ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev.2 Problemi

poruka: 57
|
čitano: 12.544
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev.2 Problemi

Stigao danas iz linksa,odmah pri otvaranju sam primjetio nesto cudno sto se vidi na prvoj slici.

Dalje,nakon pažljive ugradnje i paljenja računala,everest stability test digne temperature sa idle 45C na 65C u roku doslovno 4-5 sekundi i onda ga ugasim jer je za ovaj procesor max radna temperatura koliko sam citao 62C.

 

Cool 'n Quiet ugasen,QFan ugašen,sve spojeno kako treba (pretpostavljam)

Nije mi jasno da li je do mene,kriva ugradnja ili su heatpipeovi nekako oštećeni tvornički

 

Probat cu ga skinut i montirat nanovo dok stignu postovi da vidim jesam li sto krivo namjestio ali sumnjam,

ovi heatpipeovi na vrhu su mi sumnjivi.

 

 

 

EDIT:

Temperature su identične stock cooleru u idleu a u loadu ga jednostavno nemože hladiti.

Everest i HWMonitor mi pokazuju 65C u trenutku kad ugasim stress test a speedfan točno 10C niže,koja god temperatura bila.

Koji je vrag sa slikama,vec 3 puta ih uploadam.

Potpis.
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.2.2011 15:42 (forzzuk).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev.2 Problemi
forzzuk kaže...

Stigao danas iz linksa,odmah pri otvaranju sam primjetio nesto cudno sto se vidi na prvoj slici.

Dalje,nakon pažljive ugradnje i paljenja računala,everest stability test digne temperature sa idle 45C na 65C u roku doslovno 4-5 sekundi i onda ga ugasim jer je za ovaj procesor max radna temperatura koliko sam citao 62C.

 

Cool 'n Quiet ugasen,QFan ugašen,sve spojeno kako treba (pretpostavljam)

Nije mi jasno da li je do mene,kriva ugradnja ili su heatpipeovi nekako oštećeni tvornički

 

Probat cu ga skinut i montirat nanovo dok stignu postovi da vidim jesam li sto krivo namjestio ali sumnjam,

ovi heatpipeovi na vrhu su mi sumnjivi.

 

 

 

 

Nema slike, da li si stavio termalnu pastu i koju?

Kruger
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.2.2011 15:38 (nick54312).
14 godina
neaktivan
offline
ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev.2 Problemi

Na svim tim coolerima su takvi heatpipeovi, i na mom je isto tak, i normalno radi :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev.2 Problemi

šta je to čudno na prvoj slici? heatpipeovi tak izgledaju na svima

14 godina
neaktivan
offline
ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev.2 Problemi

Ajd ok ako je svima tako.

Vidite gore na slikama kako mi je okrenut,eventualno razmišljam okrenut ga prema napajanju koje izbacuje hladni zrak jer

su mi temperature sljedeće na 100% loadu;

65C cpu

68C core(s)

 

Max temp ovog modela službeno od AMD-a piše 62C.

Po netu vidim da su ljudi dobili puno bolji rezultat sa ovim coolerom i procesorom.Znam da mi je kućište dosta malo i da nemam case fan ali svejedno.

Sve u svemu,na stock cooleru proc nije prelazio 60 a ovaj konstantno radi na 2000rpm mada mu piše da može do 2.5 ali neznam kako ga naštimat.

Potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev.2 Problemi

Toliko o tome da je sve ok,upravo mi se komp ugasio usred BC2,temp 68C.

Molim pomoć.

Potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev.2 Problemi
kupi case fan... koji ti je proc
MW2 : N'Dorphin // GRNDWR // HCTDM // HCSD // HCMSHPT
14 godina
neaktivan
offline
Re: ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev.2 Problemi

Piše,covjece ma kučište je otvoreno

Potpis.
13 godina
neaktivan
offline
Re: ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev.2 Problemi
forzzuk kaže...

Piše,covjece ma kučište je otvoreno

Jesi stavio termalnu pastu?

Kruger
14 godina
offline
ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev.2 Problemi

Koja termalna pasta? Kojom si je metodom stavljao i koliko? Vuče mi nekako na predebeli sloj iste.

Da li napajanje vuče zrak van ili ga nekim čudnim slučajem ubacuje unutra? Tj. poslikaj ga ako možeš (samo malo smiri ruke, jer se niš ne vidi)..

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev.2 Problemi
DamageHigh kaže...

Koja termalna pasta? Kojom si je metodom stavljao i koliko? Vuče mi nekako na predebeli sloj iste.

Da li napajanje vuče zrak van ili ga nekim čudnim slučajem ubacuje unutra? Tj. poslikaj ga ako možeš (samo malo smiri ruke, jer se niš ne vidi)..

Meni vuče da nije stavio termalnu, ili je nešro zeznuto jer nebi niti sa stock coolerom trebale bit takve temperature.

Kruger
14 godina
neaktivan
offline
ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev.2 Problemi

Bez uvrede ali normalno da sam stavio termalnu pastu,ne radim ovakve stvari prvi put.

Marka je neka lišija ali posljednja 2 procesora su mi na njoj radila ok,sloj uvijek stavim paper thin i nema tu šta.

Slike su mutne jer je kamera od moba katastrofa.

 

EDIT:

vidim da ste se uhvatili termalne,probao sam popodne sa i bez njegove mx originalne pre-applied.

Možda je caka u tome što baza coolera ne obuhvaća kompletan chip i kako god se namjesti,rubni djelovi nisu pokriveni zbog nedostatka površine.

Ali svima ostalima radi ok.

Moram ga pohvalit da je tih i bez vibracija ali to je to

Potpis.
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.2.2011 19:53 (forzzuk).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev.2 Problemi
forzzuk kaže...

Toliko o tome da je sve ok,upravo mi se komp ugasio usred BC2,temp 68C.

Molim pomoć.

Tebi treba strucna pomoc, nekog ko zna montirat taj hladnjak kak spada na proc jer ne mogu bit nikak gotovo iste temperature ko na stock hladnjaku.{#} Nekaj si zeznul kod montaže i to je to, nema drugog pozovi nekog strucnog da ti to složi kak spada usput paste nije moglo bit previše jer taj hladnjak ima na sebi vec tvornički nanešenu pastu.{#}

 

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
14 godina
neaktivan
offline
ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev.2 Problemi

Ček zake si stavljao pastu na procesor, pa na tom cooleru je več nanesena pasta (AC MX-2), samo se stavi na procesor. Ako si i ti stavio još paste na procesor, onda vjerojatno imaš previše paste pa ne provodi toplinu dobro.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev.2 Problemi

Jesi ga proba okrenit gore prema napajanju, a šta se tiče baze, slažem se da je mala i možda ti u tome leži problem, možda jednostavno ne pokriva ono šta triba ! Mislim, imam ga i ja i drži mi Phenom-a X4 B45 3.0 Ghz na 33°C u idle-u.

Sad sam se sitija da mi je na 2 različite matične razlika bila 5°C, šta implicira da moždapostoji razlika kako proizvođači matičnih ploča postavljaju bracket za montažu coolera u odnosu na socket procesora !

Do not pilati
14 godina
neaktivan
offline
Re: ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev.2 Problemi
hazz kaže...

Ček zake si stavljao pastu na procesor, pa na tom cooleru je več nanesena pasta (AC MX-2), samo se stavi na procesor. Ako si i ti stavio još paste na procesor, onda vjerojatno imaš previše paste pa ne provodi toplinu dobro.

Uff....

nikad ne stavljam 2 sloja paste ako na to misliš.

Ide 1 ili na komponentu koja hladi ili na chip.

U svakom slucaju,neznam kako izgleda kad neko drugi cita temu (ili ja krivo sročim stvari) ali nisam noob koji traži upute nakon krivog sastavljanja.

Osobno mislim da je softverska stvar (C 'n Q,QFan ili loša kombinacija navedenog) ili jednostavno tvornička greška.

 EDIT:

'Jesi ga proba okrenit gore prema napajanju'

Kasnije cu,taman je pala večera,nemogu se micat {#}

Potpis.
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.2.2011 20:16 (forzzuk).
14 godina
offline
Re: ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev.2 Problemi
forzzuk kaže...

U svakom slucaju,neznam kako izgleda kad neko drugi cita temu (ili ja krivo sročim stvari) ali nisam noob koji traži upute nakon krivog sastavljanja.

Osobno mislim da je softverska stvar (C 'n Q,QFan ili loša kombinacija navedenog) ili jednostavno tvornička greška.

 

Ili preslab hladnjak za 125 Watni procesor? Jesi na stock ili OC?

14 godina
neaktivan
offline
Re: ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev.2 Problemi

Stock 3.2

Gledao sam review-ove prije kupnje,130W thermal dispersion.

Potpis.
14 godina
offline
Re: ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev.2 Problemi
forzzuk kaže...

Stock 3.2

Gledao sam review-ove prije kupnje,130W thermal dispersion.

Meni je jedva držao 95W i5 ispod 60 C a sa Hyper 212+ ne ide preko 55.

14 godina
neaktivan
offline
ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev.2 Problemi

Još dva puta ga vadio i montirao,ovaj put u krivom smjeru prema napajanju.

Još jednom pobrisao termalnu i nanio novu.

idle idle
load load
. .
.. ..
Potpis.
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.2.2011 21:56 (forzzuk).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev.2 Problemi

Bump,bi li u ovoj situaciji pomogla ugradnja nekog case fana kao sto je vec spomenuto,ako da,preporuke?

Potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev.2 Problemi
Prije bi pomoglo smanjivanje napona procesora (do granice stabilnosti naravno).
15 godina
neaktivan
offline
ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev.2 Problemi

Kao što maks-rs reče, smanji napon, okreni ventilator prema ramu...

Meni je neki dan u idle-u bilo 41-42 (topla soba), danas otvorio prozore malo i u full load-u ne prelazi 42 :)

AMD Athlon 64 X2 7750+, Asus Radeon X550XT, MB Gigabyte M57SLI-S4, 4*1 Gb DDR2
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev.2 Problemi
Gamulj kaže...

Kao što maks-rs reče, smanji napon, okreni ventilator prema ramu...

Meni je neki dan u idle-u bilo 41-42 (topla soba), danas otvorio prozore malo i u full load-u ne prelazi 42 :)

ja mislim da se taj cooler na amd-u nemože okrenuti prema ramu, samo grafa il psu :(

edit: yup, možeš ga okrenut samo gore ili dolje 

mobitel nije mobitel bez wifi-a :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.2.2011 6:43 (Mikovic_xD).
14 godina
neaktivan
offline
Re: ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev.2 Problemi

što da ti kažem? ja ga isto imam i sa njime hladim 965 BE ... idle 45c, load 65c .. nema drugog objašnjenja nego da ne hladi baš dobro. treba uzeti vodeno hlađenje ....

13 godina
protjeran
offline
ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev.2 Problemi

Dam ruku u vatru da nisi dobro montirao,susjed ima 775 dual core proc,od 130W(preveliku voltažu je stavio) k tome je overclockan temperature u loadu neprelaze 50tak stupnjeva.

dodajte me na skype:gmailovac
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev.2 Problemi
kilajabuka kaže...

što da ti kažem? ja ga isto imam i sa njime hladim 965 BE ... idle 45c, load 65c .. nema drugog objašnjenja nego da ne hladi baš dobro. treba uzeti vodeno hlađenje ....

Tebi se onda bolje vratit na stock cooler{#} meni stock cooler u idile drzi na 36c a u igricama max 56c, na pocetku dok je pasta bila nova su temperature bile 2-3 stupnja vece ali sad je ok samo sta je glasan pri vecem opterecenju. Vjerovatno Vam cooleri nisu dobro namjesteni ili napon od procesora. Tesko mi je vjerovat da Freezer 7.pro hladi losije od stock coolera.

16 godina
neaktivan
offline
ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev.2 Problemi

A da mu probaš ispolirat bazu sa finim vodobrusnim papirom, pošto mi to pari jedino rješenje jer ti je očito baza neravna i ne nasjeda dobro na proc.

Edit: i da, cooler se može okrenit samo prema grafi ili napajanju, prema RAM-ima ne može.

Do not pilati
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.2.2011 11:05 (Groza).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev.2 Problemi

termalna pasta je već nanešena na hladnjak, out of the box, jedino ak je to obriso i zaboravio stavit novi sloj...

možda nije dobro pričvršćen, znam da sam se ja s tim dost zafrkavo dok nije uspio sjest kak spada...

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.2.2011 12:19 (LittleNicky).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice