ASUS - Blinkanje zaslona

poruka: 5
|
čitano: 680
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
ASUS - Blinkanje zaslona

Pri podizanju sistema na laptopu ASUS A54C dolazi do neprekidnog blinkanja zaslona uz nemogućnost pokretanja samog sistema (WIndows7 Ultimate je u pitanju). Sistem se, inače, bez problema podiže u Safe Mode-u. Dijagnostika ništa nije otkrila. Vraćanje na neki od prethodno sačuvanih Restore Pointa nije pomoglo. HDD Regenerator nije otkrio niti jedan Bad Sector. Probao sam i sa nekim drugim alatima u sastavu Hiren's Boota, bez uspeha. Probao sam i da ga ostavim neko vreme (skoro dva sata usporenog stroboskopa) i opet ništa.

Molim za pomoć jer sam ostao bez ideja, a još uvek ne bih da kapituliram i reinstaliram Windowse.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: ASUS - Blinkanje zaslona
Zox kaže...

Pri podizanju sistema na laptopu ASUS A54C dolazi do neprekidnog blinkanja zaslona uz nemogućnost pokretanja samog sistema (WIndows7 Ultimate je u pitanju). Sistem se, inače, bez problema podiže u Safe Mode-u. Dijagnostika ništa nije otkrila. Vraćanje na neki od prethodno sačuvanih Restore Pointa nije pomoglo. HDD Regenerator nije otkrio niti jedan Bad Sector. Probao sam i sa nekim drugim alatima u sastavu Hiren's Boota, bez uspeha. Probao sam i da ga ostavim neko vreme (skoro dva sata usporenog stroboskopa) i opet ništa.

Molim za pomoć jer sam ostao bez ideja, a još uvek ne bih da kapituliram i reinstaliram Windowse.

osnova je jednostavna: ako sve radi u "safe mode", onda je problem softverski. ako i tad zajebava, hardverski. dalje od toga je složenije. u te je očito softver. eh, sad, koji, to je drugi par kobasa no može se suziti broj sumnnivaca: driveri za hardver (MB, grafička, mreža, zvuk ... sve što traži pogonski program koji nije već ugrađen u Win), nedavno instaliran softver (tu su dvije opcije: pokreće se s Win i zajebava ili sruši sustav kad se pokrene, naknadno) ili viruščina. ako hoćeš očuvati živce za nedajbože (nikad ne znaš kad ti mogu trebati za nešto ozbiljnije) preporučujem kapitulaciju i reinstaliranje s low level format opcijom (traje dugo ali uništava baš sve nulama), ako ne pomogne instaliranje na uobičajen način. što god dodaješ nakon instalacije Win, ma kako maleno bilo, restartaj napravu (čak i ako se to ne traži!) da vidiš jel fercera. i sve bu ok. backup datoteka prije mrcvarenja se, jasno, podrazumijeva  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
8 godina
offline
ASUS - Blinkanje zaslona

Pročekiraj grafičku,najvjerojatnije je pri karaju ...

 

To se meni događalo prije 15-tak dana sa r7 390 ...

 

Safe mode sve ok kad su driveri instalirani nema slike ... ili treperi ...

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
ASUS - Blinkanje zaslona

prije nego što otpišeš grafičku, rastavi napravu, očisti je (ne zaboravi ventilator!), promijeni pastu na graf. čipu i provjeri razliku. sretno. 

 

 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: ASUS - Blinkanje zaslona

-sve se kvari .. i jedog dana tad imaš problem..

.. a sad je pitanje jel soft ili hw kvar..

-kreni od yogurta-ultimatedišn.. pribavi nešto čisto, w10 (ima i w7sp1..) ili linux npr mint.. bootaš i vidiš kako radi, ali, ako radi u safe modu tad je možda soft-postavke-driver a može biti npr vga-kvar tj kvar koji se ne primjeti dok se ne koristi konkretna mogućnost-hw.. pa nakon vga sve ostalo kao audio-mreža-itd.. ili soft-malware pa i killswitch-loader jer je ultimatedišn u pitanju.

-da bi nekako eliminirao, moraš imati nešto 100% ispravno-čisto, kreni od win-installera-boota..

+provjeri temp-prašinu izvadi ram i vrati nazad i sl.. jer i sami kontakti mogu uzrokovati probleme starenje-oksidacija (opsi nije takav ali ako ne nađeš drugi uzrok tad sve probaš ...).

 

npr kad se kaže da se sistem podiže bez problema u safemodu to je oximoronizam, tj safemod je upravo zbog nekog problema, .. a razlika je samo što ponekad bar dio računala radi i možemo pokušati otkloniti problem, ne čitati to kao ispravno ili problema nema.. Safemod služi samo pokušaju otklanjanja jednog dijela problema kao postavke, pogrešan driver i sl. ugl soft problem ali ne pomaže uvjek dok za kvar hwa ne može nikako pomoći osim eventualno za spašavanje podataka i sl. ili utvrditi što je crklo..

 

+ blinkanje može biti beepcode-alarm, provjeri .. možda pomogne.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.6.2019 18:15 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice