Brisanje hard diska

poruka: 6
|
čitano: 2.573
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Brisanje hard diska

Pozdrav!

Naime, frend mi je dao svoj stari hard disk ( Sata 500 gb ). Prikopcao sam hard normalno kao i prijasni, sa svim kablovima, ali kada sam upalio komp, bio je uzasno spor na pocetku ( prilikom prikazivanja onog windows logoa). Kada sam uspio osposobit komp, tj. dosao na desktop, kompjuter nije raspoznao taj hard. E sad, drugi frend mi je posudio hard da si prebacim gta V, i isto sam spojio taj hard kao i ovaj problematicni naveden malo prije, i radio je normalno ( s time da na tom hardu gdje je gta, nema windowsa, a za ovaj problematicni ni sam frend ne zna dali ima windows, makar ja mislim da nema, cim sam ga probao solo upaliti, bez svog originalnog harda, i nije htio)

E sad, mene zanima, kako izbrisati sve sa tog harda, da ga mogu normalno koristiti :) 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Brisanje hard diska

ako postoji na hardu folder windows onda vjerojatno ima windows što nema veze ako ga spajaš na drugo računalo pošto sve što on ima nije kompatibilno sa tvojim komponentama, bitno je da je prioritet uvijek tvoj hard da digne tvoje windoze... u biosu (koji je zakon za provjeru) možeš točno vidjeti što je prepoznao što nije i pokušavati spojiti dok god on ne vidi spojeno jebe* win... sve moguće kablove si spojio? imaš samo 2 jedan za napajanje jedan za podatke i to je to.

 

 

 

Seriously?
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.4.2015 16:11 (compov).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Brisanje hard diska

sve sam spojio , i opet nece :/

11 godina
neaktivan
offline
Brisanje hard diska

ako ga bios ne vidi ili ti je kabel crkao ili hard ili nisi dobro spojio četvrtog nema

Seriously?
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Brisanje hard diska

Evo, ponovo sam sve spojio kako treba, cak i s drugim kabelima, i otisao sam u disk managment i tamo mi pise Not initialized, dok hocu Initialize disk dobijem nekakav I/O error :/

11 godina
neaktivan
offline
Brisanje hard diska

imaš tu objašnjenje kako ga dobit pa formatirat koristeći diskpart

http://www.overclock.net/t/1227647/how-to-initialize-and-format-a-new-disk-for-use-in-windows

 

ps. pazi što radiš da si krivi disk ne formatiraš. otpij malo soka pa pomalo :)

Seriously?
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.4.2015 19:05 (compov).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice