Automatsko paljenje računala

poruka: 7
|
čitano: 4.797
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Automatsko palenje racunala
pitanje

zdarvo =D ovako mjenjao sam maticnu u kompjuteru i kada sam prikljucio kompjuter na gratsku mrezu automatski se je upalio bez da sam ja pritisnuo ''power' gumb

a kada ga gasim preko windowsa jednostavno se ugasi i ponovno upali....

ostalo sve radi normalno...mozda sam nesto krivo spojio a nemogu pogledat jer sam izgubio papire od maticne (stara maticna) maticna je matsonic ms9637e

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Automatsko palenje racunala

Pogledaj u BIOS-u da li ti je uključena koja od "Wake on..." opcija, vjerojatno Wake on LAN.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Automatsko palenje racunala
autorov komentar
to sam pogledao ali ne pomaze... a i kada potpuno iskopcam gumbe na kucistu i sve ledice on i dalje automatski upali i radi normalno kada ga ukopcam u struju ta matcan je radila u kompu u kojem je prije bila i nisam na njoj nista mjenao samo sam promenio graficku ...stvarno neznam...glupo mi ga je stalno gasitin tako da ga iskopcam iz struje totalno 
16 godina
neaktivan
offline
Automatsko palenje racunala

Imao sam sličan slučaj kod frenda gdje komp kada se upali stalno se restarta. Krivo je spojio gumbiće za paljenje i za reset. Provjeri pinove za paljenje i reset.

 

S onime što si rekao da ti se sam pali i kada gumbići nisu priključeni, dolazim na ideju da si nešto krivo kratkospojio s jumperom.

Kublach
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.6.2008 19:07 (Kublach).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Automatsko palenje racunala

Kupi utičnicu sa onim prekidačem crvenim.Ja kad isključim komp, isključim ga i od struje, jer mi nije teško pritisnut prekidač.

Diritor je lipo reka pali smo na dno homo si skupa na BIRO.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Automatsko palenje racunala

Problem nije u BIOS-u niti u gradskoj mreži, pogledaj jesi li dobro prikopčao konektore za paljenje, restart, HDD- led, i ostale!! Napravi jedan mali test.... njih skroz isključi, pa u prikopčaj kabel od napajanja u računar, nove matične ploče se nebi trebale upaliti....!! Pogledaj u knjižicu od matične tačan raspored konektora

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Automatsko palenje racunala
noclue kaže...
...sam izgubio papire od maticne (stara maticna) maticna je matsonic ms9637e
 
Doppler kaže...

...Pogledaj u knjižicu od matične tačan raspored konektora

 Dečec je rekao da ima staru matičnu i da je izgubio papire.

Popuni ovo i možda ti pošalju upute u PDFu. http://www.motherboard.cz/driver/matsonic.htm
Kublach
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.6.2008 18:58 (Kublach).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice