Cpu usage 100% windows 7

poruka: 44
|
čitano: 28.603
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Cpu usage 100% windows 7
marin sparks kaže...

pozdrav evo ovako igrao sam world of warcraft i izašo iz igre otvorim youtube i bug kad ono komp spor sav nikakav pogledam ono cpu usage 100% ram 90% neznam zasto je to skeniro sam komp avastom i nije ništa našao do cega bi moglo biti

Pogledaj u procesima da li ti svchost dize CPU?

Akoi da,iskljuci taj proces

13 godina
neaktivan
offline
Cpu usage 100% windows 7

gle promatrac je dao dobar prjedlog {#} ali ako hoces moje misljenje je

da srusis windowse i nanovo ih instaliras buduci da su ovakva rjesenja samo zakrpe ...

fino novi win pa si miran ( preporucam nemoj stavit istu verziju koja ti je trenutno instalana )

 

...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Cpu usage 100% windows 7

ovako : comp mi je 2.8 single core, 512 graf ati radeon hd 2400 pro agp, ram ddr1 3 gb, i hdd ata 100 gb, maticna hp d530..prije mi je win 7 radio extra, cini mi se bolje od xp-a sp3, al sad kad sam ga nedavno stavio cpu usage skace mi nenormalno i primjeti se da mi je comp usporen, pokusao sam stavit ponovo sistem al opet se isto desava, pregledao sam viruse, registrye i slicno, al nema problema tu, i u task manageru nema onih servisa sto puno opterecivaju, probavao sam sa raznim programima itd al nista nije pomoglo pa sam se morao vratit na xp sp3..ima li neko rjesenje ? unaprijed hvala...pozz

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Cpu usage 100% windows 7

Pozdrav, ovako imam problem, dakle svako malo kad mi je upaljen tipa facebook i youtube, pokrecem recimo igricu na faceu i slusam muziku istovremeno youtube zasteka, pogledam i cpu usage skace na 100% svako malo, nije mi jasno, memorija normalno funkcionira, ako imate kakav savjet sta napravit, ne da mi se citat sve prijasnje postove :D

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Cpu usage 100% windows 7
Ghostface_Killah kaže...

Pozdrav, ovako imam problem, dakle svako malo kad mi je upaljen tipa facebook i youtube, pokrecem recimo igricu na faceu i slusam muziku istovremeno youtube zasteka, pogledam i cpu usage skace na 100% svako malo, nije mi jasno, memorija normalno funkcionira, ako imate kakav savjet sta napravit, ne da mi se citat sve prijasnje postove :D

Vidi sliku i otvori Internet Options pa vidi da li je kvačicom označeno polje koje sam označio. Ako nije označi ga i restartuj računalo.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Cpu usage 100% windows 7

Hvala ti ali i dalje se isto dešava, ja ne znam jel to do pregrijavanja procesora ili šta, nevjerojatno nešto!

13 godina
offline
Cpu usage 100% windows 7

Ghostface_Killah

 

- Koji web preglednik koristiš?

---------- Drži se majstore, moje misli su uz tebe. ----------
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Cpu usage 100% windows 7

Google Chrome

13 godina
offline
Re: Cpu usage 100% windows 7
Ghostface_Killah kaže...

Google Chrome

- Probaj instalirati Mozillu Firefox za probu.

- Ako opet budeš imao problema, probaj ugasit ovu opciju, slika 1.

- Ako to ne pomogne, reinstaliraj si flash player.

---------- Drži se majstore, moje misli su uz tebe. ----------
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2014 9:15 (Valentin17).
8 godina
neaktivan
offline
Cpu usage 100% windows 7
Znaci instalirao sam Camtasia i poceo snimati vide-e...Međutim nakon snimanja kada bi gledao video došla bi obavijest kako mogu gledati samo u Software modu...Kada sam probao Troubleshoot da si pojacam CPU nisam mogao...Doslovno mi je kao iskljuceno makar sam Administrator...Dali mi može netko pomoći? Hvala unaprijed
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Cpu usage 100% windows 7

čim pokrenem youtube cpu usage mi odmah skoči na 100% i ugkavnom bude na jako visokoj razini ako ne i na 100%... znam da mi je laptop poprilično star i slab, jel bi to tako trebalo biti ili ne? probao sam s operom i moziilom ista stvar. ovo je moj laptop i stim da sam stavio ssd u njega, windowsi reinstalirani prije god dana ali nemam nista na laptopu, salbo ga koristim inace

 

https://hr.dynabook.com/discontinued-products/satellite-c660d-1dz/

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Cpu usage 100% windows 7

-da, to je normalno.. tj video se kodira recimo h265 kodekom kojeg stari hw nema i tad to sve radi cpu.. jednako kao da želiš pokrenuti zahtijevnu igru-aplikaciju.. ista stvar, snaga-resursi tj trebaš adekvatnu gpu koja će rasteretiti cpu od tog posla a to znači novije...

-jednako možeš otvoriti ostale web stranice i gledati opterećenje npr ovaj bug forum i npr 24sata.. klasično zakuca slabije računalo ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Cpu usage 100% windows 7

taj proc i kad je bio nov nije bio za ništa, imao ga je frend u toshibi nekoj i uvijek mi se žalio da sporo radi sve na njemu. 

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Cpu usage 100% windows 7
maxy0 kaže...

čim pokrenem youtube cpu usage mi odmah skoči na 100% i ugkavnom bude na jako visokoj razini ako ne i na 100%... znam da mi je laptop poprilično star i slab, jel bi to tako trebalo biti ili ne? probao sam s operom i moziilom ista stvar. ovo je moj laptop i stim da sam stavio ssd u njega, windowsi reinstalirani prije god dana ali nemam nista na laptopu, salbo ga koristim inace

 

https://hr.dynabook.com/discontinued-products/satellite-c660d-1dz/

Da prastari hardver, taj Dual Core CPU je preslab i imat če problema čak i sa reprodukcijom 720p Jubitu videa.

 

AMD E-450 APU, on koristi HD 6320 iGPU koji nema apsolutno nikakve podrške za Jubitu VP9 video.Taj APU koristi stari AMD UVD3 hardver, pa eto kao što vidiš tek UVD6 donosi djelomičnu softversku podršku za VP9 video.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Unified_Video_Decoder#UVD_3

 

AMD VCN hardver,dakle bilo koji Ryzen APU oni imaju potpunu hardversku podršku/akceleraciju(playback and streaming)za VP9 video.Dakle kaj se tiče Ryzen APU modela, Jubitu se po defoltu(VP9) kompletno vrti samo na VCN hardveru.CPU u toj situaciji ne radi ništa, vrlo malo zauzeče ili eto CPU leži i odmara.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Video_Core_Next

 

Po defoltu Jubitu nudi samo VP9 video, i ovako to po defoltu izgleda u Jubitu postavkama vezano za video reprodukciju.Moraš bit ulogiran na Google račun, bez toga niti nemaš Jubitu račun pa niti ne moš pristupit ovim postavkama.

 

https://www.youtube.com/account_playback

 

 

Ne opterečuj se sa AV1, jer za njega čak i par godina stari CPU/GPU hardver nema hardverske podrške.Ali nebitno, ako je procesor dovoljno sposoban on sam može bez problema izgurat i 4K/60 AV1 Jubitu video.Ako hočeš vidit detalje Jubitu videa, desni klik na Jubitu video pa "Stats for nerds" pa gledaj pod Codecs.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/AV1

 

Na znatno jačem CPU/GPU hardveru, eto moš probat Jubitu opciju Always Prefer AVI onako reda radi.Minimalne CPU specifikacije za AV1 Jubitu reprodukciju, hm preporuka 4/8 Intel Skylake ili 4/8 Ryzen CPU.

ihush kaže...

-da, to je normalno.. tj video se kodira recimo h265 kodekom kojeg stari hw nema i tad to sve radi cpu.. jednako kao da želiš pokrenuti zahtijevnu igru-aplikaciju.. ista stvar, snaga-resursi tj trebaš adekvatnu gpu koja će rasteretiti cpu od tog posla a to znači novije...

-jednako možeš otvoriti ostale web stranice i gledati opterećenje npr ovaj bug forum i npr 24sata.. klasično zakuca slabije računalo ..

Nema to veze sa zelenim, u ovom slučaju pogotovo ne za Jubitu i slične platforme jer ekipa ionako ne strima u zelenom formatu.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.12.2021 14:54 (rambox).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice