Cbt locker

poruka: 9
|
čitano: 3.009
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
cbt locker

dobro večer

prije dva dana sam dobio jedan email i otovrioga jer sam mislio da mi piše neki turist...nakon par minuta se je pojavilo ovo na deskoptu:

http:/postimag.org/image/e6zf7b4wr/

http:/postimag.org/image/alyyacazf/

 

zaključalo mi je sve privatne slike koje imam na kompu i notepad file...

nisam ni išao za time d ami se to može dogoditi...slike imam par godina na kompu pa ni sam nisam išao za time da se to može dogoditi...

sada mi je za poluditi...

dali postoji kakav način,kakav alat ili program da sve slike otključam i vratim u normalu...

na kraju svake slike piše VAEDSNH datoteka...nisu više JPG...

dali netko od forumaša ima rješenje ili neko znanje da mi pomogne ovo riješiti

odužim se na pomoći

lijepi pozz

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: cbt locker
Jack Sparrow 76 kaže...

dobro večer

prije dva dana sam dobio jedan email i otovrioga jer sam mislio da mi piše neki turist...nakon par minuta se je pojavilo ovo na deskoptu:

http:/postimag.org/image/e6zf7b4wr/

http:/postimag.org/image/alyyacazf/

 

zaključalo mi je sve privatne slike koje imam na kompu i notepad file...

nisam ni išao za time d ami se to može dogoditi...slike imam par godina na kompu pa ni sam nisam išao za time da se to može dogoditi...

sada mi je za poluditi...

dali postoji kakav način,kakav alat ili program da sve slike otključam i vratim u normalu...

na kraju svake slike piše VAEDSNH datoteka...nisu više JPG...

dali netko od forumaša ima rješenje ili neko znanje da mi pomogne ovo riješiti

odužim se na pomoći

lijepi pozz

Nadam se da imaš backup jer u protivnom sve tvoje datoteke odoše bye-bye. Ove datoteke više nikako ne možeš otključati.

 

Koji antivirusni program imaš instaliran na računalu?

13 godina
neaktivan
offline
Cbt locker

pozz

nemam backup nikakav...niti sam išao za time da radim...nisam ni znao malo fali za taj backup...

a niti ga znam napraviti i di se pravi...

nemam av nikakav,imam win 8 i koristim defender od win 8...

što nema nekakvih programa ili neki malo stručniji ljudi koji bi mogli pokušati to...

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Cbt locker
Jack Sparrow 76 kaže...

pozz

nemam backup nikakav...niti sam išao za time da radim...nisam ni znao malo fali za taj backup...

a niti ga znam napraviti i di se pravi...

nemam av nikakav,imam win 8 i koristim defender od win 8...

što nema nekakvih programa ili neki malo stručniji ljudi koji bi mogli pokušati to...

 Nema nažalost. To je novi oblik gamadi, koja se za sada ne može ukloniti.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
12 godina
neaktivan
offline
Cbt locker

Vidi ovo. Po meni bi umjesto prva 2 koraka mogao instalirati HitmanPro, aktivirati 30day licencu (ponudit ce ti), skenirati i obrisati sve sto nađe. Pogledaj za svaki slucaj listu smeca koje je pronasao da nebi i zakljucane datoteke obrisao prije nego pokrenes Panda Ransomware Decrypt.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Cbt locker
Jack Sparrow 76 kaže...

pozz

nemam backup nikakav...niti sam išao za time da radim...nisam ni znao malo fali za taj backup...

a niti ga znam napraviti i di se pravi...

nemam av nikakav,imam win 8 i koristim defender od win 8...

što nema nekakvih programa ili neki malo stručniji ljudi koji bi mogli pokušati to...

Za drugi puta, napravi si račun na MEGA-i, imaš besplatno 50 GB prostora za svoje slike i dokumente. Jednostavno ih uploadaš sa svog računala i biti će u cloudu. Ako ti kojim slučajem krepa HDD ili opet pokupiš ovakav virus, datoteke si bilokada možeš skinuti sa MEGA-e. Usput, datoteke su ti dostupne bilokada i bilogdje (na smartfonu, tabletu i računalu). Nije MEGA jedini cloud servis, postoji ih još mnogo. Ja sam ti je preporučio jer ima najviše prostora od svih cloud servisa i sigurnija je, sve se enkriptira, samo pazi da ne izgubiš lozinku.

 

U vezi antivirusa, to ti je dokaz koliko je zapravo dobar taj MSE/Win. Defender (čitaj: smeće od MS-a) i nadam se da ćeš od sada početi koristiti neki bolji antivirusni program tipa besplatni Avast.

 

Program za dekriptiranje datoteka koje je kriptirao CTB Locker ne postoji tako da ti nitko ne može pomoći.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.2.2015 20:57 (Marko :D).
13 godina
neaktivan
offline
Cbt locker

večer... znači nitko još nije imao ovakav identičan problem... ako je jel bar pokušao sa nekim programima to riješiti...

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Cbt locker
Jack Sparrow 76 kaže...

večer... znači nitko još nije imao ovakav identičan problem... ako je jel bar pokušao sa nekim programima to riješiti...

 Novi decrypteri stalno izlaze.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Cbt locker

znači ovome nema pomoći šta se desilo kod mene...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice