Acer aspire 5020, pregrijavanje

poruka: 6
|
čitano: 4.706
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Acer aspire 5020, pregrijavanje

imam to, sad vec dokazano, smece od kompa...

ali posluzi mi za pogledati neki filmic, prosurfati i tako. medjutim, problem se radja kada zelim mrvicu iskoristiti procesor.

recimo pogledati neki video na utube ili sl. procesor (turion 64, 1.6) se pocne abnormalno grijati, i dodje do 84c, i onda se citav sustav zagusi!

na biosu ne mogu smanjiti frekvenciju cipa (moze on i slabija raditi, sto se mene tice, samo da se ne grije), instalirao sam programcice koji optimiziraju rad procesora, i spustaju ga na 800 mhz kad ne radim nista, ali cim krene neka aplikacija koja "guta" malo vise snage, napon se digne na originalnih 1.3 v, a frekvencija na 1600 mhz, i sad ako to potraje, ode temperatura u pm!

imate li nekakvo rijesenje!

usisao sam dovod i odvod zraka (iz vana koliko sam mogao), probao sam sa tim programcicima, stavio sam novi bios (ponadao se da cu moci sniziti voltazu, ali ni na novoj verziji nema te mogucnosti)... nemam rijesenja!

ako netko nesto zna, molio bih ga da mi pomogne :)

pozdrav

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Acer aspire 5020, pregrijavanje

Ja imam aspire 1800... u svakom slucaju prvi i zadnji acer (moli boga, od firme je... ja ga nebi nikad kupija)...

 

Baterija nikakva, i pregrijava se...

 

Ovako... moguce da ti se na hladnjaku od procesora nakupila prasina... skini onaj cover od dole, izvadi hladnjak i dobro ga ispusi... ja to radim svaka dva tri mjeseca jer imam od ispod jos 2 ventilatora koji vuku zrak i taj straznji koji ga tjera vani... Na izlaz od hladnjaka (sa unutarnje strane) ti se zna stvorit cep od prasine pa topli zrak ne ide vani, znaci hladjenje ti skoro pa ne sljaka...

 

Lijepo ga otvori, sve upuhe i ispuhe ocisti i vidices kako ce se ohladit...

I'm going woo woo
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.7.2008 20:33 (tnakir).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Acer aspire 5020, pregrijavanje
kinsif kaže...

imam to, sad vec dokazano, smece od kompa...

ali posluzi mi za pogledati neki filmic, prosurfati i tako. medjutim, problem se radja kada zelim mrvicu iskoristiti procesor.

recimo pogledati neki video na utube ili sl. procesor (turion 64, 1.6) se pocne abnormalno grijati, i dodje do 84c, i onda se citav sustav zagusi!

na biosu ne mogu smanjiti frekvenciju cipa (moze on i slabija raditi, sto se mene tice, samo da se ne grije), instalirao sam programcice koji optimiziraju rad procesora, i spustaju ga na 800 mhz kad ne radim nista, ali cim krene neka aplikacija koja "guta" malo vise snage, napon se digne na originalnih 1.3 v, a frekvencija na 1600 mhz, i sad ako to potraje, ode temperatura u pm!

imate li nekakvo rijesenje!

usisao sam dovod i odvod zraka (iz vana koliko sam mogao), probao sam sa tim programcicima, stavio sam novi bios (ponadao se da cu moci sniziti voltazu, ali ni na novoj verziji nema te mogucnosti)... nemam rijesenja!

ako netko nesto zna, molio bih ga da mi pomogne :)

pozdrav

 nosi ga pod garanciju ako imaš neka ga oni čiste. mislim da to što si usisao nema nikakvog učinka. ako nemaš garanciju šarafciger i udri po njemu. očisti ventilator.

ja sam imao u HP-u turion 64 1.6. isto je kuvao katastrofa. nekad do 92-93*C. ajde da je bar dobar procesor, al jedino što dobro radi  je da kuva ko blesav
16 godina
neaktivan
offline
Acer aspire 5020, pregrijavanje

ne znam kako vi to otvarate, ali meni se i nije ucinilo lako!

otvorio sam dva tri manja poklopca, i mogu doci samo do ram-a, diska i wlan-a...

krenuo sam jednom prilikom to temeljitije otvoriti, ali katastrofa! odusto sam jer ga zicer nebi zatvorio!

lako moguce da je to sa ventilatorima, jer fakat mlaz toplog zraka skoro da i ne izlazi!

u svakom slucaju acer u kombinaciji sa amd-om, u sirokom luku zaobilazim u buduce!

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Acer aspire 5020, pregrijavanje
kinsif kaže...

ne znam kako vi to otvarate, ali meni se i nije ucinilo lako!

otvorio sam dva tri manja poklopca, i mogu doci samo do ram-a, diska i wlan-a...

krenuo sam jednom prilikom to temeljitije otvoriti, ali katastrofa! odusto sam jer ga zicer nebi zatvorio!

lako moguce da je to sa ventilatorima, jer fakat mlaz toplog zraka skoro da i ne izlazi!

u svakom slucaju acer u kombinaciji sa amd-om, u sirokom luku zaobilazim u buduce!

 

 moraš ga baš skroz rastaviti. nije problem što je to acer i AMD, nego nešto ti unutra  nešto ne štima 100%. jedan svoj lap kad sam slao na servis, likovi zaboravili spojiti 2. ventilator. išto mi se dešavalo kao tebi. čim malo opterečenje odma se gasi. i onda sam ga sam otvorio rješio to i radio ko sat.
15 godina
offline
Acer aspire 5020, pregrijavanje

ma nije ti ga problem rastaviti...

 

imas odstraga one rupice gdje ti izlazi zrak. Sa donje strane na tom kraju ces naci jedan plasticni poklopac malo veci i njega skines. Ispod njega imas (najcesce) bakreno hladilo koje se nalazi povise procesora. Na njemu (sa unutarnje) strane ti se stvori cep od prasine tako da se hladilo ne moze pravilno hladiti, a to znaci ni procesor. I to hladilo izvadis vani, lijepo ga ispuses, malo cetkicom nekom ocistis ako je sta ostalo, vratis unutra i to je to

 

Ako bas ne mozes otvorit onda uzmi neki monstrum od usisivaca pa ga raspali na najjace i usisi kroz svaki otvor (upuh i ispuh), ali to ti nije jednako dobro ko ovo rastavljanje... nije ti problem, vidices...

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice