ASUS-touchpad problem

poruka: 10
|
čitano: 1.957
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
ASUS-touchpad problem-savjet

pozdrav!

 

Imam ASUS notebook koji je pod garancijom i bio je već 2 puta na reklamaciji zbog hw problema. Prvo mu je crkla MB i to su zamijenili, međutim nakon toga ne radi touchpad. Vraćam ga u servis i oni tvrde da je uređaj testiran i ispravan! Nakon što sam ga preuzeo i par dana rada opet je touchpad prestao raditi (u device manageru uopće ne pokazuje touchpad, pokušao s linuxom i win 8 i ne radi). E sad očito da je neki hw problem no kako to dokazati kad u servisu tvrde da je uređaj ispravan??

Koja prava imam u garanciji tj. mogu li tražiti od dobavljača drugi uređaj jer sam već ispalio i nemam volje više slati u servis (to je svaki put 10ak dana bez uređaja)??

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
ASUS-touchpad problem

Itko?

 

što može biti problem: prašina, film konektor..?

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: ASUS-touchpad problem-savjet

-ako ovlašteni servis tvrdi, njima se vjeruje. Žali se. npr zašto bi ja sad uzeo tvoju izjavu kao relevantnu ako servis kaže OK.. jednako rezonira inspektor, sud..

-moraš znati: svoja prava, način reklamiranja, biti uporan. .. najvažnije biti u pravu.

ako je već bio na servisu, mbo. .. tad već imaš dobru osnovu.

 

reklamiraj neispravnost touchpada (to je jedini način), ali napomeni da nisu otklonili kvar (zašto si preuzeo? Traži demonstraciju ispravnosti).

traži rok, traži radni nalog i stanje popravka svaki dan. Razumni rok ne znači da tjedan dana stoji u skladištu. (sve se može pratiti, papiri, ..).

 

btw, možda imaš posebnu asusovu garanciju, povrat novca+popravak.. provjeri.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
ASUS-touchpad problem

Najveći problem je što servis nije u mom mjestu, što znači da moram slati uređaj pa tako ne mogu direktno pokazati neispravnost i primoran sam preuzeti uređaj kao "ispravan".

Njaviše me iživcirala ta aljkavost, uređaj stoji u servisu više nego prilikom zamjene MB da bi utvrdili da je potpuno ispravan, wtf. AKo se gubi u device manageru onda nema tu neke prevelike filozofije.. Ili da radim u DOS-u

 

Smislit ću nešto ali ASUS nikad u moje ruke više..

 

p.s. uređaj mi ne upada u tu asusovu akciju za povrat novca..

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: ASUS-touchpad problem
buggie kaže...

.. i primoran sam preuzeti uređaj kao "ispravan".

..

 

- ne. Tad vrati i reci da kvar nije otklonjen, po staroj reklamaciji.. i rokovima. + traži stanje svaki dan, radni nalog, nešto...

- prijavi za povrat neispravnog..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Re: ASUS-touchpad problem
ihush kaže...
buggie kaže...

.. i primoran sam preuzeti uređaj kao "ispravan".

..

 

- ne. Tad vrati i reci da kvar nije otklonjen, po staroj reklamaciji.. i rokovima. + traži stanje svaki dan, radni nalog, nešto...

- prijavi za povrat neispravnog..

 

Kome?HUZP-u?

15 godina
online
Re: ASUS-touchpad problem

prvi korak je samom servisu (kao žalba), nakon tog .. pitaj njih, neki inspektorat, društva za zaštitu potrošaća, pročitaj garanciju-račun i tamo piše neki nadležni sud.

naravno, papirnato. Za sve od njih traži papir.

 

edit možeš čak i tužiti dostavljača ili trgovca koji je preuzeo pošiljku (uz predpostavku da servis kaže da su oni poslali ispravno..). Tuži sve, svima ... :))

ok, karikiram, ali tak je to.

 

edit-2: .. i naravno to samo kad si 100% (i više) siguran... jer to sve košta. Troškove možda dobiješ, ili izgubiš...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.12.2015 9:28 (ihush).
13 godina
neaktivan
offline
ASUS-touchpad problem

on:

 

izgleda da je problem prije sw prirode (nekakva nekompatibilnost drivera)? jer izgleda cijela serija ASUS-a ima problem s touchpadom:

http://ivanrf.com/en/asus-smart-gesture-and-windows-10/

 

ja sam pokušao više manje sve od uputa i nije pomoglo + reinstalacija win 8,win10

 

u device manageru je prikazan touchpad pod hidden devices s žutim uskličnikom i statusom:

This device is not present, is not working properly, or does not have all its drivers installed. (Code 24).

 

Ne radi ni s generičkim ni asusovim driverima..

 

Koliko sam skužio problem se pojavi kad se spoji USB miš.

 

 

Zato savjet budućim kupcima da izbjegavaju ASUS

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: ASUS-touchpad problem
buggie kaže...

...

Zato savjet budućim kupcima da izbjegavaju ASUS

- (kao DellBoy..) au-contraire.., upravo suprotno, dok traje njihova 'refound 100%'.. dobiješ novac, notebook (kojeg servis mora popraviti.. ukoliko ne može, nova situacija, tražiš i od njih novac ili zamijenu za adekvatan-ispravan) :)) naravno, kao ideja koju treba progurati.. ako upali.

 

poanta, super je kupiti nešto neispravno i imati garanciju + ovakvu reklamu. Naravno, mora se znati natezati sa servisom..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.12.2015 19:29 (ihush).
13 godina
neaktivan
offline
Re: ASUS-touchpad problem

haha :))

 

Svakako ideja za razmotriti ali samo ukoliko imaš alternativu, tj. drugo radno računalo i servis ti je u blizini..

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice