Boot problem

poruka: 5
|
čitano: 2.122
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Boot problem

Poz posto mi se nije htio windows bootati udjem u bios i stavim default cd rom jer sam htio instalirati novi windows i odem na load boot default i potvrdim i poslije toga mi je crn ekran i nista se ne desava gdje sam pogrijesio kako da dodjem do ekrana

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Boot problem

Kad u biosu postaviš da je cd rom "first boot device",moraš pritisnut f10 (save&exit),nakon toga bi instalacija sa cd-a trebala krenuti,zatim bi ti trebalo pisati,da stisneš bilo koju 

tipku na tipkovnici...(naravno inst disk treba bit ispravan).

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Boot problem

podesi BIOS.

 

.. ta kratka rečenica obično nije dovoljna. npr noviji UEFI (BIOS) i sve povezane opcije, kao FastBoot..

-za boot (sporedan je order u BIOSu) sigurniji način je uloviti quickbootmenu nekom F-tipkom F8-F12.. nešto. Piše u RTFMu ili na POST screenu ako je prikazan (također opcija u BIOSu). QBMom vidiš na koji način se disk može bootati, tj EFI-Legacy.. (stari način, bez obzira na naziv).

-da bi bootao, moraš imati bootabilan medij kompatibilan s postavkama BIOSa koje se odnose na boot. npr origigi win može u oba moda, većina samo stariji.

 

btw, ne pitam koji win, pravila su ista za sve OSeve, ali se potrebne postavke tad razlikuju ili o tvojim željama/potrebama i dostupnim alatima ovisi kako trebaš podesiti BIOS.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.1.2015 19:07 (ihush).
16 godina
offline
Boot problem

Pomagajte ljudi imam sljedeći problem s bootanjem: Imao sam 4 gb rama. Dodao sam još 4 i sad mi se boot priority shebe svaki put kad ugasim računalo. HDD mi postane prvi device i pokušava se bootat s njega ali na njemu nema ničega (nema windowsa). Svaki put kad palim računalo moram u uefi-u mjenjat first device i first boot na ssd. Nije problem u bateriji jer se sat i ostale stavke ne brišu. U čemu bi mogao biti problem? Upomoć!

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.5.2015 11:34 (Igor).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Boot problem
Igor kaže...

Dodao sam još 4 i sad mi se boot priority shebe svaki put kad ugasim računalo.

Otvori računalo i spoji SSD na SATA utor prvi po redosljedu (oznaci), npr. SATA 0 ili SATA I (prvi), HDD spoji na sljedeći po radu SATA utor.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice