Crni ekran na laptopu

poruka: 9
|
čitano: 1.848
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Crni ekran na laptopu

Dakle pokušao sam instalirati Windows nanovo na laptopu Acer E1 no nisam uspjevao bootati s USB sticka niti s CD-a, zatim sam na internetu naišao na informaciju da u biosu trebam promijeniti boot način s UEFI-a na Legacy i da bi to trebalo pomoći, nakon što sam to uradio i restartovao laptop pojavio mi se normalno Acerov logo i zatim crni ekran s treptajućom bijelom crticom (underscore) u gornjem lijevom kutu, prije nego što sam promjenio način boota na Legacy stavio sam da CD-ROM bude prvi u boot orderu, tako da sam pokušao opet ubaciti CD s Windowsima no laptop ga očita, ali ipak ne boota, nego se opet pojavi crni ekran s treptajućom crticom, također, laptop iz nekog razloga ne želi više ući u boot menu pritiskom na tipku F2, da li netko zna kako ovo riješiti? unaprijed zahvalan za bilo kakvu pomoć

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Crni ekran na laptopu
gigacer kaže...

Dakle pokušao sam instalirati Windows nanovo na laptopu Acer E1 no nisam uspjevao bootati s USB sticka niti s CD-a, zatim sam na internetu naišao na informaciju da u biosu trebam promijeniti boot način s UEFI-a na Legacy i da bi to trebalo pomoći, nakon što sam to uradio i restartovao laptop pojavio mi se normalno Acerov logo i zatim crni ekran s treptajućom bijelom crticom (underscore) u gornjem lijevom kutu, prije nego što sam promjenio način boota na Legacy stavio sam da CD-ROM bude prvi u boot orderu, tako da sam pokušao opet ubaciti CD s Windowsima no laptop ga očita, ali ipak ne boota, nego se opet pojavi crni ekran s treptajućom crticom, također, laptop iz nekog razloga ne želi više ući u boot menu pritiskom na tipku F2, da li netko zna kako ovo riješiti? unaprijed zahvalan za bilo kakvu pomoć

Je li CD-ROM ispravan? Pokušaj bootati preko Plop boot managera.

14 godina
offline
Re: Crni ekran na laptopu

Pozdrav,

 

koliko je star laptop?

 

Inače, možeš u BIOSu postaviti UEFI ili Legacy, ali također kad je UEFI provjeri da li imaš CSM i  ukopčaj ga  - to bi recimo ugrubo bilo UEFI ali s podrškom za Legacy grafiku...

 

Ja inače sve novije dižem na UEFI...

Ju je je? Je ju je!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Crni ekran na laptopu

CD-ROM je ispravan, pokušati ću s tim managerom

13 godina
neaktivan
offline
Re: Crni ekran na laptopu
Stric_Jura kaže...

Pozdrav,

 

koliko je star laptop?

 

Inače, možeš u BIOSu postaviti UEFI ili Legacy, ali također kad je UEFI provjeri da li imaš CSM i  ukopčaj ga  - to bi recimo ugrubo bilo UEFI ali s podrškom za Legacy grafiku...

 

Ja inače sve novije dižem na UEFI...

 

laptop je star 4 godine, ne mogu više ući u BIOS, dakle, kada upalim laptop pojavi mi se Acerov logo i dole ona poruka da stisnem F2 ako želim ući u BIOS, no ne uspjevam ući bez obzira što stišćem ko manijak, odmah potom mi se pojavi crni ekran s tom treptajućom crticom i tako stoji

13 godina
neaktivan
offline
Re: Crni ekran na laptopu
softwaremaniac kaže...
gigacer kaže...

Dakle pokušao sam instalirati Windows nanovo na laptopu Acer E1 no nisam uspjevao bootati s USB sticka niti s CD-a, zatim sam na internetu naišao na informaciju da u biosu trebam promijeniti boot način s UEFI-a na Legacy i da bi to trebalo pomoći, nakon što sam to uradio i restartovao laptop pojavio mi se normalno Acerov logo i zatim crni ekran s treptajućom bijelom crticom (underscore) u gornjem lijevom kutu, prije nego što sam promjenio način boota na Legacy stavio sam da CD-ROM bude prvi u boot orderu, tako da sam pokušao opet ubaciti CD s Windowsima no laptop ga očita, ali ipak ne boota, nego se opet pojavi crni ekran s treptajućom crticom, također, laptop iz nekog razloga ne želi više ući u boot menu pritiskom na tipku F2, da li netko zna kako ovo riješiti? unaprijed zahvalan za bilo kakvu pomoć

Je li CD-ROM ispravan? Pokušaj bootati preko Plop boot managera.

 laptop nije htio pokrenuti ni Plop Boot Manager, ima li još netko neki prijedlog?

7 godina
offline
Re: Crni ekran na laptopu

Izvadi bateriju, ištekaj punjač i drži tipku za paljenje bar 60 sekundi.

Pa probaj onda jel radi (možda pomogne).

Kruha i igala...
14 godina
offline
Crni ekran na laptopu

Da nije još što uštekano na laptop ili umetnut kakav CD/USB/memory card? Ako je, izvadi/ištekaj i probaj opet.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Crni ekran na laptopu

uspio riješiti problem resetiranjem biosa vađenjem baterije iz matične, nakon toga uspio bootati s USB-a u UEFI modu

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice