Compaq presario cq61 problem sa paljenjem

poruka: 13
|
čitano: 1.648
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Compaq presario cq61 problem sa paljenjem

Naime laptop ne želi da se upali, stavim ga na punjač ( baterija je unutra ) i pritisnem gumb za paljenje i onda zasvijetle lampice na lijevoj strani 3 puta i onda stanu i kad opet pritisnem zasvijetle 3 puta i stanu. Jel zna neko problem, inače laptop nije nikad mogao paliti bez baterije i ovo se dešavalo prije ali samo sam ga stavio na punjač nešto duže i upalio bi al sad ne želi. 

Gamer
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Compaq presario cq61 problem sa paljenjem

Ako caps lock zasvijetli 3 puta za redom, pauza, pa ponovo tri puta najvjerovatnije memorija. Probaj ju samo izvaditi i vratiti nazad.

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Compaq presario cq61 problem sa paljenjem

Problem s RAM-om.

Odšarafi poklopac (vjerovatno samo jedan šaraf) na donjoj strani i ispod je pločica RAM-a koju samo ištekaj (raširi prstima dvije metalne kopče koje ju drže) malo ispuši i vrati nazad.

Vrlo vjerovatno bude odmah proradilo.

Kruha i igala...
10 godina
offline
Re: Compaq presario cq61 problem sa paljenjem

Ne svijetli on uopće, nego lampice lijevo ispod tastature. 

Eto slike.

Gamer
10 godina
offline
Re: Compaq presario cq61 problem sa paljenjem

Znam gdje se sve nalazi jer sam mijenjao termalnu pastu pošto je dosta star. Ja sam ga bio rastavio prije i radio je, sutra kupia pastu i stavia je na procesor  i neće da pali. Ne znam šta sam mogao zajebati jer nemaš šta pogriješit jedino to u vezi rama, jer imaju dva sticka od po 2gb. 

Gamer
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.6.2017 0:21 (mirko111222).
7 godina
offline
Re: Compaq presario cq61 problem sa paljenjem

 Teško je reći ovak na pamet, ali ak imaš voltmetar daj izmjeri napon na adapteru (dio koji ide u laptop).

I svejedno probaj zamijeniti pločice rama u kontra utore.

Drugo mi nikaj ne pada na pamet.

Kruha i igala...
10 godina
offline
Re: Compaq presario cq61 problem sa paljenjem

Zamijenia sam ram i opet slična stvar, sad trepere one tri lampice non stop dok je na punjaču. Imam voltimetar al ne znam kako se to mjeri i šta da namjestim na ovom krugu. Može pojašnjenje. Hvala puno.

Gamer
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.6.2017 0:57 (mirko111222).
7 godina
offline
Re: Compaq presario cq61 problem sa paljenjem

Okreni birač na instrumentu na V s dvije ravne crtice (jedna iscrtkana) i onda dok je adapter uštekan u struju crnom sondom diraš vanjski kontakt na konektoru punjača koji ide u laptop a crvenu sondu gurni u sredinu (iglica) i moralo bi biti oko 19 V.

I inače bi ti crna sonda trebala biti uštekana tam di piše COM, a crvena u drugu rupu.

Ovak ti bude pokazivalo vrijednost napona s -  ispred (krivi polaritet).

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.6.2017 1:05 (fer-de-lance).
10 godina
offline
Re: Compaq presario cq61 problem sa paljenjem

Crna žica dira vanjski dio kruga, crvena dira isti taj krug al sa unutaranje strane izbaciva malo više od 19V. Drugo je da crna dira vanjski dio kruga a crven iglicu u sredini i izbaciva 1940 mV. Jel to kako treba biti?

Gamer
7 godina
offline
Re: Compaq presario cq61 problem sa paljenjem

Da, imaš adapter s tri pina (moja greška) i ok je ako je 19V između pinova na vanjskom obruču.

Napon na iglici je za identifikaciju snage adaptera i iskreno ne znam kak se uopće kreće jer je vjerovatno vremenski promjenjiv.

Uglavnom, adapter je ok.

Znači, probaj ga opet otvoriti (laptop) i provjeri jel sve ok spojeno, čak možeš probati prvo izvaditi  bateriju od biosa, i bateriju i ištekati adapter pa držati power tipku nekih minutu da se sve očisti.

Ali sumnjam da je u tome stvar.

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.6.2017 1:25 (fer-de-lance).
10 godina
offline
Re: Compaq presario cq61 problem sa paljenjem

Probavao sam to sa izbacivanjem struje samo nisam bateriju iz matične vadia ( valjda nema neki učinka to ).

Sad gledao sam dal je sve spojeno već i izgledalo mi je da je.

Evo da ispričam šta je laptopu prvo bilo., nije prikaziva ekran sliku i odnesem ga u servis kaže ošla grafička i ja kontam kad je doša nazad probat ću je ugrijat pa ako bude radia bude ako ne smeće. I ja to napravim i vidi čuda proradi sve normalno ( i sam se čudija da san to uspija popravit) i naravno nije bilo paste na procesoru on se sam ugasi jer je temperatura previska i ja ga probao opet palit za nekih po ure i radi normalno, izgasim ga i ostavim dok ne kupim pastu i prošlo 2 dana stavljam pastu sklapam osnovne dijelove da vidim jel radi i ono čudo ne želi upaliti( ponavljam dešavalo se i prije ako ga samo ištekaš iz zida i ne izgasiš lipo, poslje toga samo ga ostavim na punjaču 20 min i poslje opet normalno ), nisam skoro niti jedan šaraf zavia al to mislim nema veze jer su žabice tu za sklop. Dok nije prikaziva sliku on bi palia normalno i sve bi se čulo da radi( ventilator, hdd...) a sada kad uprem ne dešava se ništa tako da znam da nije do grafičke, ram ne znam jesam li vratia stikove na isto misto ko i prije al mislim da isto nema razlike. Raspisa sam se al eto da te malo povežem sa pričom.

Gamer
7 godina
offline
Re: Compaq presario cq61 problem sa paljenjem

Trebao si to odmah napisat.

Premda sam i mislio da je nekaj takvo u pitanju.

Uglavnom, teško da mu ima spasa.

Grafa je u banani, a pitanje jesi li još kaj oštetio prilikom grijanja.

Sudeći po novim simptomima očito jesi.

Tak da ti ne gine ili nova matična ili popravak ove.

Za taj model se da naći matična, čak i dosta povoljno.

Uglavnom, ti odluči.

Kruha i igala...
10 godina
offline
Re: Compaq presario cq61 problem sa paljenjem

Do grafe nije ovaj put sto posto jer je laptop radio sasvim normalno nakon što sam je grijao, palia i radia normalno bez ikakvih problema dok grafa ona nije valjala laptop bi palio i sve bi radilo samo nema slike al sada neće da upali. To ću se ja zezat i probat napravit, kad bi imao drugu bateriju za probat bili bi ekstra jer mislim da je u njoj problem. Ako ne kupujem drugi jer imam jedan jači a ovaj bi samo za office programe služia svakako.

Gamer
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice