Alati za popravljanje "mrtvih" piksela!

poruka: 14
|
čitano: 43.233
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Alati za popravljanje "mrtvih" piksela!

Evo, danas sam malo tražio po webu šta ljudi kažu o toj zloglasnoj pojavi na LCD monitorima ( mrtvi pikseli ) i naišao na par alata koji mogu popraviti te mrtve piksele. Dal je to istina neznam, ali neki kažu da im je uspjelo!

Evo linkova:

  www.jscreenfix.com

  www.dps.uk.com/freeware_DTP.htm

  www.udpix.free.fr

  www.killdeadpixel.com

 

Ako imate iskustva s ovakvim alatima, molio bih vas da nešto o tome napišete!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Alati za popravljanje "mrtvih" piksela!

Nije to za mrtve već za 'zapele' pixele

Dakle ne za crne točkice već ako ti zapne na pixelu neka boja i sl.

 

Kad je pixel mrtav nema natrag. ;)

www.infinite-gamers-com ---> PC Gaming Community Don't you see their bodies burning Desolate and full of yearning Dying of anticipation Choking from intoxication
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Alati za popravljanje "mrtvih" piksela!

a koji se češće pojavljuju?

Dal ti mrtvi pikseli moraju biti baš na svakom monitoru ili su barem neki pošteđeni?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Alati za popravljanje "mrtvih" piksela!

nije to da moraju biti na ekranu. možda ti se nikad neče pojaviti a možda nakon par dana. nikad neznaš.

16 godina
offline
Alati za popravljanje "mrtvih" piksela!

Češće se pojavljuju zapeli pixeli (stuck pixels). Najčešće su crvene pa plave i zelene boje.

 

Kako popraviti taj zapeli pixel pročitaj ovdje:

http://www.wikihow.com/Fix-a-Stuck-Pixel-on-an-LCD-Monitor

 

Ne treba ti nikakav software.

www.infinite-gamers-com ---> PC Gaming Community Don't you see their bodies burning Desolate and full of yearning Dying of anticipation Choking from intoxication
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.7.2008 14:59 (Danny_HR).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Alati za popravljanje "mrtvih" piksela!
// ebiga, nerazumem engleski...

možel neko to übersetzen na HR, pliz.
"U bezptičju i krava zvuči kao slavuj"
16 godina
offline
Alati za popravljanje "mrtvih" piksela!

Metoda: Pritisak

 

  1. Isključi monitor.
  2. Uzmi vlažni komad tkanine s kojom ćeš čistiti, vlažan zato da ne ogrebeš ekran.
  3. Uzmi najobičniju kemijsku olovku ili nešto slično, odvijač, olovku, bilo šta sa tankim ali zaobljenim vrhom. Dobro bi bilo da imaš PDA stylus.
  4. Savini tkaninu kako ju nebi slučajno probio.
  5. Pritisni olovkom preko tkanine točno na ono mjesto gdje je zapeli pixel. Pokušaj ne stisnuti nigdje drugdje da se nebi stvorilo još zapelih pixela.
  6. Drži pritisnuto i upali monitor.
  7. Kada se upali monitor, lagano popusti s pritiskom, nebi više trebalo biti zapelog pixela.

 

Metoda: Tapkanje

 

 

  1. Uključi monitor i PC.
  2. Otvori nekakvu crnu sliku, najobičniju, tako ćeš naći zapeli pixel. (Bitno je da je to baš slika a ne ugašen monitor)
  3. Nađi olovku sa zaobljenim krajem.
  4. Sa tim zaobljenim dijelom tapkaj lagano po pixelu, ne jako već tek toliko da kada stisneš na tom mjestu malo zasjaji.
  5. Tapkaj i postepeno pojačavaj pritisak svakih 5-10 tapkanja dok pixel ne nestane.
  6. Otvori bijelu sliku, da provjeriš da slučajno nisi napravio više štete nego koristi...

 

 

To ti je to. :D

www.infinite-gamers-com ---> PC Gaming Community Don't you see their bodies burning Desolate and full of yearning Dying of anticipation Choking from intoxication
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Alati za popravljanje "mrtvih" piksela!

svaka cas jbt pa to stvarno radi preporucujem svakom tko ima s tim problema kod mene radi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

15 godina
neaktivan
offline
Alati za popravljanje "mrtvih" piksela!

Smeha preko riti ... OsmijehOsmijehOsmijeh, ak je riknul onda je riknul...

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.11.2008 1:47 (mrgud).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Alati za popravljanje "mrtvih" piksela!

pa danas ti proizvođaći monitora daju garanciju na monitore,da neći imati niti jedan mrtvi piksel,bar dok su pod garancijom.Ak imaš  garanciju onda ga nosi po novi.Nismo ti više u srednjam vjeku LCD monitora kaj bi to bilo prihvatljivo.Tehnologija napreduje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Alati za popravljanje "mrtvih" piksela!

Neke pixele mozes popravit lupanjem po njima vrhom prsta (ne sjekirom to nikako) i trebali bi se ispravit ili ces pokvarit cijeli dio ekrana....

Tikviči vladaju svijetom!
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
ne radi mi jedan dio monitora moze li se popraviti

Monitor je star oko 3god i najednom kad sam upalio komp pixeli su bili razmazani i pokuso sam monitor dalje spajat mijenjo kabal nadajuci da ce se popravit ali nista i naso sam neki video koji oporavlja pixele a meni to jako sporo ide pa me zanima da li se moze ikako to rijesit na brzi nacin 

nany
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Alati za popravljanje "mrtvih" piksela!

Ima brzi nacin, kupis novi monitor!

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: ne radi mi jedan dio monitora moze li se popra
NANY kaže...

Monitor je star oko 3god i najednom kad sam upalio komp pixeli su bili razmazani i pokuso sam monitor dalje spajat mijenjo kabal nadajuci da ce se popravit ali nista i naso sam neki video koji oporavlja pixele a meni to jako sporo ide pa me zanima da li se moze ikako to rijesit na brzi nacin 

 uslikaj mobitelom da vidimo sliku.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice