Crn ekran, komp se neće ugasit

poruka: 12
|
čitano: 5.477
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Crn ekran, kompjuter vrti i dalje

Pozdrav, kolega mi ima nekakav problem s kompjuterom.. Znači upali kompjuter bilo da je on radio 5 minuta ili 555 minuta pojavi se crn ekran, čuje se da i dalje vrte fanovi al nemožeš ga ugasit na dugme, već jednostavno moraš ugasit napajanje nema druge..

Dovezo je kod mene komp da vidim šta je, kod mene sve okej radi, pokreno testove za GPU i CPU normalne temperature, ništa se ne događa..

Evo konfe:

Monitor 21.5'' LED PHILIPS 226V4LSB, 5ms, 250cd/m2, 10.000.000:1, D-SUB, DVI-D, crni
Matična ploča ECS A55F2-M3, AMD A55 FCH, DDR3, zvuk, S-ATA, RAID, G-LAN, PCI-E, VGA, HDMI, mATX, s. FM2
Procesor AMD Athlon II X4 740 BOX, s. FM2, 3.2GHz, 4MB cache, Quad Core
Grafička kartica PCI-E GIGABYTE AMD RADEON HD 7770 OC, 1GB DDR5, HDMI, DVI, 2x miniDP, HDTV
Tvrdi disk 500.0 GB HITACHI Deskstar, HDS721050CLA362, SATA, 16 MB cache, 7200 okr/min, za desktop
DVD±RW LG GH24NS95, 24x, SATA, Dual layer, crna, bulk

I tu je sad neko šrot kućište sa napajanjem isto šrot..

 

Sve mi upućuje na to da je do monitora, ali zašto onda nemrem ugasit komp kad duuuuuugo držim tipku za paljenje?

I da nisam napomenuo, kad ugasim komp (na napajanju jeld..) i upalim onda zna radit dan - dva normalno i onda opet kenja..

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Crn ekran, komp se neće ugasit

Nisam te baš razumio, zašto komp gasiš na tipku? Standardno gašenje je start-shut down.

Valentin
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Crn ekran, komp se neće ugasit

Pa nemogu drugačije..

Bude mi recimo komp na desktopu i samo odjedan put se zacrni, nemogu ništa više, čak nemrem niti ugasit komp na tu tipku, već moram ga gasit na napajanju ili ištekat iz struje.. Drugog načina ne vidim

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Crn ekran, komp se neće ugasit

- Otvori task manager i pregledaj procese; ako prepoznaš da ima štetočina onda ti je najjeftinije da skineš Malwarebytes i skeniraš protiv istih.

- Probaj sa nekim linux live cd-om; ako ti se događa ista stvar - problem je hardware

- probaj staviti neko jače napajanje od barem 550 W (Corsair, Chieftec...)

 

o/

Grow old or die trying
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.4.2013 17:45 (ne0n).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Crn ekran, komp se neće ugasit

Pošto kažeš da ima neko šrot napajanje i računalo je sada kod tebe, probaj iz svoga računala izvadit napajanje i probat, ako ne pomogne, probaj stavit svoju grafičku karticu, a možeš probat i sa svojim monitorom, nešto od te tri stvari stvara probleme.

Valentin
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.4.2013 17:48 (Valentin17).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Crn ekran, komp se neće ugasit
ne0n kaže...

- Otvori task manager i pregledaj procese; ako prepoznaš da ima štetočina onda ti je najjeftinije da skineš Malwarebytes i skeniraš protiv istih.

- Probaj sa nekim linux live cd-om; ako ti se događa ista stvar - problem je hardware

- probaj staviti neko jače napajanje od barem 550 W (Corsair, Chieftec...)

 

o/

Pošto je to od frenda komp, a da ne idem sad kupovat za bezveze jer je sve pod garancijom, mogu stavit svoje napajanje Corsair 430w?
Terat će isto, jer prvobitno je trebalo bit 430w pa kad je došao u links prodavačica kaže nemamo to napajanje više, ali imamo izvrsno kućište koje je 300kn skuplje s napajanjem koje će navodno moći terat tu konfu, naravno lik se ne kuži pa je uzeo šrot na nagovor..

13 godina
offline
Crn ekran, komp se neće ugasit

Možeš, Corsair 430W može pogonit i jače konfiguracije.

Valentin
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Crn ekran, komp se neće ugasit
Valentin17 kaže...

Možeš, Corsair 430W može pogonit i jače konfiguracije.

Oke hvala.. Budem probao večeras pa vam javim :)

13 godina
offline
Crn ekran, komp se neće ugasit

Kao što sam napisao i u prvom postu, probaj svoje napajanje, svoju grafičku i monitor stavit, nešto od toga mora bit problem.

Valentin
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Crn ekran, komp se neće ugasit
Valentin17 kaže...

Kao što sam napisao i u prvom postu, probaj svoje napajanje, svoju grafičku i monitor stavit, nešto od toga mora bit problem.

Monitor sam već probao, ne događa se ništa.. Niti pod testovima opterećenja niti išta.. Zato sam i rekao da ciljam da je do monitora, ali opet onda mi je čudno kako nemogu ugasit kompjuter na tipku i kako ništa ne pomaže..

Tako da mi ostaje ili grafa ili napajanje

13 godina
offline
Crn ekran, komp se neće ugasit

Pa nema veze ako se ne da gasiti na tipku, to nije način gašenja, nikada nisam to ni pokušavao, računalo se standardno gasi start-shutdown ili ako ne ide drugačije, iskopčaš ga iz struje. Znači ako si probao sa drugim monitorom i radi OK, onda je monitor problem i riješio si stvar, nemoj se u opće zabrinjavat s ovom tipkom, može biti da to tako mora biti.

Valentin
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Crn ekran, komp se neće ugasit

Oke ista stvar se desila kod mene na kompu s mojim monitorom, a komp je pod garancijom tako da će odvest u links gdje je i kupio sve..

 

Sad imam drugi problem, moj komp nevalja.. Stavio sam njegovo napajanje i sad moja grafa ne radi, ili matična?Vratio sma svoj cx430 i opet isto..

Uglavnom, spojim kabel u grafulju i na monitoru kao da radi al ne pokazuje se slika i stalno trepti tipka na kojem se pali (u pitanju je LG flatron)

Inače to svjetli kad je komp ugašen, a sad je upaljen i spojen na grafu pa i dalje svjetluca tako..

Ideje nekakve možda?

 

EDIT: Riješeno, cijeli komp izvadio, ponovno vratio i sad sve radi.. Nemam blage u čem je bila greška, valjda sam nešto krivo spojio ili nešt..

Može katanac ili šta več.. :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.4.2013 22:00 (Hrvek1909).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice