Blokirana matrica lcd ekrana

poruka: 1
|
čitano: 2.149
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Blokirana matrica lcd ekrana
pitanje
unaprijed izvinite na poduzem postu:
Scenarij:

Igram dotu, stinem alt+tab da odem u win (xp),stisnem alt+tab opet da se vratim doceka me crni ekran. ubijem dotu ,pokrenem ponovno doceka me crni ekran. restartam komp (hp nx9105) pokazuje uvodnu sliku (hp logo & all that jazz) ali dok treba uc u win slike nestane samo blago zasvjetljeni crni ekran (nije ful crn jer se vidi razlika dok stisnem onaj bibak za gasit ekran). mislim si, ok nesto je trulo u drzavi XPovoj i restartam opet ali sada nema slike uopce, cak ni HP loga, nece ni u bios, ni bootat cd od windowsa, nista nema.
probam vanjeski ekran on pokaze pocetnu sliku ali windowsi i dalje crni pa sam zakljucio da je otiso GPU. Odnesem to na servis da oni probaju heat gun terapiju, btw. preporucujem svima "moj servis" u sloboštini. oni su ga ocistili od prasine (jedno 20 deka, jedan vent uopce nije vrtio zadnjih godinu dana), stavili novu pastu na procesor a sliku su rijesili tako da su iskopcali moj display, stavili drugi manje rezolucije restartali sta je vratilo sliku i onda vratili moj 1680x1050 ekrancic (kazu zablokirana matrica).To je radilo neko vrijeme ali se nakon jedno tjedan dana problem ponovio. uspio sam nekako pomocu vanjskog ekrana uci u VGA mode, izbrisati graficku i staviti nove drajvere sto ga je ponovo ozivilo na neko vrijeme. Posto sam racunao da je neizbjezno da ce ponovno krepat sam slozio logmein konekciju koja mi omogucava remote contol sa bilo kojeg drugog racunala na netu. kada je to krepalo probao sam simulirati njihov postupak tako da sam se spojio preko logmeina i promjenio rezoluciju na 1200 i nesto, i restartao i to je uistinu vratilo sliku i to na pravoj rezoluciji.
problem je sto sad to radim sve cesce a pravi problem ce biti preko ljeta kada taj lap nece biti na internetu. jedino mi pada na pamet da slozim neke skripte da mijenja rezu na hotkeyeve. ali da ne duzim...

sto vi mislite sta je tu crklo? i kako bi se moglo popravit?

btw. u dexdiagu kada pokrenem direct draw i d3d testove failaju u fullscreenu a u prozorcicu rade dobro. mislim da nije do windowsa jer se problem ocituje pri samom paljenju racunala. nesto ga hebe ta rezolucija, vjerujem da smanjim rezu da nebi bilo problema ali ne zelim kvarit oci.

komp: 3 godine stara kanta
hp nx9105 , 3,4+ghz athlon, 512 rama, ge force 4 mx440 go 64 BM
ekran prepozna kao hitachija nekog 1680x1050.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice