Corsair SSD - Strava i užas

poruka: 18
|
čitano: 5.725
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Corsair SSD - Strava i užas

Pozdrav, nedavno sam kupio (3 mjeseca) Corsairov SSD Force Series F80 od 80GB. Lagano proklinjem taj dan. Sistem je prvih mjesec dana radio normalno,

samo što se ponekad znalo desiti da se HDD LED upali i tako svijetli cijelo vrijeme. Sistem nije pokazivao nikakve greške, pa nisam obračao previše pozornost.

 

Nakon mjesec dana korištenja nastupili su problemi. Prvi put mi se pojavio Blue Screen Of Death, tada sm fizički restartao računalo i pri bootanju dobio poruku

"a disk read error occurred, Press CtrlAltDel to restart"

 

Nanovo sam morao instalirati windowse, kada sam ih instalirao sistem baca BlueScreenove svakih 20 minuta. Kada baci BlueScreen, HDD LED se upali i svijetli.

Ne pomaže NIŠTA osim isključiti račuanlo iz struje, jer ako ga samo restartam, BIOS ne vidi disk. Tako od svih tih gašenja boot sistem se ponovo pokvario,

i potrebno je opet staviti windowse na računalo. Ovaj put to nije moguće, je se sistem objesi i HDD LED se upali prije nego što setup windowsa uopće stigne obaviti

"copying windows files" .. stane na otprilike 10%..

 

Znači hard disk se zabrejka 4 minute nakon što je račuanlo upaljeno... WTF

 

I tako sam ja mislio da je problem do matične, otišao na corrsairov ssd forum, kad li tamo nađem ŠUMU (preko 2500) threadova

sa ISTIM PROBLEMOM kao i ja. Dakle identični problemi, provjerite sami:

http://forum.corsair.com/forums/forumdisplay.php?f=188

 

Ne znam što da radim!

U ADM-u gdje sam kupio disk mi kažu da za reklamaciju trebam imat kutiju, koju sam naravno bacio (a sve ostale sačuvao - matična, proc, grafa)

jer je bila ružna, tanka i neupotrebljiva....... :(

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.9.2011 16:29 (Popa).
 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Corsair SSD - Strava i užas

A jel postoi kakav noviji firmware za taj ssd, to obicno zna pomoci

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Corsair SSD - Strava i užas
1 R34LLY L0V3 T0 R1D3 MY 81K3!!!
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.9.2011 16:39 (crozoki).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Corsair SSD - Strava i užas

Nešto u zadnje vrijeme crkaju hardovi iz ADM-a.

F.C LIVERPOOL
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Corsair SSD - Strava i užas

Na Corsairovom forumu danas je stavljeno moguce rjesenje pa pogledaj jel je od koristi (nesto u vezi S1/S3 suspend/sleep moda).

 

Iako to mozda nece pomoci kod tocne dijagnoze, nisi rekao bitne detalje svog sistema - koji su Win instalirani, jel imas novi BIOS/SSD firmware (ako postoji), jel je AHCI mod aktiviran, jel se radi o onoj verziji Intelovog 6(7) chipseta koja je imala bug (a koji se ne pojavi navodno odmah), itd.

 

Koristim priliku da kazem kako niti jedan od mojih nekoliko OCZ SSD-ova nije nakon par godina imao niti jedan problem, mada je Corsair također vrhunska firma.

15 godina
offline
Corsair SSD - Strava i užas

Zasto bi trebalo originalno pakiranje ako disk ima gresku? Imas valjda racun i papire?

Ti ne vracas proizvod jer ti se ne svidja, vec ga dajes na servis zbog toga sto ne radi kako treba.

Neka me netko ispravi jer me bas zanima kako je to rijeseno kod nas. 

 

Ovdje sam nasao ovo:

... prodavači često ustraju na tome da kupac s robom vrati i originalno pakiranje. Je li to uistinu nužno? "To i opet ovisi o tome iz kojeg razloga želite vratiti kupljenu robu. Kad tražim ostvarenje svojih prava na garanciju kvalitete, znači kad roba ima grešku, a nije prekoračen rok garancije od dvije godine, onda ne trebam niti vraćati orginalno pakiranje. Druga je stvar kad vraćam stvari jer mi se ne sviđaju. ...

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.9.2011 16:51 (parizer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Corsair SSD - Strava i užas

ADM servis sam kontaktirao putem maila, prije nego što odensem disk tamo još ću  probati "Secure Erase Disk" sa part magicom, provijeriti Firmware i probati napraviti taj registry fix da windowsi nikad ne gase SSD.

 

Što se tiće sistema, matična ploča kojiu koristim je MSI P67-C43 sa SATA III 6/GBPS utorima. Do sada sam cijelo vrijeme disk koristio u IDE mode-u, sve dok nisu nastali problemi pa sam probao mijenjati IDE/ACHI mode, ali bez ikakve uspješnosti.

 

 

 

Zapravo, pitanje nevezano uz ovaj problem, da li je moj SSD Corrsair CSSD-F80GB2-A kompabilan na SATA III, ili je on SATA II ?

Ako je SATA II, frend koj mi je slago konfiguraciju će imat kaznu :D

Čemu mi onda služi na matičnoj ultrabrzi port, ako sam nabavio hard sa sporim portom.. :( no nebitno, ionako ne radi...

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Corsair SSD - Strava i užas

Za svaki slucaj provjeri jel tvoja verzija 67 chipseta ona pogodjena SATA-kontroler bugom (tj. B2 stepping), ili je nova verzija (B3 stepping), mada navodno SATA 3 kontroleri nisu obuhvaceni tom greskom.

 

Cini se da tvoj SSD ima SATA 2, a ne SATA 3 kontroler.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.9.2011 17:37 (GuruCH).
12 godina
protjeran
offline
Corsair SSD - Strava i užas

najveća postavljena logička pogreška ove teme jest "crkao mi SSD" ili "nešto mi nije u redu sa SSD diskom", "Corsair je sranje" itd...

 

ljudi očekuju da su ti SSD diskovi nešto što se ne može pokvariti ili perpetuum mobile.

sve se kvari, treba reklamirati proizvod kao i svaki hardver, prije toga ispitati ostale komponente, kompatibilnost itd..

 

Reketarim po forumu..
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Corsair SSD - Strava i užas

Evo, sad sam na obični HDD stavio frišku instalaciju Win7 x64.

 

Windowsi se učitaju, MyComputer prikazuje Sistemski disk i SSD disk. Nakon 3-4 minute sve se zamrzne. HDD LED se upali i svijelti.

Fizički resitiram računalo, učitaju se windowsi - diska nema. Moram baš ugasiti računalo i ponovo ga upaliti da bi se disk pojavio u BIOSu i Windowsima.

 

3 Puta sam fizički restartao tako računalo, sada više niti nova, friška kopija winowsa na običnom HDD-u ne radi, baca BlueScreen odmah na boot screenu.

 

LUD sam već----

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Corsair SSD - Strava i užas

Disk je u banani očito.

Bootao sam preko preko Parted Magic-a da napravim "secure erase disk" kako su mi preporučili na službenom Corsair forumu.

Kliknuo sam Secure Erase na izborniku, i prije nego što je počeo formatirati dobio sam finalnu poruku "If the Disk Erase interrupts, your disk may end up "Bricked""

pa sam lijepo stisnuo cancel čisto da pričekam malo da vidim hoće li disk ostati "živ" u Parted Magicu.

Kliknuo sam na FileMananger ikonicu u Parted Magicu, tamo sam fino vidio disk. Sufrao sam kroz par foldera i BAM, Parted Magic se objesio na 10ak sekundi i bacio Disk Error.

Sad kad otvorim File Mananger, idalje vidim disk, ali kada ka hoću otvoriti dobivam poruku "unknown disk error" ili nešto.

 

Dobro da nisam započeo taj secure erase ? jer bi mi to vjerovatno brickalo disk? Ta operacija traje od 30 do 180 minuta.. A meni je disk "nestao" nakon 3 minute ili manje...

Vjerujem da kad pokušaš zamjenit Brickani hardware, vele ti "žao nam je, za brickani disk ste si sami krivi" preptostavljam ??

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.9.2011 20:00 (Popa).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Corsair SSD - Strava i užas

Iskreno, ako imas racun i papiric garancije za taj disk, onda ti se cudim sto uopce ides cackat po njemu bezveze... to sto su ti rekli da trebas kutiju jednostavno zanemari, nego im lipo odnesi disk na servis, reci da ne radi, opisi problem sa njim, a oni imaju 40 dana u kojima ti moraju disk ili popravit ili zamjenit drugim, no ifs' and buts'... pocmu li sta pilat, prvo im spomeni udrugu za zastitu potrosaca, a onda i advokata, pa ce se prica prominit...

 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Corsair SSD - Strava i užas
wifi kaže...

Iskreno, ako imas racun i papiric garancije za taj disk, onda ti se cudim sto uopce ides cackat po njemu bezveze... to sto su ti rekli da trebas kutiju jednostavno zanemari, nego im lipo odnesi disk na servis, reci da ne radi, opisi problem sa njim, a oni imaju 40 dana u kojima ti moraju disk ili popravit ili zamjenit drugim, no ifs' and buts'... pocmu li sta pilat, prvo im spomeni udrugu za zastitu potrosaca, a onda i advokata, pa ce se prica prominit...

Točno to, a i ako provjeravaju serijski broj kao npr. Links, imaju ga sa donje strane SSD-a.

Tako da, kutijicu uopće ne tribaju. Budu li zezali definitivno spomeni zaštitu potrošača..

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.9.2011 21:00 (Penryn).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Corsair SSD - Strava i užas
Popa kaže...

Evo, sad sam na obični HDD stavio frišku instalaciju Win7 x64.

 

Windowsi se učitaju, MyComputer prikazuje Sistemski disk i SSD disk. Nakon 3-4 minute sve se zamrzne. HDD LED se upali i svijelti.

Fizički resitiram računalo, učitaju se windowsi - diska nema. Moram baš ugasiti računalo i ponovo ga upaliti da bi se disk pojavio u BIOSu i Windowsima.

 

3 Puta sam fizički restartao tako računalo, sada više niti nova, friška kopija winowsa na običnom HDD-u ne radi, baca BlueScreen odmah na boot screenu.

 

LUD sam već----

hm, tebi niti na običnom disku ne radi.

probaj upaliti računalo bez spojenog SSD-a.

znači, ta čista instalacija na "običnom" disku da vidiš da li tako radi (iako, kao što su ti svi i rekli, trebao bi na servis sa diskom i NE prihvačaj NE kao odgovor!)

15 godina
offline
Re: Corsair SSD - Strava i užas

Sistem bez spojenog SSD-a u njemu radi besprijekorno. Upravo igram starcraft na njemu :D

Sad kad bi sad opet uštekao SSD u  komp, posto bi nestabilan i vjerovatno bi od forced-restartova moro OPET nove windowse :)

 

Nosim u ponedjeljak disk u ADM pa ću vidjet što imaju za reć...

 

Jer.. ne može bit do nekih "čudnih" drivera, registrya ili biločega - kad ni u Part Magicu ne radi duže od 2 minute.

15 godina
offline
Corsair SSD - Strava i užas

Disk sam jutros odnio u ADM, čovjek je bio super ljubazan i korektan te je zaprimio disk na servis. Nije bilo nikakvih problema što nisam priložio kutiju...

Sad ću vidjeti što slijedi...

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Corsair SSD - Strava i užas
Popa kaže...

 

Jer.. ne može bit do nekih "čudnih" drivera, registrya ili biločega - kad ni u Part Magicu ne radi duže od 2 minute.

Jesi probao promjeniti sata kabel, probao ustekat u neki drugi sata II port na maticnoj (koja je maticna u pitanju??)....

 

Vjerojatno je noviji firmware na njemu bio tako da do tog nebi trebao bit problem, ako si ga kupio prije par mjeseci, tako ako nije do maticne ili kabela onda je vjerojatno odapeo...

 

Inace imam dva F60 duze vremena i ni jedan problem do sad...

 

BTW na onom linku na Corsairovom forumu se spominju problemi sa sata III diskovima koji imaju skoro svi proizvodjaci novije generacije Sata III ssd-ova.

 

Evo ti i tutorijal za secure erase za SSD sa SF kontrolerom koji ne traje duze od 5-10 minuta...

 

 

Google is your friend
15 godina
offline
Corsair SSD - Strava i užas
Vec sam odnio drive na servis. Kablovi i sata kontroleri su mi prvi pali na pamet, njih sam prve probao izmjeniti. Sa secure erase se ne bih htio zezati zato sto je hard jako nestabilan, neka to ipak rade oni. Bilo sata 2 ili sata 3, meni se cini da je jako puno Corsairovih diskova sa greškom u startu. Imam isti problem kao i 90% ostsle ekipe na corssair forumu. faulty hardware...
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice