Čemu služi 2pin i 3pin kabel?

poruka: 16
|
čitano: 6.615
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Cemu sluzi 2pin i 3pin kabel ???

Ovako.

 

Kupio sam 3 ventilatora.

 

2x 120mm ( na svakom je  molex i  3pin)

1X 200mm (na njemu je jedan 2pin i jedan 3pin)

 

 

1. Zanima me, ja sam na ovom od 120mm spojio sa molex kabelom i radi normalno, a cemu sluzi ovaj od 3pin ?

 

2. Zanima me, i za ovaj od 200mm. Kako da ga ukopcam ? Ne zelim ga skuriti bezveze ako ga krivo ukopcam, i koji kabel da ukopcam (2pin ili 3pin) i gdje. 

 

 

I mozete mi objasniti razliku, 2pin, 3pin i molex ? Da li trebam oba kabla (molex i 3pin za 120mm i 2pin i 3pin za 200mm) ukopcati ?

(̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̅b̲̅o̲̅r̲̅o̲̅̅ _̅_̅_̅()
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Cemu sluzi 2pin i 3pin kabel ???

1.  3pin ti je da ga možeš upiknut na ploču

 

2.spojiš ga na 3 pin a 2 pin služi da pališ i gasiš diode(svjetlo) ako imaš na kučištu prekidač

 

za 120 mm ukapčaš samo 3 pin ili samo molex,kako ti odgovara,ako staviš na 3pin moguće je preko ploče upravljat sa njim

 

 

12 godina
offline
Re: Cemu sluzi 2pin i 3pin kabel ???

 Po ovom sto si napisao,treba iskoristit ili 3 pin ili molex...Jucer sam kupio 120mm ventilator,koji ima 3 pin i molex prikljucak,spojio 3pin na plocu upalio komp nista,tek kad sam spojio i molex vent je poradio.Ni meni nije bilo logicno,ali samo tako radi.Mozes mi pojasnit molim te,znaci vent bi morao radit ako je samo spojen na plocu 3pin kablom,bez molexa?Onda nesto nije u redu ocigledno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.3.2013 19:21 (error_666).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Cemu sluzi 2pin i 3pin kabel ???
error_666 kaže...

 Po ovom sto si napisao,treba iskoristit ili 3 pin ili molex...Jucer sam kupio 120mm ventilator,koji ima 3 pin i molex prikljucak,spojio 3pin na plocu upalio komp nista,tek kad sam spojio i molex vent je poradio.Ni meni nije bilo logicno,ali samo tako radi.Mozes mi pojasnit molim te,znaci vent bi morao radit ako je samo spojen na plocu 3pin kablom,bez molexa?Onda nesto nije u redu ocigledno.

Da.. ja sam spojio prvo sa molexom i radilo je uredno, pa sam onda sa 3pin i isto je radilo...moguce da su ti otisli ti pinovi na maticnoj ili taj kabel od 3pina na ventilatoru. 

(̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̅b̲̅o̲̅r̲̅o̲̅̅ _̅_̅_̅()
12 godina
offline
Čemu služi 2pin i 3pin kabel?

OK,ali cudno je to sto kad ga spojim samo s molexom,u biosu nema tog ventilatora(sto je i logicno),a kad spojim 3pin ucita ga i speedfan i bios,a ne moze samostalno radit tj. dok ne spojim molex.Ugl. na ploci imam dva 3pinska konektora, i ne radi ni na jednom sto dovodi do zakljucka da je kablic sporan.Ali ako nije ispravan, kako onda ploca ucita uredno sve i vent i broj okretaja?Postoji li neko objasnjenje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Čemu služi 2pin i 3pin kabel?
error_666 kaže...

OK,ali cudno je to sto kad ga spojim samo s molexom,u biosu nema tog ventilatora(sto je i logicno),a kad spojim 3pin ucita ga i speedfan i bios,a ne moze samostalno radit tj. dok ne spojim molex.Ugl. na ploci imam dva 3pinska konektora, i ne radi ni na jednom sto dovodi do zakljucka da je kablic sporan.Ali ako nije ispravan, kako onda ploca ucita uredno sve i vent i broj okretaja?Postoji li neko objasnjenje?

Hm, bas cudno..Imas jos nekakav ventilator sa 3pin-om da pokusas spojiti na 3pin na maticnoj ? Ja imam samo jedan 3pin konektor i radi uredno...

(̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̅b̲̅o̲̅r̲̅o̲̅̅ _̅_̅_̅()
12 godina
offline
Čemu služi 2pin i 3pin kabel?

Doduse ovaj drugi 3pin na ploci je kao power fan connector,ali ne bi trebalo bt problem,i ima jos  dva 4pin(1 za cpu fan)Imam jos dva venta  na kucistu,ali nemaju 3pin,samo molexi,tako da ne mogu probat...Jedino na nekom drugom PC-u,tj maticnoj ploci..Tad ce sve bit jasno,ako radi do ploce je,ako ne kabl je neisparavan.Ugl.thx

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Čemu služi 2pin i 3pin kabel?
error_666 kaže...

Doduse ovaj drugi 3pin na ploci je kao power fan connector,ali ne bi trebalo bt problem,i ima jos  dva 4pin(1 za cpu fan)Imam jos dva venta  na kucistu,ali nemaju 3pin,samo molexi,tako da ne mogu probat...Jedino na nekom drugom PC-u,tj maticnoj ploci..Tad ce sve bit jasno,ako radi do ploce je,ako ne kabl je neisparavan.Ugl.thx

A tako ti je najbolje. Odi kod prijatelja pa isprobajte taj ventilator kod njega. Pa ces barem biti siguran..to ti je jedina opcija da se ne mucis sada. {#}

(̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̅b̲̅o̲̅r̲̅o̲̅̅ _̅_̅_̅()
12 godina
offline
Čemu služi 2pin i 3pin kabel?

Probao sam kod frenda,ista stvar.Koliko kod tebe ima zica na 3pin kablu?Kod mene je samo jedna,to je vjerovatno i razlog problema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Čemu služi 2pin i 3pin kabel?
error_666 kaže...

Probao sam kod frenda,ista stvar.Koliko kod tebe ima zica na 3pin kablu?Kod mene je samo jedna,to je vjerovatno i razlog problema.

E onda ga reklamiraj ako ni kod frenda ne radi. Jesi to uzeo polovno ili u trgovini ? Vjerojatno da se zicica u sredini ventilatora gdje se spajaju, mozda odvojila ispod naljepnice na sredini ventilatora. Ali nemoj to dirati ako si uzeo u trgovini, jer ti ga ona nece zamijeniti...

(̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̅b̲̅o̲̅r̲̅o̲̅̅ _̅_̅_̅()
14 godina
offline
Re: Čemu služi 2pin i 3pin kabel?
Kad spojis na plocu 3 pin onda vidis okretaje i mozes ih kontrolirat softwerski ako spojis direkt na molex rade na max brzini non stop! I da mozes spojiti jedno ili drugo, oba nisu potrebna!
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
neaktivan
offline
Čemu služi 2pin i 3pin kabel?

Imas jednu, zutu zicu za ocitenje brzine.

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Čemu služi 2pin i 3pin kabel?

Onda je ocigledno vent neispravan,jer kao sto sam vec rekao gore,ne radi bez molexa,ali ocitava brzinu kad se spoji i 3cpin i molex...ugl. hvala svima na pomoci

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Čemu služi 2pin i 3pin kabel?

Ispravan je.

Ja sam to dobio s Gentle Typhoonom. Ako zelis da bude u punoj brzini, a ipak zelis vidjeti koliko.

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2013 10:10 (chutac).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Čemu služi 2pin i 3pin kabel?

Ne zelim ga u punoj brzini,i ne mogu smanjit broj okretaja softverskim putem.Narucio sam adapter s 12 na 9.5v,nadam se da ce on pomoc,to bi ga trebalo spustit na oko1600 o/min

14 godina
moderator
offline
Čemu služi 2pin i 3pin kabel?

Koliko sam ovdje gluposti pročitao... {#}

 

Vent ti je ispravan i spaja se na molex, a taj 3-pin konektor sa jednom žicom služi samo za to da bi mogao vidjet kojom se brzinom vrti.

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
Moj PC  
0 1 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice