BSOD - što, zašto i kako izdvojena tema

poruka: 3.547
|
čitano: 977.542
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
softwaremaniac kaže...

Deinstaliraj Avast specijalnim alatom iz Safe Modea. Ne bi bilo na odmet uz to testirati memoriju Memtestom86+, jer je dump pokazao memory corruption. Testiraj jedan po jedan keks RAM-a. 8 passova po sticku.

 obrisao sam avast iz safe moda. kako se ne kužim u memtest napravi osam da mi ga buta sa usb-a i nisam ništa podešavo i došao mi je do testa 10 pa je prestao reagirati a broj grešaka koji je prikazao je bio oko 30000, neznam da li ti to šta znači?

 

hvala

14 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
drasko11 kaže...
softwaremaniac kaže...

Deinstaliraj Avast specijalnim alatom iz Safe Modea. Ne bi bilo na odmet uz to testirati memoriju Memtestom86+, jer je dump pokazao memory corruption. Testiraj jedan po jedan keks RAM-a. 8 passova po sticku.

 obrisao sam avast iz safe moda. kako se ne kužim u memtest napravi osam da mi ga buta sa usb-a i nisam ništa podešavo i došao mi je do testa 10 pa je prestao reagirati a broj grešaka koji je prikazao je bio oko 30000, neznam da li ti to šta znači?

 

hvala

Znači da sam bio u pravu i da je memorija crkla.

Bilo je puno crvenih linija i broj grešaka je kažeš bio visok?

7 godina
neaktivan
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
softwaremaniac kaže...
drasko11 kaže...
softwaremaniac kaže...

Deinstaliraj Avast specijalnim alatom iz Safe Modea. Ne bi bilo na odmet uz to testirati memoriju Memtestom86+, jer je dump pokazao memory corruption. Testiraj jedan po jedan keks RAM-a. 8 passova po sticku.

 obrisao sam avast iz safe moda. kako se ne kužim u memtest napravi osam da mi ga buta sa usb-a i nisam ništa podešavo i došao mi je do testa 10 pa je prestao reagirati a broj grešaka koji je prikazao je bio oko 30000, neznam da li ti to šta znači?

 

hvala

Znači da sam bio u pravu i da je memorija crkla.

Bilo je puno crvenih linija i broj grešaka je kažeš bio visok?

 ma na početku je bilo sve uredu ali je onda počeo izbacivati jednu za drugu grešku i puno crvenih linija i preko 30 000 grešaka :S

Znači nema softverskog popravaka nego moram slati na servis? neće biti nikakvih problema sa servisom što sam testirao memoriju? neide mi u glavu kako je to moguće na novom laptopu, da oni prije slanja laptopa ne provjere nego pošalju tako pa šta bude.

14 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
drasko11 kaže...
softwaremaniac kaže...
drasko11 kaže...
softwaremaniac kaže...

Deinstaliraj Avast specijalnim alatom iz Safe Modea. Ne bi bilo na odmet uz to testirati memoriju Memtestom86+, jer je dump pokazao memory corruption. Testiraj jedan po jedan keks RAM-a. 8 passova po sticku.

 obrisao sam avast iz safe moda. kako se ne kužim u memtest napravi osam da mi ga buta sa usb-a i nisam ništa podešavo i došao mi je do testa 10 pa je prestao reagirati a broj grešaka koji je prikazao je bio oko 30000, neznam da li ti to šta znači?

 

hvala

Znači da sam bio u pravu i da je memorija crkla.

Bilo je puno crvenih linija i broj grešaka je kažeš bio visok?

 ma na početku je bilo sve uredu ali je onda počeo izbacivati jednu za drugu grešku i puno crvenih linija i preko 30 000 grešaka :S

Znači nema softverskog popravaka nego moram slati na servis? neće biti nikakvih problema sa servisom što sam testirao memoriju? neide mi u glavu kako je to moguće na novom laptopu, da oni prije slanja laptopa ne provjere nego pošalju tako pa šta bude.

Priloži im rezultate. Daj laptop na servis i promijenit će, pa nisi ga ti sam otvarao. Greške se događaju. RAM je jedna od komponenata koja se vrlo često kvari.

7 godina
neaktivan
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
softwaremaniac kaže...
drasko11 kaže...
softwaremaniac kaže...
drasko11 kaže...
softwaremaniac kaže...

Deinstaliraj Avast specijalnim alatom iz Safe Modea. Ne bi bilo na odmet uz to testirati memoriju Memtestom86+, jer je dump pokazao memory corruption. Testiraj jedan po jedan keks RAM-a. 8 passova po sticku.

 obrisao sam avast iz safe moda. kako se ne kužim u memtest napravi osam da mi ga buta sa usb-a i nisam ništa podešavo i došao mi je do testa 10 pa je prestao reagirati a broj grešaka koji je prikazao je bio oko 30000, neznam da li ti to šta znači?

 

hvala

Znači da sam bio u pravu i da je memorija crkla.

Bilo je puno crvenih linija i broj grešaka je kažeš bio visok?

 ma na početku je bilo sve uredu ali je onda počeo izbacivati jednu za drugu grešku i puno crvenih linija i preko 30 000 grešaka :S

Znači nema softverskog popravaka nego moram slati na servis? neće biti nikakvih problema sa servisom što sam testirao memoriju? neide mi u glavu kako je to moguće na novom laptopu, da oni prije slanja laptopa ne provjere nego pošalju tako pa šta bude.

Priloži im rezultate. Daj laptop na servis i promijenit će, pa nisi ga ti sam otvarao. Greške se događaju. RAM je jedna od komponenata koja se vrlo često kvari.

 hvala.. priložio bih ti rezultate al ne znam gdje se nalaze XD ne snalazim se baš najbolje

14 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
drasko11 kaže...
softwaremaniac kaže...
drasko11 kaže...
softwaremaniac kaže...
drasko11 kaže...
softwaremaniac kaže...

Deinstaliraj Avast specijalnim alatom iz Safe Modea. Ne bi bilo na odmet uz to testirati memoriju Memtestom86+, jer je dump pokazao memory corruption. Testiraj jedan po jedan keks RAM-a. 8 passova po sticku.

 obrisao sam avast iz safe moda. kako se ne kužim u memtest napravi osam da mi ga buta sa usb-a i nisam ništa podešavo i došao mi je do testa 10 pa je prestao reagirati a broj grešaka koji je prikazao je bio oko 30000, neznam da li ti to šta znači?

 

hvala

Znači da sam bio u pravu i da je memorija crkla.

Bilo je puno crvenih linija i broj grešaka je kažeš bio visok?

 ma na početku je bilo sve uredu ali je onda počeo izbacivati jednu za drugu grešku i puno crvenih linija i preko 30 000 grešaka :S

Znači nema softverskog popravaka nego moram slati na servis? neće biti nikakvih problema sa servisom što sam testirao memoriju? neide mi u glavu kako je to moguće na novom laptopu, da oni prije slanja laptopa ne provjere nego pošalju tako pa šta bude.

Priloži im rezultate. Daj laptop na servis i promijenit će, pa nisi ga ti sam otvarao. Greške se događaju. RAM je jedna od komponenata koja se vrlo često kvari.

 hvala.. priložio bih ti rezultate al ne znam gdje se nalaze XD ne snalazim se baš najbolje

 Ma njima daj u servisu. Slikaj greške ili samo odnesi laptop, pa će vidjet, al obavezno slikaj laptop prije nego ga daš na servis, zlu netrebalo.

7 godina
neaktivan
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
softwaremaniac kaže...
drasko11 kaže...
softwaremaniac kaže...
drasko11 kaže...
softwaremaniac kaže...
drasko11 kaže...
softwaremaniac kaže...

Deinstaliraj Avast specijalnim alatom iz Safe Modea. Ne bi bilo na odmet uz to testirati memoriju Memtestom86+, jer je dump pokazao memory corruption. Testiraj jedan po jedan keks RAM-a. 8 passova po sticku.

 obrisao sam avast iz safe moda. kako se ne kužim u memtest napravi osam da mi ga buta sa usb-a i nisam ništa podešavo i došao mi je do testa 10 pa je prestao reagirati a broj grešaka koji je prikazao je bio oko 30000, neznam da li ti to šta znači?

 

hvala

Znači da sam bio u pravu i da je memorija crkla.

Bilo je puno crvenih linija i broj grešaka je kažeš bio visok?

 ma na početku je bilo sve uredu ali je onda počeo izbacivati jednu za drugu grešku i puno crvenih linija i preko 30 000 grešaka :S

Znači nema softverskog popravaka nego moram slati na servis? neće biti nikakvih problema sa servisom što sam testirao memoriju? neide mi u glavu kako je to moguće na novom laptopu, da oni prije slanja laptopa ne provjere nego pošalju tako pa šta bude.

Priloži im rezultate. Daj laptop na servis i promijenit će, pa nisi ga ti sam otvarao. Greške se događaju. RAM je jedna od komponenata koja se vrlo često kvari.

 hvala.. priložio bih ti rezultate al ne znam gdje se nalaze XD ne snalazim se baš najbolje

 Ma njima daj u servisu. Slikaj greške ili samo odnesi laptop, pa će vidjet, al obavezno slikaj laptop prije nego ga daš na servis, zlu netrebalo.

 hvala ti puno. zvao sam ih pa će sutra doći po laptop. budemo vidjeli što će reći servis :D

7 godina
neaktivan
offline
BSOD - što, zašto i kako

Na moj laptop imam instalitano dva OS, Windows 7 Ultimate 64-bit i Windows 10 Pro 64-bit. Oba su update-na a 10 nadogragena najnovijem update Insider Preview Bild 16179, to sam odradio pre 2 dana. Sve je bilo super do danas, i oba su radili besprekorno, ali danas kad sam ukljucio laptop i u izborniku izabrao da pokrene 10, u pocetku se onaj krug duze vrteo, a onda odjednom zeleni ekran na kome je pisalo da je doslo do greske i okretao do 100% i restart. Posle restarta izabrao sam 7 i onda je poceo CHKDSK-r listao fajlove 15 minuta pa diskove C:, D;, E: i posle toga pokrenula se 7. Probao sam sve da popravim 10 ali nije bilo mogugje, jedino samo cista instalacija 10, s tim sto bi mi sacuvao podatke, slike i slicno. Kako da proverim zbog cega je doslo do ovoga, dali zadnji Update na 10 je nesto pogresno uradio.

Rat58
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
BSOD - što, zašto i kako

dečki, imam problem koji me polako već živcira. Naime vrlo često se događa da mi se na kompu pojavljuje taj BSOD, gotovo svaki dan. Najčešće se pojavi u situacijama kada je komp upaljeni, ali se ništa ne radi na njemu. Vozio sam ga u servis i tamo nisu ništa mogli otkriti ( ili nisu znali), samo su instalirali novi Windows 10, ali i nakon toga se događa ista stvar. Pa ako je netko voljan pomoći savjetom bio bih zahvalan

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
hrc987 kaže...

dečki, imam problem koji me polako već živcira. Naime vrlo često se događa da mi se na kompu pojavljuje taj BSOD, gotovo svaki dan. Najčešće se pojavi u situacijama kada je komp upaljeni, ali se ništa ne radi na njemu. Vozio sam ga u servis i tamo nisu ništa mogli otkriti ( ili nisu znali), samo su instalirali novi Windows 10, ali i nakon toga se događa ista stvar. Pa ako je netko voljan pomoći savjetom bio bih zahvalan

Prvo trebam Dump File, onda savjeti.

12 godina
neaktivan
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
softwaremaniac kaže...
hrc987 kaže...

dečki, imam problem koji me polako već živcira. Naime vrlo često se događa da mi se na kompu pojavljuje taj BSOD, gotovo svaki dan. Najčešće se pojavi u situacijama kada je komp upaljeni, ali se ništa ne radi na njemu. Vozio sam ga u servis i tamo nisu ništa mogli otkriti ( ili nisu znali), samo su instalirali novi Windows 10, ali i nakon toga se događa ista stvar. Pa ako je netko voljan pomoći savjetom bio bih zahvalan

Prvo trebam Dump File, onda savjeti.

 ako nije problem, reci mi gdje da nađem Dump File?

14 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
hrc987 kaže...
softwaremaniac kaže...
hrc987 kaže...

dečki, imam problem koji me polako već živcira. Naime vrlo često se događa da mi se na kompu pojavljuje taj BSOD, gotovo svaki dan. Najčešće se pojavi u situacijama kada je komp upaljeni, ali se ništa ne radi na njemu. Vozio sam ga u servis i tamo nisu ništa mogli otkriti ( ili nisu znali), samo su instalirali novi Windows 10, ali i nakon toga se događa ista stvar. Pa ako je netko voljan pomoći savjetom bio bih zahvalan

Prvo trebam Dump File, onda savjeti.

 ako nije problem, reci mi gdje da nađem Dump File?

C:/Windows/Minidump. Uključi prikaz hidden files and folders i vidi je li ti Startup and Recovery dobro podešen (da kreira small memory dump).

12 godina
neaktivan
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako

trebam li neki posebni program za otvoriti taj file? jer pokušavam notepadom, ali mi izbacuje grešku da nemam dozvolu za otvaranje tog file-a :(

 

p.s. otvorio dump  sa windbg, ali mi se ovo pojavi samo

što dalje?

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.4.2017 16:08 (hrc987).
14 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
hrc987 kaže...

trebam li neki posebni program za otvoriti taj file? jer pokušavam notepadom, ali mi izbacuje grešku da nemam dozvolu za otvaranje tog file-a :(

 

p.s. otvorio dump  sa windbg, ali mi se ovo pojavi samo

što dalje?

Kopiraj dump na Desktop, zipaj ga i uploadaj nekamo i postaj mi link tu. Možda nađem nešto više svojim alatom.

12 godina
neaktivan
offline
BSOD - što, zašto i kako
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
BSOD - što, zašto i kako

Pozdrav,

moze analiza dumo file-a. Problem je da se racunalo samo od sebe ugasi i ponovno upali, bez nekakvog pravila(Windows Server 2012 R2).
https://jumboiskon.tportal.hr/download/24f8d0b4-4f8f-4bff-a15d-b181dc9f7eb4

 

hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
hrc987 kaže...

Nešto si krivo napravio. Size je 0 bytes.

11 godina
neaktivan
offline
BSOD - što, zašto i kako

Pomoc?

Kad igram battlegrounds onda mi se ovo desava..

https://gyazo.com/a0259373383a5c0dc243eca598e87950

Origin ID:Draksides,BF4:Drakula327,Steam ID:Stole :),Xfire-Darksides
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
drakula789 kaže...

Pomoc?

Kad igram battlegrounds onda mi se ovo desava..

https://gyazo.com/a0259373383a5c0dc243eca598e87950

Daj mi tu dump fajlu.

11 godina
neaktivan
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
softwaremaniac kaže...
drakula789 kaže...

Pomoc?

Kad igram battlegrounds onda mi se ovo desava..

https://gyazo.com/a0259373383a5c0dc243eca598e87950

Daj mi tu dump fajlu.

Ne mogu skontat kako da uplodam..

Origin ID:Draksides,BF4:Drakula327,Steam ID:Stole :),Xfire-Darksides
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.5.2017 3:29 (drakula789).
14 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
drakula789 kaže...
softwaremaniac kaže...
drakula789 kaže...

Pomoc?

Kad igram battlegrounds onda mi se ovo desava..

https://gyazo.com/a0259373383a5c0dc243eca598e87950

Daj mi tu dump fajlu.

Ne mogu skontat kako da uplodam..

Uploadaj nekamo (Drobox, GD, OneDrive, Mega...) i daj mi link tu.

13 godina
offline
BSOD - što, zašto i kako

Evo mene opet u ovoj temi. Kaj sad pak stvara probleme softwaremaniac  ? LINK Friški win, napravljeni windows update, zadnji driver, PSU je novi. Nikad više u životu neću kupiti taj Asrock. Tri ploče ako nije hadverski dio ploče onda su bili driveri u pitanju . Upalio Warthunder i nakon 10 sec i smrznuo se i resitirao se. BIOS vratio na default vrijednost. Temp cpu 50C, MBO 30C u idle modu.

Edit:
Čini se da je ipak RAM bio krivac jer 2400Mhz koliko mu je bio profil 2 jednostavno ne želi raditi s matičnom ali sad sam mu postavio 2133 Mhz i sada već pola sata igram WT bez smrzavanja.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.5.2017 23:26 (zagi55).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
zagi55 kaže...

Evo mene opet u ovoj temi. Kaj sad pak stvara probleme softwaremaniac  ? LINK Friški win, napravljeni windows update, zadnji driver, PSU je novi. Nikad više u životu neću kupiti taj Asrock. Tri ploče ako nije hadverski dio ploče onda su bili driveri u pitanju . Upalio Warthunder i nakon 10 sec i smrznuo se i resitirao se. BIOS vratio na default vrijednost. Temp cpu 50C, MBO 30C u idle modu.

Edit:
Čini se da je ipak RAM bio krivac jer 2400Mhz koliko mu je bio profil 2 jednostavno ne želi raditi s matičnom ali sad sam mu postavio 2133 Mhz i sada već pola sata igram WT bez smrzavanja.

Bugcheck je 124 koji se redovito veže uz OC bilo CPU-a, bilo RAM-a, ili u tvom slučaju, RAM-a koji radi na višoj frekvenciji od deklarirane s pločom, a nije očito najkompatibilniji, pa ima problema s njom. Ovako bih to na prvu rekao, Za dalje bi morao detaljnije testirati, da bih znao reći. Ti prati, pa ako se ponovi, testiraj RAM Memtestom86+ i daj novi dump.

Ako si OC-ao CPU, vrati na stock.

15 godina
neaktivan
offline
BSOD - što, zašto i kako

Pozdrav, prije 6 mjeseci sam kupil novi komp i samo problemi od prvog dana. Znal sam da sam u govnima nakon prve instalacije winsi dok mi se krom srušil nakon ~15s. Pa da krenem, znači probal sam win8.1 i win10, nekolko različitih verzija i instalacija, niti ne pamtim kolko put sam ih sve reinstaliral, dva puta update s dva različita win 8.1 na 10 i nekolko puta baš clean instal win10. Problemi su uvijek sljedeći: 

  • ruše se tabovi u browserima ili cijeli browser, problem je najistaknutiji kod kroma al se događa na svima. Ponekad prođe cijeli dan bez greške ponekad svako malo pa popizdim i odem na stari komp
  • ruše se igre, LoL, WT, GTA5, KSP, CoH2 itd. Sve kaj sam probal i uvijek je isto, sruši se bez da baci krešku samo me izbaci na desktop. LoL je jedini u toj priči da može proći po nekolko sati bez problema dok ostali obavezno unutar jednog sata a CoH2 unutar 10-15 min
  • ruše se drugi programi, ne tolko intenzivni po hardware; unity3d, android studio, solidworks itd
  • svakih nekolko dana se pc obavezno resetira sam od sebe ili ugasi bez upozorenja, ponekad dok se radi nešto na njemu a nekad dok se ništa ne događa, znači na desktopu 
  • od zadnje instalacije winsi je prošlo nekih ~3 tjedna i u to vrijeme je bilo svega 3 bsod na sve ove restartove i gašenja, dumpovi su tu.

 

Konfiguracija:

  • Intel i5 6500
  • GTX 1060 msi 3gb
  • ASRock h110m-dgs
  • corsair value select 8gb ddr4 2133 mhz
  • Kingston SSD UV400

 

PC je kupljen u zagrebu, odnesel sam ga na servis i hladno su me odjebali s tim da je memtest, furmark-max, s&m i neki HDD test (ne napisani) sve prešlo ok i da reinstaliram winse. E pa reinstaliral sam ih nekolko puta prije servisa i jos nekolko puta nakon i problem je isti, zamolil bi ak ima koja dobra dušica da mi provjeri dumpove i da neki savjet kaj bi moglo biti za problem.

...world is full of kings and queens who blind your eyes and steal your dreams...
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.5.2017 21:33 (Septah).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
Septah kaže...

Pozdrav, prije 6 mjeseci sam kupil novi komp i samo problemi od prvog dana. Znal sam da sam u govnima nakon prve instalacije winsi dok mi se krom srušil nakon ~15s. Pa da krenem, znači probal sam win8.1 i win10, nekolko različitih verzija i instalacija, niti ne pamtim kolko put sam ih sve reinstaliral, dva puta update s dva različita win 8.1 na 10 i nekolko puta baš clean instal win10. Problemi su uvijek sljedeći: 

  • ruše se tabovi u browserima ili cijeli browser, problem je najistaknutiji kod kroma al se događa na svima. Ponekad prođe cijeli dan bez greške ponekad svako malo pa popizdim i odem na stari komp
  • ruše se igre, LoL, WT, GTA5, KSP, CoH2 itd. Sve kaj sam probal i uvijek je isto, sruši se bez da baci krešku samo me izbaci na desktop. LoL je jedini u toj priči da može proći po nekolko sati bez problema dok ostali obavezno unutar jednog sata a CoH2 unutar 10-15 min
  • ruše se drugi programi, ne tolko intenzivni po hardware; unity3d, android studio, solidworks itd
  • svakih nekolko dana se pc obavezno resetira sam od sebe ili ugasi bez upozorenja, ponekad dok se radi nešto na njemu a nekad dok se ništa ne događa, znači na desktopu 
  • od zadnje instalacije winsi je prošlo nekih ~3 tjedna i u to vrijeme je bilo svega 3 bsod na sve ove restartove i gašenja, dumpovi su tu.

 

Konfiguracija:

  • Intel i5 6500
  • GTX 1060 msi 3gb
  • ASRock h110m-dgs
  • corsair value select 8gb ddr4 2133 mhz
  • Kingston SSD UV400

 

PC je kupljen u zagrebu, odnesel sam ga na servis i hladno su me odjebali s tim da je memtest, furmark-max, s&m i neki HDD test (ne napisani) sve prešlo ok i da reinstaliram winse. E pa reinstaliral sam ih nekolko puta prije servisa i jos nekolko puta nakon i problem je isti, zamolil bi ak ima koja dobra dušica da mi provjeri dumpove i da neki savjet kaj bi moglo biti za problem.

Evo dušice Daj mi reci koji ti je PSU? Točan model.

Pogledal sam dumpove i niš mi softverski ne smrdi, a i veliš da si reinstaliral OS puno puta.

Savjetujem ovak: Prvo sfc /scannow odradi za svaki slučaj.

Onda odradi ovo tu, po redu: Memtest86+, Prime95, Furmark ili najbolje OCCT PSU Test (najjače opterećenje i pokreni neki program za praćenje temperature.

Nemoj ovo radit ak imaš šrptex napajanje, jer se može zdimit.

Ak to ne pomogne, napravi restore point, upali Driver Verifier, čekaj da crasha i daj novi dump.

15 godina
neaktivan
offline
BSOD - što, zašto i kako

Napajanje je Corsair VS550. Ove testove budem odradil sutra preksutra zavisi kad dođem doma pa budem javil rezultate. Hvala ti na vremenu :D

...world is full of kings and queens who blind your eyes and steal your dreams...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
Septah kaže...

Napajanje je Corsair VS550. Ove testove budem odradil sutra preksutra zavisi kad dođem doma pa budem javil rezultate. Hvala ti na vremenu :D

Uf, to je loše napajanje. Stvarno bi moglo biti do njega. Imaš li neko pošteno napajanje (jače, certificirano i ne VS seriju) za posudit od nekoga.

8 godina
offline
BSOD - što, zašto i kako

Evo već me ovi BSODovi lagano izluđuju pa da pitam ovdje.

Radio se o laptopu ASUS K550J, star godinu i pol, sa instaliranim 64-bitnim Windowsima 10.

 

Intel Core i5-4200H
Nvidia GTX 950M
RAM 4GB 
HDD 1TB

 

Na laptopu nisam ništa mijenjao ni dograđivao od kako je kupljen.

 

Uglavnom jedan-dva puta tjedno dobijem BSOD, sa kodovima:

Memory management, irql not less or equal

Faulty hardware corrupted page

Bad poll caller (ili header, nisam siguran)


Nekad se desi samo od sebe, a nekad neposredno nakon šta dignem laptop iz sleepa i ulogiram se. Nisam baš primjetio da se ruši pod nekim opterećenjem jer uglavnom laptop koristim za čitanje skripti u pdfu i uglavnom je otvorena neka playlista na youtubeu u chromeu.

I još mi se nekad desi da mi se chrome jednostavno zamrzne i laptop pokazuje da je wifi upaljen, ali da nema nikakve mreže. I nekad sam od sebe ode u sleep, npr. čitam nešto i minutu ništa ne stisnem na laptopu i on ode u sleep, a u svim mogućim profilima je namješten da u sleep ne ide prije 30 min.

 

Vrtio sam memtest već 2 puta po cijelu noć, zadnji put je odvrtio 23 passa i nije našao ni jednu grešku.


Našao sam na nekom forumu da treba disableat fast startup i da je to nekima pomoglo, ali meni ništa.

Još sam našao da bi trebo napravit update drivera i mislim da sam ih sve updateao na najnovije verzije, što ručno, što sa nekim programima za drivere.

 

Pa evo ako bi neko mogao pogledat o čemu se radi bio bi mu zahvalan jer mi ga nema smisla odnest na servis pa da mi ga vrate i kažu da mu nije ništa jer se kod njih ništa nije desilo.

 

Tu sam stavio minidumpove

https://drive.google.com/drive/folders/0B9t8q7vvPx_7aERoU21BXzNjbTA?usp=sharing

 

Ako treba još šta napisat ili dodat samo recite.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
BSOD - što, zašto i kako

Dumpovi svi do jednog govore memory corruption. Tako da bi moja prva sumnja pala na RAM, ali kad si ga već testirao i pokazao se ispravnim, to preskačem.

Nadalje, bilo bi dobro da makneš Asus Charger i isključiš Nvidia Streaming Kernel Service. Nakon toga prati stanje, ako i dalje bude zezao, ići ćemo dublje kopati.

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
softwaremaniac kaže...

Dumpovi svi do jednog govore memory corruption. Tako da bi moja prva sumnja pala na RAM, ali kad si ga već testirao i pokazao se ispravnim, to preskačem.

Nadalje, bilo bi dobro da makneš Asus Charger i isključiš Nvidia Streaming Kernel Service. Nakon toga prati stanje, ako i dalje bude zezao, ići ćemo dublje kopati.

 

E hvala ti puno.

Budem onda to isključio i izvrtio memtest jos par puta pa ako se ništa ne promijeni javim se opet.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice