(c7) ultra dma crc error count

poruka: 8
|
čitano: 5.651
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
(c7) ultra dma crc error count

Imam jedan problem scano sam disk sa HD tune i dobio sam ovaj warning (c7) ultra dma crc error count 170 Zna li itko kako da riješim ovaj problem?

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: (c7) ultra dma crc error count
Iv4n0u5 kaže...

Imam jedan problem scano sam disk sa HD tune i dobio sam ovaj warning (c7) ultra dma crc error count 170 Zna li itko kako da riješim ovaj problem?

 

Hvala

Probaj zamijeniti kabel kojim spajaš HDD s pločom .
Isto tako, probaj i promijeniti SATA utor na ploči .


Taj error znači da je nastala greška u komunikaciji sa HDD-om.

AMD Phenom II X4 B45 @ X3 3.75 GHz : http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2179126
13 godina
neaktivan
offline
(c7) ultra dma crc error count

Ispricavam se za "bumpa" prakticki mrtve teme, al da neotvaram drugu eto. 
Uzeo sam tu samsmung s foruma, prakticki nov novcat ima 4radna dana. Kod covjeka u hdtunu nije nista pokazivalo , poslao mi scan, ja danas bezveze otisao pogledat i javlja mi taj error. Probao vise sata kablova i drugi port na ploci isto uvijek. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
(c7) ultra dma crc error count

Na sentinelu ne javlja nista... mislim da je do sata kabla sta ide iz napjanja.. sad ga nemrem bas mijenjat, jel moze ovaj "warning" nastetiti disku? LP

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
(c7) ultra dma crc error count

i mene zanima koja je shema sa tim errorom jel sam i ja prijatelju neki dan sve zivo pokusa i minja portove i kabele i opet nista

♠ ♠ ♠ ♠ ♠
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
(c7) ultra dma crc error count

Taj warning ne nestaje. S.M.A.R.T. pamti ta upozorenja, samo pazi da ti se count ne poveća (data stupac).

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: (c7) ultra dma crc error count
Flanker-B kaže...

Taj warning ne nestaje. S.M.A.R.T. pamti ta upozorenja, samo pazi da ti se count ne poveća (data stupac).

Meni vec 2 mj data stupac stoji na istoj brojci. Probao sam mjenjati 2 porta i 2 kabla ali nista...
Sry za bump, ovo je samo za info ako je netko bude imao isti problem. 

10 godina
neaktivan
offline
(c7) ultra dma crc error count

malo da oživim temu... ja isto imam taj error no to mi je na laptopu, acer aspire d250... tu nemrem promijeniti kabel kad se hdd direkt spaja na konektor maticne... neznam dal mi to uzrokuje BSOD i crash windowsa kao i zamrzavanje kad lap primim u ruku...

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice