AMD Athlon x4 860k visoka temperatura

poruka: 14
|
čitano: 5.881
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
AMD Athlon x4 860k visoka temperatura

Pozdrav,

Kupio sam novi kompjuter :

CPU: AMD Athlon X4 860k 

GPU: Sapphire  Radeon 7790 HD

Maticna: Asus A88X-Plus

RAM : 8 GB 1866 MHz

Napajanje: 600W

I imao sam preveliku temperaturu. Kad ga upalim bila je izmedju 70 i 90. Nakon nekog vremena dolazila je do 120. Probao sam prstom da dotaknem hladnjak ali je bio previse vruc. Odjednom mi je crkla maticna pa sam promijenio i ta druga je crkla pa sam opet promijenio i uzeo sam novi hladnjak temperatura je kada se tek upali max 60 ali kasnije dolazi do 80 i ne pomera se. Ne smijem kompjuter da ostavim da radi jer se plasim da mi ne crkne procesor. Pastu sam dobro stavio. Zanima me kako mogu u bios-u da namjestim da mi se komp gasi na 90 stepeni i sta da uradim da mi se smanji temperatura?

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
AMD Athlon x4 860k visoka temperatura

Idi u bios i smanji napon procesora.

01101100011101010110101101100001
Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
AMD Athlon x4 860k visoka temperatura

Jedno glupo pitanje, ali jesi stavio termalnu pastu između procesora i hladnjaka? I drugo, radi li ventilator na hladnjaku od procesora?

Povjerenje zahtijeva godine za izgradnju, sekunde za uništenje i vječnost za popravak
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.6.2016 4:31 (JozoBozo121).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
AMD Athlon x4 860k visoka temperatura

Evo kako izgleda moja uobicajena temperatura kada igram nesto i kada nista ne radim 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Athlon x4 860k visoka temperatura
VlakaTheHero kaže...

Evo kako izgleda moja uobicajena temperatura kada igram nesto i kada nista ne radim 

 Daj ti nama odgovori prvo na pitanje iznad, i još reci koji si ti to hladnjak za procesor uzeo. To je procesor od 95W i oni obični jeftini hladnjaci obično to nemogu hladit dobro, pogotovo jer je to AMD APU bez grafike i on nikako ne smije preko 72C!

Povjerenje zahtijeva godine za izgradnju, sekunde za uništenje i vječnost za popravak
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Athlon x4 860k visoka temperatura

Stavio sam pastu ventilator radi i kuler je od 100w

 

13 godina
offline
Re: AMD Athlon x4 860k visoka temperatura
VlakaTheHero kaže...

Stavio sam pastu ventilator radi i kuler je od 100w

Trebaš kupiti kvalitetan aftermarket hladnjak kao npr. LC CC 120 i kućište kao Zalman Z3+ i nema više briga,

druge nemaš jer temp. su i dalje previsoke.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Athlon x4 860k visoka temperatura

Pa daj ti nama koji je model coolera, nekad 100w nije 100w. Kao sto je kolega rekao, možda kućište nema dovoljan protok zraka. Kada nam daješ ovako polovične odgovore poput 100w, ne mogu nego dobiti dojam da malo trolaš

Povjerenje zahtijeva godine za izgradnju, sekunde za uništenje i vječnost za popravak
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.6.2016 19:57 (JozoBozo121).
11 godina
offline
AMD Athlon x4 860k visoka temperatura

Aj ne pričajte svašta.
Sa procesorom ti je sve ok.

Opet  ponavljam :SAMO amd overdrive pokazuje točnu temperaturu procesora,ostali programi pokazuju krivo.

Znači gledaj thermal margin.Ako ti je tu blizu 0 onda si u problemu.

Taj cpu package ne prikazuje točno temperaturu.(nije kao kod fx-a)

Po vama bi moj atlhlon triba bit pokojni.

Evo slike malog malo u torturi prime-a pa vidite.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Athlon x4 860k visoka temperatura

Pozz Pročitao sam tvoj problem jesi siguran da nije problem sa loše nanesenoj termalnoj pasti na CPU  ak ti je PC još uvek nov kao što kažeš najbolje ga odnesi tamo gde si ga i kupio pa nek oni pogledaju. Dalibor

10 godina
offline
AMD Athlon x4 860k visoka temperatura

Danas frendu sastavljam komp, i ista stvar. 860k udjem u bios da provjerim jel sve ok kad ono... CPU Temp 63c i raste do 70c ništa gasi, skinem taj stock cooler obrišem pastu stavim dobru novu odem u bios - ista stvar. Jel to greška na CPU ili jer moj stari FX 8320 je u biosu bio max 45c, također voltaže za 860k su 1.408V ! Tolko sam ja FX tero na 4.5ghz... A voltazu nemogu spustit sta god utipkam vrati me na auto. Probam + - ništa vrati na Auto. Jako cudan cpu strah me uopce stavljat winse i radit sta drugo ako mi u pozadini kuva

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
AMD Athlon x4 860k visoka temperatura

Hvala svima nasao sam na internetu da je normalno da temperatura na ovom procesoru malo veca 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Athlon x4 860k visoka temperatura

Usput si vjerovatno našao da je max temperatura kod AMD procesora 72.5'C ....

Meni rekli npr. sa HWinfo64 da ne gledam CPU temperaturu već temperaturu jezgri (core) jer to za CPU se mjeri sa senzorom ispod CPU na MBO a core temperatura je senzor u jezgri procesora.

CPU i BIOS mi pokazuju npr. 35'C a core su sa ovim gore programom oko 63'C.

Procesor mi je AMD Athlon64 x2 5000+ i umjesto defoult 1.350V napon procesora sam spustio u biosu na 1.200V iako HWinfo kaže da je 1.264V ali sve mi radi  uz puno manje temperature.

7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Athlon x4 860k visoka temperatura

Ja sam nasao na netu da su velike temperature uobicajene da nije max 72 nego sve dok se ne ugasi da je dobro tj na 90 meni je procesor sa ovim kulerom isao max na 84 i nisam imao posledica

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice