Asus Xonar D2X

poruka: 9
|
čitano: 3.484
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Asus Xonar D2X

Pozdrav,evo mući me problem već duže vrime i nikako da ga riješim.Znači posjedujem navedenu zvučnu karticu spojenu koax kabelon na AV reciver!I bilo je sve OK dok nisam instalirao Win7 64,prije je bio 32-bit!Instalirani su novi drajveri ,vađena je kartica x puta ,mijenjao slotove,promijenio matičnu ali zvuk kroz coax ne prolazi nikako!Sad u zadnje vrime i zvuk na PC zvučnicima nemam,toliko sam smantan da ne znam što da radim!

Što da radim?

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Asus Xonar D2X

Reci jel ti kartica napravi onaj njezin klik kad se pali računalo? Jesi u biosu isključio onboard zvučnu? Moguće da je na prethodnom windowsu bila samo disableana u device manageru, pa se sada tuče s njom. Provjeri prvo to, onda probaj ponovno instalirati driver. I pazi da je odgovarajući verziji windowsa koju imaš.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Asus Xonar D2X
Moonwalker82 kaže...

Reci jel ti kartica napravi onaj njezin klik kad se pali računalo? Jesi u biosu isključio onboard zvučnu? Moguće da je na prethodnom windowsu bila samo disableana u device manageru, pa se sada tuče s njom. Provjeri prvo to, onda probaj ponovno instalirati driver. I pazi da je odgovarajući verziji windowsa koju imaš.

 

Da učini klik kad se pali komp. U biosu za sad je uključen onboard zvučna jel preko nje sad ide zvuk ali sam sve to napravio prije i skinio odgovarajuče drajvere ali ništa!Jedno vrime sam imao problem s coax kabelon ali sam to riješio,znači da nije ni do toga.Možda kodeci prave problem!?Inaće koristim Win Media Pleyer,ali i on zna zaštekat,ne nudi mi izbor audio zapisa(prije je nudio),MKV fajlove ne reproducira!Sad trenutno nemam instalirane nikakve kodeke,jer mi ih je puna kapa više.Sve sam si bio posložio ali posli mijenjanja OS sve ošlo u kujac!

AUDIOFIL
15 godina
offline
Re: Asus Xonar D2X
volegradele kaže...

Pozdrav,evo mući me problem već duže vrime i nikako da ga riješim.Znači posjedujem navedenu zvučnu karticu spojenu koax kabelon na AV reciver!I bilo je sve OK dok nisam instalirao Win7 64,prije je bio 32-bit!Instalirani su novi drajveri ,vađena je kartica x puta ,mijenjao slotove,promijenio matičnu ali zvuk kroz coax ne prolazi nikako!Sad u zadnje vrime i zvuk na PC zvučnicima nemam,toliko sam smantan da ne znam što da radim!

Što da radim?

Koju si matičnu imao prije? Nekako sumnjam na PCI-e x1 slot da radi probleme.

12 godina
offline
Asus Xonar D2X

 Asus P5KPL i radilo je dok je bio 32-bit Win(isto sam se namučio dok sam sve posložio),poslije kad je instaliran 64 nije radilo,i ista stvar je sa sadašnjom pločom!

Zanimljiva stvar je kad upalim rec  na displayi imaš pregled svih 5+1 kanal,i kad upalim komp zablicaju kao da na tren prime signal,isto kad pokrenem film piše unlock!

To se dešava kad npr spojiš DVD s reciverom i nisi namjestijo bitstream izlaz u postavkama pleyera!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Asus Xonar D2X

Ne znam više što bih ti savjetovao. Ja sam na 64 bitnim winsima od kad su izašli, i nikad niti jedan problem s tom karticom. Probaj još jednom instalirati drivere od matične ploče i provjeri da nije problem u kabelu.

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Asus Xonar D2X
Moonwalker82 kaže...

Ne znam više što bih ti savjetovao. Ja sam na 64 bitnim winsima od kad su izašli, i nikad niti jedan problem s tom karticom. Probaj još jednom instalirati drivere od matične ploče i provjeri da nije problem u kabelu.

Budem sutra još jedan put iznova,pa javim!

Thx!!

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.10.2011 21:44 (volegradele).
12 godina
offline
Asus Xonar D2X

Odnio karticu kod prijatelja(Win7,64) i sve radi,DD,DTS, znači vjerovatno je problem u drajverima na mom kompu!

AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Asus Xonar D2X

Vratio karticu u komp,disejblao integriranu u BIOS-u,instalirao zadnje drivere za Win7 64,spojio koax kabelom s H/K reciverom i opet nema zvuka!Jedina promjena je što kad upalim komp na reciveru pokaže da je signal ipak došao do njega,znači na displeju pokaže PCM 44.1 i u shemi zvučnika ne blica R i L nego stoji upaljen.Tako treba bit kad je zvuka dekodiran za taj kanal,ubiti sve radi a zvuka nema!

Isto tako filmovi s DD i DTS nemaju zvuka niti reciver primi takav signal,več uvjek stoji već navedeno!Probao s Win Media Pleyerom,BS ,KM i Media Pleyer Classic,instaliran K-Lite_Codec_Pack_610_Mega  !

Da nebi bilo zabune,napravljeno je i ovo....(pogledaj sliku)

Eto ja neznam što bi više pokušao,ako ima koja dobra duša u ST da mi ovo našteli plačam.ručak,večeru,pivu,keš,šta god..samo da napravim ovo sranje!

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.11.2011 20:12 (volegradele).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice