Amd athlon x2 problem zaključana tema

poruka: 2
|
čitano: 439
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Amd athlon x2 problem

pozdrav

 

imam problema otkad sam stavio AMD athlon x2 dual core 4600+ 2.41 Ghz na am2 socket,  prijašnji procesor je bio sempron 2.01 Ghz i sve je bilo ok, osim što je bio sempron preslab pa sam bio prisiljen kupiti neki dual preko njuškala ... naime sad mi se često pojavljuje blue screen kod paljena kompa, i čuju mi se 5, 6 beepova svako malo dok komp radi, to me izluđuje, ali ne oni klasični beepovi, nego kao oni stari digitalni satovi casio takav je zvuk, uglavnom tiho je ... odma sam testirao sa prime 95, i sat vremena testiranja komp se nije restartao ni ništa, niti našao greške .. igrao sam igrice isto ništa, sve normalno radi, baš čudno, kasnije sam napravio update najnovijeg biosa u dosu, provjerio temperature sve je više manje ok .. ali znam da ne valja kad se to čuje svako malo + BSoD nekad kod paljena inače ne, a toga ničeg bilo dok je bio sempron! znači da je problem hardverske prirode :( 

 

matična je https://www.asus.com/Motherboards/M2NMX_SE/

 

da nije problem u hladnjaku !? kako je ovo puno jači procesor od prijašnjeg možda trebam staviti bolji hladnjak hmm, ali ako su temperature ok i ne resetira se u primeu95 ni igricama, valjda se onda ne pregrijava ...

 

neznam što da radim, baš mi je žao, napokon mogu gledati normalno youtube 720 hd, prije mi to ništa nije radilo na preslabom sempronu .. ako budem morao vratiti stari proc poludit ću :D .. a trenutno nemogu kupiti novi komp, bar ne u bliskoj budućnosti xD

 

zvao sam odma tog lika što mi je prodao, i kaže da ga je on koristio mjesec dana i da nije bilo nikakvih beepova, sve sam bio izvadio i ponovno stavio ista stvar, pasta je normalno stavljena, bio sam vratio semprona i svi ti simptomi su nestali, i onda opet vratim athlona :D

 

hvala na bilo kakvoj pomoći :) bilo bi dobro kad bi jači hladnjak riješio ovaj problem

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.4.2014 19:50 (angel_eyes).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice