Blokiranje racunara tokom igranja

poruka: 4
|
čitano: 1.422
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Blokiranje racunara tokom igranja

Pozdrav,

 

u posljednje vrijeme, pocelo se desavati to da mi racunar zablokira/monitor se ugasi ili pak izbaci error "dll"(jednom, dvaput do sada). Snimam igre kao sto su Crysis 3, Resident Evil 7, Evil Within, Tomb Raider, COD: Ghosts itd. na medium-high konfiguraciji. Nekad se zna desiti da racunar odradi sve kako treba, odigram sat dva, sve to snimim, super ali molis boga da tako bude jer cesto se desava da mi slika pocrni tokom igranja, racunar blokira uz iritantan zvuk ili pak izbaci gresku.

 

Prvi problem: Black screen tokom igranja, zvuk igre se cuje sve ok ali monitor ne daje sliku, alt+tab ili ctrl+alt+delete ne funkcionise, jedina opcija jeste prisilno restartovanje racunara.

Drugi problem: Racunar zablokira tokom igranja uz iritantan zvuk i nakon par sekundi sam se restartuje.

Treci problem: Tokom igranja sve zablokira, zatim izadje iz igre na radnu povrsinu i izbaci gresku, mislim da je pisalo dll kao i dx nesto.. Ali nebitno jer problem nije u drajverima od graficke niti do directx-a, a i ovaj problem mi je izbacio samo jednom ili dva puta...

 

Konfiguracija pc-a:
maticna - ASROCK Z77 Pro 3 

procesor - Intel i5 3570

ram - 16 ddr3 1600mhz

graficka - GTX 660 ti

napajenje - chieftec 550W

hdd - 500gb (testiran, bez losih sektora)

 

Sto se tice ram memorije, procesora itd.. sve je testirano i odlicno radi.

 

Unaprijed zahvaljujem.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Blokiranje racunara tokom igranja
DarKommi kaže...

Pozdrav,

 

u posljednje vrijeme, pocelo se desavati to da mi racunar zablokira/monitor se ugasi ili pak izbaci error "dll"(jednom, dvaput do sada). Snimam igre kao sto su Crysis 3, Resident Evil 7, Evil Within, Tomb Raider, COD: Ghosts itd. na medium-high konfiguraciji. Nekad se zna desiti da racunar odradi sve kako treba, odigram sat dva, sve to snimim, super ali molis boga da tako bude jer cesto se desava da mi slika pocrni tokom igranja, racunar blokira uz iritantan zvuk ili pak izbaci gresku.

 

Prvi problem: Black screen tokom igranja, zvuk igre se cuje sve ok ali monitor ne daje sliku, alt+tab ili ctrl+alt+delete ne funkcionise, jedina opcija jeste prisilno restartovanje racunara.

Drugi problem: Racunar zablokira tokom igranja uz iritantan zvuk i nakon par sekundi sam se restartuje.

Treci problem: Tokom igranja sve zablokira, zatim izadje iz igre na radnu povrsinu i izbaci gresku, mislim da je pisalo dll kao i dx nesto.. Ali nebitno jer problem nije u drajverima od graficke niti do directx-a, a i ovaj problem mi je izbacio samo jednom ili dva puta...

 

Konfiguracija pc-a:
maticna - ASROCK Z77 Pro 3 

procesor - Intel i5 3570

ram - 16 ddr3 1600mhz

graficka - GTX 660 ti

napajenje - chieftec 550W

hdd - 500gb (testiran, bez losih sektora)

 

Sto se tice ram memorije, procesora itd.. sve je testirano i odlicno radi.

 

Unaprijed zahvaljujem.

 

Probaj drugu grafičku staviti u svoj PC, pa vidi. Probaj i s nekim jačim (boljim) napajanjem.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Blokiranje racunara tokom igranja

Provjerite temperature CPU-a i GPU-a tokom nekog stres testa, postoji mogućnost da dolazi do pregrijavanja što može dovesti do takvih posledica.

Nakon toga možete probati drugo napajanje i grafičku kao što vam je kolega ranije predložio...

7 godina
neaktivan
offline
Re: Blokiranje racunara tokom igranja

Ovako...

Sto se tiče ovih problema,definitivno je do grafičke.

Probaj ovo:

1.Kad udjes u igricu i kad ti izbaci poslije nekog trenutka crn ekran,ti pretisni ALT+ENTER,i izadje ti igra u window modu,i promjeni samo rezoluciju

A za ostala 2 problema,probaj da update drivere za graficku,ako to ne bude radilo javi se da probamo i drugih opcija ;) pozdrav 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice