Alienware 13 r3 nece u turbo boost

poruka: 4
|
čitano: 1.286
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Alienware 13 r3 nece u turbo boost

Pozdrav!

Alienware 13 r3 i5 7300hq 2,5ghz (3,5ghz tubo boost) , gtx 1050, 8 gb ddr4 ram , ssd 250gb...Kada je laptop spojen na AC adapter nece u turbo boost i sam sistem radi komicno cim otovrim youtube ili nesto malo zahtjevnije svejedno sa baterijom ili bez baterijie npr treba mu 2 min da otovri facebook  ili uopce ne otvori nego samo izbaci gresku.Temperature ne idu preko 65C..U biosu sam stavio CPU na max preformance i u windwosu na power playu na max performance kada ga ostavim samo na bateriji bez punjaca tad digne turbo do 3,10 ghz ali ne vise , cim stavim ponovno ac adapter orginal dell 130w 19.5V-6.7A takt se vraca na 1.8ghz-2.4 ne ide na vise u rainbow six siegeu imam 60fps.Shvatio sam da kada je na bateriji tad je fokusiran na CPU power i radi malo bolje ali opet ako otovrim nesto zahtjevno streba mu 2 min da otvori new tab.Pokusao sam i intel XTU ne pomaze jer mi je tubo boost sive boje kao nedostupan...Na tercoj slici se vidi rainbow six siege otvoren sa AC adapterom na full load sve.Ako netko moze pomoci hvala!


 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Alienware 13 r3 nece u turbo boost

100 pregleda ni jedne poruke...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Alienware 13 r3 nece u turbo boost
Turbo boost ti nemre raditi na 3.5ghz s svim jezgrama jer to nije po intel specifikacijama, dakle kad je optereceno vise od 1 jezgre takt se smanjuje za po 100mhz po svakoj jezgri.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
4 0 hvala 1
12 godina
offline
Alienware 13 r3 nece u turbo boost

Narucio sam drugi AC adapter na amazonu orginal dell 180w danas je stigao ,laptop radi super  , izgleda da je adapter od 130w bio preslab da natjera CPU u turbo boost!Jedino mi nije jasno zasto su prodavali 130w uz takvu konfiguraciju jel je to nekakv marketinski trik ili sto...Stjepko da u pravu si vecinom su sve jezgre na 3.1ghzu turbo boostu.

Molio bih admina da zakljuci temu!Hvala 

Moj PC  
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice