CPU Usage na 100%

poruka: 48
|
čitano: 36.343
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
CPU Usage na 100%

Imam staro računalo, AMD 64 3200+, Radeon 4760, 2 GB RAM-a. Komp nije dugo bio spojen na net(oko godine dana) i nakon ponovnog spajanja Windows je skinuo novi update, a ja sam instalirao novi Catalyst za grafičku. Sve je radilo savršeno normalnu do ponovnog restarta računala kada se javio problem. Računalo je užasno sporo, a CPU Usage u Task Manageru je konstanto na 100%. Kao proces koji je najviše "gušio" računalo javio se MsMpEng.exe(to je proces Microsoft Security Essentialsa). Nakon deinstaliranja MSE, problem se nije popravio. Mislio sam da je rješenje reinstalacija Windowsa. Prvi i drugi put samo sam ih reinstalirao, treći put sam izvadio i grafičku i Wacomov tablet. Sve je radilo opet normalno dok nisam stavio drivere za grafičku i/ili tablet. Sada sam skužio gdje je problem, ali neznam jeli do grafiče, tableta, windows updatea ili svega troje(možda je sve u konfliktu).

Je li riješenje instalacija starih drivera za grafičku/tablet ili neka greška u windows updateu? Zahvaljujem na svakoj pomoći.

LoL EU West: Juky844, Steam Trade više info na pp.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: CPU Usage na 100%
entertainer kaže...

Windows je skinuo novi update, a ja sam instalirao novi Catalyst za grafičku. Sve je radilo savršeno normalnu do ponovnog restarta računala

Pokušaj sa starijim driverima..

14 godina
neaktivan
offline
CPU Usage na 100%

Evo samo da javim instalirao sam stare drivere(8.1) i zasada se sve čini normalno! cpu je većinom ispod 10%, ali nekad zna skočit na 20-30 što mislim da je u redu. Javit ću još nakon par restartova jeli sve funkcionira, a onda može lock teme ;)

LoL EU West: Juky844, Steam Trade više info na pp.
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
CPU Usage na 100%

Moje pitanje je dali je normalno da CPU radi na 90-95 % usageu dok igram malo zahtjevnije igre tipa Assassins creed revelations, dok

 

igram recimo cod2 i cod4 radi normalno na kakvih 25-35 %

 

Radi se o procu phenom x3 8450 socket AM2+ 

Što reći ?
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU Usage na 100%
speedfreak19 kaže...

Moje pitanje je dali je normalno da CPU radi na 90-95 % usageu dok igram malo zahtjevnije igre tipa Assassins creed revelations, dok

 

igram recimo cod2 i cod4 radi normalno na kakvih 25-35 %

 

Radi se o procu phenom x3 8450 socket AM2+ 

Neke igre se oslanjaju vise na CPU neke na GPU, ne znam sad napamet koji tip he ACR ali vjerovatno se oslanja na CPU tako da te to ne treba previse brinut.

13 godina
offline
CPU Usage na 100%

Moguce je da je tolika iskoristivost procesora u AC-u !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
online
Re: CPU Usage na 100%
speedfreak19 kaže...

Moje pitanje je dali je normalno da CPU radi na 90-95 % usageu dok igram malo zahtjevnije igre tipa Assassins creed revelations, dok

 

igram recimo cod2 i cod4 radi normalno na kakvih 25-35 %

 

Radi se o procu phenom x3 8450 socket AM2+ 

To ti je manje više normalno da, usput moš si kloknut taj svoj procesor do 2.4 ghz ak još nisi do sad imat češ bolje performanse sigurno.To bi trebal ič bez nekih problema, na defoltnom CPU naponu ili s vrlo malim povečanjem CPu napona na ovoj tvojoj matičnoj ploči.{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU Usage na 100%

To nije loša ideja razmišljao sam ga malo clocknit imam ovaj cooler  http://www.legitreviews.com/article/701/1/ jel bi se moglo jos malo više ili 2.4 maximala ?

Što reći ?
16 godina
online
Re: CPU Usage na 100%
speedfreak19 kaže...

To nije loša ideja razmišljao sam ga malo clocknit imam ovaj cooler  http://www.legitreviews.com/article/701/1/ jel bi se moglo jos malo više ili 2.4 maximala ?

Ne baš bez večeg dizanja napona, a onda ide i pregrijavnje a hladnjak ti i nije baš posebno dobar i pogotovo ne na tvojoj matičnoj ploči. Digni ga do 2.4 ghz i to je to zadovolji se s time, onda neče bit problema ko zna možda taj procesor nečeš moč dignut na tvojoj matičnoj ploci niti na 2.4ghz. Phenom procovi prve generacije se ionako dost loše klokaju, tak da se tu nema kaj puno očekivat a pogotovo ne na ovakvoj jeftinoj matičnoj ploči koju ti imaš.{#}

 

Stabilnost sistema nakon klokanja, provjeri sa OCCT programom kojeg imaš u ovom ispod paketu Portabilnih programa sa uputama na hrvatskom normalno i nema frke.{#}

 

http://www.box.com/s/djipifkln80a31z7krg7

 

 

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU Usage na 100%

Neznam u čemu je stvar ali mi se proc ne želi ni malo clocknit, idem malo podići voltažu (za 5 % ) zatim normalno želim zatvoriti bios ( save and exit)  ali komp proizvede neki čudan zvuk i kao da se ugasio sve prestane, zatim se nakon 5 sekundi ponovno boota, radni takt sam provjerio dali se podigao  ali nije, probao sam u biosu i sa onom oc opcijom recommended OC settings ali ista stvar se dogodi.

 

AIDA64 kaže da su temperature normalne tj 23 stupnja po jezgri a to je ok, tako da ne znam u čemu je problem.

Što reći ?
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU Usage na 100%
speedfreak19 kaže...

Neznam u čemu je stvar ali mi se proc ne želi ni malo clocknit, idem malo podići voltažu (za 5 % ) zatim normalno želim zatvoriti bios ( save and exit)  ali komp proizvede neki čudan zvuk i kao da se ugasio sve prestane, zatim se nakon 5 sekundi ponovno boota, radni takt sam provjerio dali se podigao  ali nije, probao sam u biosu i sa onom oc opcijom recommended OC settings ali ista stvar se dogodi.

 

AIDA64 kaže da su temperature normalne tj 23 stupnja po jezgri a to je ok, tako da ne znam u čemu je problem.

Kako dižeš i šta dižeš? ..pojasni malo! Jel dižeš clock(množitelj) ili cjelu ploču (FB)?

 

Avira+FPF+TF+SAS
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU Usage na 100%

Probao i jedno i drugo ali bezuspješno uvijek ista priča kad idem save and exit .

Što reći ?
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU Usage na 100%
speedfreak19 kaže...

Probao i jedno i drugo ali bezuspješno uvijek ista priča kad idem save and exit .

Čudno!!...hm, provjeri negdje u BIOS-u jel nije zaključan, odnosno da nije zabrana neka negdje(update,flash ili bilo šta slično).

Avira+FPF+TF+SAS
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU Usage na 100%

ne znam ni sam procesor koji sam imao prije toga na istoj ploči athlon x2 5000 + overclockao se bez greške na 3.0 ghz, a reci mi dali postoji kakav program za clockanje procesora iz windowsa a ne i z biosa ?

Što reći ?
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU Usage na 100%
speedfreak19 kaže...

ne znam ni sam procesor koji sam imao prije toga na istoj ploči athlon x2 5000 + overclockao se bez greške na 3.0 ghz, a reci mi dali postoji kakav program za clockanje procesora iz windowsa a ne i z biosa ?

Postoji (naziv ploče u google sa naznakom na overclock) ali sumnjam da će vrijedit pošto u BIOSU ne možeš niti minimalne pomake izvuć. Prije bih rekao da ploča ne podržava trenutni proc, odnosno da bi ju bilo bolje flešat novim BIOS-om pa onda vidjet ima li kakvih pomaka.

Avira+FPF+TF+SAS
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU Usage na 100%

Mislim da sam uspio ali nisam siguran... naime downloado sam utility asrock OC tuner i clocknio sam procesor do 2.3. ghz , isprve sam mislio kada sam napravio restart da se ništa nije dogodilo jer sam otišao na  moj kompjuter, desni klik i svojstva da vidim dali je što podiglo kad tamo stoji i dalje stock speed od 2.1 ghz, zatim sam otvorio cpu-id i tamo pokazuje brzinu od 2.3 ghz, e sad je moje pitanje WTF ?? dali sam ga clocknio ili ne ?

 

EDIT: Također i AIDA64 pokazuje brzinu od 2.3 ghz.

Što reći ?
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2012 0:22 (speedfreak19).
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU Usage na 100%
speedfreak19 kaže...

Mislim da sam uspio ali nisam siguran... naime downloado sam utility asrock OC tuner i clocknio sam procesor do 2.3. ghz , isprve sam mislio kada sam napravio restart da se ništa nije dogodilo jer sam otišao na  moj kompjuter, desni klik i svojstva da vidim dali je što podiglo kad tamo stoji i dalje stock speed od 2.1 ghz, zatim sam otvorio cpu-id i tamo pokazuje brzinu od 2.3 ghz, e sad je moje pitanje WTF ?? dali sam ga clocknio ili ne ?

 

EDIT: Također i AIDA64 pokazuje brzinu od 2.3 ghz.

Vidi s ovim: http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html

 

..a tu je i download za inačicu po želji: http://www.filehippo.com/download_cpuz/

Avira+FPF+TF+SAS
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU Usage na 100%

Provjerio sam sa njim kako sam i napisao.

Što reći ?
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU Usage na 100%
speedfreak19 kaže...

Provjerio sam sa njim kako sam i napisao.

..ok,sorry..brži prsti(miš) nego oko :D

Ako očitava speed kako si naveo,onda je over uspio.

Avira+FPF+TF+SAS
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU Usage na 100%

ma da i mislim da sam uspio samo mi je ovo full čudno da na svojstima pc-a i dalje stoji stock speed to mi nikako nije jasno, overclocko sam dosta procesora u životu ali ovo je prvi put ovako. 

Što reći ?
12 godina
neaktivan
offline
CPU Usage na 100%

nemoj OC-at tim programima, ako ide iz BIOS-a,  ide, ako ne ide flash BIOS-a i probaj opet. (komp se mora ugasit nakon što sejvaš postavke u BIOS-u i sam upalit)

 

Jesi li namještao frekvenciju memorije? ako diraš HTT/HT (nije više FSB) moraš smanjiti frekvenciju rama ili povećati voltažu njegovu.

 

Također odi na overclocking podforum i postavi ovo pitanje tamo.

Whoever undertakes to set himself up as judge in the field of truth and knowledge is shipwrecked by the laughter of the gods.
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU Usage na 100%

problem solved ! Trebalo je samo disabled-at opciju Cool & Quiet u biosu i to je sva mudrost bila, zahvaljujem svima na pomoći {#}

like a boss
13 godina
neaktivan
offline
CPU Usage na 100%

Meni je danas krenulo sve nizbrdo. Prvo cpu usage je oko 60% dok ništa ne radi. Sad ce svi reci kako je bootleneck ali prije je bilo sve uredu (2-4 % dok nista nije radio) Sad mnogi na raznim forumima tvrde da je nekakav virus i da jedino sto moze pomoci je reinstal windowsa. Koristim običan avast (registriran)

http://www.omsisimulator.smfnew.com/
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.3.2012 14:33 (Kewin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
CPU Usage na 100%

zašto reinstal,pa skeniraj još s nečim osim s avastom
imaš mbam i hitman na raspolaganju npr
edit:evo linkovi za skidanje mbam samo free verzija,bez isprobavanja plaćene kad ponudi
                                          hitmanpro

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.3.2012 14:43 (seneka).
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
online
Re: CPU Usage na 100%
Kewin kaže...

Meni je danas krenulo sve nizbrdo. Prvo cpu usage je oko 60% dok ništa ne radi. Sad ce svi reci kako je bootleneck ali prije je bilo sve uredu (2-4 % dok nista nije radio) Sad mnogi na raznim forumima tvrde da je nekakav virus i da jedino sto moze pomoci je reinstal windowsa. Koristim običan avast (registriran)

To kaj ti ne vidiš kaj te muči, je druga prica imaš gore višlje u ovoj temi okačen link za onaj paket Portabilnih programa. Skini taj paket i zamjeni bezvezni Task Manager, sa System Explorer onda budeš imal odličan pregled procesa i još druge dodatne mogučnosti u tom programu.{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
13 godina
neaktivan
offline
CPU Usage na 100%

seneka skenirao sam sa hitmanom pro i malwarom našli su traking cookija i tako... Nisam primetio da štekaju više igre doduše radi normalno.

rambox instalirao  taj "noviji taks manager" pričekat cu jedno 2 min da prodje pa cu uslikat i postat sliku.

http://www.omsisimulator.smfnew.com/
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.3.2012 14:55 (Kewin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: CPU Usage na 100%
Kewin kaže...

seneka skenirao sam sa hitmanom pro i malwarom našli su traking cookija i tako... Nisam primetio da štekaju više igre doduše radi normalno.

daj bar reci koji to proces radi problem,digni task manager,čekiraj show processes from all users,to je najjednostavnije

13 godina
neaktivan
offline
CPU Usage na 100%

Evo slike ako pomogne.

http://www.omsisimulator.smfnew.com/
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.3.2012 15:00 (Kewin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
CPU Usage na 100%

ja mislim da je ovo problem,ne znam koliko ti to treba za igre,ali ja bi ga u servisima stavio na disable
start/search/ upis: services.msc i tamo ga zaustavi nakon što staviš startup type na disabled

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU Usage na 100%

vm,malwarebytes,avast,fabs,teamviewer, java,fguard prepostavljam od f-secure.... koliko bespotrebnih procesa imas..... u startupu sve ugasi, a ovaj sidebar pretpostavljam to su widgeti -.-   45% ram usage, kako uopče pokreneš igru? i to je samo pola što si pokazao.

www.mmo-balkan.com
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice