,napravi onako kao što je rambox rekao..ako imaš avast..
pa jel ti komp usporen,ili imaš kakvih problema?

 

imaš 36 procesa,CPU usage ti je na 0..sve normalno..

ako ti se nešto povremeno ažurira,to je ili AV ili ako imaš uključene update onda ti windowsi malo kopaju,a to je opet normalno..
ako imaš npr uključenu javu da se ažurira kod dizanja OS-a(jusched.exe) to odčekiraj u startup-u,nepoterbno..

uostalom svaki proces u tasku požeš proguglat i vidjeti da li je potreban kod dizanja sistema:
 http://www.processlibrary.com/ možeš i tu.. i stavi si wot na firefox

imaš ovdje i opisano koje servise možeš isključit, ako baš hoćeš ušparat još rama..

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2009 12:20 (seneka).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Abnormalno Zauzeće RAM
seneka kaže...
xZero kaže

Meni piše da imam 300MB Avaliable...

 

Neznam ali čudim se jer svi ovi procesi u početku ŽDERU RAM...

 

Inače mi procesi kradu RAM-a od 1 - 30MB   Šta je sad OVO?? Nije mi jasno...

ni ja ne vidim da ti procesi kradu ram ili da ti nešto posebno guta,napravi onako kao što je rambox rekao..ako imaš avast..
pa jel ti komp usporen,ili imaš kakvih problema?

 

imaš 36 procesa,CPU usage ti je na 0..sve normalno..

ako ti se nešto povremeno ažurira,to je ili AV ili ako imaš uključene update onda ti windowsi malo kopaju,a to je opet normalno..
ako imaš npr uključenu javu da se ažurira kod dizanja OS-a(jusched.exe) to odčekiraj u startup-u,nepoterbno..

uostalom svaki proces u tasku požeš proguglat i vidjeti da li je potreban kod dizanja sistema:
 http://www.processlibrary.com/ možeš i tu.. i stavi si wot na firefox

imaš ovdje i opisano koje servise možeš isključit, ako baš hoćeš ušparat još rama..

Da,ali ja pričam o tome da mi ovakvo stanje u procesima nije prije bilo. To se odjedanput pojavilo...

xZero-Hacking is life!
15 godina
neaktivan
offline
Abnormalno Zauzeće RAM

ajde reci  s čim je sve skeniran komp?
osim s avastom jasno..

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.12.2009 8:07 (seneka).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Abnormalno Zauzeće RAM
Najbolje si skini Aviru free(i zbriši avast) i Malwarebytes pa proskeniraj.Možda kakva napast jede memoriju!
Ako ti je netko pomogao klikni gumb HVALA!Hvala.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Abnormalno Zauzeće RAM
seneka kaže...

ajde reci  s čim je sve skeniran komp?
osim s avastom jasno..

Avast!,Malware Bytes,Ad-Awar,Super Anti Spyware.

xZero-Hacking is life!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Abnormalno Zauzeće RAM
xZero kaže...
seneka kaže...

ajde reci  s čim je sve skeniran komp?
osim s avastom jasno..

Avast!,Malware Bytes,Ad-Awar,Super Anti Spyware.

znači da ti je komp čist,ako podesiš avast onako kako je rambox rekao,to bi trebalo biti to..
po onoj slici task managera se ne vidi to veliko zauzeće memorije,ako pak nisi zadovoljan s njim,deinstaliraj ga u revo uninstalleru(napredna deinstalacija) i stavi si aviru personal koja  troši manje rama i uživaj..

inače mislim da je ad-aware suvišan u ovoj priči..

avira u rezidentnoj zaštiti i free verzije ova dva scanera

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.12.2009 22:02 (seneka).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice