Boot problem

poruka: 6
|
čitano: 2.156
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Boot problem
pitanje

Nakon što promijenim postavku u biosu da prvi boot radi sa cd-a,save and exit,sve napravi ok,nakon toga ponudi da stisnem bilo koju tipku da boota sa cd-a,ali ne pokreće instalaciju OS nego diže windowse normalno??ima li neko kakvu ideju zašto neda instalirati novi os??ne griješim u koracima jer sam to napravio jedno stotinjak puta do sada.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Boot problem
duh.zloduh kaže...

Nakon što promijenim postavku u biosu da prvi boot radi sa cd-a,save and exit,sve napravi ok,nakon toga ponudi da stisnem bilo koju tipku da boota sa cd-a,ali ne pokreće instalaciju OS nego diže windowse normalno??ima li neko kakvu ideju zašto neda instalirati novi os??ne griješim u koracima jer sam to napravio jedno stotinjak puta do sada.

  a onda ti CD ne valja!.. Provaj provjerit na nekom drugom kompu da li ti valja taj CD ili posudi od nekog drugug bootabilni CD za instalciju OS-a pa provaj ... I da li ti je uređaj ispravan?..
16 godina
neaktivan
offline
Boot problem
autorov komentar

  nije do cd-a

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Boot problem

Pod pretpostavkom da pritisnes neki taster kada ti kompjuter javi da to uradis da bi se bootovao sa bootablinog CD-a, jedino sto ostaje je tastatura. Ako je bezicna i/ili se spaja na USB, moguce da ti je to problem.

 

Ja imam Logitech Wireless Desktop komplet i tastatura ne radi u tom delu boota (ne mogu, recimo, ni onaj meni za boot Windowsa (F8) da dobijem). Za te stvari sam morao da sacuvam staru PS/2 tastaturu.


Everything's just fine.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Boot problem
autorov komentar

ma dužan sam ti biru,sa drugom tipkovnicom radi

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Boot problem
Nema frke, to je i mene svojevremeno izludelo :)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice