Boost kompa, skriva RAM?!

poruka: 4
|
čitano: 1.101
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Boost računala, skriva RAM ?!

Dakle imam MSI Z170A matičnu, Intel 6600K procesor i 8gb 2666 HyperX memorije,,,,

Problem nastaje kad u Biosu uključim Boost mode koji prebaci takt memorije sa 3.5Mhz na 4.1Mhz...  Dakle nije problem u procesoru, on ostaje na 4,1 svaki put kad upalim i ugasim računalo, sve dok u Biosu ne vratim na normal mode...

Problem koji imam je taj da nakon Boosta na 4.1Mhz System info više ne prepoznaje 8Gb RAMA već samo 4Gb rama.... Kad vratim u normal mode(na3.5Mhz) opet se vidi svih 8Gb RAMA...

S obzirom da jedino CPU-Z program vidi svih 8Gb Rama u Boost modu, ne znam o čemu se radi, jeli 4GB RAMA samo prividno nevidljivo u System info i MSI tuning utilityu ili stvarno računalo koristi samo 4GB RAMA umjesto 8Gb u Boost modu????

   Molim da mi netko odgovori i po mogućnosti ako ima rješenje za ovaj problem?

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.5.2017 2:52 (MimiXXX).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Boost kompa, skriva RAM????!
Mozda pricam bedastoce, al mislim da je kolega nedavno rijesio slican problem tak sto je upalio xmp profil nekakav u biosu.
Al njemu pak nije bio problem prikaz rama, vec nepravilan prikaz mhza rama
Not scared of flying saucers
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Boost kompa, skriva RAM????!

Nije to pomogao ni XMP upaljen... Sad sam primjetio kroz staklo od kućišta da svjetli neka crvena lampica kraj RAMA... Idem vratiti sustav na normal da vidim hoće li se ugasiti....!

Evo sad kad sam ugasio Boost opet piše da imam 8GB RAMA i ne svjetli više lampica.... Stvarno ne znam što napraviti.... ? CPU-Z mi je i u BOOST modu prikazivao da imam 8Gb, a opet svjetlila je crvena lampica na matičnoj kraj RAMA i pod System info pisalo 4GB RAMA....

Volio bih imati stalno uključen boost kad već imam K procesor :( !?

 

 

p.s. Primjetio sam da mi se ventilator od grafičke pali i gasi svakih par sekundi... Jeli to normalno i može li oštetiti grafičku...?? Čini mi se da se prije palio samo kad je bila neka teža igra u pitanju...!?

Grafička je PALIT Jetstream GF Gtx970... a temperatura je kako piše na ploči trenutno 38C....

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.5.2017 21:58 (MimiXXX).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Boost kompa, skriva RAM????!

kod nekih proizvođača ventilator na grafičkoj ne radi stalno nego samo počne raditi dok temperatura na gpu dođe do određene temperature, ohladi grafičku i ponovno se gasi 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice