CPU pregrijavanje i zauzece na laptopu!

poruka: 5
|
čitano: 2.024
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
CPU pregrijavanje i zauzece na laptopu!

Moze li mi neko pomoci jer nikako ne nalazim rjesenje.

Ciscen laptop i pasta nova stavljena ali zauzece procesora i dalje 100% samo dok je popcorn time aplikacija pokrenuta.Znaci procesor je zakucan na 100% stalno.

Laptop se ne moze koristit za nesto zahtjevnije uopce.

 

Ovaj je procesor amd v140 2.3 ghz,a laptop je compaq presario cq56 120sm.

 

LoL: SirHectorDeMaris , battlelog - hrka11
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.3.2015 22:00 (hrka11).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
CPU pregrijavanje i zauzece na laptopu!

iko??

LoL: SirHectorDeMaris , battlelog - hrka11
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: CPU pregrijavanje i zauzece na laptopu!

Zauzeće procesora nema nikakve veze sa čišćenjem i/ili pastom.

 

Otvori task manager i pogledaj koji proces zauzima najviše procesorskog vremena.

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
13 godina
offline
Re: CPU pregrijavanje i zauzece na laptopu!
hrka11 kaže...

iko??

Otvori task manager,odjeljak "processes" stavi "print screen" sliku na forum, primjer na slici.

Inače, neki program ti je zakucao CPU usage na 100%, treba vidjeti o čemu se točno radi, onda najprije

ugasiti taj program preko opcije "end process", zatim ga deinstalirati i potražiti alternativu neku.

 

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
10 godina
protjeran
offline
Re: CPU pregrijavanje i zauzece na laptopu!

Taj proc je za današnje pojmove smeće jer ima samo 1 jezgru i mali cashea.Bilo kakav malo jači rad odma je na 100%.To ti je proc za browsing i office.Nije čak ni za gledanje filmova na jačim rezama i kodecima(MKV neću ni spominjat).Moguće je dobiti bolje performanse sa dodavanjem Rama jer se prodavao s 1 ili 2 GB rama.Staviš na 4 gb i manje će ti radit Swap file pa procesor bude manje zauzet sa preslagivanjem datoteka.SSD disk neisplativ bolje kupiš novi laptop.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice