AGP aparture size...

poruka: 9
|
čitano: 2.462
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
AGP aparture size...

Pozdrav ljudi!

 

Imam jedno pitanje/problem pa ak netko moze pomoci. Dakle: Imam maticnu plocu Chaintech Apogee Silver 9PJL2 koja ima max. AGP aparture size 256 MB. Zanima me slijedece:

 

1. Mogu li staviti graficku karticu sa 512 MB-a ili to nema veze?

 

2. Prije sam imao grafulju GF 5200 i kad sam kupio novu GF 6600GT nije htjela raditi dok nisam stavio AGP aparture size na 256. Zanima me da li bi se isto to dogodilo ( u slucaju da  moze) da stavim grafulju od 512 MB-a?

 

Hvala!

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: AGP aparture size...

nema veze; AGP aparture size je količina rama koju matična predbilježi da koristi grafička, ukoliko ona sama ima premalo rama. Tako da što više imaš memorije na grafulji ne bi trebao staviti previše u AAS (128 ili 64 je ok).

 

6600GT u PCIe izdanju su bile jako, jako dobre kartice. 6600GT u AGP izdanju su bile pomalo kujaste. znam iz iskustva.

i kako misliš da nije radila? nije htjela pokretati 3D aplikacije, ili...?

There are 10 kinds of people in the world: those who understand binary and those who don't.
16 godina
offline
RE: AGP aparture size...
niki kaže...

6600GT u PCIe izdanju su bile jako, jako dobre kartice. 6600GT u AGP izdanju su bile pomalo kujaste. znam iz iskustva.

  Kako to misliš kujaste? Imao sam ja 6600GT AGP, radila je odlično.
Zatvorite prozore. linuxzasve.com
16 godina
neaktivan
offline
RE: AGP aparture size...

ma imam ju i ja trenutno :)

prije je bila jako izbirljiva što se tiče drivera, stalno sam imao neki artefakte na ekranu, takođre onaj extra HSI (jel se tako zvao?) chip na AGP izdanju ju je samo dodatno grijao, ati je imao puno bolje riješenje...

 

dobre su one, ali PCIe verzije su puno bolje.

There are 10 kinds of people in the world: those who understand binary and those who don't.
16 godina
offline
AGP aparture size...

Meni je radila skroz ok, zapravo još uvijek radi u bratovom kompu. Jedino IIRC memorija kuca na nekih 100Mhz manje nego PCIe verzija.

Zatvorite prozore. linuxzasve.com
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: AGP aparture size...
niki kaže...

nema veze; AGP aparture size je količina rama koju matična predbilježi da koristi grafička, ukoliko ona sama ima premalo rama. Tako da što više imaš memorije na grafulji ne bi trebao staviti previše u AAS (128 ili 64 je ok).

 

6600GT u PCIe izdanju su bile jako, jako dobre kartice. 6600GT u AGP izdanju su bile pomalo kujaste. znam iz iskustva.

i kako misliš da nije radila? nije htjela pokretati 3D aplikacije, ili...?

Ma da, mogla je pokretati samo najosnovniju grafiku. Dakle, mogu je slobodno ubosti. Hvala na informaciji. Btw, mislio bih uzeti grafulju: VGA AGP XFX GeForce 7900 GS. Jel ima netko iskustva s tom ili slicnom karticom? Kakve su performanse i to?

15 godina
offline
AGP aparture size...

Ovako: ugradio sam doticnu karticu i instalirao je bez problema, ali sam opet morao staviti AGP aparture size na 256 MB-a. E sad mi se dogadja da mi se ekran jednostavno zamrzava. U windowsima radi bez problema nekih 5-10 min, dok neku igru nema teorije da pokrene (probao sam sa The Witcher i RaceDriver: GRID). Instalirao sam najnovije drivere i DirectX i svejedno ne radi. Sto se tice hardverske strane, temperatura garfulje je u redu a i ventilator radi. Ne znam u cemu je problem. Je li moguce da je grafulja neispravna? Neznam, jel ima netko kakvu ideju? Hvala!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AGP aparture size...

Btw, upravo sam kod kolege  isprobao grafulju i  radi. Dakle, problem je kod mene u maticnoj...

Eh, i skuzio sam da u biti ne da mi se zamrzne komp (ostalo sve radi u pozadini), nego mi mis i tipkovnica jednostavno zblokaju. Ne kuzim...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AGP aparture size...

Skuzio sam u cemu je bio problem - u napajanju!  Moje napajanje od 400W imalo je samo 6A pa je bilo preslabo. Uzeo sam novo od 450W i 15A pa sad sve radi kao sat! 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice