Bios update nije dobro prosao

poruka: 40
|
čitano: 4.967
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Bios update nije dobro prosao
Alkaline kaže...

Koliko diskova imas? Stisnuo sam "Moj PC" ali ucitava i nikako da ucita...

 

Ako si isprobavao razne kombinacije zbog kojih ti boot particija nije na istom disku kao i OS

ona u BIOSu moras staviti taj hdd sa boot particijom kao primarni, a ne onaj koji sadrzi OS.

 Točno ovo. Poremetio se redoslijed diskova. Kako kolega kaže, posloži u biosu redoslijed diskova kakav ti je prije bio (jer očito ti MBR nije samo na jednoj particiji ili ti nije na tom disku koji ti je stavljen kao prvi).

Twitter: @191x7
14 godina
neaktivan
offline
Bios update nije dobro prosao

Jesi probo uc u safe mod?

mojpismonosa
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Bios update nije dobro prosao
191x7 kaže...
Alkaline kaže...

Koliko diskova imas? Stisnuo sam "Moj PC" ali ucitava i nikako da ucita...

 

Ako si isprobavao razne kombinacije zbog kojih ti boot particija nije na istom disku kao i OS

ona u BIOSu moras staviti taj hdd sa boot particijom kao primarni, a ne onaj koji sadrzi OS.

 Točno ovo. Poremetio se redoslijed diskova. Kako kolega kaže, posloži u biosu redoslijed diskova kakav ti je prije bio (jer očito ti MBR nije samo na jednoj particiji ili ti nije na tom disku koji ti je stavljen kao prvi).

 Niste me skuzili.. To mi javlja kada pokušavam instalirat Windows na računalu. Ne mogu instalirati Windows 

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
16 godina
offline
Re: Bios update nije dobro prosao
oo7 kaže...

 Niste me skuzili.. To mi javlja kada pokušavam instalirat Windows na računalu. Ne mogu instalirati Windows 

1. Popuniti podatke pod "Moj PC" u profilu na forumu.

2. Probati s drugim instalacijskim medijem, možda je taj s kojega se instalira oštećen.

Twitter: @191x7
14 godina
offline
Bios update nije dobro prosao

Jel ti pisalo "Press any key to boot from CD/DVD" ?

Da li ti je opticki drive prvi na redu za boot.

 

Gore opisano i dalje stoji. Ako nije opticki drive prvi, boota se sa diska.

Koliko diskova imas?

Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Bios update nije dobro prosao
191x7 kaže...
oo7 kaže...

 Niste me skuzili.. To mi javlja kada pokušavam instalirat Windows na računalu. Ne mogu instalirati Windows 

1. Popuniti podatke pod "Moj PC" u profilu na forumu.

2. Probati s drugim instalacijskim medijem, možda je taj s kojega se instalira oštećen.

 Popunit cu. Probao sam preko USB-a i sa dvd-a.

Alkaline kaže...

Jel ti pisalo "Press any key to boot from CD/DVD" ?

Da li ti je opticki drive prvi na redu za boot.

 

Gore opisano i dalje stoji. Ako nije opticki drive prvi, boota se sa diska.

Koliko diskova imas?

 Nije mi to pisalo, a u biosu sam stavio na broj 1 da boota sa dvd-a. Imam jedan disk.

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
15 godina
offline
Re: Bios update nije dobro prosao

-podesiti BIOS, efi-legacy i sve s tim povezano kao FastBoot.. (redosljed je sporedan).

-uloviti quickbootmenu F8-F12 i sl. .. i tad se mora vidjeti boot medij (npr DVD ili USB i način koji ovisi o prošloj rečenici).

-uobičajeni problem je UEFI postavke i 'loš' boot bez EFIja .. i medij mora biti stvarno bootabilan/ispravan (s QBM//BBM nema te dileme, ako nije na popisu nije bootabilan).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Bios update nije dobro prosao

Prvo, ako se dobro ne kužiš u računala, zadnje oko čega trebaš prčkati to je bios. Meni ovo miriše na neuspjeli flash ili flash pogrešnom verzijom i slično. Drugo, ne petljaj sam više ništa, nađi nekog lokalnog gurua, koj ise dobro kuži i neka ti putem CD-a ili eksternog floppy diska pokuša deflashati bios na verziju koju si imao. Pomoli se i nadaj najboljem, u protivnom slijedi ti nova matična...

http://pljusak.com/sibenik_krvavice/wx.htm
Moj PC  
2 1 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Bios update nije dobro prosao

Jesi probao staviti stariju verziju BIOS-a? (ako ti dopušta)

 

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Bios update nije dobro prosao
BlackMoon kaže...

Prvo, ako se dobro ne kužiš u računala, zadnje oko čega trebaš prčkati to je bios. Meni ovo miriše na neuspjeli flash ili flash pogrešnom verzijom i slično. Drugo, ne petljaj sam više ništa, nađi nekog lokalnog gurua, koj ise dobro kuži i neka ti putem CD-a ili eksternog floppy diska pokuša deflashati bios na verziju koju si imao. Pomoli se i nadaj najboljem, u protivnom slijedi ti nova matična...

Mozda ali sumnjam. Napisao je koju maticnu ima i od kud je skinuo bios. Uostalom, iz iskustva vecina alata su rigorozna sto se tice nadogradnje i odbacuju nevaljale datoteke (nekad cak i dobre ali starije verzije).

Pise da ploca ima "Instant Flash" utility koji moze dici BIOS binary sa USBa, pa floppy nije potreban.

 

Ali da, ako sve radi BIOS se ne dira, cak i na download linku koji je stavio:

Please read the information below before downloading or updating your BIOS
We don’t recommend users to update the BIOS if their system is already running normally. ASRock® assumes no responsibility for any damages caused by improper operations of downloading or updating the BIOS.

 

--

Nego, vidim da nova verzija BIOSa dolazi sa "Ultra Fast" opcijom koja radi jedino ako je Windows 8 instaliran na GPT particiju. Ako je ta opcija ukljucena treba ju ugasiti.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.2.2015 1:03 (Alkaline).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice