ASUS MAXIMUS IV EXTREEME Z - Problem

poruka: 10
|
čitano: 1.227
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
ASUS MAXIMUS IV EXTREEME Z - Problem
Eh ovako, kupio ja jucer ASUS MAXIMUS IV EXTREME Z maticnu i donesem kuci sve priljucim i na taster upalise se ventilatori, graficka, lampice, led i ostala sranja.
Ali cujte ovo, upalim je na taster i ploca radi sve radi ali sliku na monitor mi baci tek nakon minut.
Prije toga kada je upalim gori VGA LED lampica na ploci a graficka radi mislim okrecu se ventilatori odmah prilikom paljenja.
Zanimljivo je i to da ploca nema izlaze za integrisanu graficku iako ju processor posjeduje.
To je manji problem s obzirom da ja ne mogu windowsa dignuti na nju.
Inace koristim samo SSD i znam tako kada dobijem plocu pa nece ja odem u bios i stavim na AHCI opciju i problem rijesen.
Kod ove je sve podeseno bilo, sata type je AHCI a Onboard konektori su svi ukljuceni u biosu.
Ona ima neke Marvell sata konektora (2 komada) i JBL kako se vec zovu ne znam...Previse je komplicirano.
Znaci ona prodje bios i ide Marvell prepoznavanje diska (pise ispod da je pronadjen moj ssd) i opet ide bios (valjda se restartuje, sliku odmah baci nakon Marvella) i nakon biosa izbacuje gresku "Error sending End Of Post to ME, System HALT! " i tu zakoci...Jucer sam cijeli dan pokusavao iskopcavati u ukopcavati u druge sata konektore, iskljucivao Marvell u biosu, iskljucivao JBL u biosu ali ne uspijeva.
Gori mi i zuta lampica od biosa. Mislim da ga treba update-ovati ali ni to ne mogu.
Skinuo sam i najstariji i najnoviji i preimenovao fajl sve kako pise u uputstvima i ustekam u poseban tzv ROG usb od pozada i probao sam direktno na taster da ne idem preko biosa ali nema efekta a kada idem preko biosa update-ovati idem tamo TOOL pa ima opcija da se update-uje, udarim enter na tu opciju i izbaci mi ovu gresku opet i to je to.
Covjek ju je koristio sa i5 2500S i ssd-om 128 gb i kaze on ju je izvadio iz racunara sto se moglo i primijetiti da je koristena i ne sumnjam da nije ispravna jer hardverski sve funkcionise ali ima neka zackuljica koju ne mogu odgonetnuti.
Eto, ako znate nesto o ovome napisite u cemu bi mogao biti problem, nemam hard diska da probam hdd prikljuciti umjesto ssd-a da je probam u raidu upaliti.
Odnijecu je sutra kod kolega tu koji imaju servis da nesto oni pokusaju.
Ko pomogne castim  !
EmirSehic
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: ASUS MAXIMUS IV EXTREEME Z - Problem
Emaa kaže...
znam tako kada dobijem plocu pa nece ja odem u bios i stavim na AHCI opciju i problem rijesen.

Jesi probao pobrisati sve sa SSDa i ponovno instalirati windows OS?

Postoje ploče kod kojih ovo ne pomaže i moraš raditi reinstall OSa, zajedno sa svim driverima za tu novu ploču.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
9 godina
neaktivan
offline
Re: ASUS MAXIMUS IV EXTREEME Z - Problem
Znam i ja za tu opciju ali to je vec podeseno i biosu..do sistema se ne moze doci nikako, ona ima problem sa bootanjem diska, u mom slucaju ssd-a...sve sam probao ne ide, idem sutra kod kolega u servis neka oni nesto pokusaju, nisam probao hdd prikljuciti umjesto ssd
EmirSehic
12 godina
offline
Re: ASUS MAXIMUS IV EXTREEME Z - Problem

Vađenje baterije, reset biosa, cmosa?

8 godina
neaktivan
offline
ASUS MAXIMUS IV EXTREEME Z - Problem

si dao nutra proc???????

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: ASUS MAXIMUS IV EXTREEME Z - Problem
Emaa kaže...
Znam i ja za tu opciju ali to je vec podeseno i biosu..do sistema se ne moze doci nikako, ona ima problem sa bootanjem diska, u mom slucaju ssd-a...sve sam probao ne ide, idem sutra kod kolega u servis neka oni nesto pokusaju, nisam probao hdd prikljuciti umjesto ssd

Normalno da ne možeš doći do sustava koji ima u sebi drivere od stare ploče i uopće ne prepoznaje novu ploču, ne želi raditi sa driverima od stare ploče na novoj ploči.

Ono što je tebi uspjelo prije i nije tako često, ali pravilo je da ako mijenjaš ploču, ako mijenjaš procesor, da radiš reinstall windowsa, znači sve od početka.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
9 godina
neaktivan
offline
Re: ASUS MAXIMUS IV EXTREEME Z - Problem
Ja ovaj ssd imam godinu dana i 3 sam ploce promijenio nikad nisam imao ovakav problem prema tome mislim da to uopste nije rjesenje jer sam ubacivao formatiran ssd od 120 gb i pokusao dignuti windows 7 sa usb-a ali bezuspjesno
EmirSehic
9 godina
neaktivan
offline
Re: ASUS MAXIMUS IV EXTREEME Z - Problem
Nisam vadio bateriju, bios sam restarovao ali nista..probacu sutra sa kolegama u servisu nesto napraviti
EmirSehic
9 godina
neaktivan
offline
Re: ASUS MAXIMUS IV EXTREEME Z - Problem
Ne razumijem
EmirSehic
13 godina
offline
Re: ASUS MAXIMUS IV EXTREEME Z - Problem
Emaa kaže...
jer sam ubacivao formatiran ssd od 120 gb i pokusao dignuti windows 7 sa usb-a ali bezuspjesno

To si mogao reći odmah.

ps. nema to veze što je do sada radilo, za sve postoji prvi put, nisu sve ploče iste, znači...

ps. 2 ja sam ih ubacio malo više od tri, tako da znam što govorim.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice